dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    żyłka

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    4

    Domyślnie dom technologia tradycyjna czy drewniany????????????

    witam wszystkich na wiosnę chciałabym rozpocząc budowę domu wszystko załatwiamy na wariata bo bardzo zależy nam na czasie, mamy zamiar buwać dom w warszawie na ul, Codziennej wszyscy odradzali nam bubowę domu w technologi drewnianej a zachęcali do budowy tradycyjnej szukam właśne ekipy budowlanej kóra podjełabysię wybudowania nam gniazdka ale nurtuje mnie pytanie dotyczące technologii bo nie ukrywam że różnica w cenie jest znaczaca.
    Chciałabym poznać wasze opinie n ten temat????????????????????????????????

    P.S jeśli ktoś dysponuje namiarami na jakąs ekipę budowłana będę wdzięczna

    a oto nasz domek
    http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/s...tem=451&usid=1

  2. #2

    Domyślnie

    drewno ok 2500 za m2 w bialym wykonczeniu-cytat z postu o domach z bala
    tradycyjny-taniej

    wilgotnosc w polsce-duza

    dom drewniany -postawienie -duzo;utrzymanie,konserwowanie-bardzo duzo..

    pewnosc urzycia przez wykonawcow porzadnego drewna-mala

    ekip naprawde znajacych sie na rzecz w budowie domow tradycyjnych-malo; wbudowie drewnianych "mega" malo
    wystarczy?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie Re: dom technologia tradycyjna czy drewniany????????????

    Cytat Napisał żyłka
    witam wszystkich na wiosnę chciałabym rozpocząc budowę domu wszystko załatwiamy na wariata bo bardzo zależy nam na czasie, mamy zamiar buwać dom w warszawie na ul, Codziennej wszyscy odradzali nam bubowę domu w technologi drewnianej a zachęcali do budowy tradycyjnej szukam właśne ekipy budowlanej kóra podjełabysię wybudowania nam gniazdka ale nurtuje mnie pytanie dotyczące technologii bo nie ukrywam że różnica w cenie jest znaczaca.
    Chciałabym poznać wasze opinie n ten temat????????????????????????????????

    P.S jeśli ktoś dysponuje namiarami na jakąs ekipę budowłana będę wdzięczna

    a oto nasz domek
    http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/s...tem=451&usid=1
    Hej Żyłko!

    Wrzuć temat "dom drewniany" w wyszukiwarkę i masz kilka dni czytania

    z ciekawości zapytam jak znacząca jest różnica w cenach jakie dostałaś/eś? Ja dokładnie rok temu przeżywałem ten sam dylemat i różnica cen wynosiła ok 10% ale ku mojemu osłupieniu to dom drewniany był o tyle droższy co mnie ostatecznie zniechęciło (oferta dotyczyła budowy przez wykonawce generalnego)

    pozdrawiam i powodzenia

  4. #4

    Domyślnie

    Domy drewniane mają swój urok i porządnie wykonane są bardzo trwałe. Jednak z tą jakością wykonania w naszym kochanym kraju bywa różnie. Ja nie zdecydowałbym się na dom drewniany.

  5. #5

    Domyślnie

    Pytanie o różnicę w cenie bardzo mnie interesuje. Jaka wychodzi Ci różnica na 1 m2 np. pomiędzy szkieletem a dowolna inną technologią murowaną?
    Co do domu w szkielecie zajżyj do Grupa drewnianego szkieletu
    navigare necesse est

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) LIDERUM RECORDUM Avatar Jajcek
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    12.096

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwencja
    Pytanie o różnicę w cenie bardzo mnie interesuje. Jaka wychodzi Ci różnica na 1 m2 np. pomiędzy szkieletem a dowolna inną technologią murowaną?
    Co do domu w szkielecie zajżyj do Grupa drewnianego szkieletu
    Przerobilem ten temat i niestety wyszlo mi brak roznic w cenie (no moze znikome)
    Pozdrawiam
    Jacek

    Moj skromny album

  7. #7

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    żyłka

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za opnie a co z tą ekipą budowlą nikt nie ma nikogo godnego polecenia ?????

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to nie chciałbym w drewnianym kurniku mieszkać tym bardziej za cnęę taką samą jak tradycyjny lub zbliżoną - chyba,że domel letniskowy Spytajcie jakiegoś Amerykanina kogos stac na tradycyjne domy w Stanach ....

    Poza tym walory techniczne i wykonawcze nie przemawiają za tym.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Szczerze mówiąc to nie chciałbym w drewnianym kurniku mieszkać tym bardziej za cnęę taką samą jak tradycyjny lub zbliżoną - chyba,że domel letniskowy Spytajcie jakiegoś Amerykanina kogos stac na tradycyjne domy w Stanach ....

    Poza tym walory techniczne i wykonawcze nie przemawiają za tym.
    Nie za bardzo to rozumiem. Piszesz, że za taką samą lub zbliżona cenę. Cały czas próbuję ustalić jaki to rząd wielkości. Z linka, który przesłał Mile 19 wynika, że murowany będzie o 39 % droższy. Oczywiście zakładam, że dom niezależnie od technologii buduje jeden wykonawca.
    Czy masz jakieś porównanie cen na jednym konkretnym projekcie?
    navigare necesse est

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwencja
    Z linka, który przesłał Mile 19 wynika, że murowany będzie o 39 % droższy. Oczywiście zakładam, że dom niezależnie od technologii buduje jeden wykonawca.
    Czy masz jakieś porównanie cen na jednym konkretnym projekcie?
    To raczej niemożliwe by różnica wynosiła 39% na korzyść szkieletu (zakładam podobny standard wykończenia), bo cena stanu surowego w przypadku murowanego raczej nie przekracza 39% ceny całości. Chyba, że porównujesz ceny nie całego domu ale tylko ścian, stropu itd.. Wtedy te 39% wydają sie realne, ale mało prawdopodobne.

    Nb. weź pod uwagę, że w Polsce domu szkieletowe mają niezły, agresywny marketing i bardzo łatwo jest dać się zwiariować.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Przed wybudowaniem domu robiłem kosztorysy porównawcze. Był to rok 2001. Wychodziło wtedy że szkieletowy dom z tektury - tzw. kanadyjczyk będzie o ok. 10...15% tańszy. Miałem dosyć długo taki dom w technologii szkieletowo tekturowej czyli typowy kanadyjczyk - jest to zwyczajna tandeta. Gotów byłbym zaakceptować tandeciarstwo ale gdyby cena za badziewie była znacząco nizsza czyli minimum o 50...60%. To ostatnie chwile kiedy cena za badziewie i normalne domy jest jeszcze porównywalna zatem trzeba łapać ostatnia okazję i budować dom a nie altankę.
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał żyłka
    Bardzo dziękuje za opnie a co z tą ekipą budowlą nikt nie ma nikogo godnego polecenia ?????
    W tym temacie pytaj na forum budownictwa drewnianego - http://www.szkielet.com.pl

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwencja
    Cytat Napisał Geno
    Szczerze mówiąc to nie chciałbym w drewnianym kurniku mieszkać tym bardziej za cnęę taką samą jak tradycyjny lub zbliżoną - chyba,że domel letniskowy Spytajcie jakiegoś Amerykanina kogos stac na tradycyjne domy w Stanach ....

    Poza tym walory techniczne i wykonawcze nie przemawiają za tym.
    Nie za bardzo to rozumiem. Piszesz, że za taką samą lub zbliżona cenę. Cały czas próbuję ustalić jaki to rząd wielkości. Z linka, który przesłał Mile 19 wynika, że murowany będzie o 39 % droższy. Oczywiście zakładam, że dom niezależnie od technologii buduje jeden wykonawca.
    Czy masz jakieś porównanie cen na jednym konkretnym projekcie?

    Jak pisałem wyżej - dostałem 2 oferty na swój dom od tej samej firmy i dom drewniany był 10% droższy - ale faktem że był to tzw dom systemowy czyli z elementów budowanych w fabryce......

    I jeszcze jeden argument - ubezpieczenie domu od pożaru jest 2 razy wyższe dla drewnianych a wartośc na rynku wtórnym o 20-30% mniejsza niż murowanych w tym samym wieku -

    co nie znaczy że nie należy budowac drewnianych - ja po prostu uznałem że minusów dla mojej psychiki jest stanowczo za dużo - uważam że ma to sens jeśli koszt budowy domu drewnianego byłby min 20% mniejszy odmurowanego.

    pozdr

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Mi się podobają domy drewniane - ale takie "prawdziwe" - z grubych solidnych bali, dach - wiór osikowy, skrzynkowe okna z nierównymi szybkami - bajka

  16. #16

    Domyślnie

    Już król Kazimierz Wielki miał pogląd który dom lepszy.
    Technologie drewnianych domów szkieletowych ocieplanych wełną rozwinęły się w krajach o dużym ruchu migracyjnym (n.p. w USA statystyczny mieszkaniec zmienia miejsce pobytu co 7 lat), gdzie drewna pod dostatkiem, robocizna droga i opanowano technikę prefabrykacji i szybkiego montażu tych domków.
    Najtańsze z nich zwane są pogardliwie domkami preriowymi.
    Poza tym : akustyka tych domków ...
    W kraju o różnych strefach klimatycznych rozwinęła się też budowa domków karawaningowych (przewożonych na platformach) dla emerytów, pozwalająca zmieniać ich miejsce pobytu na lato i zimę, a także na wybór sąsiadów.
    Jak się Unia Europejska rozwinie - to kto wie ?

  17. #17

    Domyślnie

    Też się interesowałem. Oglądałem dom wykonany w technologii drewnianej. Był ładny, widoczne belki drewniane i inne bajery. Co do kosztów to wtedy wydawały mi się bardzo duże ale po wybudowaniu domu w tradycyjnej technologii i poznaniu rzeczywistych kosztów budowy domu, to nie było to drożej. Dom generalnie był składany z części wykonywanych w fabryce w Niemczech.[/list]

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Zbigniew Rudnicki no co Ty UE się rozwinie chyba cofnie w rozwoju !!! Czy uważasz że ta migracja w USA jest dla przyjemności ?? Dopiero jak amerykanin przed emeryturą dojdzie do okreslonego wysokiego statusu społecznego to przestają nim pomiatać i ma szanse dostać w firmie stanowisko stacjonarne nie wymagające ciągłych przeprowadzek. To chyba nie tędy droga do rozwoju Owszem być może jest jakaś niewielka część populacji lubiąca zycie na walizkach i ciagłe przeprowadzki (np cyganie ) ale generalnie to straszliwa mordęga.
    Zdecydowanie wolę zwiedzać ale dla przyjemności a nie z przymusu.
    Pozdrawiam

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Też się interesowałem. Oglądałem dom wykonany w technologii drewnianej. Był ładny, widoczne belki drewniane i inne bajery. Co do kosztów to wtedy wydawały mi się bardzo duże ale po wybudowaniu domu w tradycyjnej technologii i poznaniu rzeczywistych kosztów budowy domu, to nie było to drożej. Dom generalnie był składany z części wykonywanych w fabryce w Niemczech.[/list]
    No właśnie - nie wiem, czy oglądaliście "Wielkie projekty" na Discovery Travel&Adventure o domach Hooffa. Piękna architektura, dom właśnie z prefabrykatów drewnianych, perfekcyjne wykonanie, dopracowane do milimetra szczegóły...
    Dom z drewmna to wcale nie musi być tandeta z patyków. Technologia szkieletowa bardzo powszechnej opinii o drewnianych domach zaszkodziła - od razu jawi się "szałas z dykty". A można drewniany dom postawić w suuper standardzie. Nie buduję "modrzewiowego dworu" opisanego powyżej czy domu Hooffa - teraz mnie na taki nie stać... Ale gdyby było .....
    Drewno to piękny, przyjazny materiał. Tylko jak wszystko, trzeba taki dom wykonać porządnie, z dobrych materiałów, z prawdziwymi fachowcami i w odpowiednim miejscu. A to wszystko razem już kosztuje. Ale może kiedyś

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Baba_budowniczy chyba nie odróżniasz domu szkieletowego - tzw. kanadyjczyka od domu drewnianego np z bala . To sa zdecydowanie inne technologie. Dom drewniany z bala jest jak najbardziej ok. ma swój styl, urok i klimat. Natomiast kanadyjczyk czyli szkieletowiec, tekturowiec czy jak go tam zwał to zwykła tandeta. Drewna w tym jest niewiele w zasadzie tylko szkielet. Reszta to plasiki, folie, wata, płyty drewnopodobne, chemia, itd. Jeśli już koniecznie ma być szkieletowiec to zdecydowenie lepszy będzie w technologi szkieletu stalowego. Jeszcze raz podkreślam że dom drewniany (z bala) jest jak najbardziej OK
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony