dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Rozliczenie nowej instalacji z PGE

    W grudniu 2021 uruchomiłem instalacje fotowoltaiczną w prywatnym domu. Wiadomo że w grudniu, styczniu i lutym produkcja prądu była mała (nie pokrywała domowych potrzeb). Teraz w marcu, bede miał nadprodukcje.

    Podpowiedzcie mi proszę, czy jak będę miał półroczne rozliczenie to zużycie będzie uśrednione na wszystkie 6 miesięcy (łącznie ze styczniem i lutym), a może każdy miesiąc jest liczony oddzielnie - a ja za styczeń i luty będę musiał zapłacić "normalnie" za zużycie, a od marca zacznę gromadzić prąd “na przyszłość” ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Przy rozliczeniu półrocznym każdy miesiąc jest liczony oddzielnie, następnie jest tabelka rozliczenia energii wprowadzonej do sieci gdzie energia wyprodukowana w lepszych miesiącach jest rozliczana w miesiącach o gorszych uzyskach. Na moim przykładnie od stycznia do marca produkuję poniżej zużycia, a od kwietnia do czerwca powyżej. Finalnie przy rozliczeniu za 6 miesięcy mam tylko opłaty stale.
    Ale jak już zapłacisz za energię za pierwsze dwa miesiąca a następne będziesz miał nadprodukcję to przy kolejnych rozliczeniach nie powinno mieć więksego wpływu na rachunki czy masz 6 czy 2 miesięczne rozliczenie. Oczywiście pod warunkiem, ze uzbierasz do paździenika na zużycie energii od listopada do następnego lutego.
    Ostatnio edytowane przez daro.s ; 13-03-2022 o 17:27

  3. #3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony