dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slawko333

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rle
    Kod pocztowy
    37-306
    Posty
    77

    Domyślnie izolacja przeciwodna/wilgociowa ścian piwnic

    witam, wiem ze tematow jest setki, które przeczytałem i nie wiem do końca jaki system mogę u siebie zastosować,
    strop nad piwnica zalany i można robic izolacje scian piwnic, mam już metlik w glowie po przeczytaniu kilkudziesięciu watkow,
    co do samego gruntu, brak wod gruntowych , rozmawiałem z sąsiadami , jedynie wody opadowe mogą mi grozic, gdyż dzialke mam na pochylym terenie, jgrunt to piaski , dopiero ok metra od góry ław pojaiwla się glina piaszczysta, która najbardziej mnie martwi, ze po opadach deszczu woda będzie zalegać miedzy ta glina a scianami piwnic
    chciałbym izolacje zrobić w ten sposób; drenaż wokół ław, później na wysokości ok 1,5 m zgrzać pape, połączyć z papa pozioma która kładem pod sciany o taka http://www.sklep.izolacja-jarocin.pl...-33-id-51.aspx, następnie do góry posmarować jakims czarnym mazidłem, tylko czym? od poziomu zero do ok 1 m chce polozyc na scianie styropian
    z góry dziekuje za kazda propozycje
    pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Papę odpuść, przecieknie. Koniecznie drenaż, a na ścianę od zewnątrz izolacja "czarnym mazidłem", np. Botament BM-92. Ja mam taki, jest sporo innych środków na rynku. Tylko to musi być poważna masa do izolacji, a nie Dysperbit. Tak naprawdę najważniejszy jest drenaż, bo wody przy fundamencie ma nie być. Jeśli będzie tam stała, to nawet najlepsza izolacja nie pomoże - wystarczy jedna, jedyna dziurka, nieszczelność, niedoróbka i po sprawie.

    Swoją drogą - styropian połóż aż do ław. Dlaczego? Jeśli zrobisz do 1m poniżej terenu, to w będziesz miał zimną ścianę. Już pomijam koszta ogrzewania (będziesz grzał grunt, który jest nieskończenie doskonałym odbiornikiem ciepła...). Gorzej, że będzie się skraplała woda i będzie się odbarwiała farba na ścianie, a może i odpadała. Uwaga - woda będzie się również (a może i zwłaszcza!) skraplała latem, bo wilgotne powietrze napływające przez okno, o temperaturze np. 30 stopni, w zetknięciu ze ścianą o temperaturze kilkunastu stopni, wyrosi tyle wody, że będzie dosłownie kałuża na podłodze.

    Ogólnie rzecz biorąc piwnicę trzeba robić albo bardzo starannie i nie oszczędzać na izolacji termicznej i przeciwwodnej, albo nie robić jej w ogóle. Wiem co mówię, mam piwnicę na gliniastym terenie.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slawko333

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rle
    Kod pocztowy
    37-306
    Posty
    77

    Domyślnie

    ten botament ceną zwala z nog, a niemam pewności ze jest on lepszy od srodka 4 razy tańszego i ze po 10 latach on spelni swoja role, papa wyjdzie taniej a jak zgrzeje porządnie to raczej niema prawa nigdzie cieknac, co do styropianiu, po co mam pakowac styropian poniżej metra? gleboko w ziemia już nieprzemarza, a jak będę miał piwnice nieogrzewana to po co pakowac styro od law?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    OK, czyli robisz zimną i wilgotną pieczarę na ziemniaki. Twój dom, Twoje prawo.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slawko333

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rle
    Kod pocztowy
    37-306
    Posty
    77

    Domyślnie

    czemu wilgotna i zimna? z kazdego pomieszczenia w piwnicy mam wentylacje, niemam zamiaru ogrzewac piwnicy , mam jej az 114m2, uzytkuje piwnice w domu rodzicow, dom ponad 30lat, nieogrzewana, a temp w największe mrozy ok 10stopni, wiec po co ogrzewac pomieszczenia w których niebedzie się mieszakac

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ik_KT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-433
    Posty
    75

    Domyślnie

    Może pomocny będzie ten schemat z prawidłową izolacją ściany piwnicznej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja piwnicy_1.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	368887

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też mam działkę z "opadem", zero wody i glinę - u mnie zostało to zrobione tak: ( budynek z piwnicą )
    - Ława fundamentowa wylana na mocną folię,
    - Ławy pomalowane dysperbitem z 3 razy,
    - Do góry bloczki szalunkowe zalane betonem,
    - Bloczki szalunkowe pomalowane dysperbitem 3 razy,
    - Na bloczki styropian hydro - fundament - 15 cm,
    - Na to wszystko folia kubelkowa montowana na zakładkę,

    ... brak u mnie drenażu , który nie wiem czy nie będę musiał wykonać.
    Pozdrawiam
    Kamil

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony