dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 95
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Dzisiaj widziałam w tartaku deski na podłogi. Były brzozowe, dębowe, i sosnowe. Robione na pióro wpust, robią pod wymiar podłogi.Ich grubość 25mm. Przyznam,że zrobiły wrażenie na mnie. (sosna) No i cena-30 zł za m2.
    Ale przypomniałam sobie , że sosna po jakimś czasie robi się brzydka. Mnie przynajmniej się nie podoba ten pomarańczowy kolorek.
    Czy ktoś wie, jak można ja zaimpregnować , aby nie traciła koloru. Wiem, że to niemożliwe, aby zupełnie zachować jej pierwotny kolor, ale może warto ją posmarować jakąś jasną bejcą.
    Jak takie dechy się sprawują?Wszelkie sugestie mile widziane.
    Myślałam o zastosowaniu jej w części nocnej.
    Pozdrówka.

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co wiem (niestety)sosna jest bardzo miękka i bardzo łatwo ją zarysować.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Zgadzam się z tym. Siostra ma podłogę z sosny robioną w sposób tradycyjny - na legarach (dość dawno temu - jakieś 10 lat). Nie przyglądałam się jej pod kątem "urody" (w sumie trudno się przyjrzeć, bo prawie wszędzie jest czymś przykryta), ale wiem, że strasznie skrzypi - zwłaszcza w kuchni, i dudni. Jest też b. miękka. Mam nadzieję, że podłoga, którą widziałaś, to nie to samo, ale odradzam.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Chyba jednak coś "w tę deseń", bo o legarach wspominali.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    CZESC OPAL
    CZY MOZESZ DAC NAMIARU TEGO TARTAKU?
    Interesuja mnie deski debowe. Bylem prawie pewien ze takich nie robia. Dzieki.
    Mariusz

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Zaździerz k. Łącka
    tel. 24-261-4573 lub 24- 384-1251
    to są namiary całkiem zacnego tartaku, które dostałam od pewnego szybkiego forumowicza
    pozdrówka

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    deski te po ulozeniu i wycyklinowaniu trzeba pomalowac caponem podkladowym,przeszlifowac papierem 150,jeszcze raz pomalowac caponem i jeszcze raz przeszlifowac 150.szlifuj wzdluz wlokien.capon ten ma slaby zapach i powoduje,ze drewno nie ciemnieje.oczywiscie po caponie podloge trzeba pomalowac lakierem nawierzchniowym.mam tak pomalowane deski i wierz mi podloga wyglada extra.ze wzgledu na miekkie drewno sosnowe,proponuje jakis twardy lakier.zapytaj w sklepie.moze to byc np uretolux ewent. domalux.pozdrawiam.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    i jeszcze jedno.deski z tartaku ,jesli maja byc podloga ,musza byc suszone komorowo.najlepiej ukladac podloge zaraz po przywozce desek z tartaku-gora kilka dni.jeszcze raz pozdrawiam

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Bułko
    w górę dla Ciebie.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki.
    A jeśli sosna taka miękka to jakie inne drewno ma podobny jasny, ciepły miodowy kolor??
    A tak naprawde czy w sypialni gdzie bedą tylko domownicy potrzeba kłaść rzeczywiście twarde deski ??

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Bułeczko,
    z tego co słyszałam istotny jest lakier. Bo to on tworzy tę pierwszą warstwę. Trzeba wybrać najmocniejszy. Zaś deski , ponieważ są grube, można cyklinować i cyklinować.Choć na pewno trzeba też uważac-osłony na podstawki ostre mebli, itd.
    Pozdro

    ps. oczywiście największym zagrożeniem sa takie małe szkrabki, które walą czym popadnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie bójcie się sosny. U rodziców mają sosnę na podłodze w kilku pokojach i nie widać żeby była zniszczona a leży tam już ładnych 15 lat jak nie więcej (nie pomnę). Do tego schody mają sosnowe i też są OK !
    Sosna w kuchni pewnie nie zda egazminu ale w sypialni NO PROBLEM. No i jeszcze bym się zastanawiał nad salonem, gdzie jak się zdaży przyjęcie z tańcami i przyjdą pani w szpilkach to w sosnie będą wyraźne wgniecenia.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    No to paniom trzeba podziękować za szpilki.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    I dać takie wełniane papucie - idealne byłyby o 3 nr za duże
    Albo przyklejać filc do obcasów. A czy w muzeach są jeszcze takie kapcie filcowe? Możnaby rozdawać gościom to przy okazji pastowania podłogi problem z polerowaniem byłby z głowy. Co Wy na to?

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Słuchjacie, co Wy na to?
    Znalazłam na stronie http://www.stol-stal.waw.pl
    schody sosnowe barwione białym olejem.Wiecie coś o tej technice? Taka podłoga podoba mi się.
    Tyle, że pewno trzeba często olejować i nie jest zabezpieczona przed uszkodzeniami, co?

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witajcie
    Mam w domu (bloku) deski sosnowe na podłodze praktycznie w całym mieszkaniu (poza łazienką i kuchnią. Normalne dechy kładzione na legarach.
    Po pierwsze deski taki są naprawde piękne (kwestia gustu oczywiście)
    Po drugie mam je już 6 lat i właściwie tylko w przedpokoju są nieco zniszczone - tam się chodzi w butach bezpośrednio z korytaża. Jeśli ktoś do mnie wchodzi to wie że w mieszkaniu u mnie nie chodzi się w butach więc żadne obcasy nie niszczą mi podłóg.
    Po trzecie - podłogi z drewna są przyjemnie ciepłe, łatwe w utrzymaniu czystości i mają swój styl - to nie jakieś PCV czy wykładzina dywanowa. Kafelki są zawsze zimne (chyba że są ogrzewane) no ale to już inna historia.

    Teraz buduję dom (właściwie już kończe) i też w całym mieszkaniu (poza kuchnią, łazienkami i holem) będę miał deski - tyle że trochę twardsze - modżew lub daglezję - wyglądają podobnie do sosny.
    Mirzaw

  17. #17

    Domyślnie

    Osobiście odradzam deski sosnowe .W moim obecnym mieszkaniu mam takie deski od 8 lat .Kolor jest kwestią gustu i jak sądzę to żadne środki chemiczne nie są w stanie go zatrzymać niezmienionym.Sosna ciemnieje pod wpływem ultrafioletu .Jak by to było takie proste to producenci mebli dawno by to już opatentowali . Tak naprawdę moim zdaniem to wadą sosnowej podłogi robionej na pióro - wpust jest jej nieznośne skrzypienie ,oraz to że narzuca ona sposób urządzenia mieszkania na rustykalny .Nigdy więcej takiej podłogi .Pozdrawiam.
    1

  18. #18

    Domyślnie

    Jeszcze jedna ważna rzecz grubość 25mm nie wiem czy nie lepsza jest 32mm ,25 może się uginać.
    1

  19. #19

    Domyślnie

    zapominacie że drewno sosnowe ma dużo żywicy - jeśli nie lezy wystarczająco długo - żywica wyłazi na wierzch i nic tylko otworzyć modelarnie - będziecie mieć klej za darmo na podłodze - widziałem podłogi z suszarni sezonowane z którego w ciepełku elegancko wyciskało żywicę spod 3 warstw lakieru...trzeba o tym pomysleć np. w okolicy grzejników

    na pewno nie polecam sosny na przykład na parapey wewnętrzne - z tych samych powodów

    sosna jest też bardziej miękka co ma znaczenie przy eksploatacji i np. przy cyklinowaniu...na podłodze drewnianej jesli ma służyć mi przez lata nie oszczędzałbym - lepszy wydaje mi się modrzew - drewno jest twardsze, mniej zywicy, ciekawsza faktura słojów i cena niewiele wyższa od sosny - robiłem teraz parapety wewnętrzne właśnie z modrzewia i są po prostu piękne...aha - drewno modrzewiowe nie jest atakowane przez szkodniki - w gliwicach jest masz radiowy z lat 30 tych XX wieku z drewna modrzewiowego - masz ten jest dalej używany i stoi jak stał...
    modrzew górą...
    i tyle...
    jakby co to piszcie na priv...




  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    A ile taki modrzew kosztuje.JAki ma odcień?Na dechy sie nadaje?

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony