dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie Geodeta - koszty mapek powykonawczych

    Witam
    Ile płaciliście za mapki końcowe powykonawcze przyłączy i samego budynku po zakonczeniu budowy? Słyszałem że placi się za kązde przyłącze osobno, podobno po 200-300zł, mapka do odbioru budynku nawet 500-700zł. To realne ceny?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja jeszcze nie płaciłem, ale dostałem taką ofertę:
    - Mapa do celów projektowych dla działki typowo budowlanej 800zł;

    - Wytyczenie osi fundamentów - 450zł pierwsze 4 osie, po 50 za każdą następną - przy większej ilości osi i/lub robieniu wcześniej mapy cena do negocjacji

    - inwentaryzacja powykonawcza - budynek 500zl + kartoteka budynku 100zł + zmiana użytkowania 100zł + przyłącza (za pierwsze 400 + po 200 za kolejne) całość minus rabat jeśli byla mapa i tyczenie.
    Ceny brutto.

    Czy to normalne ceny?

  3. #3

    Domyślnie

    Odbiór geodezyjny miałem w zeszłym roku, koszt całości 550 zł.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Odbiór geodezyjny miałem w zeszłym roku, koszt całości 550 zł.
    Czyli u mnie to samo za co najmniej 1300~1500 zł, u Ciebie tylko 550zł. Jaki rejon?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Czyli u mnie to samo za co najmniej 1300~1500 zł, u Ciebie tylko 550zł. Jaki rejon?
    Powiat Gnieźnieński. Ten sam geodeta za wytyczenie budynku wziął 500. Czyli w sumie od początku do końca 1050 zł. Wypis z rejestru gruntów to już inna bajka, kosztował chyba 50 zł.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Ceny zależą w dużej mierze od regionu.
    Na moim terenie można mape do celow projektowych wyrwać juz od 400zł
    Tyczenie budynku od 350
    inwentaryzacja przyłącza od 250zl
    inwentaryzacja budynku od 450zł
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  7. #7

    Domyślnie

    Widzę, że Opolszczyzna bogata. Warto szukać geodety gdzieś dalej? Z tego co wiem to oni nie chcą się innym na teren "pchać".

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Nie - nie opłaca się.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Widzę, że Opolszczyzna bogata. Warto szukać geodety gdzieś dalej? Z tego co wiem to oni nie chcą się innym na teren "pchać".
    Powiem więcej. Nie wiem, czy którykolwiek w ogóle by chciał iść w obce strony. U siebie ma wydeptane ścieżki w urzędach.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #10

    Domyślnie

    śląsk - Katowice - Zabrze

    mapy powykonawcze, kartoteka budynkowa, pomiar sieci, informacja o zgodności, itp
    płacimy 900 - 1200 zł

    zależy jaki dom ile sieci itp

    ważne jest aby zgłosić geodecie sieci do pomiaru bo jak będą zasypane to może nie pomierzyć..
    przyłącza mierzy się przed zasypaniem

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Gdynia, standardowo: 600 pln /budynek + 150 pln /przyłącze

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Ceny zależą w dużej mierze od regionu.
    Na moim terenie można mape do celow projektowych wyrwać juz od 400zł
    To jest chyba kserokopia ze stempelkami , o źródle wstyd się wypowiadać, to nie moja obłast.
    Potem biadolenie:

    19-09-2017 18:08 #1 Problem z wjazdem na posesje
    Witam. Projekt wjazdu zaklada odtworzenie rowu z kazdej strony po 5 metrow. Pod wjazdem mam wkopac tez 5 metrow rury SN8 400mm...dodam ze jest trudno dostepna i droga....ogolnie daje to 10m rury... Problem polega na tym ze przy drodze nie ma zadnych rowow i dlaczego ja mam to robic skoro lezy to w pasie drogowym...malo tego dzisiaj przyjechala koparka i chcielismy wjazd wykopac ale okazalo sie ze ida tam kable swiatlowodowe i telekom...nikt nie chce podjac sie kopania...jaka jest mozliwosc aby sie odwolac od takiego projektu? Dodam ze rok temu wylewali nowy asfalt i robili wszystkie zjazdy ale zadnych rowow nie kopali i nie robili zadnych przepustow...co mam dalej robic? Pomozcie

    albo

    12-06-2017 13:04 #1
    Domyślnie Problem z drogą wewnętrzną
    Dzień dobry,
    Mam problem z drogą na wlasnej działce. Sytuacja wygląda tak:
    Mam prawomocne pozwolenie na budowę, dom już powstaje, materiały dowozone są do niegomnie tymczasową drogą.
    Na pozwoleniu mam również budowę zjazdu indywidualnego z drogi powiatowej. Problem w tym, ze 8 metrów od drogi znajduje się rura z gazem. Działka jest pochylona w górę, więc nie ma możliwości zgubić terenu na tym odcinku na tyle, aby przykryć ją ponownie 80 cm ziemi. Pierwsze pięć metrów bowiem może miec max. pochylenie 5%. Projektant drogi nie wziął tej rury pod uwagę, zarząd dróg zatwierdził projekt.

    Kojarzycie Czarka Pazurę?
    .... Rodzina wychodzi z niedzielnej mszy.
    Sarkają że organista fałszował, że kazanie zawsze takie samo, że kwiaty zwiędłe no i w ogóle marnie.
    Na to odzywa się dziecko:
    Mamo! Tato! A co byście chcieli za złotówkę??????

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    To jest chyba kserokopia ze stempelkami , o źródle wstyd się wypowiadać, to nie moja obłast.
    Potem biadolenie:

    19-09-2017 18:08 #1 Problem z wjazdem na posesje
    Witam. Projekt wjazdu zaklada odtworzenie rowu z kazdej strony po 5 metrow. Pod wjazdem mam wkopac tez 5 metrow rury SN8 400mm...dodam ze jest trudno dostepna i droga....ogolnie daje to 10m rury... Problem polega na tym ze przy drodze nie ma zadnych rowow i dlaczego ja mam to robic skoro lezy to w pasie drogowym...malo tego dzisiaj przyjechala koparka i chcielismy wjazd wykopac ale okazalo sie ze ida tam kable swiatlowodowe i telekom...nikt nie chce podjac sie kopania...jaka jest mozliwosc aby sie odwolac od takiego projektu? Dodam ze rok temu wylewali nowy asfalt i robili wszystkie zjazdy ale zadnych rowow nie kopali i nie robili zadnych przepustow...co mam dalej robic? Pomozcie

    albo

    12-06-2017 13:04 #1
    Domyślnie Problem z drogą wewnętrzną
    Dzień dobry,
    Mam problem z drogą na wlasnej działce. Sytuacja wygląda tak:
    Mam prawomocne pozwolenie na budowę, dom już powstaje, materiały dowozone są do niegomnie tymczasową drogą.
    Na pozwoleniu mam również budowę zjazdu indywidualnego z drogi powiatowej. Problem w tym, ze 8 metrów od drogi znajduje się rura z gazem. Działka jest pochylona w górę, więc nie ma możliwości zgubić terenu na tym odcinku na tyle, aby przykryć ją ponownie 80 cm ziemi. Pierwsze pięć metrów bowiem może miec max. pochylenie 5%. Projektant drogi nie wziął tej rury pod uwagę, zarząd dróg zatwierdził projekt.

    Kojarzycie Czarka Pazurę?
    .... Rodzina wychodzi z niedzielnej mszy.
    Sarkają że organista fałszował, że kazanie zawsze takie samo, że kwiaty zwiędłe no i w ogóle marnie.
    Na to odzywa się dziecko:
    Mamo! Tato! A co byście chcieli za złotówkę??????


    to fakt biorą najtańszych geodetów, projektantów, wykonawców a później temat" coś tam nie pasuje, wina geodety, projektatna" itp
    a sam 'zdupcył' bo nie zna się i bierze najtańszych bez doświadczenia partaczy

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał shagy
    to fakt biorą najtańszych geodetów, projektantów, wykonawców a później temat" coś tam nie pasuje, wina geodety, projektatna" itp
    a sam 'zdupcył' bo nie zna się i bierze najtańszych bez doświadczenia partaczy
    A co to sugerujesz, że droższy jest lepszy? Ja miałem bardzo drogą ekipę (poleconą przez instalatorów CO - bo się poznali na nartach w Austrii) do łazienki i gładzi w pokojach. Tak zepsutych płytek jak w mojej łazience to nie widziałem u nikogo. Przyszedł po nich facet 3 razy tańszy i 5 razy solidniejszy. To że bierzesz drogą ekipę nijak NIE GWARANTUJE!, że będziesz miał wysoką jakość! Moje doświadczenie jest wręcz przeciwne. Droga ekipa patrzy jak najtańszym kosztem wydrzeć od inwestora jak najwięcej kasy. Podstawowy błąd popełniany przez inwestorów to założenie, że jak wezmę najdroższą ofertę i zapłacę solidnie to będę miał zrobione solidnie i uczciwie. Tak to nie działa. Musisz być SAM inspektorem na swojej budowie, na wszystkim się znać (nie mówię, że robić to samemu, ale kontrolować). A najsolidniejsze ekipy charakteryzują się tym, że są polecane przez znajomych (a nie z ogłoszeń) - przeważnie nie mają żadnych reklam, mają dalekie terminy, i mają ceny nieco powyżej średniej. Inny przykład to taras u sąsiada. Trzy ekipy robiły co kilka lat. Każdy najpierw krytykował poprzednią ekipę. Sąsiad chciał wziąć najsolidniejszą ekipę, a nie patrzeć na cenę. Cena ostatniej ekipy za naprawę tarasu 19 m² 12 tys. zł. Po dwóch latach od ostatniej ekipy taras w rozsypce. Gwarancja niby była udzielona, ale ... firmy już nie ma. Walczę na każdym forum z tym rozsiewanym mitem, że "droższa ekipa jest lepsza".

    Inną ciekawostką jest, że bieda i bezrobocie (które ponoć jest u nas) wcale nie wyeliminowały partaczy, naciągaczy itp. A to dlatego, że nie ma weryfikacji pracy wykonanej. Naciągacz naciągnie jednego klienta, a potem idzie do drugiego klienta i nie ma komunikacji pomiędzy klientami, żeby ostrzec przed tym wykonawcą.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Ja ostatnio za kompletną inwentaryzację rezem z przyłaczami (prad, wodociąg i kanalizacja) zapłaciłem 550zł. Woj. mazoweckie.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    500 zł rok temu małopolska okolice Tarnowa, ile w tym roku się dopiero dowiem

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Podstawowy błąd popełniany przez inwestorów to założenie, że jak wezmę najdroższą ofertę i zapłacę solidnie to będę miał zrobione solidnie i uczciwie. Tak to nie działa. Musisz być SAM inspektorem na swojej budowie, na wszystkim się znać - ale kontrolować. A najsolidniejsze ekipy charakteryzują się tym, że są polecane przez znajomych (a nie z ogłoszeń) [...] ciach
    Absolutnie nie ma gwarancji. Trafiłem na bardzo solidną ekipę od zabudowy mebli. Była to trzecia wyszukana ekipa. Wchodzili na rynek, zrobili perfekcyjnie projekty i zabudowy i ciach... skończyło się.. firma podłapała kontrakt zabudów w hotelu i nie ma czasu, robi szybko, wysyła przygodnych pracowników... zrobiła się przeciętną ekipą. Tak więc może się zdarzyć, że po roku np . na skutek wielu czynników zewnętrznych z poleconej ekipy stanie się przeciętną, dlatego nie polecam swoich ekip, a jak już to podaje powyższy przykład jako przestrogę.

    Co do pilnowania własnej budowy to tak, zgadzam się w 100 %.

    ps:
    koszt inwentaryzacji podwykonawczej to było 850 zł w tym roku ... czyli właśnie taka popularna "mapka" + oświadczenie geodety.
    Ostatnio edytowane przez piotrek0m ; 04-10-2017 o 07:09
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    W tym roku 600 za inwentaryzację powykonawczą, pierwszy lepszy z polecenia, niestety mój geodeta jest od 3 miesięcy na L4, bo by było taniej o 100

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Jak geodeta robi inwentaryzację przyłączy skoro po budowie mamy wszystko zakopane?
    Pytam z ciekawości poniewaz u mnie też przyłącza są krok po kroku realizowane, a wykopy zasypywane - czy nie bedzie z tym problemu?
    W sumie widzę na pobliskich działkach ten sam schemat i już nie wiem co o tym myśleć.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Jak geodeta robi inwentaryzację przyłączy skoro po budowie mamy wszystko zakopane?
    Pytam z ciekawości poniewaz u mnie też przyłącza są krok po kroku realizowane, a wykopy zasypywane - czy nie bedzie z tym problemu?
    W sumie widzę na pobliskich działkach ten sam schemat i już nie wiem co o tym myśleć.
    Pokażesz geodecie gdzie przebiegają przyłącza, chyba pamiętasz którędy biegną, a on naniesie na mapę. U mnie też tak było.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony