dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Czym czyścić kominek?

    O kominkach z płaszczem wodnym było dużo. Moje pytanie. Czym wyczyścić ścianki w których krąży woda.
    Powstaje na nich sporupa przypominająca porcelanę i niczym się nie daje zdjąć. Myślę, że powodem są stosunkowo zimne ścianki i brak możliwości wypalenia osadów. Ścianki, gdzie nie ma płaszcza wodnego są czyste. Polenie bardzo suchym drewnem nic nie pomaga.
    Może jakiś szuwaks. Próbowałem szpachelką i nic. Warstwa grubości kilku mm na pewno przeszkadza wymianie ciepła.

  2. #2

    Domyślnie

    Próbowałeś zastosować katalizator sadzy - Sadpal ? Można go kupić np na allegro.
    Piotrek

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Można go też kupić w chemicznych i kominiarskich. Ale jeszcze nie sprawdziłam jak działa
    Na wszelki wypadek czekam na inne propozycje

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_PA
    Próbowałeś zastosować katalizator sadzy - Sadpal ? Można go kupić np na allegro.
    Kupić go można wszędzie-tylko po co? To wogóle nie działa. Chciałem sobie oczyścić wkład, używałem wg. instrukcji i co? Całą paczkę zużyłam stosując się do zaleceń producenta/importera i g...
    Szkoda pieniędzy na taki szmelc .
    a bodaj byś dom budował !!!

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał poldek
    Cytat Napisał Piotr_PA
    Próbowałeś zastosować katalizator sadzy - Sadpal ? Można go kupić np na allegro.
    Kupić go można wszędzie-tylko po co? To wogóle nie działa. Chciałem sobie oczyścić wkład, używałem wg. instrukcji i co? Całą paczkę zużyłam stosując się do zaleceń producenta/importera i g...
    Szkoda pieniędzy na taki szmelc .
    W końcu głos praktyka, my na razie używamy szpachelki, ale nie jestem przekonany do jej stosowania.
    Nie wiadomo jak ta blacha jest obrobiona powierzchniowo i strach porysować

  6. #6

    Domyślnie

    Poldek no to niewiem czy umiesz czytać ze zrozumieniem - bez urazy - ale u mnie po dosypaniu na żar oraz puszczeniu na ful od dołu większość wnętrza wkładu wypala się na biało jak dla mnie rewelacyjnie to cuś działa.
    Piotrek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_PA
    Poldek no to niewiem czy umiesz czytać ze zrozumieniem - bez urazy - ale u mnie po dosypaniu na żar oraz puszczeniu na ful od dołu większość wnętrza wkładu wypala się na biało jak dla mnie rewelacyjnie to cuś działa.
    Jestem pod wrażeniem-szczególnie "stylu i elegancji" pisania.
    a bodaj byś dom budował !!!

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Poldek spróbuj zastosować ten środek tak jak ci pisałem, a nie obrażaj się.
    Piotrek

  10. #10

    Domyślnie

    Ja niestety nie miałem jeszcze okazji tego wyprubować u siebie i też nie wiem czy to działa w kominkach z płaszczem (i czy wogóle działa ), ale znajomy kiedyś mi powiedział że do czyszczenia kominka najlepiej jest wsypać zwykłych obierek z kartofli i spalić je Podobno działa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony