dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 450

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Zdjęcia tarasu z ogrodu (zdjęcia zrobione w listopadzie):





    W części zadaszonej będzie termo drewno lub kompozyt (wciąż czytam na ten temat - Dzięki Pestka za linki), a część tarasu wypuszczona w ogród będzie wykostkowana. Na dzień dzisiejszy wszystko jest wypoziomowane w taki sposób, aby kostka była równo z deskami pod zadaszeniem, czyli bez uskoku, natomiast taras wykostkowany będzie 3 cm wyżej niż trawa.
    Tak sobie myślę, że w przyszłym roku jak uda się nam zrobić taras to postawię na nim kilka donic z kilkoma rodzajami traw. Będziemy mogli nad nimi zapanować jeśli chodzi o ich rozrastanie się, a widok będzie bajeczny.
    I teraz pytanie do specjalistów od ogrodów. Czy trawy w donicach utrzymają się przez wiele lat? Wyczytałam, że nie koniecznie, bo następnego roku mogą być brzydkie i nie wypuścić tyle źdźbeł.Ale może można ją jakoś pobudzić lub zabezpieczyć na zimę. Bardzo proszę o opinie
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 20-12-2016 o 11:48

  3. #3

    Domyślnie

    Pestko chciałam kilka słów powiedzieć jeszcze na temat trawy.
    Wiem, że mamy jej dużo. W pierwszym lub raczej zerowym roku od zasiania kosiliśmy ją co 2 tygodnie, ale w przyszłym roku będzie trzeba kosić co tydzień , bo będzie częściej nawożona. A odnośnie samego koszenia to ja to lubię. Mamy porządną kosiarkę z dużym koszem (a jednak trochę za małym ). Koszenie całości z przodu i z tyłu zajmuje mi 1,5 h. Mężowi trochę mniej Przed zimą udało się nam wyznaczyć większość rabat, więc jeszcze trochę terenu odejdzie. Na wiosnę chcemy postawić dzieciom mały plac zabaw, więc będzie jeszcze mniej.
    Jednych uspakaja prasowanie, innych wizyta u kosmetyczki, a mnie uspakaja koszenie trawy. Każdy z nas ma swoje dziwactwa

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    I znów zapomniałam Myślę, że Wasz opiekun ogrodowy zadba o to, ale i tak podpowiem. Koniecznie wkopcie plastikowe bordery oddzielające rabaty od trawnika. Przerastanie trawy w rabaty to mała zmora, ale jednak warto jej uniknąć.
    Nie stosuj żadnych agrowłóknin na rabatach, to szkodzi roślinom i to bardzo.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony