dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 23
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 450
  1. #281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dlaczego z bajki?
    Z bajki to znaczy nieosiągalna Czytałam o Tobie i czytałam wiele Twoich wypowiedzi na tym forum i jakoś mi się wydawało, że do takich wątków jak mój takie autorytety jak TY nie zaglądają . Ja wiem, że to jest bzdura. Ale wiesz... ten ... no... dzięki że do mnie wpadłaś

  2. #282

    Domyślnie

    Trochę mnie Pestka zmartwiła, że ta moja rozplenica jest ekspansywna. O ile to w ogóle rozplenica jest
    Ale skoro rozłogami się nie rozchodzi to mam nadzieję, że z rozsiewaniem sobie jakoś poradzę

    Zdjęcia świetne Elfir a ten kamień powalił mnie na łopatki. On tam już stał czy przytargaliście go z innego miejsca?

  3. #283

    Domyślnie

    Jest jeszcze kilka miejsc w naszym ogrodzie które chciałabym pokazać i może podpytać trochę ekspertów odnośnie ich dalszego zagospodarowania

  4. #284

    Domyślnie

    W dużej części ogrodu za garażem:


    Przy chodniku jest posadzony rząd bukszpanów wieczniezielonych Aurea, nasz ogrodnik nazywa je bukszpanami kolorowymi, potem jest rząd lawendy, jest też sosna biała szczeopiona na pniu, jałowiec płożący i cyprysik groszkowy. Na dzień dzisiejszy ta rabata jest już obłożona agrowłókniną i przysypana korą i wygląda tak:







    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 02-01-2017 o 10:42

  5. #285

    Domyślnie

    No to pięknie, urwałam wątek w środku dialogu
    Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, mogę Wam tylko powiedzieć, że okres od grudnia do marca to najtrudniejszy dla mnie czas w pracy,a co za tym idzie również w domu. Nie miałam kiedy zaglądnąć na forum, a co dopiero coś pisać... no ale trzeba myśleć pozytywnie i błędy naprawić, ale zbytnio się nimi nie przejmować
    Ja niestety mam tę wadę , że nazbyt się wszystkim przejmuję

  6. #286

    Domyślnie

    No to co... przyszła wiosna. Zdjęcia ogrodu które posiadam są już nieaktualne, bo z okresu jesienno-zimowego, ale pokaż e ogród do końca, bo niedługo przyjdzie czas na zdjęcia wiosenne.

  7. #287

    Domyślnie

    Rabata, której zdjęcia zamieszczałam w ostatnich wpisach - zdjęcie od drugiego końca.




    To drzewko ze srebrzystymi igłami to świerk kłujący Glauca.

  8. #288

    Domyślnie

    Potem jest kawałek samych tuj i zaczyna się kolejna rabata z klonami, której początek wyznacza roślinka zwana łosie rogi. Rabata jest jeszcze niedokończona, zrobione są tylko obrzeża.


    A to jest wyżej wspomniana rabata. Zaszczytne miejsce zajmują dwa klony czerwone szczepione na pniu, tam też jest buk trikolor i perukowiec podolski oraz łosie rogi i klon palmowy, o których już wspomniałam. Wszystkie łyse jak kolano, więc nie ma co pokazywać, tylko łosie rogi są zimozielone.


    Teraz na wiosnę będzie położona agrowłóknina, ten grzyb ze studzienki będzie obcięty przy ziemi i całość będzie przysypana korą.
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 29-03-2017 o 12:55

  9. #289

    Domyślnie

    Chciałabym wzdłuż obrzeża tej rabaty posadzić jakieś byliny, najlepiej coś zimozielonego. Rabata jest w kolorze czerwonym, więc może dla odmiany posadzić coś z żółtym? Macie jakieś propozycje?

  10. #290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zdjęcia, które wstawiłam nie pochodzą z moich ogrodów - znalezione w necie.
    Takie duże nasadzenia traw wymagają odważnego i zamożnego inwestora z dużą działką.
    Być może w tym roku dostanę od wykonawcy zdjęcia zaprojektowanego przeze mnie ogrodu z dużą połacią traw ozdobnych (zamiast trawnika). Zakładany w zeszłym roku, więc krzewów nie będzie widać jeszcze widać. Ale trawy i byliny na pewno.
    Projektów "trawiastych" mam więcej, ale chyba inwestorzy nie zaczęli ich jeszcze realizować, bo nie mam informacji ani zdjęć.

    ****
    Zimozielone byliny w naszym klimacie są niskie (żurawka, bergenia) i bardzo niskie (floks szydlasty, żagwin, goździk pierzasty).
    Będziesz miała układ niski trawnik, niska bylina i nagle wysoki żywopłot. Bez żadnych stref przejściowych.
    To sprawdza się w układach formalnych, ale niekoniecznie w swobodnych.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-03-2017 o 21:58

  11. #291

    Domyślnie

    Dziękuję Elfir za konkretną odpowiedź. Przemyślałam temat i nie będę nic dosadzać. Może za dwa lata jak wszystko się rozrośnie i zobaczę ile tam jeszcze miejsca zostało i jak to wszystko wygląda. Jak klony się rozgałęzią to też będzie inaczej wyglądało. Obok tej rabaty będzie stał plac zabaw dla dzieci, ma do nas przyjechać w lipcu. On też częściowo ją zasłoni. Plac zabaw będzie stał ok. 5 lat (tak myślę) potem dzieci wyrosną i będzie trzeba go sprzątnąć. Wtedy rośliny będą już duże i będę mogła podjąć decyzję czy zostawić czy dosadzić O trawach już nie myślę. Sąsiedzi mają w ogrodzie trawę która wygląda mi na Imperata cylindrica.Dwa lata temu zasadzili małe kępki, które w zeszłym roku jesienią były już 5 razy szersze. Sąsiad mówi, że bardzo szybko się rozrastają. Do traw wzięłabym na pewno projektanta, no i musiałabym chyba powiększyć teren o działkę sąsiada, żeby mieć takie piękne kępy jak na zdjęciach u wujka google

    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 31-03-2017 o 10:30

  12. #292

    Domyślnie

    Przepiękny ogród

  13. #293

    Domyślnie

    Kontynuując wątek przewodni.

    Wklejam zdjęcia dalszej części jesienno- zimowego ogrodu.

    Na końcu w prawym rogu jest właśnie rabata z czerwonymi klonami.


    A po prawej stronie wzdłuż płotu, którego wciąż nie ma, są posadzone buk szczepiony, jałowiec i to trzecie zwisające toooo..... hmmmm zapomniałam Biegnę do apteki po Lecytynkę
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 31-03-2017 o 07:39

  14. #294

    Domyślnie



    Przypomniałam sobie to jest Thuja Filiformis
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 31-03-2017 o 07:44

  15. #295

    Domyślnie

    Następnie już bliżej tarasu mamy układ roślin w kolejnym rogu.



    Tutaj mamy klon szczepiony , klon palmowy, rododendron, oraz azalię i jałowce. Wszystko razem wymieszane




    nie mogę się doczekać kiedy rośliny obudzą się po zimie
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 04-05-2017 o 08:52

  16. #296

    Domyślnie

    Ten rododendron przemarzł zimą niestety i ma zwinięte oklapnięte liście. Czekam bo może się obudzi - suchy nie jest.
    Nadzieja umiera ostatnia

  17. #297

    Domyślnie

    Idąc za ciosem może skończę wkrótce wątek jesienno -zimowy
    Przy tarasie jest pewna niedoskonałość kształtu działki, o którą niektórzy pytają czy nie dało się jej inaczej wytyczyć. Otóż, nie dało się, ale nam to nie przeszkadza

    We wcinającym się w działkę rogu jest jałowiec chiński Variegata - niestety uschnął przez zimę:/ dziś jadę do ogrodnictwa kupić coś na jego miejsce. Może macie jakieś propozycje?

    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 31-03-2017 o 09:58

  18. #298

    Domyślnie

    Tutaj obok juki kalifornijskiej wymarzyłam sobie ławkę, na której można usiąść i odpocząć po ciężkiej pracy w ogrodzie
    ławki jeszcze nie ma, ale będzie.

  19. #299

    Domyślnie

    Róg przy tarasie jesienią był łysy, ale obecnie jest już wypełniony. Prace ogrodowe trwają, więc jak tylko skończymy to na pewno zamieszcze zdjęcia dla potomnych.
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 31-03-2017 o 09:53

  20. #300

    Domyślnie

    A tak wygląda taras.



    Jest gdzie posiedzieć. Do godziny 12 na tarasie jest słońce, po tej godzinie pojawia się coraz więcej cienia. Taras jest w południowej części działki, ale od zachodu słońce wpada też do godziny 18.. Bardzo jesteśmy zadowoleni z takiego układu.
    Spotkałam się z opiniami forumowiczów, którzy mają latem na tarasie taki ukrop,, że wysiedzieć się nie da, u nas o godzinie 14 już jest trochę cienia, więc można sobie wybrać miejsce w cieniu lub słońcu. Drugą fantastyczą rzeczą jest taras w brylebudynku tzw podcień. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie, ale jeśli tylko macie taką możliwość to bardzo polecamy.
    Zalety:
    - osłonięty z dwóch stron, dzięki czemu chroni przed wiatrem
    - dzięki osłonięciu z dwóch stron daje poczucie intymności - co akurat dla mnie jest ważne w chwili odpoczynku.
    - nie trzeba robić dodatkowych konstrukcji które kosztują jednak sporo pieniędzy, a dodatkowo zabierają kawał ogrodu,
    - można zostawić meble ogrodowe na całe lato na tarasie, a nie nosić ich w kółko do garażu
    - na taras można wyjść z dwóch pomieszczeń a nie tylko z jednego.
    Ostatnio edytowane przez sitoo ; 31-03-2017 o 10:16

Strona 15 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony