dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie NIERÓWNO NAD GŁOWĄ, czyli aranżacja sufitu, oświetlenia

    No właśnie, podoba mi się „wymyślny” sufit, mam duży salon (47m2) + otwarta kuchnia + odkryte schody, chciałbym to urozmaić, przełamać monotonie, mój pomysł to zrobić to podwieszanym sufitem + dodatkowo oświetleniem. Jak projektujecie kształt sufitu ?, skąd bierzecie pomysły, co mi proponujecie, podoba mi się półokrągłe kształty, różne wysokości sufitu, ukryte wydobywające się światło za wnęk, itd… Może macie jakieś sprawdzone pomysły, fotografie.






    rzut mego salonu, co mi proponujecie ?
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Zapraszam do mojej galerii domów ( link pod podpisem ) - tam widać troszkę sufitów podwieszanych , które projektowałam : może to Cię zainspiruje , w razie czego służę pomocą .

    Pozdrawiam z fantazją

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    pooglądałem i masz tylko troszeczke fotek sufitów podwieszanych
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Mam pytanie , czy ten sufit ma mieć określone miejsce ? Bo w rzucie jest to połączenie kuchni i salonu – czy interesuje Cię oświetlenie całości ?
    I jeszcze jedno : czy ustawienie mebli jak na planie zostanie zachowane ?
    Chciałabym również wiedzieć , jaki przewidujesz kształt kominka ?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Super, że chcesz mi pomóc, no to inaczej, zacznijmy od początku, jak mi proponujesz urządzić salon i kuchnie.

    Sam dokładnie nie wiem co chciałbym w salonie, założenia są takie:
    - kominek narożny w miejscu na fotce poniżej (bo tam jest komin), w pobliżu komina TV i fotele, mała stoliczek.
    - otwarta kuchnia, przy kuchni jakiś blat do „małego posiłku (1, lub 2 osoby, śniadania, itd.) , w salonie duży stół do „dużych posiłków”. W salonie chciałbym umieścić jeszcze barek (alkohole + dystrybutor piwka, itd..). Nie wiem czy nie dobrym pomysłem było by połączenie tego blatu barka z blatem do szybkich posiłków, itd.., barek ten by wychodził jakoś z kuchni na salon, tak iż byłby w salonie, ale powiązany byłby z kuchnią.
    Jakoś tak mi to się widzi, jak proponujesz rozwiązać moje pomysły odnośnie wnętrza ?

    Odnośnie sufitu jest płaski, między kuchnią, a salonem jest podciąg około 40cm wysokości

    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Faktycznie usytuowanie kominka w narożniku wydaje mi się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wizualnym . Co do ustawienia sof , troszkę zmieniłabym układ – by „nie siedziały tak na urzędowo „ - bardziej widzę ustawienie również pod kątem względem ścian . Barek ... czy umiejscowiony w części kuchenno- jadalnianej nie wydaje Ci się zbyt odległy od miejsca wypoczynku ? Ja bym raczej skłoniła się , by bareczek zaaranżować jakoś w połączeniu z filarem – słupem koło wejścia ( jest w tym miejscu co w projekcie ? ) .
    A czy schody są zamknięte na salon ? Jest tam ścianka ?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    - czyli sofy ustawiam pod kątem, powiedzmy nie równolegle do ścian a na przykład z kątem 45 stopni - TAK ?
    - z barkiem masz rację, tylko jak go tam umieścić, czy nie zrobi się za ciasno ?
    - schody są otwarte na salon

    Wybacz, że Cię trochę pomęcze
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Po przesunięciu sof w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara powstanie wolna przestrzeń przy schodach – myślę , że warto by było pomyśleć o ciekawej aranżacji barku stojącym w tym miejscu , lub ewentualnie zabudowana np. na pół okrągło z wtopionym w niego filarem ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony