dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 34
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 677
  1. #1

    Domyślnie GDZIE BUDOWAĆ DOM? Miasto czy wieś? Dyskusja

    Czesc wszystkim za i przeciw mieszkania na wsi!
    Dzisiejsza wies,to nie jest ta sama wies ,co za czasow PRL,gdzie liczbe mieszkancow mozna bylo policzyc na palcach jednej reki!
    A jedynym srodkiem transportu o napedzie spalinowym byl traktor i to w dodatku soltysa!
    Dzisiejsze wsie wygladaja calkiem inaczej,a szczegolnie na poludniu Polski ,gdzie buduje sie powazne domy wypasieone kasa z Niemiec.
    Nie liczy sie odleglosc do centrum miasta,tylko "swojski klimat" panujacy na wsiach!
    A jesli chodzi o dzieci,to mysle ,ze bardziej beda wyedukowani mieszkajac na wsi niz w miescie ,a to dlatego ,ze beda mieli dalej do centrum rozrywek typu :kreska do nosa ,cos komus zwinac,itp.
    Wiem o czym pisze ,bo sam wychowalem sie na "ulicy",a im wiecej ulic w miescie ,tym wiecej szkol!Im dalej mieszkajac od takich szkol tym lepiej dla Waszych dzieci!!!
    W obecnej dobie cywilizacji odleglosc nie stanowi problemu w wyksztalceniu dziecka!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Rozumiem, że miał to być kolejny głos w naszej dyskusji na temat "dzieci i wieś"? Cenny głos, tyle, że niepotrzebnie założony nowy wątek, ale to kwestia wprawy...
    Pozdrawiam
    Jaga

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    JUMA popatzr na watek dzieci i wieś..

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gina

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zanim wybraliśmy wieś, musieliśmy przejść przez piekło mieszkania z "nowobogackimi" i kawalerami z odzysku za dość spore pieniądze.
    Teraz za te same pieniądze rośnie nasz dom na wsi-sielskiej lecz wcale nie anielskiej- edukacja ważna sprawa, więc poza zdobywaniem wiedzy przy naszej pomocy w domu, pozostaną szkoły w mieście. Mamy ten "luksus", że budujemy się wśród znajomych i dojazdy są zapewnione. Inna sprawa to tzw. życie towarzyskie i inne zajecia. Ale coś za coś. Wolę mieć przespaną spokojną noc niż dodatkowy tenis czy angielski.
    Pozdrawiam, gina

  5. #5

    Domyślnie

    Watek jest interesujacy bo niekoniecznie dotyczy dzieci. Rodzice drodzy , my tez zyjemy. Czytajac posty ma sie wrazenie ze wiekszosc, tak jak i ja buduja sie na wsiach w poblizu miast. Uwazam ze jest to optymalne rozwiazanie by polaczyc radosc mieszkania we wlasnym domu z przyjemnoscia przebywania na lonie natury. Wszystko za jednym zamachem.
    Kiedy wracam z dzieleczki ponad hektarowej, kompletne marzenie w miescie, miasto wydaje sie nieznosne swoim hukiem i wrzawa.
    Wies i dom to jest to.
    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Kochani Wy mieszkacie na podmiejskim osiedlu mieszkaniowym. Dom na wsi to mam ja. Trzy chałupy na krzyż, dwudziestu mieszkańców .Sklepik spożywczy przyjeżdża samochodem co drugi dzień, bo do najbliższego w śąsiedniej wsi jest dwa kilometry. Najbliższa wieś gminna to około 5km a miasto 75 km. Dookoła las, jeziora ,pola i łąki i jeden sąsiad.

  7. #7

    Domyślnie

    Pyrka nie łam, się nie jest tak żle skoro się z nami jakoś komunikujesz

  8. #8

    Domyślnie

    Pyrka nie łam, się nie jest tak żle skoro się z nami jakoś komunikujesz

  9. #9

    Domyślnie

    Bo na razie mieszkam w dużym mieście i mam stałe łącze internetowe przez osiedlową kablówkę.

  10. #10

    Domyślnie GDZIE MIESZKAĆ? Miasto czy wieś - dyskusja

    Mam piekną działkę 6000m2 przy lesie obok mała rzeczka,cos pieknego i chce pobudować sobie tam dom.Co wy na to czy 12 km to jest daleko od miasta?

    Pozdrawiam
    Daniel

  11. #11

    Domyślnie

    Cześć. Nie przejmuj się tą odległością jeżeli masz tylko możliwość dojazdu czymś innym niz samochodem i podoba ci sie to miejsce to buduj się. Sam wybudowałem dom w odległości 15 km od Dąbrowy Górniczej, 40 minut jadę autobusem do centrum ale podoba mi się okolica i nie przejmuję się tymi 40 minutami. pwp

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Oczywscie ze mam czym dojechac oprócz samochodu,ponieważ do przystanku autobusowego jest 300 metrów a do stacji PKP z 1 km.Pozatym ta działka jest 0.5km od głównej drogi asfaltowej takze spoko.Jeśli chodzi o okolice to jest piekna,nawet sarny na polane wychodza niemówiąc o zajacach.Jedyny problem to moze miejscowi bo to sa typowi wiejscy mieszkańcy i na mnie troche dziwnie patrzą.Ale dla mnie najwazniejsza jest okolica.

  13. #13

    Domyślnie

    Witaj,
    12km w obecnych czasach to żadna odległość. Natomiast nie lekceważyłabym miejscowych bo to z nimi będziesz sąsiadował. Jesli nie nawiążesz dobrych stosunków to albo będziesz z nimi walczył albo zostaniesz całkowicie odizolowany. Tak czy inaczej mieszkanie w takiej okolicy (mimo jej uroków) może Ci szybko zbrzydnąć.
    Moja rada to jednak potraktuj ich poważnie i zaprzyjaźnij się z nimi.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Zgadza się masz rację ze sąsiadami trzeba zyc,przeciez jest jeszcze czas budowy,ktoś musi tego przypilnować razporaz.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    tak sasiedzi i to miejscowi..musisz zyc w przyjazni a 12 km...to nic takiego

  16. #16

    Domyślnie

    Kupiliśmy działkę położoną 30 km od miasta wojewódzkiego i to też żadna odległość, nawiąż jak najlepsze kontakty z miejscowymi (ja mam super sąsiadów, których też poznałem dopiero po zakupie działki). W Twoim przypadku może martwić spora odległość od jezdni - jak w zimie z odśnieżaniem? Z drugiej strony jest to zaleta - spokój.
    Pozdrawiam Krzysztof

  17. #17

    Domyślnie

    Odpowiedź na pytanie czy 12 km to dużo czy mało zależy jeszce od tego, kto będzie mieszkał w Twoim przyszłym domu?
    Jeśli sami dorośli, to odległość jest żadna.
    Jeśli także dzieci, to w jakim wieku? Problemem może być dojazd do szkoły. Nie wszyscy lubią wiejskie szkoły - to znaczy TEORETYCZNIE wszyscy zachowują polityczną poprawność i zachwalają, jakie to wiejskie szkoły są bezpieczne i fajne, ale potem jakoś jednak posyłają SWOJE dzieci do szkoły w mieście, do i z których trzeba dzieci dowozić i przywozić. Problem narasta na etapie gimnazjum, potem pewnie już sobie poradzą same...

    No a odwrócenie się od sąsiadów i nieprzejmowanie się nimi to już jest w ogóle kiepska polityka , a jeśli ma się dzieci, to nie tylko kiepska, ale do tego głupia i szkodliwa. Efekt - pełna IZOLACJA.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    12 kilometrów to faktycznie niewiele. Jednak gdy na drodze masz masę skrzyżowań ze światłami i do tego przejzady kolejowe i do tego korki - to może ci się ta droga wydłużyć.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Ja przeprowadziłem się na wiaskę i mam 20 km. do pracy w centrum Łodzi i jadę 20-30 min. Czasami zimą odległość jest problemowa, ale spokój i zupełnie inny klimat niż na obrzeżach miasta w pełni to wynagradza.

  20. #20

    Domyślnie

    Urbit - 12km to jest prawie w mieście, zobacz sobie w Sondażach o dojazdach...

Strona 1 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony