dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie Pariet w łazience teal lapacho

    Porada:

    Do łazienek najlepszym drewnem jest:
    teak oraz lapacho .

    Są to gatunki oleiste. W postaci desek, parkietu lub moziki sztorcowej.
    Przy uzytkowaniiu takiej podłogi nalezy jednka zwrócić uwage na pewne szczegóły, a mianowicie:
    - w łazience powinna byc dobra wentylacja np. okienko lub wentylacja wewnętrzna i dodatkowo wyciag powietrza o dużej wydajności.
    - po każdej kapieli podłoge należy wytrzeć do such jezli cos nam się zachlapało. Oczywiście nie jest konieczne wszczynanie alarmu i bieganie ze szmatka do kazdej kropelki, jednak woda nie powinna długo (ok. 1 godziny) leżec na parkiecie.
    - przy ścianach stosować dość duże dylatacje (1,5-2 cm) zrobione z korka lub przykryte listwą, nawet przy małym metrażu podłogi.
    - ważny jest też kierunek ukladanie drewna biorąc pod uwage że najwięcej pracuje ono na swej szerokości.

    pozdrawiam

    mj

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Manixr

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Masz racje . Teak i lapacho sa dobre do lazienki. Najwazniejsze to odpowiednia wentylacja i dylatacje. Problem pojawia sie jak chcemy ogrzewanie podlogowe w lazience wtedy to juz pojawia sie duze ryzyko ze beda problemy.
    Ja zawsze staram sie odradzic parkiet w tzw pelnej lazience ( wanna lub prysznic ) gdy ktos nie jest zdecydowany, gdyz oczekuje on przewaznie perfekcji i mozna miec problemy jak cos bedzie nie tak ))

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Manixr
    Masz racje . Teak i lapacho sa dobre do lazienki. Najwazniejsze to odpowiednia wentylacja i dylatacje. Problem pojawia sie jak chcemy ogrzewanie podlogowe w lazience wtedy to juz pojawia sie duze ryzyko ze beda problemy.
    Ja zawsze staram sie odradzic parkiet w tzw pelnej lazience ( wanna lub prysznic ) gdy ktos nie jest zdecydowany, gdyz oczekuje on przewaznie perfekcji i mozna miec problemy jak cos bedzie nie tak ))
    A mozesz wytlumaczyc mi czemu nie powinno sie stosowac drewna w lazience na ogrzewaniu podlogowym??

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Manixr

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    kto pyta ten nie bladzi )) a raczej przy budowie nie traci pieniedzy.
    Poniewaz woda w ogrzewaniu podlogowym ma troche duza temp a i tak cieplo slabo przechodzi przez gruba warstwe. Parkiet w tym wypadku bedzie izolatorem i to dobrym )) A wiadomo idac sie kompac chcemy aby chwila moment podloga byla cieplutka jak na niej staniemy. Aby to uzyskac poprostu podkrecimy temp na maxa i poprostu od dolu bedzie sucho a na gorze parkietu wilgotno od naszego pluskania. To moze spowodowac rozne odksztalcenia parkietu. Rowniez klej przy duzej temp moze wydzielac raczej nieprzyjemny zapach.
    W mojej firmie nie robimy takich rzeczy bo nie tylko szkoda pieniedzy inwestora ale, rowniez opinii )) Nawet jak zrobisz 200 m perfekcyjnie parkietu a cos bedzie nie tak na tych 10 w lazience to wszyscy beda widzieli to bardziewie w lazience )

    Kladac pytki nigdy nie bedziesz zalowala, a przy parkiecie roznie moze byc )) A wiec czy warto dla tych paru metrow ryzykowac. Lepiej kupic plytki drewno podobne lub tez powstawiac jakies ladne male mebelki z drewna i bedzie ladnie ))

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Manxir - ale przecież są panle, parkiet, które przystosowane są do ogrzewania podłogowego. Są one cieńsze niż normalne. A przy drewnie rurki od ogrzewania rozkłada się gęściej niż normalnie.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czy drewniany blat pod umywalkę, to duże ryzyko?
    Z jakiego drewna się robi takie blaty i jak się je mocuje do ściany?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    Manxir - ale przecież są panle, parkiet, które przystosowane są do ogrzewania podłogowego. Są one cieńsze niż normalne. A przy drewnie rurki od ogrzewania rozkłada się gęściej niż normalnie.
    Pomomo, że te panele lub parkiet moga być stosowane na ogrzewanie, to nalezy, jednak zawsze jest to produkt zdrobiony z drewna. Drewno ma swoje własciwości związane z pęcznieniem i kurczeniem pod wpływem zmian wilgotności.
    Po drugie to żaden producet nie da gwarancji, że produkt może być zastosowany na ogrzewanie. Są to raczej zalecenia, że takie, produkty ze względu na swoja budowę mogą być zastosowane.

    pozdrawiam

    mj

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    i ja też mam pytanko o drewniany blat pod umywalkę - czy taki blat jest cały z drewna czy tylko nim obłożony, jakie drewno najlepsze i co z konserwacją, olejowaniem, lakierowaniem. itd (niestety nie mam o tym zielonego pojęcia ) Aha..no i czy ktoś wie coś na temat ceny takiego cuda??

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    O mojej wizycie i o tym czego się dowiedziałam na temat drewnianych blatów w łazienkach napisałam tu:

    http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=40560

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    czytałam, czytałam są chyba trzy podobne wątki i trudno nadążyć

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Sorry, mnie też te wątki się mylą.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony