Onetowi już za album dziękujemy , przeniosłem zdjęcia w Dzienniku na inny serwerek i teraz powinny być normalnie widoczne.

Wciąż drążę temat wentylacji mechanicznej, zbieram oferty itd. Wszystkie firmy oscylują pomiędzy 10 a 13 tys. (netto) za całość - projekt, rekuperator, materiały montażowe, montaż. Różnice w cenie to przede wszystkim zastosowany rekuperator. Mistral - taniej, Flexit - drożej. Sporo firm radzi również wykonać rurowy GWC - koszt niewielki, a pożytek jest. Zastanawia mnie tylko pewna "niefrasobliwość" w stylu "zakopie Pan 10 metrów rury i będzie dobrze". Ja techniczny jestem... lubię jak coś policzone jest.

Podzielone sa za to zdania jesli chodzi o połączenie wentylacji z DGP z kominka. Niektórzy mówią - "się dołączy", inni mówią żeby jeśli nie trzeba to nie wpuszczać powietrza z kominka do kanałów wentylacji, tylko raczej osobnymi kanałami, gdzieś nad podłogą wypuszczać. Mi bardziej pasuje to drugie rozwiązanie...

A jeśli chodzi o ogrzewanie to coraz bardziej biorę pod uwagę prąd. Ale to nie jest decyzja ostateczna i rezerwuje sobie prawo wycofania się z niej w dowolnym momencie bez podawania przyczyn