dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2614

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Witam, jako, że w tym roku startujemy z budową (plan jest aby zamknąć stan surowy) przyszła kolej na wybór dachówki, kupujemy teraz z nadzieją na większe rabaty - z podpowiedzi majstra

    Wybór jest przeogromny, wręcz za duży dach 22', pene deskowanie 230m^2
    Projekt to http://www.mgprojekt.com.pl/modena

    Po przeoraniu składów wybór pozostał pomiędzy:


    1)Creaton Titania najlepszy stosunek cena/wyglad/jakość czarna glazura [16 tys]
    2)Creaton Premion piekny ale kosmicznie drogi - tez glazura czarna [ 27 tys ]
    3)Braas Rubin 13V czarna glazura [19.5 tys] nie widzialem nigdy na żywo w tym kolorze ale wydaje się troche za "delikatny", jakby blachopodobny

    W akcie desperacji proszę o pomoc i natchnienie w nawiasach ceny za same dachówki, brutto
    Czy jest sens jakościowy doplacac do Premiona ? troche sie przerazilem czytając o Titanii porysowanych sztukach na tut. forum

    MH odrzucilismy z braku na składach a Koramic nie ma nic co żona aprobuje

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Ktoś może polecić karpiówkę, jaka firma?
    Dom około 130m2, pompa WH-MDC05J3E5 (5kW j monoblok)

  3. #3

    Domyślnie

    spam
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 31-01-2016 o 09:49 Powód: spam

  4. #4

    Domyślnie

    spam
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 31-01-2016 o 09:49 Powód: spam

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ŁukaszM

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sorc Zobacz post
    Po przeoraniu składów wybór pozostał pomiędzy:
    1)Creaton Titania najlepszy stosunek cena/wyglad/jakość czarna glazura [16 tys]
    2)Creaton Premion piekny ale kosmicznie drogi - tez glazura czarna [ 27 tys ]
    3)Braas Rubin 13V czarna glazura [19.5 tys] nie widzialem nigdy na żywo w tym kolorze ale wydaje się troche za "delikatny", jakby blachopodobny
    Pozdrawiam
    Ja stanąłem przed identycznym dylematem co ty i nawet brałem pod uwagę identyczne co ty dachówki. Ostatecznie wypośrodkowałem swój wybór i wziąłem Brasa czarny błyszczący (ale nie brylant) tylko zwykły - on błyszczy się jakby mniej. Nie uważam żeby był "blachopodobny" - taki właśnie delikatny pobłysk chcieliśmy - brylant był dla nas zbyt szklisty.
    Creaton titania odrzuciłem z jednego powodu - mamy dosyć skomplikowany dach, a Titania to duża dachówka i mogłoby być znacznie więcej docinek niż przy Braasie, poza tym nie jest barwiona w masie, a braas jest - co prawda to masa brązowa, ale jednak ciemniejsza niż czerwień Titanii, choć to i tak się zamalowuje. Co do barwienia w masie to nawet Creaton Premion ma masę brązową - co prawda najciemniejszą z wszystkich ale jednak brązową a nie czarną - to tak dla zainteresowanych barwieniem w masie.
    Premiona odrzuciliśmy z powodu ceny - każdy rodzaj dachówki od podstawowej do trójników był średnio 20-25% droższy - z resztą zdążyłeś chyba już to zauważyć. Natomiast jeślibym się nie szczypał z pieniędzmi to brałbym Premiona - piękne kolory (szczególnie jeden przypadł nam do gustu), najgłębsze zamki, najciemniejsza masa... i ogólnie najbardziej nam się podobała.
    Wszystkie trzy dają się ławo ułożyć i z żadną nie powinno być większych problemów. Braas przyjechał w całkiem niezłym stanie - na 3300 sztuk było 4 całkiem mocno połamane (ale podobno i tak da się je wykorzystać na skosach) oraz ok. 15-20 sztuk gdzie miały drobne ukruszenia gdzieś na zamkach lub rogach (te tym bardziej da się wykorzystać).
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony