dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 95 z 131
Pokaż wyniki od 1.881 do 1.900 z 2614
  1. #1881
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekk410

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    20

    Domyślnie

    lub też niech znajdzie osoby które uzytkuja i moga pokazac jak to wyglada po kilku latach

  2. #1882
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Poszukaj na tym lub innych forach wątków ze zdjęciami dachów pokrotych dachówkami danego producenta.

  3. #1883
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar SGS2013
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    109

    Domyślnie

    Na zdjęciach są zwykle dachy świeżo pokryte i raczej zazieleniałym lub wyblakłym dachem nikt się nie chwali. Polska to nie Italia i ich dachówki mogą się nie sprawdzić w naszym klimacie. Jednak jak zaobserwowałem, w mojej okolicy domy pokryte dachówkami "romańskimi" wyglądają o wiele lepiej (w sensie nie odbiegania od wzorca katalogowego) niż te z "germańskimi" - tylko nie wiem czy jest to spowodowane ich jakością czy też wymaga to jakiegoś serwisowania (np. pokrywania jakimiś tajemniczymi miksturami). Powstaje pytanie czy za ich wysoką ceną stoi wysoka jakość i trwałość?

  4. #1884
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Na wielu forach ludzie bardzo chwalą sobie markę Braasa. 30 lat gwarancji na dach to moim zdaniem dużo, a ich materiały wyglądają solidnie i dobrze wyglądają.

  5. #1885

    Domyślnie

    Czy ktoś z branży wie kiedy zostanie wprowadzona do sprzedaży dachówka Bogena Plano 11 ?

  6. #1886
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Chodzą słuchy, że na przełomie listopada i grudnia.

  7. #1887
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał SGS2013 Zobacz post
    Mam pytanie do posiadaczy dachówki Imerys-Hugenot (najbardziej interesuje mnie model Omega 10) oraz Cotto Possagno - jak zachowują się one po kilku-kilkunastu latach od położenia? Czy zmieniają kolor, czy podatne są na zazielenienie i zabrudzenie, czy zdarzają się pęknięcia spowodowane mrozem itp? Będę wdzięczny za spostrzeżenia.
    Ja mam Imerys HP 10 Huguenot od 5 lat.
    Nic sie nie dzieje. Pani ciagle jest zadowolona

    Pozdrowienia, Maja

  8. #1888

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.
    Proszę o poradę przy wyborze dachówki ceramicznej.Rozwazam wybór pomiędzy dachówka l-15 firmy koramica ,11v firmy braas oraz Creaton harmonic .Jesli ktoś jest zorientowany w temacie proszę mi doradzić która mam wybrać abym był zadowolony. Dodam ze kat nachylenia dachu to 40 stopni.

    Dziękuje i pozdrawiam.

  9. #1889

    Domyślnie

    Witam,która z tych dachówek byście polecili,dach dwuspadowy ,kat pochylenia 40 stopni,
    Creaton Titania
    Creaton Premion
    Coramic Alegra- 9
    Coramic L-15
    Będę wdzięczny za podpowiedzi.

  10. #1890
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    Na ten kąt to prawie każda dobra, nie jest taki mały. W sumie Creaton spoko, ale na chwilę obecną polecam dachówki płaskie z braasa, bo mają godną uwagi promocję.

  11. #1891

    Domyślnie

    Cytat Napisał SGS2013 Zobacz post
    Mam pytanie do posiadaczy dachówki Imerys-Hugenot (najbardziej interesuje mnie model Omega 10) oraz Cotto Possagno - jak zachowują się one po kilku-kilkunastu latach od położenia? Czy zmieniają kolor, czy podatne są na zazielenienie i zabrudzenie, czy zdarzają się pęknięcia spowodowane mrozem itp? Będę wdzięczny za spostrzeżenia.
    Najlepiej zadzwonić do przedstawiciela producenta i spytać się o najbliższe adresy realizacji i zobaczyć samemu. Widziałem kilka dachów zarówno Imerysa jak i z Possagno i nie było objawów porastania mchem. Obie dachówki mają dobrą renomę. Wiem od przedstawiciela Possagno, że dachówkami tej firmy w wersji mnich mniszka lub unicopo kryje się w Polsce budynki historyczne: kościoły, katedry - tam gdzie jest surowy nadzór konserwatorski.
    Dachy budynków prywatnych w kolorach antycznych wyglądają zjawiskowo. Sam na dachu mam Robena Monzę i nie powiem żebym był szczęśliwy z tego powodu.
    Johan

  12. #1892

    Domyślnie

    My mamy tradycyjny domek, a na dachu portugalkę (ale z Warszawy ). Zależało nam przede wszystkim na ciepłym wyglądzie. Jakościowo nie narzekam.

  13. #1893
    Banned
    JendrzejJawor

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Augustów
    Kod pocztowy
    16-300
    Posty
    200

    Domyślnie

    No niestety ta godna uwagi promocja właśnie się kończy. Więc pozostaje czekać na kolejną, abo kupić w normalnej cenie.

  14. #1894
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dachowkaportugalka

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-611
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał truskawek36 Zobacz post
    Witam,która z tych dachówek byście polecili,dach dwuspadowy ,kat pochylenia 40 stopni,
    Creaton Titania
    Creaton Premion
    Coramic Alegra- 9
    Coramic L-15
    Będę wdzięczny za podpowiedzi.
    Daj sobie spokój z takimi wzorami teraz na czasie są płaskie Teviva (Braas), G10 (Nelskamp) albo Mnich- mniszka jak ma być klasycznie. Niech to jakoś wygląda.

  15. #1895
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Draco2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-102
    Dzielnica
    Nieborowice
    Posty
    52

    Domyślnie

    Co sądzicie o dachówce KORAMIC OREA 9 ?
    Czy ktoś już może zdecydował się na nią, i ma jakieś uwagi opinie?

  16. #1896
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kass2403

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Płaza
    Kod pocztowy
    32-552
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich odwiedzających tę stronę, nie chcę zajmować miejsca mało ważnymi sprawami czy też nie na temat, ale mam bardzo wielką prośbę, piszę pracę licencjacką na temat: "Cena a jakość wykonywanych usług w branży budowlanej". Mam ankietę związaną z firmami dekarskimi i bardzo potrzebne są mi osoby które z takowych usług korzystały, ankieta jest oczywiście anonimowa pytania są proste i przyjemne jest ich tylko 20. Pomyślałam że właśnie na stronie muratora znajdę rzetelne osoby które pomogą mi w wykonaniu tego zadania. Poniżej link do ankiety:

    http://www.ankietka.pl/ankieta/15959...udowlanej.html

    Potrzebuję około 25 ankiet od różnych osób, bardzo proszę o pomoc, i z góry dziękuję osobom które zechcą wypełnić ankietę.
    Pozdrawiam

  17. #1897
    Banned
    aberowski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Draco2 Zobacz post
    Co sądzicie o dachówce KORAMIC OREA 9 ?
    Czy ktoś już może zdecydował się na nią, i ma jakieś uwagi opinie?
    Był wątek o tym modelu.

  18. #1898
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Draco2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-102
    Dzielnica
    Nieborowice
    Posty
    52

    Domyślnie

    Zanim napisałem ten post przeszukałem całe forum i nie znalazłem żadnej dyskusji ba ten temat.

  19. #1899

    Domyślnie

    Co sądzicie o wynikach ankiety? Czy rzeczywiście 20% osób wybiera Creatona? Pytam, bo wybrałem tak i ja, a bardziej do ceny przykładałem uwagę.

  20. #1900

    Domyślnie

    z tego co się orientuję, to właśnie Creaton jest ostatnio najczęściej wybieranym producentem jeśli chodzi o dachówki... ale też nie ma co się dziwić wiem to z doświadczenia

Strona 95 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony