dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 113 z 131
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.260 z 2614
  1. #2241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Czy macie może doświadczenia z karpiówką? Mam w planach karpiówkę w koronkę w kolorze naturalnym (ceglanym) i na razie zastawiam się pomiędzy firmą jopek i koramic. Czy Waszym zdaniem te firmy charakteryzują się przyzwoitą jakością?

  2. #2242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jopek specyficzny kolor. Koramic OK. Można zapoznać się jeszcze z ofertami firm Braas, Bogen, Meyer-Holsen. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #2243
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Jopek specyficzny kolor. Koramic OK. Można zapoznać się jeszcze z ofertami firm Braas, Bogen, Meyer-Holsen. Pozdrawiam.
    Dziękuję za odpowiedź
    A czy karpiówka firmy Tondach lub Wienerberger będzie również dobra jakościowo?
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 16-02-2017 o 16:10

  4. #2244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Wienerberger to tosamo co Koramic. Każda będzie dobra bo nie ma złej dachówki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #2245

    Domyślnie

    Cytat Napisał CZARNY. Zobacz post
    Pewnie meyer-holsen nie trzeba polecać bo jej jakość jest powszechnie znana ale mimo wszystko jakość pierwsza klasa . Żadnych odpadów , dosłownie i wszystkie proste .Piano głęboka czerń pięknie wygląda .Idealnie pasują tutaj obróbki i rynny z anthry vm zinc ...
    Jakiego koloru planujecie okna i drzwi? Rowniez bedziemy miec meyer holsen gleboka czern

  6. #2246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Możesz wyjaśnić czemu ma być taniej? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #2247
    Banned
    maciek_knap

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-002
    Posty
    72

    Domyślnie

    Każdy chce zrobić jak najtaniej. Taki kraj.

  8. #2248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek_knap Zobacz post
    Każdy ...
    Otóż nie każdy. Natomiast każdy buduje z tego na co go stać. Warto czasami pisać za siebie a nie za innych. "pankosa" pisał o skomplikowanym dachu sąsiada pokrytym karpiówką. Można by go zrobić taniej kryjąc np. tandetną blachodachówką lub onduliną tylko po co? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #2249
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    .

  10. #2250
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzusta208 Zobacz post
    Jakiego koloru planujecie okna i drzwi? Rowniez bedziemy miec meyer holsen gleboka czern
    Okna i drzwi równiez czarne .... aluminium

  11. #2251
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witam
    Stoję przed wyborem dachówki na dach wielospadowy 294m2 -dom parterowy
    Dach bedzie deskowany. Dachówka która musi być zastosowana według miejskiego planu zagospodarowania to "odcienie brązu lub czerwieni" - co kompletnie nam nie leży - ewentualnie mógłby być bardzo ciemny brąz lub czarny wpadający w brąz. Szukam dachówki ceramicznej zbliżonej cenowo do titanii ale cementową też nie pogardze. Jakieś propozycje?
    Ostatnio edytowane przez marcuso86 ; 29-03-2017 o 08:09

  12. #2252
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vudu

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    9

    Domyślnie

    WItam za kilka miesiecy czeka mnie wybór pokrycia dachowego, juz byłem zdecydowany na firme Roben a dokladnie dachówki Monza plus bo czytalem ze to dosc solidna firma, ale ostatnio doszly do mnie glosy ze z tą dachówka nie jest tak różowo, po kilku latach pojawiają sie pajączki i pekniecia, a wywalczyc cos w ramach gwarancji w tej firmie jest bardzo ciezko. Czy ktos z was moze potwierdzic te informacje??
    Myslalem tez o Braas Rubin 9V niestety kolorystycznie mi nie odpowiada, szukam dachówki w kolorze brązu a Rubin 9V jest bardzo ciemny wpadający w wisniowy. Bardzo mi odpowiada Monza plus Maduro ale tak jak pisalem mam wielkie watpliwosci i prosze o rade, a moze znacie jakąś inna porządną firme i w miare tanią która kolorystycznie odpowiadala by monza plus maduro??
    Z gory dziekuje za odpowiedz.

  13. #2253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Piemont albo Monza plus. Pozdrawiam.
    Proszę mi doradzić, która dachówka byłaby lepsza. Roben Piemont czy Nelskamp f10?

  14. #2254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Ta, która Ci się podoba. Pozdrawia.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #2255

    Domyślnie

    Witam,
    po rozmowe z naszym jednym z wykonawców dachu stwierdził dlaczego wybieramy Monza (antracyt) lub Titana (czarny mat) bo to drogie i mało trwałe jakie sa wasze opinie ?

  16. #2256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak dachówka może być nietrwała? Zmień wykonawcę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #2257

    Domyślnie

    Witam, mam do przykrycia dach dwuspadowy ok 300m2, zastanawiam się nad Nelscamp Nibra R10 Kombi lub podobny wzór ma Creaton Optima. Czy Nelscamp to również dobra dachówka? Cenowo wychodzi dość rozsądnie tylko jak z jej jakością?
    Najpierw skupiłem sie tylko na płaskiej dachówce ale oglądając dachy wyglądało to różnie nawet gdy był położony MeyerHolsen, oglądałem też na kilku Creaton Domino i ciężko się zdecydować. Optima czy R10 sa jakimś kompromisem nie fala a coś zbliżonego do płaskiego. Czy coś jeszcze brać pod uwagę?

  18. #2258
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie

    Witam,

    Potrzebuje pomocy w doborze dachówki do tego projektu:

    http://www.mgprojekt.com.pl/amanda?u...980aAqlm8P8HAQ

    Pokrycie dachu bedzie miało po zmianach ok 300m2,dach raczej bedzie z pełnym deskowaniem,stolarka bedzie ciemno brązowa,
    Początkowo brałem pod uwage dachówke ceramiczną Braas 9V angobowana antracyt.Chciałbym jednak obnizyc troche koszt dachówki.

    Moze ktoś polecic cos tanszego w kolorze antracyt ,tak aby pasowało do wyglądu domu ?


    dziekuje i pozdrawiam

  19. #2259
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    A w jakiej cenie masz za sztuke tego Rubina v9. Bo ja już zamówiłem Creatona Titanie czarny mat .
    Jest tańszy Roben Piemont po 3,20-3,30 ale jak go porównałem z Creatonem Titanią to faktycznie warto dopłacić te 60gr bo nawet przy tych 300m2 jest to różnica 1800zł a jakoś też zauważalna gołym okiem, zwłaszcza szerokość zamków i ich wysokość a to wpływa na szczelność nawet dachu.

  20. #2260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Na szczelność dachu wpływa krycie wstępne a nie wysokość zamków dachówki. Karpiówka nie ma zamków i jakoś jest szczelna. Parafrazując można powiedzieć tak im bardziej krzywa dachówka tym większe musi mieć zamki. Proszę tylko tej parafrazy nie kojarzyć z dachówką Creatona. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 113 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony