dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 105 z 131
Pokaż wyniki od 2.081 do 2.100 z 2614
  1. #2081

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Roben będzie rozsądnym wyborem. Pozdrawiam.
    O, ta informacja mnie udzieszyła, gdyż już zdecydowaliśmy się na Robena. Pozdrawiam!

  2. #2082

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Roben będzie rozsądnym wyborem. Pozdrawiam.
    Ooo, to powiem szczerze, że mnie bardzo zaskoczyłeś. Czytałam trochę o ich dachówkach i nie mają zbyt dobrej opinii dlatego od początku ją odrzuciliśmy. Myśleliśmy bardziej o creatonie (choć i tu się pojawiło kilka "perełek" wpadkowych) albo o Braasie (tylko tu się zastanawialiśmy na ile dobra opinia dotycząca cementówek przekłada się na ceramikę?). Ale skoro polecasz Robena to trzeba będzie się jeszcze raz zastanowić. Szkoda przepłacać, jeżeli nie warto a zaoszczędzone pieniądze można zainwestować w dorą wentylację dachu

    A w takim wypadku powiedz mi, którego Robena wybrać?? Bo one się chyba nie tylko wyglądem różnią ale też właściwościami, nie?? Te negatywy co czytałam to dotyczyły raczej monzy plus (że to ceramikopodobne ).

    Warto iść w dachówki szkliwione (koleżanka twierdzi, że tylko czarne są szkliwione, inne kolory to ściema, prawda?), angoby szlachetne lub glazurę??

    Pozdrawiam

  3. #2083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie ma wyrobów ceramikopodobnych. Żaden producent nie ma prostych dachówek bo to tylko wypalona glina. Dachówki różnych producentów mogą się różnić składem surowca charakterystycznego dla danego wyrobiska. Są angoby półszlachetne - matowe i szlachetne (szkliwione) błyszczące. Proces produkcyjny podlega reżimom technologicznym kontrolowanym komputerowo. Każda partia dachówek jest poddawana kontroli jakości. Przy tak dużej ilości wyprodukowanych sztuk zawsze może zdarzyć się jakiś błąd. Kupując dachówkę warto zapoznać się z warunkami gwarancji i normami. Proszę pamiętać, że w większości hurtowni na wystawkach są dachówki wyselekcjonowane a zdjęcia w folderach reklamowych są robione z dalszej odległości. Życzę trafnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #2084
    Banned
    kazzw

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-384
    Posty
    3

    Domyślnie

    A ja mam pytanie o dachówkę betonową, czy nie jest z nią tak przypadkiem, że po jakimś czasie może wyrosnąć na niej mech lub inne tego typu żyjątka?

  5. #2085
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    ile wynosi średni koszt założenia dachówki betonowej. Jestem w trakcie budowy i byłem nastawiony na blachę bo najtańsza. Jednak przeglądając dachówki betonowe wychodzi mi że koszt nie jest aż tak znacząco wyższy niż blachy. W uproszczeniu lepszej jakości blacha wychodzi nawet drożej od taniej dachówki betonowej. Dlatego jestem ciekaw jak z robocizną czy tu nie ma znaczących różnic.

  6. #2086
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał fladra Zobacz post
    Przede wszystkim droższa będzie robocizna więźby dachowej, bo będzie potrzebna większa wytrzymałość na obciążenia. ..
    A co ma wspólnego większa wytrzymałość więźby z jej kosztem montażu? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #2087
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Witam,

    będę się przymierzał do projektu wiązarów prefabrykowanych. Dom piętrowy, dachówka płaska (nie wiem jeszcze jaka).
    Nie wiem tez, jaką wielkość okapu chcemy.
    Czy na etapie projektu wiązarów to powinno już być wszystko zgrane tj. wiązary - wielkość okapu - rodzaj dachówki?
    Czy po prostu robię projekt wiązarów z założeniem okap 50 cm i tyle?
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  8. #2088

    Domyślnie

    Tak, dobrze by było nie odkładać na potem wyboru dachówki i całego systemu budowy połaci dachowej, zrobić to teraz bo projektant wszystko to wstawi do programu obliczajacego. Tym bardziej gdy zależy Ci żeby mieć wiązary ekonomiczne, dokładnie takie, jakie są niezbędne w Twojej strefie obciążenia wiatrem i śniegiem i obciążone Twoją dachówką ulubioną i czy na deskach i czy boazeria spodem itp...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  9. #2089
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darek_vn

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Właśnie stoje przed wyborem dachówki w kolorze antracytowym na dach 120m2. Mam do wybor Ruppceramikę 13v oraz Monze z Robena. Jak myślicie, która będzie lepsza? Różnica w cenie to 1200zł na korzyść Robena, patrząc na całościowe koszty budowy to nie dużo więc ceną się nie sugeruje, chodzi mi o jakość. Pozdrawiam.

  10. #2090
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Dom piętrowy, dach 22 stopnie, wielospadowy L - podoba Nam się dachówka płaska, ale jak czytałem najlepiej prezentują się takie dachówki na dachach > 30 stopni. Radzicie pójść w dachówkę płaską ale z tych tańszych (cementowa Teviva Cisar) czy pójść w innym kierunku? Blachy nie chcę.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  11. #2091

    Domyślnie

    na 22 stopniach trudno zobaczyć jakąkolwiek dachówkę. Ale to nie powód żeby jedyny ukochany Twój domek miał dachówkę inną niż ta, co ci sie podoba. Jeśli podobaja ci sie 2 typy to wybierz ten, który nadaje się też do krycia jak najmniej pochylonych dachów.
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  12. #2092
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szakul_lp

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Bolechówko
    Kod pocztowy
    62-005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    w tym wątku forumowej wiedzy pierwszy raz
    szukałem co teraz jest na topie jeżeli chodzi o pokrycia dachowe
    Chciałem na dach skośny ok 25 stopni blachę cynkowaną ale plan przewiduje dachówkę lub blachodachówkę, i tu klops
    nie chcę na dach wydawać kroci bo już raz wydałem na dach kopertowy i niby z lepszą jakościowo dachówką ruppceramika angobowana i ... po 5 latach od strony pn mech, a sąsiad założył najtańszą dachówkę tylko że połyskową i po ponad 6 latach zero mchu
    drugi raz już nie chcę wydawać na niby lepszy jakościowy materiał i zastanawiam sie nad blachodachówką lepszej jakości z dłuższą gwarancją zamiast dachówki czy to ceramicznej czy betonowej
    jaką obecnie polecacie blachodachówkę i jaka jest cena za m2 - rejon Poznań?
    czy pokrycie blachodachówką jest tańsze od dachówki - ma ktoś jakieś porównania ?

  13. #2093

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazzw Zobacz post
    A ja mam pytanie o dachówkę betonową, czy nie jest z nią tak przypadkiem, że po jakimś czasie może wyrosnąć na niej mech lub inne tego typu żyjątka?
    Prawda jest taka, że na każdym pokryciu dachowym mogą pojawic sie porosty. Troche łatwiej będzie na cementowej, bo jest bardziej chropowata. Większą odpowrność na zazielenienie wykazuje dachówka gładka. Ale tak trzymając się szczegółów, to dach nie zazieleni się od samej wilgoci. Musi być jeszcze jakaś materia organiczna, która na dachu osadza sie z drzew. A więc dach nie zazieleni się bez igliwia czy liści z drzew, ale problem jest taki, że dzrzewa mogą rosnąć nawet kilka kilometrów od domu a i tak odpadki z nich mogą się osadzić na naszym dachu, bo przenoszone są przez wiatr. Na teranach o niewielkim zalesieniu nie ma się czego obawiać, natomiast na terenach o dużym zalesieniu lepiej sprawdzą się dachówki angobowane. Ja na dachu zmieniałem pokrycie i położyłem Universo 14 Bogena - antracyt angobowany. Nie ma szan, aby coś się dziąło przez kilkadziesiąt lat.

  14. #2094

    Domyślnie

    Zgadza się. Jak wybierać to tylko angoba lub szkliwiona. Wtedy sen spokojny przez kilkadziesiąt lat

  15. #2095

    Domyślnie

    Witam, jako, że w tym roku startujemy z budową (plan jest aby zamknąć stan surowy) przyszła kolej na wybór dachówki, kupujemy teraz z nadzieją na większe rabaty - z podpowiedzi majstra

    Wybór jest przeogromny, wręcz za duży dach 22', pene deskowanie 230m^2
    Projekt to http://www.mgprojekt.com.pl/modena

    Po przeoraniu składów wybór pozostał pomiędzy:


    1)Creaton Titania najlepszy stosunek cena/wyglad/jakość czarna glazura [16 tys]
    2)Creaton Premion piekny ale kosmicznie drogi - tez glazura czarna [ 27 tys ]
    3)Braas Rubin 13V czarna glazura [19.5 tys] nie widzialem nigdy na żywo w tym kolorze ale wydaje się troche za "delikatny", jakby blachopodobny

    W akcie desperacji proszę o pomoc i natchnienie w nawiasach ceny za same dachówki, brutto
    Czy jest sens jakościowy doplacac do Premiona ? troche sie przerazilem czytając o Titanii porysowanych sztukach na tut. forum

    MH odrzucilismy z braku na składach a Koramic nie ma nic co żona aprobuje

    Pozdrawiam

  16. #2096

    Domyślnie

    Witam
    Ktoś może polecić karpiówkę, jaka firma?
    Dom około 130m2, pompa WH-MDC05J3E5 (5kW j monoblok)

  17. #2097

    Domyślnie

    spam
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 31-01-2016 o 09:49 Powód: spam

  18. #2098

    Domyślnie

    spam
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 31-01-2016 o 09:49 Powód: spam

  19. #2099
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem i sympatią dla firmy Bogen czy aby na pewno potrzebuje na swoją reklamę takie spamy?! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #2100

    Domyślnie

    No nie wiem, czy Braas i Creaton jest najlepszym wyborem. Ale to moje prywatne zdanie.

Strona 105 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony