dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 111 z 131
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 2614
  1. #2201

    Domyślnie

    Cytat Napisał cherokee Zobacz post
    Strasznie podoba mi się dachówka Creatona Simpla. Miał może ktoś do czynienia z tą dachówką ? Jest to Nowośc a nowość nieraz ma ciężki wiek dziecięcy z tond moje pytanie ?
    ... stąd...

  2. #2202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrux

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam
    Mam dylemat który był już poruszany w tym temacie lecz jakieś 3 lata temu. Przeczytałem prawie wszystkie posty lecz część informacji może być lekko przestarzała. Potrzebuję zakupić Dachówkę ceramiczną na dach kopertowy. Poddasze użytkowe na tą chwilę bez okien dachowych. Trochę pojeździłem pooglądałem no i też poczytałem i wiem jeszcze mniej niż na początku. Modele które mnie i Ż interesują to:

    CREATON TITANIA
    BRASS RUBIN 9V
    GLAZURA CZARNA/CIEMNY BRĄZ


    Podzielę się informacjami jakie udało mi się uzyskać głownie w składach budowlanych

    Titania
    - Jeden ze składów przyznał się że sprzedają tej dachówki najwięcej i nie ma nic tak dobrego w tym przedziale cenowym.
    - Dekarz średnio zadowolony z wyboru Creatona, poleca Rubina
    - Kolejny gość od wyceny Twierdzi że Titania to już nie to samo co było kiedyś że są dachówki różnej grubości niedomalowane zamki oraz to iż jakość dachówki jest w dużej mierze zależna od tego gdzie została wyprodukowana. I tu się trochę rozczarowałem bo w internecie głoszą że z czasem(od początku jej produkcji) jest coraz lepiej pakowana mniej widocznych odprysków itd itp

    Rubin
    - Główny + to rekomendacja od dekarza. Z jednej strony mi to odpowiada z drugiej jednak wolałbym żeby to w dużej mierze była moja decyzja.
    - Skład który dał dobre rekomendacje Titani mówił że ta dachówka również jest ok ALE jednak Titania jest dużo lepsza jakościowo.
    Ostatnio edytowane przez adrux ; 05-10-2016 o 21:34

  3. #2203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    czytałem troszkę o dachówkach, nie rozwodząc się ja na Twoim miejscu w ciemno brałbym Brassa Rubin 9V.

  4. #2204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrux Zobacz post
    Witam
    Mam dylemat który był już poruszany w tym temacie lecz jakieś 3 lata temu. Przeczytałem prawie wszystkie posty lecz część informacji może być lekko przestarzała. Potrzebuję zakupić Dachówkę ceramiczną na dach kopertowy. Poddasze użytkowe na tą chwilę bez okien dachowych. Trochę pojeździłem pooglądałem no i też poczytałem i wiem jeszcze mniej niż na początku. Modele które mnie i Ż interesują to:

    CREATON TITANIA
    BRASS RUBIN 9V
    GLAZURA CZARNA/CIEMNY BRĄZ


    Podzielę się informacjami jakie udało mi się uzyskać głownie w składach budowlanych

    Titania
    - Jeden ze składów przyznał się że sprzedają tej dachówki najwięcej i nie ma nic tak dobrego w tym przedziale cenowym.
    - Dekarz średnio zadowolony z wyboru Creatona, poleca Rubina
    - Kolejny gość od wyceny Twierdzi że Titania to już nie to samo co było kiedyś że są dachówki różnej grubości niedomalowane zamki oraz to iż jakość dachówki jest w dużej mierze zależna od tego gdzie została wyprodukowana. I tu się trochę rozczarowałem bo w internecie głoszą że z czasem(od początku jej produkcji) jest coraz lepiej pakowana mniej widocznych odprysków itd itp

    Rubin
    - Główny + to rekomendacja od dekarza. Z jednej strony mi to odpowiada z drugiej jednak wolałbym żeby to w dużej mierze była moja decyzja.
    - Skład który dał dobre rekomendacje Titani mówił że ta dachówka również jest ok ALE jednak Titania jest dużo lepsza jakościowo.
    Jesli to Ci cos pomoze, to kladlem u siebie Creaton titanie czarny mat, dach dopiero co polozony. Ekipa bardzo chwalila, powiedzieli, ze dawno nie ukladali tak prostej dachowki, wszystko naprawde ladnie przylega i nie ma zadnych problemow.
    Dachowki dobrze popakowane nie ma zadnych zarysowan (niektorzy pisali, ze jak sa pakowane w 4-paki to sa rysy od zamkow)
    Mialem srednio ~5dachowek zniszczonych na palecie co raczej jest norma, mialem sporo docinek wiec zostaly one w wiekszosci wykorzystane.
    Gasiorow na 165sztuk mialem 3zniszczone z czego wszystkie bez problemow zostaly wymienione.

    Ja titanie polecam z czystym sumieniem. Super dachowka, za ta cene watpie ze znajdziesz cos lepszego.



    e: tak w ogole to widze, ze jestes z wieliczki jesli chcesz zobaczyc dach na zywo to zapraszam masz niedaleko (Wołowice) moge Ci nawet polecic sklad w ktorym jest kupowałem dachowke, trafilem na super sprzedawce. Jak cos to priv
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 05-10-2016 o 22:33
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  5. #2205
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cherokee
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wierzbin
    Kod pocztowy
    05-083
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik Dolecki Zobacz post
    kolego cherokee, Creaton Simpla to totalna porażka, dałem się namówić, przyszło mi 10 palet z 18 - totalne dno, krzywa, mikropęknięcia na powierzchni, pęknięcia na spodniej stronie..... Nie daj się nabrać na zdjęcia i dachówki "demo" - są starannie wyselekcjonowane;p. Pojedź zobacz dach z SIMPLA - nikt nie będzie chciał Ci takiego pokazać, bo z tego co wiem każdy dachówkę reklamuje. ja na szczęście miałem tylko około 1/5 dachu przygotowanego - a teraz rwanie łat, dziurawa membrana, terminy no i pogoda.... Membrana też ma swoja wytrzymałość na UV a na inną dachówkę czekasz.....
    Sam przedstawiciel Creatona jak był na reklamacji przyznał mi, że nie chciał by mieć takiej dachówki na swoim dachu - wymowne nie?
    Zauważ, ze dachówka jest tylko na Polskim rynku.
    Jednym słowem "premiera" dachówki SIMPLA nie należy do udanych. Nie dość że narazili klientów na koszty (bo nie chcą zapłacić za robociznę) to jeszcze próbują na siłę wcisnąć po segregacji ten chłam. Przedstawiciel, miałem wrażenie, uważał, że ja jako inwestor nie mam nic do powiedzenia, zapłaciłem za 1 klasę, dostałem odrzuty z produkcji (bo tak bym to nazwał) i powinienem być zadowolony, że zapłacą za segregację - może coś tam się wybierze co się nadaje.
    Czy jakaś normalna firma tak podchodzi do klienta???
    To faktycznie szału nie ma.
    Troszke mnie tym przestraszyłeś bo już na nia sie zdecydowalem, a dachu mam troche metrow.
    To co polecacie kupić ?. Szukam cos w stylu Domino

  6. #2206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seni

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał cherokee Zobacz post
    To co polecacie kupić ?. Szukam cos w stylu Domino
    A czemu nie domino? My, po porażce z simpla, zmieniliśmy zamówienie na domino. W naszych okolicach sporo dachów z domino i fajnie wyglądają, nasz dekarz "specjalizuje się" w domino i m.in. stąd decyzja

  7. #2207

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrux Zobacz post
    Witam
    Mam dylemat który był już poruszany w tym temacie lecz jakieś 3 lata temu. Przeczytałem prawie wszystkie posty lecz część informacji może być lekko przestarzała. Potrzebuję zakupić Dachówkę ceramiczną na dach kopertowy. Poddasze użytkowe na tą chwilę bez okien dachowych. Trochę pojeździłem pooglądałem no i też poczytałem i wiem jeszcze mniej niż na początku. Modele które mnie i Ż interesują to:

    CREATON TITANIA
    BRASS RUBIN 9V
    GLAZURA CZARNA/CIEMNY BRĄZ


    Podzielę się informacjami jakie udało mi się uzyskać głownie w składach budowlanych

    Titania
    - Jeden ze składów przyznał się że sprzedają tej dachówki najwięcej i nie ma nic tak dobrego w tym przedziale cenowym.
    - Dekarz średnio zadowolony z wyboru Creatona, poleca Rubina
    - Kolejny gość od wyceny Twierdzi że Titania to już nie to samo co było kiedyś że są dachówki różnej grubości niedomalowane zamki oraz to iż jakość dachówki jest w dużej mierze zależna od tego gdzie została wyprodukowana. I tu się trochę rozczarowałem bo w internecie głoszą że z czasem(od początku jej produkcji) jest coraz lepiej pakowana mniej widocznych odprysków itd itp

    Rubin
    - Główny + to rekomendacja od dekarza. Z jednej strony mi to odpowiada z drugiej jednak wolałbym żeby to w dużej mierze była moja decyzja.
    - Skład który dał dobre rekomendacje Titani mówił że ta dachówka również jest ok ALE jednak Titania jest dużo lepsza jakościowo.
    Dziwi mnie twoje podejście do tematu.

    Po pierwsze dekarz będzie ci doradzał dachówkę którą mu się najbardziej bezproblemowo układa i którą zna. Dla niego nieważne jest czy to będzie dobrze wyglądało czy nie bo TO JEST TWÓJ DACH - on tylko montuje i bierze za to kasę. Dekarz potrafi ocenić czy dachówka jest krzywa czy nie ale nie potrafi ocenić jej fizycznej jakości bo do tego jest potrzebne laboratorium i testy.

    Po drugie skład budowlany będzie ci doradzał dachówkę NA KTÓREJ NAJWIĘCEJ ZARABIA.
    Bo po to jest skład budowlany żeby tłuc kasiorę, a nie robić dobrze klientom.

    Po trzecie to te dachówki są bardzo podobne i nudne jak chleb ze smalcem. Jeżeli chcesz mieć wyjątkowy dach to wybierz coś oryginalnego z oferty np. Wienebergera wytwarzanego na Niemcy albo poszukaj dachówek np. włoskich lub francuskich. Świat nie kończy się na nudnych produktach ala ROBEN ... albo na dachówkach płaskich które za 2-3 lata będą tak samo opatrzone połowie dachów Kowalskich i Nowaków.

    Tak więc życzę więcej kreatywności. Żeby rzeczywiście mieć dach z którego będzie można być dumnym przez lata i będzie zawsze robił wrażenie trzeba poszukać czegoś niestandardowego, włożyć w to trochę energii - skomponować z elewacją np. z klinkieru lub cegieł ręcznie robionych - wtedy będzie klasa, a nie castorama po taniości.
    Ostatnio edytowane przez martinez44 ; 19-11-2016 o 14:27
    Johan

  8. #2208
    Banned
    maciek_knap

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-002
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinez44 Zobacz post
    Po trzecie to te dachówki są bardzo podobne i nudne jak chleb ze smalcem. Jeżeli chcesz mieć wyjątkowy dach to wybierz coś oryginalnego z oferty np. Wienebergera wytwarzanego na Niemcy albo poszukaj dachówek np. włoskich lub francuskich. Świat nie kończy się na nudnych produktach ala ROBEN ... albo na dachówkach płaskich które za 2-3 lata będą tak samo opatrzone połowie dachów Kowalskich i Nowaków.
    To prawda. W Niemczech ciągle sporo układa się z karpiówek. Z dachówek płaskich sporo widziałem takich z linią przełamania a'la Actua. Bardzo fajnie się to prezentuje na połaci. Też uważam, że wybory ludzi w naszym kraju w kwestii dachów są takie trochę mało oryginalne...

  9. #2209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mocek2016 Zobacz post
    Hey! Mam problem, mianowicie, chcę wymienić dachówkę, ale prawdopodobnie bęę musiała wymienić również całe drewno. Zastanawiam się, czy zamiast dachówki nie wybrać blachy. Jakie są wasze doświadczenia?
    Jezeli dachówke chcesz zmienić, to wybierz coś podobnego wytrzymaloscią. Polecam blachodachówkę ale z posypką. Wpisz w wujka Google i poszukaj info.

  10. #2210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro jest wymieniana więźba to nie ma żadnego uzasadnienie żeby dachówkę zastępować blachodachówką. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #2211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrux

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    13

    Domyślnie

    Wracając do tematu z przed 2 miesięcy jednak zdecydowałem się na TITANIE. To dopiero początek prac ale efekt jest zadowalający nie zauważyłem krzywych dachówek.


  12. #2212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Jaki to dokładnie kolor?

  13. #2213
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrux

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    13

    Domyślnie

    Noblesse brązowa glazurowana
    Średnio widać kolor na powyższym zdjęciu postaram się zrobić lepsze.

  14. #2214
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Poproszę

  15. #2215

    Domyślnie

    Witam chciał bym sie do wiedzieć jaką płaską dachówkę polecacie

  16. #2216

    Domyślnie

    Witam,
    Jaką dachówkę polecacie do tego projektu? Chciałbym tanio ale poprawnie, raczej ceramika. W projekcie jest mowa o cementowe jIBF
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-raul-WRC1950

  17. #2217

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Witam,

    Jaką dachówkę polecacie do tego projektu? Chciałbym tanio ale poprawnie, raczej ceramika. W projekcie jest mowa o cementowe jIBF
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-raul-WRC1950
    Rozważałeś płaską?

  18. #2218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A może jakiś produkt firmy Roben? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #2219

    Domyślnie

    Może być Roben. Chodzi mi o produkt markowy, sprawdzony w rozsądnej cenie. Kolor zdaje sie antracyt.
    http://roben.pl/wp-content/uploads/s...1_2016-www.pdf

    Z płaską dachówką może być więcej problemów choć zakładam, że pod każdą dachówkę więźba winna być prosta.
    W tym cenniku dachówka Piemont wydaje się ładna i przystępna cenowo. Dach jak widać prosty, bez żadnych udziwnień.
    Niektórzy tu kładą dachówki na pełnym deskowaniu i papie... Wydawało mi się, że pełne deskowanie kładzie się w rejonie rynien. Już nie robi się na wiatrowej folii i łatach?

  20. #2220
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukass17

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-015
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,

    Zamierzam położyć nową dachówkę na mój dach. Powierzchnia - 170m2 . Lecz nie mogę zdecydować się jaką dokładnie. Mam dwuspadowy dom, o kącie nachylenia 25 stopni. Fachowcy porponowali mi creatona, a handlarz - Nelskampa. Myślałem również o Meyer-Holsen-ie. Czytając różne opinie, już mam mętlik w głowie.

    Z zaleceń dekarzy wiem, że najlepiej wziąć angobową glazurowaną, z 2 zamkami. Ale co do typu, wielkości i ciężaru, to nie wiem za dużo. W sklepach u handlarzy mam wrażenie jakby "naciskali" na mnie na te modele, które chcą mi sprzedać. Proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Lukass17 ; 15-01-2017 o 15:02

Strona 111 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony