dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 114 z 131
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 2614
  1. #2261
    Banned
    peppawutz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    55

    Domyślnie

    Karpiówka jest szczelna, bo ma bardzo gęste ułożenie. Przy dużych dachówkach kładzionych na zamki im lepiej są te dachówki zrobione tym szczelniejsze pokrycie. Ja akurat mam pokrycie z bardzo dużych dachówek Orea 9, a pod nimi nie ma deskowania tylko membrana. Całość trzyma się moim zdaniem szczelnie właśnie dzięki tym zamkom...

  2. #2262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał peppawutz Zobacz post
    Karpiówka jest szczelna, bo ma bardzo gęste ułożenie. Przy dużych dachówkach kładzionych na zamki im lepiej są te dachówki zrobione tym szczelniejsze pokrycie. Ja akurat mam pokrycie z bardzo dużych.
    Wyjedź na weekend, skończ już z tą marną promocję wyrobów firmy na W....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #2263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Przyjacielu masz 4 wpisy i same spamy! Czy nie stać Cie na normalną reklamę? No i pokaż ten unikalny certyfikat górski albo nie wypisuj bzdur. Życzę więcej etyki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #2264

    Domyślnie

    Chciałbym doraźnie wymienić parę popękanych dachówek na starym dachu. Mam położoną obecnie starą marsylkę (40x24 cm). Współczesna marsylka jest za wielka (za szeroka i za długa w stosunku do starej 47x28,5 cm). JAKI producent oferuje taką samą dachówkę...? Najlepiej współczesną, gdyż chciałbym kupić parę sztuk dachówki wentylacyjnej.

  5. #2265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Koramic ma w ofercie dachówkę Marsylkę Tradi 15 wym. 40,5x23,7. Powinna pasować. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #2266
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinzz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    SG
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,

    Mam taki mały dylemat mianowicie stoję przed wyborem dachówki.... Mam kilka typów, o których wycenę poprosiłem skład. Dodam, że dach jest dwuspadowy z dwoma dużymi jaskółkami. Zależy mi na bardzo dobrej jakości dachówki

    Rozważam:
    Creaton CANTUS (kolory Noblesse Czarny lub Łupek)

    Ruppceramica TOPAS 11 (kolory Antracyt Angoda, czarny glazura)

    Bogen REFORM 11 (kolor antracyt glazura)


    Co polecacie? Macie jakieś doświadczenia z tymi dachówkami? Glazura czy mat, które będzie bardziej trwałe? Jeżeli ktoś ma zdjęcia dachów pokrytych tymi dachówkami wymieniłem to proszę o podzielenie się, bądź też wiadomość priv

  7. #2267

    Domyślnie

    Witajcie
    Creaton titania antracyt czy Roben plus antracyt ??
    oby dwie matowe

  8. #2268
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    Witajcie
    Creaton titania antracyt czy Roben plus antracyt ??
    oby dwie matowe
    Wyceniałem obie. Tańsza jest oczywiście roben. Lecz w cenie titani (min drożej) dostaniesz juz robena 9v antracyt - i ja sie chyba na takiego zdecyduje bo dachówka ma lepsze opinie niż titania która jest często nie domalowana

  9. #2269
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Wyceniałem obie. Tańsza jest oczywiście roben. Lecz w cenie titani (min drożej) dostaniesz juz robena 9v antracyt - i ja sie chyba na takiego zdecyduje bo dachówka ma lepsze opinie niż titania która jest często nie domalowana
    Ja zrezygnowałem z Titani na Braas rubin v9 z sprawy że widziałem jeden dach i nad rynnami widziałem czerowny pasek który od razu mnie odrzucił. Rubina v9 kupisz w cenie titani a wybór należy do ciebie
    Ostatnio edytowane przez matiix ; 13-05-2017 o 17:02

  10. #2270
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaja12M2

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Powiat Kłodzki
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam,


    Niedługo czeka nas zakup dachówek i chciałabym zasięgnąć u was porady na temat firmy BOGEN Reform 11 którą sprzedawca zachwala, że niby niczym się nie różni od wybranej przez nas Brass Topas 11V a jest znacznie tańsza, ale jak to ma się w praktyce do dachu? odbarwienia, odpryski czy uszkodzenia? Doradźcie coś proszę, którą wybrać?.
    Ostatnio edytowane przez Kaja12M2 ; 15-05-2017 o 13:37 Powód: literówka

  11. #2271
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    A może Tondach Stodo.

  12. #2272

    Domyślnie

    witam. Kaja12M2 smiało mozesz kupowac reforme 11 brak odpryskow uszkodzenia to jedynie przy transporcie . fajnie sie układa proste dachowki podstawowe i krawedziowe polecam.

  13. #2273
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaja12M2

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Powiat Kłodzki
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Byliśmy oglądać parę dachów wykonanych z tej dachówki, ale wydawało mi się, że wpada lekko w brąz i nie wiem czy to zależy od pogody i nasłonecznienia?.

  14. #2274
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Sąsiad kładzie właśnie Koramic Cosmo 11, czyli dachówkę produkowaną na jednej linii produkcyjnej z Bogenem Reform. Bardzo zachwala. Co do koloru to moim zdaniem nie wpada ona w brąz, ale może to też zależy od danej partii. Być może Cosmo będzie też w trochę innym odcieniu - trzeba by było porównać obie dachówki obok siebie...

  15. #2275
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaja12M2

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Powiat Kłodzki
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam,


    Dziękuje za podpowiedź, nie brałam pod uwagę tej dachówki, ale ma bardzo ładne odcienie w swej ofercie. Muszę się temu bliżej przyjrzeć . Ostatnio widzieliśmy dachy z płaskiej dachówki zarówno na nowoczesnych jak i tradycyjnych domach i też zrobiły na nas miłe wrażenie. Ale im więcej człowiek czyta tym mniej wie he he....

  16. #2276
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    jak wygląda sprawa z utrzymaniem koloru w dachówkach betonowych. Spotkałem się z opiniami że występuje duże blaknięcie i kolor już po roku jest jaśniejszy o 2 tony.

  17. #2277

    Exclamation NELSKAMP Nibra F10, BRAAS RUBIN V13 , RÖBEN, MONZA PLUS, TOBAGO GLAZUROWANA - która?

    witam,
    jak w temacie, stoimy z żoną przed trudnym wyborem dachówki i prosimy o pomoc.
    Interesuje nas:
    BRAAS RUBIN V13,
    NELSKAMP Nibra F10,
    RÖBEN, MONZA PLUS, TOBAGO GLAZUROWANA



    -dachówka CERAMICZNA-GLAZURA
    -dach dwuspadowy
    -2x jaskółki
    -ok 260m2


    ceny są bardzo różne i opinie bez względu na popularność też różne - kieszeń nas nie swędzi ale chcielibyśmy coś dobrego za rozsądne pieniądze.
    Żadna z dachówek nie będzie na wieczność-to jedno jest pewne.

    Jak to jedna z osób mi powiedziała..."...spośród dachówek bierz te, które Ci się podobają i jesteś wstanie zaakceptować je finansowo, a na resztę tak naprawdę nie masz wpływu..." - z tym się można chyba w sumie zgodzić.

    Zastanawiamy się GRUBO nad Nelskamp Nibra F10 - PODOBNO,trzyma wymiar,niedrogie są wszelkie dodatki ( gąsiory, kominki, trójniki zaślepki ) które pochłaniają czasem połowę ceny - czy jest gdzieś skład/przedstawiciel w okolicach Olesna Śląskiego-woj. Opolskie?

    Pierwszym naszym typem był BRAAS RUBIN V13 czarna błyszcząca: CENA ok. 43,47 netto/m2 więc wcale nie mało a wykończenia?


    Co możecie tak naprawdę powiedzieć o Nelskamp Nibra F10-przeglądałem już forum i dalej nie wiem co zrobić - w sumie to okaże się po zakupie i po położeniu po kilkunastu latach.

    W celu zobrazowania mojego dachu zamieszczam rzuty elewacji.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	392362Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	392363Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	392364Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	392365

  18. #2278
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Ja mam Brassa rubin v9 wieksza dachówka i mniejsze przetłoczenie znaczy się niższe . Dobrej jakości dość równa nic nie narzekali i duzo tansza bo 3,15 netto za sztuke.

  19. #2279

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiix Zobacz post
    Ja mam Brassa rubin v9 wieksza dachówka i mniejsze przetłoczenie znaczy się niższe . Dobrej jakości dość równa nic nie narzekali i duzo tansza bo 3,15 netto za sztuke.
    A kiedy kupowałeś dachówkę, że w takiej cenie?-może podasz namiary na swój sklep/swojego dostawcę bo cena dobra.
    pozdrawiam

  20. #2280

    Domyślnie

    Witam!
    Proszę o odpowiedź czy dachówka Euronit Profil s en490 jest kompatybilna z dachówka Seeger Łubieniec.Posiadam kilkadziesiąt sztuk euronitu, a chcę budować garaż. Na olx znalazłem w okolicy możliwość zakupu wizualnie bardzo podobnych dachówek Seeger Łubieniec, ale chciałbym dopytać czy aby na pewno one ze sobą współgrają, bo nieraz milimetr nie gra i kłopt. To moje dachówki: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170703_192312.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	392778Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170703_192301.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	392779
    To dachówki z ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/215szt-duz...8-IDlQ8QG.html
    Wyglądają bardzo podobnie.
    Jakby ktoś coś wiedział z góry dziękuję.
    Pozdrawiam!

Strona 114 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony