dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 115 z 131
Pokaż wyniki od 2.281 do 2.300 z 2614
  1. #2281
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    W ostatnim okresie największym zainteresowaniem cieszą się dachówki płaskie, zarówno betonowe, jak i ceramiczne. Szczególnie ulubionym kolorem jest grafit. Z obecnych na rynku dachówek ceramicznych polecam dachówkę ROBEN Bergamo, która w relacji jakość-cena jest najbardziej konkurencyjnym produktem.
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

  2. #2282
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    byom

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał BigSack Zobacz post
    W ostatnim okresie największym zainteresowaniem cieszą się dachówki płaskie, zarówno betonowe, jak i ceramiczne. Szczególnie ulubionym kolorem jest grafit. Z obecnych na rynku dachówek ceramicznych polecam dachówkę ROBEN Bergamo, która w relacji jakość-cena jest najbardziej konkurencyjnym produktem.
    Co do ceny Bergamo to się nie zgodzę. To jest dość mała dachówka, więc jak się porównuje cenę jednej dachówki to faktycznie wychodzi spoko. Tyle że tam w metrze kwadratowym wychodzi bodaj 12 szt. A jak się weźmie taką dachówkę Orea 9 to tam jest tylko 9 dachówek w metrze kwadratowym. Koniec końców wychodzi więc taniej za metr przy kryciu tą teoretycznie "droższą" dachówką

  3. #2283

    Domyślnie

    Cytat Napisał boombox20 Zobacz post
    witam,
    jak w temacie, stoimy z żoną przed trudnym wyborem dachówki i prosimy o pomoc.
    Interesuje nas:
    BRAAS RUBIN V13,
    NELSKAMP Nibra F10,
    RÖBEN, MONZA PLUS, TOBAGO GLAZUROWANA



    -dachówka CERAMICZNA-GLAZURA
    -dach dwuspadowy
    -2x jaskółki
    -ok 260m2


    ceny są bardzo różne i opinie bez względu na popularność też różne - kieszeń nas nie swędzi ale chcielibyśmy coś dobrego za rozsądne pieniądze.
    Żadna z dachówek nie będzie na wieczność-to jedno jest pewne.

    Jak to jedna z osób mi powiedziała..."...spośród dachówek bierz te, które Ci się podobają i jesteś wstanie zaakceptować je finansowo, a na resztę tak naprawdę nie masz wpływu..." - z tym się można chyba w sumie zgodzić.

    Zastanawiamy się GRUBO nad Nelskamp Nibra F10 - PODOBNO,trzyma wymiar,niedrogie są wszelkie dodatki ( gąsiory, kominki, trójniki zaślepki ) które pochłaniają czasem połowę ceny - czy jest gdzieś skład/przedstawiciel w okolicach Olesna Śląskiego-woj. Opolskie?

    Pierwszym naszym typem był BRAAS RUBIN V13 czarna błyszcząca: CENA ok. 43,47 netto/m2 więc wcale nie mało a wykończenia?


    Co możecie tak naprawdę powiedzieć o Nelskamp Nibra F10-przeglądałem już forum i dalej nie wiem co zrobić - w sumie to okaże się po zakupie i po położeniu po kilkunastu latach.

    W celu zobrazowania mojego dachu zamieszczam rzuty elewacji.


    Załącznik 392362Załącznik 392363Załącznik 392364Załącznik 392365
    Witaj,
    My zdecydowaliśmy się na Nelscampa, również mam taka połać dachu jak Ty. Nie daleko mnie również oglądałem 3 dachy pokryte Nelscampem i wyglądają bardzo dobrze, właściciele zadowoleni.

  4. #2284
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    arisek91

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Leczna
    Kod pocztowy
    21-010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy ktoś użytkował dachówkę stalową Panorama firmy Balex i zechciałby wyrazić swoją opinią na jej temat?

    Pozdrawiam.

  5. #2285
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Wstepnie jestem zdecydowany na rubina 9v antracyt (dach wielospadowy 25stopni) - przeszkadzają mi 2 rzeczy:
    1.Gąsiory początkowe wyglądają nieciekawie - nie są ładnie zaokrąglone jak w robenie tylko zrobione na prosto z przodu
    2.Nie mają w ofercie łącznika gąsiorów poczwórnego


    Czy możecie państwo polecic jakąś płaską dachówke na tego typu dach która nie bedzie dużo droższa od 9v?

  6. #2286

    Domyślnie

    Kochani,

    mam wyceny dachówek płaskich:

    Braas Turmalin (angoba antracytowa) - 6,33 zł/szt
    Brass Tegalit (grafitowa-betonowa) - 5,84 zł/szt
    Creaton Domino (nuance) - 5,72 zł/szt
    Meyer Holsen Piano (czarny łupek angoba) - 4,60 zł/szt

    Oczywiście dachówki są różnych wymiarów więc pytam raczej o Wasze ceny w.w. Szukać taniej?
    Etap : Płyta fundamentowa

    Plany: Dom parterowy bez użytkowego poddasza. 136 m2 + garaż jednostanowiskowy 28 m2. Całość podłogówka. Ogrzewanie gazem + rekuperacja mechaniczna + kominek z dystrybucją gorącego powietrza. Okna trzyszybowe w tym jeden HS. Ściany silka24 + 18 na działówki.

  7. #2287
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PanGarnek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Grabowa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Jakies propozycje jesli chodzi dachowke karpiowke ceramiczna z polyskiem, kolor czarny lub grafit?
    Powierzchnia dachu 312 m2, kąt 35.. Chcemy zeby bylo ladnie ale przy okazji dobrze by bylo nie zbankrutowac.
    Region slask.

  8. #2288

    Domyślnie

    Jaką dachówkę płaską polecacie na dach w pobliżu zadrzewień i oczek wodnych? Miała być Orea 9 grafitowa angoba szlachetna, ale podobno jest krzywa i po ułożeniu wychodzą fale.

  9. #2289
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roman88

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-898
    Posty
    10

    Domyślnie

    Warto sugerować się czasem gwarancji. Większość producentów daje 30 lat. czeski tondch ma 33 lata gwarancji, a ceraton az 50 lat.

  10. #2290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał roman88 Zobacz post
    Warto sugerować się czasem gwarancji...
    Nie warto! Warto natomiast zapoznać się z warunkami gwarancji oraz sprawdzić czego dotyczy okres gwarancji.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #2291
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LEMAC

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Panowie proszę o opinie czy według Was dachówka położona jest prawidłowo. Z 50 m wygląda to dość spójnie ale jeżeli podejdzie się bliżej po oczach bije niechlujstwo.
    Pozdrawiam
    LemaC
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9209.jpg
Wyświetleń:	424
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	396189   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9210.jpg
Wyświetleń:	343
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	396190  

  12. #2292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Na czym ma polegać to niechlujstwo? Z zamieszczonych zdjęć widać pofalowania pasa podrynowego. Pewnie montaż był wykonany w bardzo chłodny dzień. Haki doczołwe krępują blachę uniemożliwiając jej przesunięcie pod wpływem temperatury. Jest to wada estetyczna. Obróbki do wymiany. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #2293
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Mnie się ta dachówka bardzo podoba i mam zamiar kłaść taką samą (reńską). Można wiedzieć co to za dachówka i jaki dokładnie kolor?

  14. #2294
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LEMAC

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Co do dachówki to jestem zadowolony - Creaton Cantus kol. łupka kryształowa glazurowana. Dekarze ocenili ją na 70%. Uwagi mam do ułożenia dachówki - przesunięcia, ale być może jestem przewrażliwiony dlatego pytam fachowców.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN9207.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	396238  

  15. #2295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Linie prostopadłe do okapu powinny być proste. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #2296
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Wstepnie jestem zdecydowany na rubina 9v antracyt (dach wielospadowy 25stopni) - przeszkadzają mi 2 rzeczy:
    1.Gąsiory początkowe wyglądają nieciekawie - nie są ładnie zaokrąglone jak w robenie tylko zrobione na prosto z przodu
    2.Nie mają w ofercie łącznika gąsiorów poczwórnego
    W Krakowie są goście co dorabiają trójniki i czwórniki oraz wyjścia wentylacyjne i przepusty za pół i mniej ceny orginalnych dachówek.
    Ja zamiast wentylacyji Brassa 350zł zapłaciłem 180 bo chciałem pod kątem prostym do dachu ( czyli +20zł)
    Mi sie podoba Rubin v9 bo ma niższą fale i rzadziej rozłożoną przez co moim zdaniem dach jest mniej ociężały optycznie.

  17. #2297
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzegorz Wojciechows

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    2

  18. #2298
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    fajny artykuł. dzieki

  19. #2299
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nankatsu

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-222
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom soyer Zobacz post
    przy blasze w paskach odpadów jest niewiele (do 10%) dlatego ta blacha nadaje się na skomplikowane dachy. Blachę odważyłbym się nawet sam połozyć . Jednak ceramika na pewno jest trwalsza. Droższe są tez obróbki i wykończenia
    Na skomplikowany dach to się daje małą ceramiczną karpiówkę Dachy z ceramiki są oczywiście droższe i jeśli chodzi o materiał o i eksploatację, ale generalnie jest to sensowniejszy wybór biorąc pod uwagę perspektywę kosztów konserwacyjnych. Ja miałem robioną taką kalkulację na przestrzeni 10 lat i wychodzi, że ceramika wychodzi podobnie jak blacha, a w perspektywie 20 lat będzie na 100% tańsza. Poza tym jest ładniejsza, co tu dużo mówić. Wybór padł więc na Koramic Alegra, która nie dość że ładna to jest bardzo duża, więc i względnie tania w zakupie i ułożeniu (lekka).

  20. #2300

    Domyślnie

    A ja jestem bardzo ciekawy, kiedy w Polsce pojawią się dachówki od Tesli - z fotoogniwami. E.Musk zapowiadał, że będą tańsze od standardowych. Może nie byłoby to głupie usamodzielnić się (choćby częściowo) energetycznie. A może ktoś z Was widział już coś takiego w realu? (choćby gdzieś za granicą)

Strona 115 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony