dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 116 z 131
Pokaż wyniki od 2.301 do 2.320 z 2614
  1. #2301
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    już są. Cena....jak ja liczyłem to 100 tys. za dach wychodzi za samą dachówkę :/

  2. #2302

    Domyślnie

    Ktoś może wie gdzie najtaniej kupię na Podkarpaciu lub Małopolsce dachówkę Meyer Holsen Piano czarny łupek ?

  3. #2303
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agaa37

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    01-203
    Posty
    1

    Domyślnie

    myslałam o oryginalnym kolorze np. niebieskim, com ylicie?

  4. #2304
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej Temerniak

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    20-714
    Posty
    28

    Domyślnie

    Wykończenia i obroki są najdroższe.

  5. #2305

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Jestem przed wyborem rodzaju pokrycia na dach. Wybór zawęziłem do dachówki ceramicznej i cementowej. Blachodachówkę odrzuciłem.
    Dach: 255 m2
    Wybór padł na:
    1. Roben PIEMONT kolor: titan szara glazurowana
    Cena ok. 16800
    2. Roben MONZA Plus kolor: Tobago czarnobrązowa glazurowana
    Cena ok. 17980
    3. Brass ROMAŃSKA kolor czarny (cisar)
    Cena 16190

    Ceny liczyłem sam wg cenników na stronie. Dokładną weryfikację przeprowadzę później.
    Dwie pierwsze to dachówki ceramiczne natomiast ostatnia to dachówka cementowa.
    Cena pierwszej i trzeciej jest bardzo zbliżona ... nie wiem dlaczego? Cementowa jest, aż tak dobra czy też ceramiczna tak słaba?
    Proszę o opinie na temat tych dachówek. A może są inne firmy/modele warte uwagi.Co do wyglądu to zależy mi tylko na tym aby był to kształt zbliżony do S.
    Dachówkę ceramiczną brałem tylko pod uwagę glazurowaną nie wiem coś do angobowanych nie mam przekonania.
    Pozdrawiam.

  6. #2306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Są dwa rodzaje angoby półszlachetna matowa i szlachetna błyszcząca. Angoba szlachetna daje najgładszą powierzchnię czyli deszcz łatwiej z niej zmywa kurz i jest mniej podatna na porastanie. Każdy wybór będzie dobry. Żywotność ceramiki dłuższa od cementowej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #2307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Są dwa rodzaje angoby półszlachetna matowa i szlachetna błyszcząca. Angoba szlachetna daje najgładszą powierzchnię czyli deszcz łatwiej z niej zmywa kurz i jest mniej podatna na porastanie. Każdy wybór będzie dobry. Żywotność ceramiki dłuższa od cementowej. Pozdrawiam.
    Chyba już tylko pan Andrzej został na tym forum .

    Dziękuję. Resztę doczytałem i już wiem więcej...
    Ciekawi mnie (nigdzie nie znalazłem) tylko jakimi kryteriami się kierować przy wyborze dachówki z angobą półszlachetną, angobą szlachetną, a dachówką glazurowaną. Są jakieś prawidłowości/ wskazania którymi warto się kierować...?

    Oj wybór dachówki ciężki temat ...
    Ktoś chętny w sprawie wypowiedzenia się na temat Robena, Brassa lub Creatona?
    Wyczytałem opinie że najlepszą dachówkę cementową robi Brass. A jak to się ma do dachówek ceramicznych z angobą i glazurowane?

  8. #2308
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy dachówkami:

    1. Roben Piemont Trentino
    2. Roben MONZAplus Trentino

    Wizualnie prawie takie same, wagowo też...
    Drugie pytanie to dlaczego w tym kolorze nie ma sprzedawanych glazurowanych ? Są tylko angobowane.

  9. #2309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zamurowany Zobacz post
    A ja jestem bardzo ciekawy, kiedy w Polsce pojawią się dachówki od Tesli - z fotoogniwami. E.Musk zapowiadał, że będą tańsze od standardowych. Może nie byłoby to głupie usamodzielnić się (choćby częściowo) energetycznie. A może ktoś z Was widział już coś takiego w realu? (choćby gdzieś za granicą)
    Kwestia paru lat, na razie nie zapowiada się aby coś miało zmienić się w tym temacie

  10. #2310

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    W najbliższym czasie muszę wybrać dachówkę do swojego domu i wchodząc na forum muratora trochę zwątpiłem.
    Do tej pory byłem przekonany, że chce dachówkę płaską (np roben bermago, creaton simpla lub creaton domino) natomiast po przeglądnięciu zdjęć na forum obawiam się, że na tych dachówkach będą widoczne nierówności.
    Proszę o radę czy w przypadku wyboru dachówki np creaton optima lub creaton cantus nierówności będą mniej widoczne?
    Są to też dachówki płaskie ale o trochę innym kształcie.

  11. #2311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Żądna dachówka nie jest idealnie "płaska" a tym bardziej płaska. Każda nawet mała zmiana kształtu powoduje oszukanie ludzkiego oka. Ważna aby płaszczyzna dachu pod ten rodzaj dachówek była starannie wyprowadzona tak jak pod karpiówkę. Wówczas z kryciem nie ma większych problemów. Postaraj się znaleźć w swojej okolicy dachy pokryte takimi dachówkami. Będziesz miał odpowiedź. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #2312

    Domyślnie

    No ale raz kładziesz dachówkę i masz przeciez pasywny dom, który daje Ci cały czas energię za darmo jeżeli to przeliczysz to w perspektywie 20 lat meeeega się opłaca. Gorzej tylko jak coś się spi******* na dach np drzewo to kolejne 50 k z kieszeni paszoł won

  13. #2313
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    mam dziwne pytanie. Muszę kupić parapety zewnętrzne przed położeniem dachu. Może ktoś wie jaki kolor z palety ral pasuje do dachówki roben piemont szara glazura ?

  14. #2314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dobierasz kolor parapetów do koloru dachówki a nie do koloru okien? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #2315
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    tak sobie wydedukowaliśmy z żoną. Moje przemyślenia to: po pierwsze nie dobierze się idealnie koloru parapetu do okna więc delikatne różnice będzie widać. Po drugie obok okien na elewacji będą wstawki drewniane i wszystko w drewnie to może za dużo tego drewna będzie. Po trzecie chyba fajnie będzie wyglądać takie połączenie wszystkie obróbki w jednym kolorze. Po czwarte szczerze... jestem facetem więc mi wszystko jedno Pozdrawiam

  16. #2316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W przypadku gdy jakiś producent dachówek produkuje również ceramiczne elementy parapetów (podokienniki) to powłoka może być identyczna z dachówką. Natomiast gdy parapety mają być metalowe no to obróbki, rynny i parapety mogą być w tym samym kolorze real. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #2317
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Natomiast gdy parapety mają być metalowe no to obróbki, rynny i parapety mogą być w tym samym kolorze real. Pozdrawiam.
    i tu własnie pojawia się moje pytanie: Może ktoś wie do dachówki roben piemont szara glazura który kolor z RAL pasuje

    Również pozdrawiam

  18. #2318
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zacytował mnie. Czy aby przeczytałeś uważnie co napisałem? Znowu wracasz do dachówki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #2319
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Zacytował mnie. Czy aby przeczytałeś uważnie co napisałem? Znowu wracasz do dachówki. Pozdrawiam.
    już widzę swój błąd. za szybko myśłe za wolno piszę. pytanie powinno brzmieć jak chce mieć obróbki pod kolor najbardziej zbliżony do dachówki roben piemont szara glazurowana to jaki kolor tych obróbek będzie bo chce taki sam parapet

  20. #2320
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No i teraz jest OK. Radzę odwiedzić jedną, dwie hurtownie mające w ofercie tą dachówkę i przykładać próbniki blach aż trafisz na taki kolor, który będzie najbardziej zbliżony do dachówki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 116 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony