dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 117 z 131
Pokaż wyniki od 2.321 do 2.340 z 2614
  1. #2321

    Domyślnie

    Panie Andrzeju a co Pan powie na temat różnic pomiędzy dachówkami angobowanymi i glazurowanymi?
    Nie ukrywam, że bardzo podobają mi się dachówki angobowane aczkolwiek jestem człowiekiem ceniącym sobie spokój i obawiam się, że dachówki o tej powłoce mogą szybciej się zabrudzić lub brud ten może być bardziej widoczny.
    Dachówki glazurowane nie są już tak ładne ale do zaakceptowania jeżeli faktycznie byłaby duża różnica w szybkości zabrudzenia pomiędzy tymi powłokami.
    Dom będzie stał na górce, raczej z dala od drzew natomiast póki co droga przed domem jest utwardzona (nie ma asflatu lub kostki jeżeli ma to znaczenie) i może się lekko kurzyć.
    Będę wdzięczny za wyrażenie opinii.
    Pozdrawiam

  2. #2322

    Domyślnie

    Cytat Napisał empi Zobacz post
    gmx mnie do dachówki przekonał facet, który na pytanie dlaczego dachówka powiedział(cytuję): Bo dachówka, jak sama nazwa wskazuje jest na dach - a blacha? Polacy i Ruscy kładą to na dachu, ale tylko oni.
    Swoją drogą to widział ktoś blachodoachówkę na dachu za granicą, bo ja nie.
    I jeszcze jedna rzecz. Blachodachówka ma grubość 0,5 mm. Dachówka ma 30 lat gwarancji. Widział ktoś nieskorodowany 30 - letni samochód.
    To jest dobry argument nic dodać nic ująć.
    www: psycholog-dzierzoniow.pl

  3. #2323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał gpx1 Zobacz post
    ...bardzo podobają mi się dachówki angobowane... ... obawiam się, że dachówki o tej powłoce mogą szybciej się zabrudzić lub brud ten może być bardziej widoczny....
    Skoro się coś "bardzo" podoba to należy to zastosować bo da dużą satysfakcję. Porównując powłoki dachówek trudno mówić o szybszym zabrudzeniu bo czas zabrudzenia będzie taki sam. Trafniejszym określeniem byłoby "trwalsze" zabrudzenie dachówek pokrytych angobą pół szlachetną (matowych). Jest to powłoka bardziej "tępa" żeby nie powiedzieć szorstka. Kurz bardziej będzie się jej trzymał ale będzie mniej widoczny niż na dachówce glazurowanej. Z dachówki glazurowanej deszcz łatwiej go spłucze choć angobowaną też umyje. Szyby okienne są bardzo gładkie i nie powinny się brudzić a jednak się brudzą i od czasu do czasu trzeba je umyć. A co z elewacją czy plastikową podbitką? Do wszystkiego należy podchodzić z rozsądkiem. Nie można być niewolnikiem domu czy dachu. Radzę wybrać pokrycie, które się bardziej podoba i będzie to z pewnością bardzo dobry wybór. Życzę rozsądnych wyborów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #2324
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Robertooo

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-984
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, PLS o pomoc w ocenie jakości dachówek ceramicznych:
    - ceramika Braas Turmalin czarny glazurowany (oglądałem dach, ułożenie na mijankę, wygląda super w całości a i ułożenie jest OK)
    - ceramika Creaton Domino (oglądałem ułożenie na wprost i również wygląda OK)
    Koszty podobne. Robocizna z rynnami to ok 20k (drożnej niż blacho dachówka która sama w sobie jest tańsza w zakupie jak i koszt ułożenia niższy, jednak nie ma takich wzorów nowoczesnych jak w/w ceramika no i wiadomo że jakość wyższa dachówki)
    Na co zwracać uwagę przy wyborze, o co dopytać, jakie są plusy i minusy jednej i drugiej bo jak wiadomo co hurtownia i dekarz to opinii 100 i mam wrażenie, że są one podyktowane tym z kim współpracuje a nie tym co Klient oczekuje.
    Ostatnio edytowane przez Robertooo ; 25-04-2018 o 07:16

  5. #2325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dbajmy o to aby poprawnie pisać nazwy własne. Firma to Braas a nie "Brass", a dachówka to Turmalin a nie "Turmano". Natomiast wracając do meritum to wybierz tą, która Ci się bardziej podoba. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #2326
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Robertooo

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-984
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Dbajmy o to aby poprawnie pisać nazwy własne. Firma to Braas a nie "Brass", a dachówka to Turmalin a nie "Turmano". Natomiast wracając do meritum to wybierz tą, która Ci się bardziej podoba. Pozdrawiam.
    Zgadza się popełniłem błąd (to już zmęczenie) w nazwach ale z tego co widzę i czytam jesteś taki fachowiec i wyjadacz na tym forum, że nie było problemu z rozszyfrowaniem

    Decyzja podjęta wczoraj jeszcze przed Twoja odpowiedzią, ale dziękuje za info. Jesteś może wstanie wskazać jakieś plusy i minusy jednej do drugiej lub chociaż napisać czy są miedzy nimi różnice jakościowe w samym materiale i układaniu. Na rynku prawdy się nie dowiesz, każdy ciągnie w swoja stronę argumenty tzn z kim współpracuje umniejszając inne rozwiązania i właściwie wnioski trzeba samemu zbierać z kilku źródeł i wyciągać średnią ...

  7. #2327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Układałem jedną i drugą i nie miałem większych problemów. Natomiast gdybym miał wskazać to zdecydowanie Turmalin bo bardziej prosta. Może być droższa. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #2328

    Domyślnie

    Mamy wycenę dachówki betonowej Creaton model Goteborg, i Brass Bałtycka Cisar. Taniej o 2 tys. na elementach podstawowych wychodzi Creaton.
    Trochę poczytałam o Creatonie, dużo złych opinii o ceramicznej, ale czy ktoś z forum mógłby pomóc rzetelnie odpowiedzieć, czy betonowa z Creatona jakościowo jest ok? Czy często zdarzają się reklamacje na Creatona? Powłoka Cisar w Braas stanowi dla mnie duży plus? Czy warto dopłacić? Jak po latach zachowują się te dachówki? Chętnie skorzystam z Państwa doświadczenia w przypadku dachówki betowej.

  9. #2329

    Domyślnie

    Czy ktoś malował krawędzie dachówki po nacięciach? Mam dachówkę Orea9 antracytowa, matowa angoba i prosiłabym o podpowiedź, która farba będzie się do tego najbardziej nadawała.

  10. #2330

    Domyślnie

    odpowiem sama sobie - może komuś się przyda;D Należy wziąć dachówkę, pójść do lakiernika samochodowego i on pięknie dobierze kolor farby do dachówki. Jak się będzie zachowywać po pomalowaniu - czas pokaże.

  11. #2331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Do malowania służy angoba na zimno. Każda farba do betonu czy ceramiki będzie dobra. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #2332

    Domyślnie

    Imerys huguenot hp10 czy Meyer-holsen Piano? Dach będzie dwuspadowy - 280 m. Stoję przed wyborem dachówki i wybór zawęziłam do tych dwóch. Na temat dachówki Piano jest sporo opinii, ale o hp10 Imerys nie znalazłam ich zbyt wiele. Czy znawcy tematu mogą doradzić?

  13. #2333

    Domyślnie

    sporo i to dobrych opinii o Meyer-holsen Piano zdradzisz w jakiej cenie znalazłaś Meyer-holsen Piano?

  14. #2334

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczące dwóch dachówek: Koramic Alegra 9 antracyt i Roben piemont antracyt. Średnio wychodzi nam Koramic droższy o około 2000zł. (12k Koramic, 10k Roben). Niemal wszyscy sprzedawcy jednogłośnie z tych dwóch mówią tylko Koramic. Jeden sprzedawca pokazał mi filmik z budowy jak dachówki Robena mają luźne zamkii i całe latają. Czy naprawdę jest aż tak źle? Jak z trwałością? Różnica 2000zł to bardzo dużo.

  15. #2335

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    sporo i to dobrych opinii o Meyer-holsen Piano zdradzisz w jakiej cenie znalazłaś Meyer-holsen Piano?
    64 zł za metr. Jednak 1000 euro transport.

  16. #2336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muskat Zobacz post
    ... Czy naprawdę jest aż tak źle? Jak z trwałością? Różnica 2000zł to bardzo dużo.
    Nie ma złych dachówek co najwyżej może być zły montaż. Skoro dla Ciebie 2.000,- to dużo, to zdecydowanie bierz tańszą. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #2337

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda_asia Zobacz post
    64 zł za metr. Jednak 1000 euro transport.
    nie wiem gdzie sie budujesz ale skład z radomia ma po 60pln m2 jest ich oferta na OLX może u nich spróbuj

  18. #2338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nie ma złych dachówek co najwyżej może być zły montaż. Skoro dla Ciebie 2.000,- to dużo, to zdecydowanie bierz tańszą. Pozdrawiam.
    czytając komentarze o creaton i problemach z reklamacją to chyba jednak są ....

  19. #2339

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    czytając komentarze o creaton i problemach z reklamacją to chyba jednak są ....
    Podobnie można powiedzieć o Roben - bergamo. Mnóstwo złych opinii i reklamacji

  20. #2340

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    nie wiem gdzie sie budujesz ale skład z radomia ma po 60pln m2 jest ich oferta na OLX może u nich spróbuj
    Buduje w warmińsko-mazurskim. Ale poszukam i podzwonię. Dziękuje ☺️

Strona 117 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony