dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 13 z 131
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2614
  1. #241

    Domyślnie

    To ciekawe, bo oglądając Unibet i Euronit wybrałem ten ostatni między innymi ze względu na gładszą powierzchnię...
    A swoją drogą sprzedawców, którzy mówią, że różne znane produkty są do bani traktuję zazwyczaj z przymrużeniem oka.

  2. #242

    Domyślnie Rupp, Roben czy moze Muller .....

    Nie chce zanudzac szanownych forumowiczuw watkiem poruszanym juz wielokrotnie w przeszlosci, ale chodzi mi o wasze najnowsze doswiadczenia w dziedzinie dachowek ceramicznych.Nosze sie z zamiarem kupna pokrycia jednej z tych trzech firm tzn. Sirius czerwien ceglasta angobowana Ruppa, E 32 Mullera lub falista miedziana od Robena.Koszty calosci dachu sa mniej wiecej na jednakowym poziomie.Muller jest drozszy od pozostalych o ok. 1500 PLN - dla porownania Creaton kosztowalby o ok.10.000 PLN wiecej, wiec odpadl w przedbiegach.Jezeli chodzi o wady i zalety Ruppa i Robena to sprzedawcy sa podzieleni mniej wiecej po polowie, natomiast nikt z nich nie mowi zlego slowa o Mullerze. Moglibyscie cos napisac ?

  3. #243

    Domyślnie dachówka Roben

    zwróc uwage na cenę szczególnie wykonczen dachówki<gąsiory,dachówki krancowe>.Dosc ładna i logiczna cenowo jest dachowka ceramiczna Roben.Tę dachówke polecam.Sprawdzone
    andrzejj_

  4. #244

    Domyślnie jak dachowka lepsza Euronit czy Braas

    jak w tytule lepsza podwojna S Braasa czy profil S Euronitu?
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  5. #245

    Domyślnie

    Miałem ten sam dylemat, wybralem euronit, jeszcze nie polozylem na dachu wiec nie wiem jak bedzie po latach ale porownanie powierzchni braasa i euronitu wypada na korzysc tej drugiej. Rowniez opinie roznych dekarzy zawazyly o wyborze

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja mam Euronita od roku.
    Trochę mało żeby oceniac dachówkę, ale póki co jest OK.
    Ostatnio łaziłem po dachu żeby zamocować antenę i nawet nie skrzypnęły.

    BTW. Też słyszałem opinie dekarzy jakoby Braas był kiepskiej jakości
    Jasiu

  7. #247

    Domyślnie

    też wybrałem Euronit

  8. #248
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Mam dach zrobiony z EURONIT. Prawdę mówiąc decyzja co wybrać: BRAAS czy EURONIT przypominała bardziej dyskusję o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Po prostu zdecydował odcień.

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No to Wam namieszam. Od lat 6-ciu na moim dachu leży Braas i w bardzo dobrze wygląda

    Nie mogę porownac z euronitem, bo go nie stosowałam A dekarze lubią kłaśc te dachówki, w ktorych maja największą wprawę.

  10. #250

    Domyślnie

    Ja mam Euronit drugi sezon i jest na razie ok. Tak jak wyzej, zdecydowal m.in. kolor, mialem tez dobra cene. Jak na razie jestem zadowolony.
    Kiedy musialem wybierac mialem dylemat, pomogly jednak opinie dekarzy, ktorzy mimo ze w wiekszosci klada Brasa, polecali Euronit: parametry techn. takie same, a lepsze wykonanie, gladsza powierzchnia. Podobno odkad Bras produkuje e Polsce nie jest to to samo co poczatkowy import. Tak samo jest z wiekszoscia rzeczy, nie tylko w budowlance. Pozdrawiam, Witek

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Tez mam euronit, dach robiony w zeszlym roku, jak narazie wszystko w porządku. jestem zadowolony z tej dachówki, jak chcesz zobaczyc jak to wyglada na dachu to zapraszam na moja stronke www (ikonka ponizej)
    pozdrawiam

  12. #252
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    dach dopiero będe robił sierpień, ale zbieram oferty i euronita wydawała mi się w miare atrakcyjna. Natomiast co mnie zdziwiło to, chropowatość, szorstkość, poprostu widać, że to beton w przypadku euronita (model Extra). Nie bardzo mi się podobało to, nie wiem jak w przypadku innych firm, ale sprawdze

  13. #253

    Domyślnie

    Zgadzam się co do chropowatości, ponieważ widziałem Euronita u sąsiada.
    Ja mam Tondach Angoba, ponieważ jak widziałem 3 i 4 letnie dachy ceramicze bez powłoki lub inne (ondulina) to zielenieją od strony północnej lub zacienionej

  14. #254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie Pomocy - gdzie w Poznaniu Nelskamp, gdzie Euronit?

    Do tej pory myślałem tylko o BRAASie, ale zrozumiałem, że są też inne dachówki. BRAAS celtycka, którą oglądałem w hurtowni wyglądała bardzo niechlujnie (wytrzaskany kształt). Pora zobaczyć co ma konkurencja. Gdzie w Poznaniu mają NELSKAMPA i EURONIT?
    Przy okazji jakie ceny i rabaty - wie ktoś?

  15. #255

  16. #256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryby
    Marcin, tam gdzie Ci podałem.
    pzdr.
    Maciej - dzięki. Jesteś niezawodny. Byłem tam dziś, ale właśnie zamykali - nawet można powiedzieć, żę było to już po zamknięciu więc się nie rozglądałem za bardzo. Pozdrawiam i dzięki.

  17. #257

    Domyślnie

    A tę celtycką to oglądałeś właśnie u nich, wystawioną na zewnątrz?
    Bo zdaje sie, że ona jest tam chyba od 2-3 lat a obecnie celtycka ma nową powłokę - lumiono. I wygląda lepiej niż ta poprzednia.

  18. #258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryby
    A tę celtycką to oglądałeś właśnie u nich, wystawioną na zewnątrz?
    Oglądałem ją w środku. Jedna dachówka przykręcona do ściany. Tym bardziej dziwne, że jeden jedyny egzemplarz wyglądał tak kiepsko, ale może za dużo sobie wyobrażałem ... A może to ten piękny ceramiczny syriusz obok spowodował, że zwątpiłem ...

  19. #259

    Domyślnie IBF czy Euronit?

    Wiem że temat niejednokrotnie poruszany.
    Mam ofertę na IBF i Euronit, dla IBFa 1000 PLN taniej, nie tylko dachówka podstawowa ale wszystkie dodatki (gąsiory, dachówki wentylacyjne, trójniki etc. bez folii czy grzebieni) też są w tym ujęte.
    czy Euronit rzeczywiście lepszy i trwalszy? Spotkałam się z różnymi opiniami - niektórzy mówią że euronit ma polską (czyt. gorszą) linię produkcyjną, a inni że IBFa nigdy by u siebie nie dali bo nietrwały, gorszej jakości, odbarwia się etc. Inni mówią że to nieprawda.
    Bardzo proszę o opinie, bo IBF ponoć od jutra idzie w górę - musielibyśmy się zdecydować jeszcze dziś.

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    wiesz,
    trudno ocenić obydwa produkty nie-fachowcom,
    Pewnie mogłyby powiedzieć coś o tych dachówkach osoby bezpośrednio związane z produkcją, bo sprzedawcy i handlowcy wiedzą swoje, ale takich na forum chyba nie ma.

    Z tego co pamiętam to IBF ma węższe brzegi w dachówkach brzegowych, co gorzej osłania krokwie ( ale może mylę sie co do firmy - już nie pamiętam ).
    Zwróć uwagę, czy IBF jest barwiony w masie, czy tylko malowany,
    Dobrze porównać dwie dachówki obok siebie ; fakturę - która jest gładsza - znaczy lepsza, nasycenie kolorem,
    Podobno Euronit jest twardszy, wykonawcy nie lubią tego, bo przycinają sporo dachówek, ale dla inwestora jest to lepsze ( ale "podobno", słyszałem od wykonawców przed moim wyborem ).

    Ponadto sądzę, że technologia i produkt jest zbliżony jakościowo,
    może róznica w cenie wynika z kosztów transportu - Euronit robią w Olkuszu, IBF - nie wiem.

    Weź to co uważasz za ładniejsze i właściwe dla Twojej kieszeni, sądzę że w tej grupie produktowej dywagacje co jest znacznie lepsze nie mają znaczenia.

    Osobiście wybierałem między Braasem i Euronitem na korzyść tego drugiego. Po roku jest OK, ale co to za okres aby oceniać ?!

    Cz.

Strona 13 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony