dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 15 z 131
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 2614
  1. #281

    Domyślnie

    Dzieki za zaproponowanie dechówki van Muller. Dowiadywałem się i naturalna czerwień nieangobowana van Mullera jest faktycznie w dobrej cenie. Podobno Rupp Syrius naturana czerwien jest od niedawna tylko angobowany. Rupp wycofał się z naturalnej czerwieni nieangobowanej (proszę o potwierdzenie). Wydaje mi sie, że warto zdecydować się na angobowanego Ruppa lub Koramikę niz nieangobowanego van Mullera.
    Chętnie zapoznam się z waszym komentarzem
    Pozdr
    Michał

  2. #282
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Nie wiem, czy jest sens wchodzić w nie-angoby. Są tańsze, ale będą namakać i glonić się. A przez to mogą być potencjalnie cięższe. Ale tak jak już pisałam, nie sugeruj się ceną jednej dachówki czy m3, tylko daj do przeliczenia cały swój dach.
    I zwracaj uwagę, czy towar jest chodliwy - bo przy niechodliwym mogą ci robić problemy ze zwrotem. A w ogóle to z grubsza jaki kolor chcesz mieć?

  3. #283
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bialy
    Dowiadywałem się i naturalna czerwień nieangobowana van Mullera jest faktycznie w dobrej cenie.
    abromba ma racje, ja bym zwykłej nigdy nie założył. Naprawde dużo dachów obejrzałem, zreszto wystarczy zobaczyć dachówkę naturalną na wystawce gdzie jest przynajmniej 2,3 lata (jeśli nas sprzedawca nie oszuka i nie powie, że leży 5 lat, a wymienił ją 5 tygodni temu). Chyba, że zależy nam na naturalności/klasyczności tego dachu i szybkim jego postarzeniu (nie którzy widza w tym urok)
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #284

    Domyślnie

    Człowiek z ruupa mówił mi o planach wycofania się z syriusza naturalnego na rzecz angoby podobno w związku z problemami produkcyjnymi ale w hurtowni mówili mi że tak naprawdę chodzi o bardzo duże kontrakty na wschód za dużo lepszą cenę niż cena Polska
    walerian35

  5. #285

    Domyślnie

    Do abromby,
    wybraliśmy sobie naturalną czerwień w Rupie (podobno od niedawna robią tylko angobę), ale mamy propozycję też na Koramikę angobowaną w kolorze miedzianym.
    Oczywiście ofertę mam na cały system a nie na m2 dachówki, bądz na pojedynczą dachówkę.
    Pozdrawiam
    Michal

  6. #286

    Domyślnie Re: Wiekor czy RubCeramica

    Cytat Napisał bialy
    Inna sprawa że mam jeszcze dylemat kasowy ponieważ Rub jest droższy od Wiekora o ok. 2000 tyś zł i droższy od cementowej dachówki Euronitu o ok 6000 zł. Jak możecie podzielić się swoimi doświadczeniami to chętnie wysłucham rat.
    A może Euronit?

    Ciii, nie krzyczcie...

    Proponuję bo sam tak wybrałem.
    Damian

  7. #287

    Domyślnie BRAAS czy EURONIT???? o to jest pytanie?

    za 2-3 tygodniw kryje dach zdecydowalem sie na dschowke betonowa
    ale nie wiem jaka firma EURONIT czy BRAAS.

    prosze o pomoc
    [email protected]

    dziekuje

  8. #288

    Domyślnie

    to co tansze napewno nie braaaaaas bo chyba jest najdrozszy

  9. #289
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    To co Ci się podoba.
    Różnica cenowa nie jest aż tak zwalająca z nóg.
    Ja wybrałem Euronit Profil S.

  10. #290

    Domyślnie

    A ja wybrałem Braasa
    Podobał mi sie.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  11. #291

    Domyślnie

    Też wybrałem Euronita.

  12. #292

  13. #293

    Domyślnie

    Euronit - dużo tańszy a jakość chyba porównywalna. Okaże się za jakieś 2-3 tyg.

  14. #294

    Domyślnie

    Też miałem dylemat. Ale obejrzałem sobie obie dachówki i wybrałem Braas, który był 5% drożej.

  15. #295
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Weź i porównaj i wybierz gładszą.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  16. #296

    Domyślnie

    Może być też Unibet.Dachówki mają cenę bardzo podobną ale dużo droższe są dachówki końcowe, kosze i inne dodatki Braasa niż Unibetu.Nam to doradził właściciel hurtowni, który własny dach też pokrył Unibetem.

  17. #297

    Domyślnie

    ale slyszalem ze Euronit to jakas podrobka Braasa i po jakims czasie sie odbarwia - powstaja jakies plamy itp.

    czy to prawda ??

    jak to jest w praktyce?


    Gdzie w Warszawie maja najlepsze ceny na Braasa lub Euronit.

    dzieki bardzo
    [email protected]

  18. #298

    Domyślnie

    Euronit jest tak samo dobry jak Brass (a nawet może lepszy) i nie jest podróbką, Brass ma jedynie lepszą reklame. Rok temu jak kupowałem dachówke to w składzie porównywałem obie i lepszą powierzchnie miał Euronit.

    Jak kupowałem ją w Dach Lux na ul.Puławskiej ale nie polecam tego składu, ponieważ byłem ważnym klientem tylko do czasu jeszcze nie wpłaciłem pieniędzy bo jak już zapłaciłem to mieli klienta w d... .

  19. #299

    Domyślnie

    Euronit. Ja mam Profil-S brąz.
    Damian

  20. #300

    Domyślnie

    Euronit. Profil S. Ceglasty. Vivat klasyka

Strona 15 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony