dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaką dachówkę wybraliście?

Głosujących
462. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Roben

    75 16,23%
  • Brass

    119 25,76%
  • Rupp Ceramika

    8 1,73%
  • Koramic

    50 10,82%
  • Nelskamp

    25 5,41%
  • Creaton

    78 16,88%
  • Wiekor

    2 0,43%
  • Tondach

    22 4,76%
  • Euronit

    18 3,90%
  • inną firmę

    65 14,07%
Strona 65 z 131
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 2614
  1. #1281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603
    --
    Pozdrawiam

  2. #1282
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    kup tą, którą dostaniesz tańszą... Ruben = podróba Robena ?

  3. #1283

    Domyślnie dachowka

    Dziekuje za wypowiedzi!

    Na chwile obecna wygrywa ruben z creatonem mysle jak 60-40
    Musze jeszcze porozmawiac z dekarzami i podejme decyzje.
    Nie ukrywam ze faworytem jest jesienny lisc rubena ( decyzja mojej 2 połowy) , ale bardzo na sie tez podoba glazura brazowa creatona

    Jeszcze raz dziekuje za wypowiedzi
    pozdrawiam daro31ie

  4. #1284

    Domyślnie

    A moze np. Nelskamp? Ja mam na dachu i wg mnie jest to bardzo dobra i stosunkowo mimo wszystko tania dachówka ceramiczna...
    Ale oczywiście każdy ma swój wybór

  5. #1285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcinn73
    A moze np. Nelskamp? Ja mam na dachu i wg mnie jest to bardzo dobra i stosunkowo mimo wszystko tania dachówka ceramiczna...
    Ale oczywiście każdy ma swój wybór
    Witam
    Dachowka Nelskamp jest bardzo ladna , ale troche wiecej kosztuje co jest powodem ze jest mniej popularna

    Pozdrawiam daro31ie

  6. #1286

    Domyślnie

    Ciekawy ranking.
    Proponuje wleźć POD pierwszą lepszą wystawkę z Robenem i Creatonem poogladac spokojnie, pomacać i wnioski będą natychmiastowe.
    Cyt. za dużą hurtownią :" Jak ktos przychodzi po blachodachówke to jako alternatywę przedstawiamy mu Robena".
    W Krakowie w pięciu miejscach gdzie wyceniałem dach Roben miał opinie najsłabszej jakościowo, w rozmowach z wykonawcami na pytanie czym kryję dach słyszałem dwa razy: "Panie, dobrze że nie Robenem."
    Nie wiem czy dotyczy to całej oferty Robena.

  7. #1287
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Croolick
    Ciekawy ranking. (...) poogladac spokojnie, pomacać
    Ciekawe podejście. A folię kubełkową, papę termozgrzewalną i otulinę do rur centralnego też w ten sposób? Pomacać? A na dach też co rano... pomacać... przed pracą?

  8. #1288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Macać to można kury na targowisku! Każda dachówka przeżyje inwestora (przy poprawnie wykonanym dachu). Na żadnym Forum nie znalazłem merytorycznej wypowiedzi popartej sensownymi argumentami stwierdzającymi przewagę jednej dachówki nad drugą. Przy zakupie kieruj się walorami estetycznymi i ceną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #1289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał Croolick
    Ciekawy ranking. (...) poogladac spokojnie, pomacać
    Ciekawe podejście. A folię kubełkową, papę termozgrzewalną i otulinę do rur centralnego też w ten sposób? Pomacać? A na dach też co rano... pomacać... przed pracą?
    A co w tym dziwnego? Właśnie, że tak!

    Ceramicznych pustaków typu Max jest na rynku od pierona i trzeba (m.in)pomacać żeby sprawdzić jakość i wymiary. A to, że krzywy max da się wmurowac w ścianę i nas przeżyje to żaden argument. Takich przykładów na budowie można mnożyć setki.
    Oczywiście kupując blachę na obróbki blacharskie, taśmy vent-roll, czy grzebienie okapowe pozwoliłem sobie ( o zboczony!) pomacać. Cała reszta ludzisków według Was kupuje towar pokazująć palcem w katalogu pierwszego lepszego (tańszego) producenta.
    Prawda jest taka, że każda dachówka nas przeżyje. I co z tego? To chyba zdecydowanie za mało a przynajmniej dla mnie jeżeli mam wyłozyć niemałe pieniądze na dach.

    Poza tym nie wspomnę już, że macanie to jeden z podstawowych testów także poza branżą ogólnobudowlaną.

    A w temacie głównym: MOIM zdaniem na podstawie tego co sam zobaczyłem, POMACAłEM, po licznych rozmowach z ludźmi handlującymi i nie handlującymi Robenem i Creatonem a także po rozmowie z kilkoma potencjalnymi i moim wykonawcom Roben jest na absolutnie drugim końcu skali jakościowej względem Creatona.

  10. #1290
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    ja wybrałam creatona bo mi się po prostu bardziej wizualnie podobał a że cenowo wychodził tak jak roben to nie było się nad czym zastanawiać
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  11. #1291
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Croolick
    Ceramicznych pustaków typu Max jest na rynku od pierona i trzeba (m.in)pomacać żeby sprawdzić jakość i wymiary.
    Pozwolę sobie na mały off-topic. Jak kupowałem maxa sprawa wyglądała mniej-więcej tak: Dystrybutor firmy X: "Te które popękają wymienimy Panu. Dzwoni Pan i przyjeżdzamy". Dystrybutor firmy Y:"Jak na paletach po wyładunku całego auta bedzie Pan miał 3 pękniete - ma Pan u mnie dużą Whisky".

    A w temacie głównym: z tą skalą to chyba lekka przesada.

  12. #1292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał Croolick
    Ceramicznych pustaków typu Max jest na rynku od pierona i trzeba (m.in)pomacać żeby sprawdzić jakość i wymiary.
    Pozwolę sobie na mały off-topic. Jak kupowałem maxa sprawa wyglądała mniej-więcej tak: Dystrybutor firmy X: "Te które popękają wymienimy Panu. Dzwoni Pan i przyjeżdzamy". Dystrybutor firmy Y:"Jak na paletach po wyładunku całego auta bedzie Pan miał 3 pękniete - ma Pan u mnie dużą Whisky".
    Z maxem miałeś szczęście, ja nie. I co mi z tego, że usłyszałem to samo co ty skoro po pierwszym dniu murarki wyszło, że są właściwie dwa rozmiary i krzywe prawie wszystkie ale nie popękały i trzymały normę więc o zwrocie nie było mowy, zresztą nawet kiedy jak ekpia czeka na placu?. To trochę jak ze styropianem, któr jest powyginany-wątków tu było dostatek.

    Co do skali zostaję przy swoim. Nie znam ( a może są ) dachówki ceramicznej, która plasowała by się ZA Robenem.
    Oczywiście szerokość skali nie jest ogromna o czym napisał pan Andrzej- każda nas przezyje. Rzecz w tym, że autor topiku, pytał o to, która jest najlepsza jakościowo. A że jedni lubią macać a innym wystraczy telefon?

  13. #1293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro z takim upodobaniem używasz stwierdzenia "skala jakościowa" to może warto podać choćby kilka kryteriów tej skali. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #1294

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Macać to można kury na targowisku! Każda dachówka przeżyje inwestora (przy poprawnie wykonanym dachu). Na żadnym Forum nie znalazłem merytorycznej wypowiedzi popartej sensownymi argumentami stwierdzającymi przewagę jednej dachówki nad drugą. Przy zakupie kieruj się walorami estetycznymi i ceną. Pozdrawiam.
    Witam
    Widze ze bardzo nerwowo sie zrobiło.
    Ja tylko zapytalem o jakosc tych 2 dachowek a tutal polemika na temat macania
    Brak merytorycznych wypowiedzi

    Prawda jest taka ze raczej przy zakupie bede sie kierowal przyzwoita cena za przyzwoita dachowke. To jest tak jak z samochodami mam vw , ale wiem ze audi jest lepsze i tez kosztuje wiecej


    Pozdrawiam daro31ie

  15. #1295
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Gdzie tam nerwowo....
    Napiszę jak ja zrobiłem. Jedno popołudnie to rundka samochodem po "nowych" modnych ostatnio lokalizacjach budowlanych i pytanie do właścieli domów: "Przepraszam, jaka to dachówka, bardzo mi się podoba Pana/Pani dach". Lista "potencjalnych" szybko się wyklarowała i skróciła. Teraz na swój dach patrzę tak jak w ubiegłym roku na tamte i mam czego chciałem. W międzyczasie było jeszcze targowanie się o cenę i temat poszedł w zapomnienie. Na budowie jest o czym myśleć.... Pozdrawiam

  16. #1296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Gdzie tam nerwowo....
    Napiszę jak ja zrobiłem. Jedno popołudnie to rundka samochodem po "nowych" modnych ostatnio lokalizacjach budowlanych i pytanie do właścieli domów: "Przepraszam, jaka to dachówka, bardzo mi się podoba Pana/Pani dach". Lista "potencjalnych" szybko się wyklarowała i skróciła. Teraz na swój dach patrzę tak jak w ubiegłym roku na tamte i mam czego chciałem. W międzyczasie było jeszcze targowanie się o cenę i temat poszedł w zapomnienie. Na budowie jest o czym myśleć.... Pozdrawiam
    Witam
    No Przyznaje w Twoim dzienniku dach wyglada zajeb....
    Co to za dachowka?

  17. #1297
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    To właśnie z firmy na R, średzka plus, teraz sprzedają to jako tobago, wcześniej była czarnobrązowa.

  18. #1298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: Creaton Czy Ruben

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał CityMatic
    CREATON
    RUBEN

    CREATON


    Myślę, że to zależy tylko i wyłącznie od gustów a....o tym się nie dyskutuje-każdy ma swoje zdanie i każdemu co innego się podoba
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #1299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    To właśnie z firmy na R, średzka plus, teraz sprzedają to jako tobago, wcześniej była czarnobrązowa.
    no i niektórym zatkało kakało
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  20. #1300

    Domyślnie Re: Creaton Czy Ruben

    Cytat Napisał daro31ie
    Witam
    Ktorej firmy dachowki sa lepsze jakosciowo? Ruben czy Creaton?
    Pozdrawiam daro31ie
    :
    Rupp ...

Strona 65 z 131

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony