dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 179
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    avocado

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Ajupa właśnie w ten sposób trzeba działać, upychać w "zmarnowany" czas inne sprawy, a jakoś to będzie szło. Niestety, uzyskanie pozwolenia na budowę (wcześniej prawo własności), to najczęściej droga przez mękę. W sądzie w Otwocku petent otrzymuje kopię dowodu zapłaty, oryginał jest wg głownej księgowej sądu potrzebny otrzymującemu zapłatę... no to jak to ma normalnie i sprawnie działać? Tacy ludzie siedzą w naszych urzędach, procedury (otrzymanie zwrotki) są najważniejsze, nie jest istotne załatwienie sprawy, z któą człowiek przyszedł. Musisz nabrać dużo dystansu, bo na końcu tej drogi potrzeba sił na to, by się cieszyć domem, pozdrawiam

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ajupa

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    andrzejka, avocado - chęci i zapału mi nie brakuje, więc robię wszystko co da się zrobić. Cieszę się, że mi dopingujecie i wierzycie, że się uda, bo przecież uda się! Dzięki za cenne rady!
    Pozdrawiam
    ajupa

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Oj Ajupa rzeczywiście sytuacja z tym sądem co najmniej dziwna Współczuję.
    Cieszę się że jutro zajmiecie głowy choć na chwilę zmianami do projektu a nie "wrednymi babami" z sądu.
    Pozdrowionka i trzymaj sie dzielnie i walcz o swoje w sądzie

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Ajupa trzyam kciuki żeby w końcu wszystko poszło dobrze
    Ach te baby, wstrętne WWRRRRR

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Ajupa, chyba lepiej będzie posłużyć sie gołębiem pocztowym. Trzymaj się. Czasem trzeba poczekać, ale warto (i kto to mówi?)

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Gratulacje.. teraz juz powinno pójść z górki, przynajmniej na jakiś czas
    pozdrawiam
    m.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Ajupa wielkie gartulacje, bardzo się cieszę teraz już będzie z góry
    Trzymam kciuki za 18.04

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ajupa

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Bardzo, barrdzo Wam wszystkim dziękuję - za wiarę, optymizm i wsparcie! Trzymajcie kciuki! Ja też trzymam!
    Piękne dzięki!
    Pa! ajupa

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Ajupa gratulacje
    A mówią gdzie diabeł nie może tam babę pośle a okazuje sie , że teścia też można
    W takim razie teścia też ci gratuluję.
    Pozdrawiam

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Noooo, to pięknie A zmiany nastroju to normalka. Gdyby tak wszystko super gładko szło, to byłoby nudno, nie? Nie martw się, wiosna, wbrew pozorom przyjdzie, a już na pewno przyjdzie 18 kwietnia i teraz tydzień w tą czy tamtą...wytrzymasz. Powinnaś już być wprawiona w czekaniu
    Taras od północy? Hmmm, a nie będzie za ciemno w salonie? A nie będzie za dużych strat ciepła zimą? Napisz coś więcej o tym. Dużo osób ma taki problem.
    Tak sobie zerknęłam jeszcze raz na projekt: duże okno w salonie będziecie mieć na zachód, to dobrze. Ale kuchnia też wypada na zachód, a to podobno niezbyt dobre rozwiązanie. No i sypialnie na górze też będą od północy...Ajupa, napisz co powiedział architekt. Zaintrygowało mnie to...

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ajupa

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Andrzejko, teść rzeczywiście wykazał się dużą determinacją żeby doprowadzić sprawę do końca. My mu oczywiście pomogliśmy, bo trudno jest walczyć w pojedynkę, chociaż może niektórzy tak wolą...
    Jagna - i znowu zaczynam mieć wątpliwości . Tak naprawdę, to każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, trzeba wybrać - coś za coś. Nasz architekt powiedział, że taras od północy jest dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że wychodzi na duży ogród, bo wtedy dalsza część ogrodu znajduje się w słońcu. Patrząc z tarasu, czy z salonu widać ogród skąpany w słońcu, a słońce nie oślepia. Jeśli ogród jest mały, to rzeczywiście nie jest to dobre rozwiązanie, bo wtedy cały ogród znajduje się w cieniu budynku. My na szczęście mamy za domem duży ogród, a za nim jeszcze park i grzech by był tego nie wykorzystać. Pokoje na poddaszu zostaną wzbogacone o okna połaciowe, więc ciemno nie będzie. Najgorsza w tym rozwiązaniu jest kuchnia od zachodu, ale gdybyśmy postawili dom bokiem, to byłaby od południa, więc też nie najlepiej. Ach te dylematy! No, ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.
    Pa! ajupa

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Ajupa, ja cały czas myślałam, że "bokiem w drugą stronę" czyli kuchnia od północy, salon od zachodu, 2 sypialnie od zachodu a jedna od południa. No wtedy od ulicy byłby garaż, co może nie jest najładniejszą elewacją domu, ale są na to sposoby - dodatkowe okno, luksfery i dużo zielonego bluszczu np. Ajupa, jak masz dużą działkę to można poszaleć. My na przykład mamy dom postawiony skośnie do drogi, żeby było dobrze w stosunku do kierunków świata! Ale architekt to zawsze architekt, wie co mówi. Wesołych decyzji życzę!

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    No to najlepszego na starcie. Prawie my są sąsiadami, z Halinowa do Wiązownej "rzur beretem".
    Domek ładniutki, a okiennice będą

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ajupa

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Jagna - właśnie się okazało, że za bardzo poszleć to my nie będziemy mogli, bo działka zostanie podzielona. Co prawda braliśmy to pod uwagę, ale w dalekiej przyszłości. Wcześniejsze ustalenia były trochę inne, więc zdążyliśmy załatwić sporo spraw, a tu nagle podział. Musielibyśmy zaczynać wszystko od nowa, więc przynajmniej podział zostanie przeprowadzony po rozpoczęciu przez nas budowy. Dobrze, że duży ogród za domem pozostanie...
    Nurni, sąsiedzie, dzięki za dobre słowo! Okiennice być może kiedyś się pojawią (czytaj: jak się dorobimy), ale są one gdzieś na szarym końcu naszej listy, a szkoda...
    Pa! ajupa

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    ajupa, a wy tak możecie kalenicę dowolnie obracać. Plan na to pozwala czy tak łagodne WZ macie?
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ajupa

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    No właśnie WZ nie są zbyt rygorystyczne. Wogóle gmina Wiązowna jest bardzo przychylna (jak do tej pory) przyszłym inwestorom. Nawet lubię załatwiać sprawy w Urzędzie Gminy w Wiązownie - wszyscy mili, uczynni i pomocni.
    Pa! ajupa

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Oj Ajupa widzę, że ani chwilki nie zmarnujesz Jak nie papierologia to bierzesz się za materiały Gratuluje zacięcia budowlanego i oby tak dalej
    Nie znam się na cenach materiałów -jeszcze ale myślę, że co u siebie to u siebie. Zawsze wszystko masz na miejscu a jak jeszcze finansowo dobrze wychodzi to wg mnie jest super.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ajupa

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    No właśnie "najciemniej pod latarnią" - szukaliśmy materiałów w różnych miejscach, a w końcu i tak trafiliśmy do swojego własnego miejsca pracy.
    Pozdrawiam
    ajupa

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Ajupa, jestem pełen podziwu nad tempem przygotowań. Jak mówi Ali G (ostatnio mój ulubieniec) "Yo, respeck"
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ajupa

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    No strasznie mi miło, że ktoś to zauważył i docenił! Zobaczymy jak będzie z tempem budowy...ale jestem dobrej myśli.
    Dzięki za dobre słowo!
    Pa! ajupa

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony