dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie jaki klej do przyklejenia lustra?

    poradźcie jaki klej lub innyu preparat zastosowac do przyklenia lustra w łazience, bezpośrednio na tynk gipsowy, między glazurę?

    Gdzie go można kupic i ile kosztuje?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Lepiej po prostu taśmę klejącą dwustronną. Kupisz w każdym markecie. Kilka złoty kosztuje (zalezy od długości).
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  3. #3

    Domyślnie

    Taśma???? a utrzyma lustro o wymiarach 100 x 90?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Tasma????? hahahah

  5. #5

    Domyślnie

    sa odpowiednie kleje - w formie siiconu - ostatnio przyklejalam lustra 120-80 i pieknie - są niedrogie - smarujesz tylnia strone lustra- esy floresy i zrobione - producent np Tytan

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki
    dostanę je w Castoramie lub Leroy Merlin?

  7. #7

    Domyślnie

    na pewno- jesli to pomiedzy plytkami - proponuje uzyc silikonu zamiast fugi do wykonczenia

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Kasia


    a nie wyjda jakies plamy na lustrze od tego tutanu? szkalrz mnie ostrezgał zeby kleic takim klejem do szkła.....pytam bo musze tez wkleic lustra

  9. #9

    Domyślnie

    Są specjalne kleje do luster nie mylić z silokonem szklarskim. Podobnoo zwykły silikon może być szkodliwy dla lustra. Ja tej opinii nie podzielam gdyż moje lustro juz 5 lat wisi na silikonie i nic mu nie jest. W każdym razie klej taki w castoramie jest do kupienia i pewnie w każdym sklepie z mat. budowlanymi też.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Ja kleiłem do glazury klejem do luster Den Braven holenderskim w takiej tubce jak silikon. Trzyma po zbóju chyba mozna to oderwać wyłacznie razem z kaflami. Tak czy siak taśmę dwustronną tez trzeba kupić aby umocować lustro do czasu związania kleju bo inaczej lustro "spływa" . Klej kupowałem w Castoramie.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    W każdym dużym sklepie jest klej z przydomkiem "do luster". Tynk wypadałoby wczesniej zagruntować. Sugeruję nie używanie dużej siły przy dociskaniu lustra do ściany, ponieważ tafla szklana gr. 3-5 mm potrafi się minimalnie odkształcić. Możesz mieć gabinet krzywych luster. Uzyskałem właśnie taki efekt, dlatego przestrzegam. Z czuciem!

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał zone
    Taśma???? a utrzyma lustro o wymiarach 100 x 90?
    Specjalna taśma do luster? Oczywiście.

    Zresztą w lustrach do powieszenia wieszaki są klejone właśnie na taka taśmę, powierzchnia klejenia to 2 x niewielki kwadrat. I wisi

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał zone
    Taśma???? a utrzyma lustro o wymiarach 100 x 90?
    Nie wiem czy mówimy o tej samej taśmie. Nie chodzi mi o taką taśmę jak do przyklejania foli do ocieplania - tylko o taśmę taką grubszą (tak z 3 mm grubości) i szerokości ok. 1cm. U mnie wsystkie lustra w ten sposób przyklejone (co prawda dwa największe to 90 x 60 - te są na 5 paskach o długości ok. 15 cm - do większego po prostu więcej pasków taśmy). Wiszą 8 miesięcy. Ja nie podejmuję się oderwać ich od ściany bez zniszczenia lustra. A siłę w ręcach mam

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  14. #14

    Domyślnie

    Taśma dwustronnie klejąca piankowa o gr. ok 2-3 mm. utrzyma lustro bez problemu na gładkiej powierzchni a więc kaflach itp.Jeżeli jest to powierzchnia szorstka to wydaje mi się że lepszy jest klej do luster.Wiech.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    U mnie lustra kleiłem do ściany otynkowanej tynkiem gipsowym z agregatu po malowaniu. Więc z tą gładkością ścian to bym nie przesadzał. Na tynku (pomalowanym) też taśma spokojnie trzyma.

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  16. #16

    Domyślnie

    Oczywiście obecnie lustra przykleja się do podłoża na specjalne taśmy dwustronne, ale przy tynku gipsowym taśma może nie zdać egzaminu.
    W mojej łazience mam lustro 85x175 cm przyklejone taśmą ale do specjalnie wykonanej (przez froducenta mebelków) formatki drewnianej w kolorze mebli. Tynk gipsowy jest higroskopijny nie boicie się, że jeżeli zawilgotnieje (nie wdaje się w rozważania z jakiego powodu: pęknięta rura, przeciekający dach itp itd) to ani taśma ani klej nie utrzyma lustra.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał YEYO
    Oczywiście obecnie lustra przykleja się do podłoża na specjalne taśmy dwustronne, ale przy tynku gipsowym taśma może nie zdać egzaminu.
    Mam lustro przyklejone taśmą do tynku gipsowego zagruntowanego farbą emulsyjną. Ponieważ chciałem się upewnić przed jego przyklejeniem, nakleiłem w tym miejscu jakąś deseczkę. Oczywiście też taśmą. Po kilku godzinach spróbowałem deseczkę oderwać. W granicach moich sił, po prostu ciągnąc nie dało się, udało mi się ją dopiero ukręcić, przy czym nie puściło klejenie, nie rozwarstwiła się ściana - rozdarłem samą taśmę, każda z jej stron została tam, gdzie była przyklejona.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #18

    Domyślnie

    "Jarek.P Mam lustro przyklejone taśmą do tynku gipsowego zagruntowanego farbą emulsyjną. Ponieważ chciałem się upewnić przed jego przyklejeniem, nakleiłem w tym miejscu jakąś deseczkę. Oczywiście też taśmą. Po kilku godzinach spróbowałem deseczkę oderwać. W granicach moich sił, po prostu ciągnąc nie dało się, udało mi się ją dopiero ukręcić, przy czym nie puściło klejenie, nie rozwarstwiła się ściana - rozdarłem samą taśmę, każda z jej stron została tam, gdzie była przyklejona.

    J.
    To namocz solidnie ścianę nad miejscem przyklejenia i wtedy zobaczymy.

  19. #19

    Domyślnie

    dzisiaj będę testować

  20. #20

    Domyślnie

    Uwaga!. Ja zastosowałem klej do luster kupiony w zakładzie szklarskim i zauważyłem, że tam gdzie były placki kleju to lustro szybciej się rosi...

    Pozdrawiam

    Tommco

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony