dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Mamy jedna łazienkę...ale-w 8m pomieszczeniu gospoderczym z oknem mam prócz pieca i wyprowadzenia kominka jeszczew pralkę (na suficie zamontowane dwie suszarki -tuz przy oknie). Nie ma żadnych beznadziejnych suszarek stojących tylko wszystko wisi wysoko nad głową. Okno otwieram/uchylam i schnie jak ta lala.No i kibelek plus umywalka w tym pomieszczeniu gospodarczym-w razie czego Pomieszczenie gospodarcze to nie musi był od razu graciarnia-u mnie jest sterylnie i elegancko za małe pieniadze bo kupiliśmy taniutkie jasne płytki
    Spiżarnię robimy w garażu na regałach-nie trzeba lodówki w zimie, latem tez chłodniej niz w spiżarni w domu.
    Dzięki za pomysł z dragiem dla ciuchów Jeszcze-Do-Uzycia- skorzystam
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    A mi się przyda pomysł z drzwiami do łazienki - lustro między szprosami - genialne!!! Już zapodałam panu od drzwi

  3. #23

    Domyślnie

    zaraz zaraz jakie szuflady na talerze ?
    ja zamówiłam do szuflad system Hettich tzw szuflady samodomykające sie, czy one sa nieodpowiednie do szuflad gdzie będą stały talerze? jest cos jeszcze innego?
    A jesli chodzi o mebelki to ja tez mam tylko szuflady, pierwsza chyba jest 14-ka , a pozostałe dwie nizej to 28-ki, jedynie pod zlewozmywakiem mam szfakę i narożną tzw. łamaną.

  4. #24

    Domyślnie

    Moje pomysły

    1. w kuchni była wnęka - pierwotnie w projekcie miała tam być kuchenka i blaty robocze. głębokość 70 cm, długość 2 metry. Kuchenka jest przeniesiona na wyspę, a wnękę zabuduję komandorem, zyskałam spiżarnię której w projekcie nie było.

    2. Ściana w salonie miała długość 4,5 metra w linii prostej.Zrobiliśmy łamania dzięki czemu powstały wnęki w których chcemy zrobić kasetonowe półki z płyty KG z podświetleniem na ustawienie wszelkich bibelotów, oraz część przeznaczyć na półki na książki.
    Dzięki tym wnękom uzyskaliśmy również wnęki w sypialni na komandory.

    3. Drzwi w łazience wstawimy wbrew wszelkim prawom budowlanym. Takie rozwiązanie ma w swoim domu moja mama. Drzwi otwierają się do środka na ścianę - ktokolwiek jest w łazience, nie ważne czy na kibelku, czy w wannie widzi że drzwi się otwierają i może powiedzieć "zajęte" - tym samym nie ma klucza do łazienki domowników co IMHO jest rozsądne - poślizgnięcie się, zasłabnięcie itd, nie trzeba wyłamywać drzwi.

    4. w łazience planuję szafę - na bieliznę, którą czystą potrzebujemy na już - tuż po kąpieli, oraz na szlafroki i piżamy - w tej szafie ma być też kosz na brudną bieliznę - zastanawiam się jak będzie z wilgocią, choć przy powierzchni 8m2, nie powinno być z tym problemu. Teraz mam łazienkę zawrotne 3 m2, a szlafroki i piżamy wiszą na haczykach na drzwiach .... paskudnie wygląda, ale ze względu na ciasnotę jedyne rozwiązanie - pokój dzienny pełni funkcję naszej sypialni...

    5. z wiatrołapu wchodziło się od razu do hallu - dużego pokoju. Postawiliśmy ściankę 140 na 140 cm wysokości w środku będzie szyba matowa - "jak sąsiadka wpadnie po cukier" nie będzie widzieć chłopa w gatkach na kanapie. Dodatkowo zyskaliśmy 1 kąt w pokoju - do rozstawiania dzieci i ustawienia komody.

    6. oświetlenie
    w korytarzach zrezygnowaliśmy z oświetlenia górnego. Same kinkiety z kamienia, światło odbite od sufitów. Na noc żeby się nie pozabijać oświetlenie z lampek podświetlających obrazy - są w IKEA

    7. Pralka + suszarka w kotłowni - piec gazowy w podłodze odpływ w przypadku awarii.

    na tym etapie tyle - reszta wyjdzie w praniu
    w poniedziałek przychodzi cieśla
    No więc byłam inwestorem matko boska... "wybudowałam" EMILKĘ

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Ad3. a nie lepiej drzwi otwierane na zewnatrz z zamknieciem??

  6. #26

    Domyślnie

    z pewnością nie...

    jako domownicy nie mamy przed sobą nic do ukrycia...
    jedyną osobą jaka korzysta z zamka to 9 letni syn męża z 1 małżeństwa.... dla mnie paranoja, on nawet zamyka zamek jak myje zęby albo ręce

    dla gości jest tzw "kibelek dla nosiciela" i w niej jest zamek.
    No więc byłam inwestorem matko boska... "wybudowałam" EMILKĘ

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    jasne ale zawsze mozna zostawic otwarte jak ci to nie przeszkadza, a wlasnie otwieranie drzwi na zewnatrz jest po to ze jesli ktos zaslabnie przed drzwiami to spokojnie mozna je otworzyc natomiast jesli sa otwierane do wewnatrz to nie dasz rady jesli ktos ci upadnie tuz przy drzwiach, to przemyslane zasady bezpieczenstwa

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał khaldum
    z pewnością nie...

    jako domownicy nie mamy przed sobą nic do ukrycia...
    jedyną osobą jaka korzysta z zamka to 9 letni syn męża z 1 małżeństwa.... dla mnie paranoja, on nawet zamyka zamek jak myje zęby albo ręce

    dla gości jest tzw "kibelek dla nosiciela" i w niej jest zamek.
    Może w zwyczaju kiedyś mu zawsze wchodził do łazienki to się zamyka, albo się zabezpiecza przed tym żeby mu ktoś nie wszedł. Dla mnie paranoją jest akurat to jak ktoś jest w łazience i się nie zamyka

  9. #29

    Domyślnie

    Polecam oświetlenie nocne,
    np.takie diodowe lampki (w obudowie jak halogeny) - diodowe bo mało prądu, nie za dużo światła i trwałe
    dają minimalne oświetlenie ale w nocy w razie wyprawy do łazienki w zupełności wystarcza, w korytarzu i łazience zapalają i gaszą się automatycznie o nastawionych godzinach więc nie trzeba szukać w nocy wyłącznika i nie zapala się oświetlenia pełnego, na które wiadomo jak reagują "zaspane" oczy,
    tak samo można podświetlić na noc schody.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta-mam niebieski dach
    Polecam oświetlenie nocne,
    np.takie diodowe lampki (w obudowie jak halogeny) - diodowe bo mało prądu, nie za dużo światła i trwałe
    dają minimalne oświetlenie ale w nocy w razie wyprawy do łazienki w zupełności wystarcza, w korytarzu i łazience zapalają i gaszą się automatycznie o nastawionych godzinach więc nie trzeba szukać w nocy wyłącznika i nie zapala się oświetlenia pełnego, na które wiadomo jak reagują "zaspane" oczy,
    tak samo można podświetlić na noc schody.
    Takie rozwiązanie mamy też u siebie...Dzięki temu dzieciaki pół zaspane w nocy nie szukają po omacku drogi do łazienki...Fajna rzecz...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony