dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Trochę poszperałam w wątkach o klimatyzacji, ale nie mogę się doszukać wszystkich interesujących mnie informacji.

    Przy wstępnych oględzinach mojego domu Panowie instalatorzy zaproponowali mi:

    poddasze klimatyzator kanałowy
    na strychu jednostka wewnętrzna - rozprowadzenie rur do poszczególnych pomieszczeń wydmuch zimnego powietrza kratką w suficie, powietrze ciepłe uciekałoby szczeliną pod drzwiami i wracało"pochłaniaczem" w suficie na holu. Jednostka zewnętrzna na ścianie budynku.

    parter klimatyzator ścienny pojedyńczy
    jednostka wewnętrzna w salonie
    jednostka zewnętrzna obok zewnętrznej kanałowego
    czy istotne jest na której ścianie budynku (północna, wschodnia?) i na jakiej wysokości?

    połączenie wewnętrznej i zewnętrznej jednostki w obu przypadkach około 15m, klimatyzator ścienny po ścianie zewnętrznej budynku
    wydajność chłodnicza klimatyzatora kanałowego = 10,55, ściennego 8,20. (LG)

    powierzchnia parteru do ochłodzenia to około 100m, na poddaszu 4 pokoje po około 20-25m

    zastanawiam się czy te klimatyzatory mają odpowiednią moc do powierzchni?
    i mam prośbę o pomoc w wyborze marki klimatyzatora, wiem że produkuje LG, sanyo... ????
    co jest dobrego na rynku?

    zakup samego klimatyzatora to być może przyszłość, na razie chcę wykonać wstępną instalację przed tynkami,

    pozdrawiam








  2. #2

    Domyślnie

    Od 8 lat pracuje umnie naścienny Fujithsu (chyba tak się to pisze) ,jest bez zarzutu. Mithubishi 6 lat , też bez awarii ,LG jest w moim biurze - ok. 2 lat - tez nie narzekam. Rada do jedenostki zewnętrznej - jej wentylatory trochę szumią , więc jak zawiesisz przy miejscu ,gdzie odpoczywasz w lecie -mogą przeszkadzać . Ja mam takie jednostki od strony zachodniej i południowej - wszystko jest ok. Rurka odprowadzająca wodę powinna iść aż do ziemii - tej wody wbrew pozorom w lecie zbiera się na ciągły strumyk. Pozdrowienia Marzena

  3. #3

    Domyślnie

    Jednostki zewnętrzne najlepiej umieścić na ścianie północnej - nie będzie bezpośredniego oddziaływania słońca. Urządzenia będą pracować wydajniej. Ma rację moja przedmówczyni - postaraj się, aby urządzenia zamontować jak najdalej od okien. Co do wysokości montażu - to nie ma większego znaczenia. Chyba, że masz psa, któremu się nudzi - jeśli agregaty zamontujesz nisko piesek może je poturbować (szczególnie młody). Złodziejom też będzie łatwiej je ukraść... Z kolei niski montaż ułatwia pracę serwisowi klimy. Co jest ważne - aby instalacje między jednostkami wewnętrznymi a zewnętrznymi były jak najkrótsze - niższe koszty montażu. Przy długich instalacjach traci się na mocy urządzeń i sprężarka ma gorsze warunki pracy. Zwróc uwagę na wykonanie instalacji odpływu skroplin przed położeniem tynku i doprowadzeniem zasilania elektrycznego do miejsca montażu agregatów. Przy mocy urządzeń, które podałaś potrzebne będą dwa oddzielne bezpieczniki klasy C np C20A w szafce elektrycznej (prąd trójfazowy). Co do firmy - LG ma dość niskie ceny, choć nie daje w standardzie zestawów do pracy w niskich temperaturach (zima). Za podobną cenę dostaniesz np. YORK'a. Pozdrawiam. Maciek_S

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki dzięki bardzo
    tylko jeszcze jedno, czy skropliny odprowadzić na zewnątrz czyli gdzieś na ogród, czy do kanalizacji tu i tu mam tak samo blisko od jednostki wewnętrznej

    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli zdecydujesz się na wpięcie skroplin w inst. kanalizacyjną musisz zrobić syfony. Pracuję w serwisie klimatyzacji i często trafiam na instalacje wyk. bez tego elementu (smrodek). Klima w domu nie pracuje zbyt długo - istnieje niebezpieczeństwo wyschnięcia i znowu masz problem, dlatego zalecam inst. wyprowadzić niezależnie do ogrodu na trawniczek. Maciek_S

  6. #6

    Domyślnie

    Maćku_S - też uważam ,że tylko skropliny tylko do ogródka.W końcu to tylko strumyczek, a nie strumień. Pozdrowiam Was - Marzena

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony