dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1

    Domyślnie Ratunku KUNA !!!

    Dach 4-letni. Tydzień temu wezwałam dekarza, bo uszczelnienie wyłazu przeciekać zaczęło,,ten ściąga kołnierz wyłazu, wyłaz i otaczający go płat blacho-dachówki i w te słowa się odzywa: "A pani tu już prawie wełny nie ma". Patrzę, rzeczywiście, nie tylko wełna mocno przerzedzona i skotłowana, ale i folia dachowa w strzępach. KUNA mówi fachman na wagę złota, kuna się tu zagnieździła, ona w każdą dziurę się wciśnie. Kuna wełnę zżarła i trzeba ją wypłoszyć...
    ALE JAK?????????????????????? Dekarz coś tam mówił o odstraszaczach elektronicznych. Przerobiłam problem w pracy. Ponoć zwierzę się do tej elektroniki przyzwyczaja. Ktoś tam miał rzekomo gniazdo kun pod blacho-dachówką, ktoś inny wiele miesięcy walkę z tym skądinąd urokliwym "bratem mniejszym" toczył..
    Więc Was pytam parafrazując słowa ojca rewolucji proletariackiej w Rosji - CO ROBIĆ?! I wyjść z podziwu nie mogę, że mały futerkowiec zjadł pół wełny z dachu i żyje.
    Ogród - moja miłość

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Raczej nie kuna tylko wiewiórka
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Musisz zbudować pułapki z przynętą inaczej się ich nie pozbędziesz. Na pewno to kuna, u nas w okolicy pełno ich grasuje. Macie tu też przykład dlaczego deski i papa a nie folia.. Było taniej ale na krótką metę

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Moj znajomy ostatnio caly dach sciagal, bo nie mogl sie przez lata kun pozbyc
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil30cm Zobacz post
    Musisz zbudować pułapki z przynętą inaczej się ich nie pozbędziesz. Na pewno to kuna, u nas w okolicy pełno ich grasuje. Macie tu też przykład dlaczego deski i papa a nie folia.. Było taniej ale na krótką metę
    A wróblówka była ???

    Bo zastanawiam się jak ta kuna miała się dostać ?

    Mieszkam od 6 lat na wsi. Zero gryzoni w domu ... Folia w idealnym stanie ....
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    " pytam parafrazując słowa ojca rewolucji proletariackiej w Rosji - CO ROBIĆ?!"

    Proste...
    POKOCHAĆ!!!

    Jest tu watek : Kuna , ratunku!!! (czy podobnie...)
    Opisuje wieloletnią walkę ze zwierzątkiem...

    No, jak się buduje dom dla KUNY a nie dla ludzi - to tak jest!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Nie masz pieniążków- zrób dobrze. Teraz trzeba zwalać dach i pełne deskowanie i papa. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Raczej nie kuna tylko wiewiórka
    Wiewiórka to by się chyba przekręciła po takiej dawce wełny

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz244

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Szepietowo
    Kod pocztowy
    18-210
    Posty
    80

    Domyślnie

    podobno kuny odstraszaja odchody tygrysa czy lwa ( to nie żart), czują drapieznika i sie wynoszą. Znajomi żony jeździli w tej sprawie do ZOO z pojemnikiem

  10. #10

    Domyślnie

    I co, całą podbitkę dachu z tygrysiego guana zrobią?Jeśli nawet, to te cuchnące odchody po góra miesiącu wyschną na wiór i wywietrzeją. Zdajesz sobie sprawę jaka temperatura jest w słoneczne dni pod blacho-dachówką? smród z dachu wejdzie do domu i co wtedy?
    Rzeczywiście ten wątek o kunie znalazłam i na 42 strony nie ma tam żadnej skutecznej rady.. My kupiliśmy ultradźwięki ale przecież nie sposób naocznie sprawdzić ich efektywności. chyba, że dach ze szkła byłby. Ktoś tu pisze o papie dachowej. Jednak jakby nie patrzeć papa ociepleniem nie jest. A poza tym zwierzę, które z łatwością przegryza kable samochodowe, z papą też sobie poradzi, aby do wełny się dostać. Wełna to ich przysmak, sądząc po skali jej ubytku na moim dachu. Te wszystkie kuny, ku...ich mać, należy wywieźć nie do lasu, ale na wysypisko śmieci - ekologiczny recykling jak się patrzy i jeszcze darmowy prąd z nawozu naturalnego Niestety, nigdy nie pokocham istoty, która niszczy mój dom i mój portfel.
    Ogród - moja miłość

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Przysmak -bzdura totalna. Jak porządnie za deskowane i pokryte dokładnie papą to kuna nie wejdzie do ocieplenia. Przez prawie 40 lat nie spotkałem takiego przypadku. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz244

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Szepietowo
    Kod pocztowy
    18-210
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał leda16 Zobacz post
    I co, całą podbitkę dachu z tygrysiego guana zrobią?Jeśli nawet, to te cuchnące odchody po góra miesiącu wyschną na wiór i wywietrzeją. Zdajesz sobie sprawę jaka temperatura jest w słoneczne dni pod blacho-dachówką? smród z dachu wejdzie do domu i co wtedy?
    Rzeczywiście ten wątek o kunie znalazłam i na 42 strony nie ma tam żadnej skutecznej rady.. My kupiliśmy ultradźwięki ale przecież nie sposób naocznie sprawdzić ich efektywności. chyba, że dach ze szkła byłby. Ktoś tu pisze o papie dachowej. Jednak jakby nie patrzeć papa ociepleniem nie jest. A poza tym zwierzę, które z łatwością przegryza kable samochodowe, z papą też sobie poradzi, aby do wełny się dostać. Wełna to ich przysmak, sądząc po skali jej ubytku na moim dachu. Te wszystkie kuny, ku...ich mać, należy wywieźć nie do lasu, ale na wysypisko śmieci - ekologiczny recykling jak się patrzy i jeszcze darmowy prąd z nawozu naturalnego Niestety, nigdy nie pokocham istoty, która niszczy mój dom i mój portfel.
    Co prawda osobiście nie stosowałem tego "specyfiku", napisałem tylko o czym czytałem i co stosowali znajomi. Na chłopski jednak rozum to chyba nie chodzi o to aby wrzucic na poddasze przyczepę tygrysiego g..... , które by zasmrodziło cały dom i utrzymywac taki stan przez rok . Raczej chodzi chyba o przysłowiową garść, tak aby wyczuła je kuna. Domniemam ,że w takiej sytuacji kuna opusciłaby dom .

  13. #13
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ten pomysł z tygrysim.. całkiem oryginalny .... Tylko czy POLSKA KUNA zna zapach tygrysa ?? Bo niby skąd ma go znać ? ?
    Mogę się mylić ale raczej spotyka inne niebezpieczne dla niej drapieżniki .....
    Darek B

  14. #14
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    .. anie prosćij zamknąć dostep kuny do wnetrza dachu ? Gdziś musi być jakies miejscegdzie kuna wchodzi do wewnątrz ? Przeciez chyba niepotrafi odnieść prawidłowo zamocowanej dachówki /

  15. #15

    Domyślnie

    dekarz twierdzi, że mam pełno dziur w dachu i to nie jest problem, póki się woda do wnętrza nie leje.Kuna jest jak piskorz. Kunę trzeba wypłoszyć, chociaż za 2- 3 lata i tak muszę się liczyć z remontem nowego dachu. Mądra uwaga z tym tygrysim g...m. Skąd pula genetyczna polskiej kuny ma kodować niebezpieczeństwo ze strony zwierząt żyjących na innym kontynencie? Natomiast odchody polskiego wilka czy rysia może byłyby akuratne . Ja mam pomysł - jaja nafaszerowane środkiem usypiającym. Dzisiaj będziemy produkować te pułapki.
    Ogród - moja miłość

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    .. anie prosćij zamknąć dostep kuny do wnetrza dachu ? Gdziś musi być jakies miejscegdzie kuna wchodzi do wewnątrz ? Przeciez chyba niepotrafi odnieść prawidłowo zamocowanej dachówki /

    kuna ma kilka wejść i wyjść. W przypadku zamknięcia jej wyjść posiada takie na czarną godzinę awaryjne. Jeśli udałoby się komuś zlokalizować wszystkie otwory i je zatkać a kuna zostałaby we wnętrzu dachu, jest w stanie opierając się o kontrłatę podważyć dachówkę. nic jej nie powstrzyma żeby wejść do wnętrza dachu jak ma do wykarmienia małe.
    jedyny sposób to deski i papa szczelnie ułożone w okolicy lukarn, kominów oraz stalowa siatka zamykająca dostęp na styku połączenia styropianu z wełną poddasza.
    DACHArz

  17. #17

    Domyślnie

    Coś mętna ta Twoja sofistyka. - styropianem ociepla się elewację a nie wnętrze poddasza. Krokwie, łaty, dwie folie -: paroprzepuszczalna i paroizolacyjna, dopiero na to wełna i gips-karton. Nawet w zamierzchłych czasach nikt pod eternit papy nie dawał. Owszem, stodołę możesz sobie przykryć dechami i papą lub wiatę na drewno. .A poza tym jest już wrzesień, więc jakie młode?
    Ogród - moja miłość

  18. #18

    Domyślnie

    Ktoś kto nie ma pojęcia o dachach, a na pewno Ty zaliczasz się do tych osób nie powinien wypowiadać się w temacie...
    1.deski i papa jako krycie wstępne. Jako pokrycie możesz położyć nawet eternit.
    2.kuny często dostają się do wnętrza dachu przez podbitkę gdzie najczęściej pozostaje szczelina między styropianem na ścianach pionowych domu a wełną poddasza która powinna się z tym styropianem połączyć...
    W tym miejscu stosuje się stalowe lub aluminiowe siatki które hamują również dostęp owadów, zapewniając prawidłowy wlot powietrza dla szczeliny wentylacyjnej.
    3. Jeśli kuna nie ma już małych, na wiosnę wróci...
    4.jeśli masz kuny to w twoim ociepleniu jest ich toaleta gdzie regularnie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne, mają sypialnię, jadalnię do której znoszą upolowane zwierzęta. Pomieszczenia te połączone są ze sobą gęstą siecią tuneli...
    Rozumiem Twoje niezadowolenie bo czeka Cię poważny remont. Jak masz kuny to masz słaby dach.
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Toteż nie wypowiadam się " w temacie", tylko na temat ochrony dachu przed kuną. A gdybym była równie zarozumiała jak Ty, mogłabym stwierdzić, że ktoś,kto nie ma pojęcia o gramatyce języka polskiego nie powinien pisać na Forum. Jednak papy i desek nie widziałam nawet w krytym eternitem dachu 150-cio letniego domu, którego też jestem właścicielką. Cóż dopiero w budownictwie współczesnym...
    Ps. Do tradycyjnej pułapki nie złapała się Klatka zatrzaśnięta, jajko nadal w środku
    Ogród - moja miłość

  20. #20
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    załatw sobie kamerę termowizyjną i zobaczysz ją jak na dłoni , ostra dzida załatwi sprawę raz na zawsze

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony