dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie FILM: Nowoczesne ogrzewanie: piec ceramiczny z kuchnią kaflową i piecem chlebowym

    Niezwykłe ogrzewanie domu. Coś, co daje całkowitą niezależność od gazu, energii elektrycznej i węgla. Trzy w jednym: piec ceramiczny akumulujący ciepło, kuchnia kaflowa z płytą grzewczą i piec chlebowy.



    Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Zmagazynować energię 40 kW ... Litości. To już kolejny ZDUN, nie wyłączając specjalistów z forum, mylący podstawowe jednostki mocy i energii. Na szczęście komentator naprawił ten błąd później, za to walnął innego babola -- bo co to znaczy, więcej 30% WYDAJNOŚCI? Dalej już nie wiem czy śmiesznie czy straszno, 90% energii jest akumulowane? Przecież takich wartości to nawet w laboratorium najlepsze piece węglowe na ekosyfek nie osiągają, a tu jest mowa o zwykłym KOMINKU.

    1 m3 drewna, powiedzmy suchego dębu, to 710kg/m3, 4,2kWh/kg, co daje 2982 kWh/m3, mnożone razy 6 daje 17892 kWh za sezon grzewczy, podobno nowoczesnego, a co za tym idzie dobrze ocieplonego domu, z rekuperacją (!) o powierzchni zaledwie 140m2. I tyle wychodzi z "bajek" o 90% akumulacji ciepła ze spalanego drewna (bo jeśli dom jest dobrze ocieplony i z rekuperacją, to wychodzi z tego maksymalnie 50%). Do tego jak mniemam wody CWU to "cudo" nie grzeje...

    Koszt, średniej klasy samochód -- szkoda że owiano to tajemnicą i nie powiedziano wprost jaki był koszt tego "cuda". No ale zakładam, że kosztowało w takim razie 70 tys. zł -- śmiesznie brzmi przy tym stwierdzenie ZDUNa, że urządzenie jest "bardzo ekonomiczne". Skoro koszt inwestycyjny jest tak kosmiczny, to ogrzewanie nie jest ekonomiczne.

    Poza tym ładnie to wygląda, piec do pizzy/chleba, które sam przygotowuję, zawsze mi się marzył. Ale ostatecznie logika wygrała z marzeniami.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Zmagazynować energię 40 kW ... Litości. To już kolejny ZDUN, nie wyłączając specjalistów z forum, mylący podstawowe jednostki mocy i energii. Na szczęście komentator naprawił ten błąd później, za to walnął innego babola -- bo co to znaczy, więcej 30% WYDAJNOŚCI? Dalej już nie wiem czy śmiesznie czy straszno, 90% energii jest akumulowane? Przecież takich wartości to nawet w laboratorium najlepsze piece węglowe na ekosyfek nie osiągają, a tu jest mowa o zwykłym KOMINKU.

    1 m3 drewna, powiedzmy suchego dębu, to 710kg/m3, 4,2kWh/kg, co daje 2982 kWh/m3, mnożone razy 6 daje 17892 kWh za sezon grzewczy, podobno nowoczesnego, a co za tym idzie dobrze ocieplonego domu, z rekuperacją (!) o powierzchni zaledwie 140m2. I tyle wychodzi z "bajek" o 90% akumulacji ciepła ze spalanego drewna (bo jeśli dom jest dobrze ocieplony i z rekuperacją, to wychodzi z tego maksymalnie 50%). Do tego jak mniemam wody CWU to "cudo" nie grzeje...

    Koszt, średniej klasy samochód -- szkoda że owiano to tajemnicą i nie powiedziano wprost jaki był koszt tego "cuda". No ale zakładam, że kosztowało w takim razie 70 tys. zł -- śmiesznie brzmi przy tym stwierdzenie ZDUNa, że urządzenie jest "bardzo ekonomiczne". Skoro koszt inwestycyjny jest tak kosmiczny, to ogrzewanie nie jest ekonomiczne.

    Poza tym ładnie to wygląda, piec do pizzy/chleba, które sam przygotowuję, zawsze mi się marzył. Ale ostatecznie logika wygrała z marzeniami.
    Całe urządzenie składa się z trzech niezależnych części. Nie warto dyskutować o rzeczach niedostępnych dla wszystkich. Piec zwraca się każdego dnia w każdej chwili dając ciepło, radość i zapewniając bezpieczeństwo. Nie muszę się martwić jak zabraknie prądu, (wtedy te wszystkie cudowne instalacje i urządzenia) nawet nie służą do popatrzenia a zwrot ich możemy sobie rozłożyć w nieskończoność. Takie urządzenie było zaprojektowane nie po to by się zwracało tylko aby sprawiało radość i przyjemność i to jest dodatkowy niepowtarzalny wystrój domu. Czy schody marmurowe w jakim czasie się zwrócą podobnie z samochodem po co kupować samochód za 300 tyś. jak ten za 2 tyś. szybciej się zwróci. Życzył bym wszystkim takiego spokoju i bezpieczeństwa, niezależności jakie daje to urządzenie a wspaniałe chwile spędzone przy piecu zachowamy dla siebie . Pozdrawiam "kolejny zdun"
    ---

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdundar Zobacz post
    Całe urządzenie składa się z trzech niezależnych części. Nie warto dyskutować o rzeczach niedostępnych dla wszystkich.
    Co to ma niby znaczyć? Dla mnie to jest dostępne, a nigdy bym się na to nie zdecydował, bo koszty są kosmiczne. Do tego jeszcze trzeba to obsługiwać i sprzątać CODZIENNIE, a czasami nawet DWA razy dziennie. To jest, może ładne, ale jednak średniowieczny system. W XXI wieku, szczególnie przy takiej a nie innej cenie trzeba mieć na prawdę sporo samozaparcia aby się w takie grzanie wpakować.

    Cytat Napisał zdundar Zobacz post
    Piec zwraca się każdego dnia w każdej chwili dając ciepło, radość i zapewniając bezpieczeństwo.
    Nic nie pisałem "o zwracaniu" -- odnosiłem się jedynie do stwierdzenia ZDUNa, że system jest ekonomiczny -- to jest, mówiąc wprost, kłamstwo. Podobnie jak kłamstwem jest akumulacja 90% ciepła ze spalanego drewna -- co zresztą chyba dosyć jasno wyliczyłem. Bo skoro mój obecny dom zużył ostatniej zimy w porywach 12MWh na CO i CWU, a jest to durszlak z wentylacją grawitacyjną (bez odzysku), to nowy dom nie może być raczej gorszy. Ergo, akumulacja to maksymalnie 50%, a twierdzenie, że akumulacja wynosi 90% to marzenia tego kto to poleca.

    Cytat Napisał zdundar Zobacz post
    Nie muszę się martwić jak zabraknie prądu, (wtedy te wszystkie cudowne instalacje i urządzenia) nawet nie służą do popatrzenia a zwrot ich możemy sobie rozłożyć w nieskończoność.
    Może by tak było, gdybyśmy żyli w średniowieczu. Obecnie dostawy prądu są ciągłe, przerwy zdarzają się sporadycznie. Przy takiej ogromnej inwestycji w kominek akumulacyjny z rozprowadzeniem ciepła, można kupić 5 potężnych generatorów prądu które zabezpieczą na ew. przerwy w dostawie...

    Cytat Napisał zdundar Zobacz post
    Takie urządzenie było zaprojektowane nie po to by się zwracało tylko aby sprawiało radość i przyjemność i to jest dodatkowy niepowtarzalny wystrój domu. Czy schody marmurowe w jakim czasie się zwrócą podobnie z samochodem po co kupować samochód za 300 tyś. jak ten za 2 tyś. szybciej się zwróci. Życzył bym wszystkim takiego spokoju i bezpieczeństwa, niezależności jakie daje to urządzenie a wspaniałe chwile spędzone przy piecu zachowamy dla siebie . Pozdrawiam "kolejny zdun"
    Nie zapominając o tych cudownych chwilach, gdy trzeba przygotować się do sezonu grzewczego, kupić drewno (albo ściąć samemu), poćwiartować, ułożyć, później dźwigać to do kominka, następnie sprzątać, potem jeszcze posprzątać po obsłudze. Cudowne chwile. Aha, nic nie pisałem o konieczności zwracania się.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Co to ma niby znaczyć? Dla mnie to jest dostępne, a nigdy bym się na to nie zdecydował, bo koszty są kosmiczne. Do tego jeszcze trzeba to obsługiwać i sprzątać CODZIENNIE, a czasami nawet DWA razy dziennie. To jest, może ładne, ale jednak średniowieczny system. W XXI wieku, szczególnie przy takiej a nie innej cenie trzeba mieć na prawdę sporo samozaparcia aby się w takie grzanie wpakować.


    Nic nie pisałem "o zwracaniu" -- odnosiłem się jedynie do stwierdzenia ZDUNa, że system jest ekonomiczny -- to jest, mówiąc wprost, kłamstwo. Podobnie jak kłamstwem jest akumulacja 90% ciepła ze spalanego drewna -- co zresztą chyba dosyć jasno wyliczyłem. Bo skoro mój obecny dom zużył ostatniej zimy w porywach 12MWh na CO i CWU, a jest to durszlak z wentylacją grawitacyjną (bez odzysku), to nowy dom nie może być raczej gorszy. Ergo, akumulacja to maksymalnie 50%, a twierdzenie, że akumulacja wynosi 90% to marzenia tego kto to poleca.


    Może by tak było, gdybyśmy żyli w średniowieczu. Obecnie dostawy prądu są ciągłe, przerwy zdarzają się sporadycznie. Przy takiej ogromnej inwestycji w kominek akumulacyjny z rozprowadzeniem ciepła, można kupić 5 potężnych generatorów prądu które zabezpieczą na ew. przerwy w dostawie...


    Nie zapominając o tych cudownych chwilach, gdy trzeba przygotować się do sezonu grzewczego, kupić drewno (albo ściąć samemu), poćwiartować, ułożyć, później dźwigać to do kominka, następnie sprzątać, potem jeszcze posprzątać po obsłudze. Cudowne chwile. Aha, nic nie pisałem o konieczności zwracania się.
    Zgadzam się z Toba w zupełności. Jestem ze średniowiecza, rąbie i tnę drzewo, codziennie sprzątam raz albo dwa razy i sprawia mi to niesamowitą przyjemność . Posiadanie pieca akumulacyjnego w pięknej obudowie jest tak wspaniałe że patrząc się codziennie zaczynam dzień z radością. Mogłem mieć pompy ciepła, pompy powietrza i nie wiadomo jeszcze jakie systemy rekuperacji i wentylacji. Wybrałem to rozwiązanie bo rąbiąc drzewo a potem słysząc jak polana trzaskają i ciesząc się wizją ognia widząc jak cała rodzina i znajomi delektują się tym ciepłem to potwierdzam że dokonałem 100 % wyboru. Można sobie kupić i 10 generatorów i 3 stacje paliw, parę kompletów słuchawek do tego (które i tak nie uciszą tego hałasu) wybór jest każdego indywidualny i nikt nie powinien tego zabraniać innym. Budujemy u inwestorów którzy mają najnowocześniejsze systemy ogrzewania, których na oczy nie widziałeś i chcą mieć piec akumulacyjny kaflowy, który będzie im sprawiał radość i sprowadzał ich "...do średniowiecza...". Jeśli chodzi o zduństwo to ja bym radził się nie wypowiadać jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy. Zajrzyj sobie na badania austriackie tam są potężniejsze umysły niż Twój. Najlepszy sposób na życie wynajmij sobie mieszkanie komunalne, zdobądź odpowiednio wysokie 500+ wtedy już nic nie będziesz musiał robić. My sami Polacy robimy sobie piekło na wzajem i to jest najbardziej przykre. Mając tyle wpisów należało by mieć trochę kultury i wiedzy aby by się wypowiadać. Każdy może ogrzewać dom czym chce i jak chce, to jest tylko jeden ze sposobów. Wchodząc po dwóch latach na to forum to widzę że się nic nie zmieniło. Pozdrawiam więcej nie zamierzam z Toba dyskutować na tematy na tematy które prowadzą donikąd.
    ---

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Darku !!!
    Po co dyskutuje z tym Gostkiem ?
    Przecież to chodzący, dokładniej piszący na forum, fanklub grzania prądem . Ciekawe czy ma za takie wpisy płacone ?
    Fakt że zapewne ze stresu trochę pomieszałeś jednostki... mocy i energii.
    Tylko że ..... jak już wielokrotnie pisałem dla "przeciętnego " czytającego FORUM podawanie " grzania " w kW jest jasne i czytelne .
    Darek B

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Gostek niestety ma sporo racji. Troszkę przegięte opowieści o sprawności, procentach itp, mimo że jestem fanem ogrzewania ceramicznego. Do tego masa akumulacyjna raczej nie powala na kolana mimo że całość podobno waży 4 tony.
    Darku mieszanie jednostek ze stresu ma się tutaj nijak, to nie przekaz na żywo a i uważanie "przeciętnego" czytającego za nieuka jest raczej mało grzeczne.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #8

    Domyślnie

    Myjk, jesteś tak ograniczony w swoim myśleniu, że nigdy nie zrozumiesz dlaczego ktoś budując nowoczesny dom, jest w stanie wydać równowartość średniej klasy samochodu, żeby mieć taki piec u siebie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Gostek niestety ma sporo racji. Troszkę przegięte opowieści o sprawności, procentach itp, mimo że jestem fanem ogrzewania ceramicznego. Do tego masa akumulacyjna raczej nie powala na kolana mimo że całość podobno waży 4 tony.
    Darku mieszanie jednostek ze stresu ma się tutaj nijak, to nie przekaz na żywo a i uważanie "przeciętnego" czytającego za nieuka jest raczej mało grzeczne.
    Ten Gostek uważa Cie za zacofanego człowieka ze średniowiecza bo zamiast mieć nowoczesny bezobsługowy system grzewczy targasz codziennie drewno i robisz sobie syf w salonie

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Ten Gostek uważa Cie za zacofanego człowieka ze średniowiecza bo zamiast mieć nowoczesny bezobsługowy system grzewczy targasz codziennie drewno i robisz sobie syf w salonie
    Gostek ma takie prawo jak ja mam prawo targać to drewno. Odniosłem się do merytorycznej części wypowiedzi min. procent akumulacji. Mam też nowoczesny system ale jednak wolę targać drewno, jednak mój ceramiczny jest wartości średniej klasy bryczki ale zdewaluowanej o kilkanaście lat..
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #11

    Domyślnie

    Można w sposób merytoryczny obalać pewne twierdzenia (jak 90% akumulacji z czym się akurat zgadzam, że to twierdzenie mocno naciągane) ale nie w taki sposób jak to zrobił. Są ludzie którzy wolą nosić codziennie drewno i są ludzie, którzy sobie tego nie wyobrażają. Koniec kropka.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Myjk, jesteś tak ograniczony w swoim myśleniu, że nigdy nie zrozumiesz dlaczego ktoś budując nowoczesny dom, jest w stanie wydać równowartość średniej klasy samochodu, żeby mieć taki piec u siebie.
    Gość pewnie leczy na forum jakieś kompleksy. Pod każdym tematem o ogrzewaniu wyjeżdża ciągle o opłacalności. Pewnie dla kilku groszy jaja też sobie goli na sucho. Ale tak to jest jak ktoś buduje na styk i w kredycie na 30 lat

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    A mnie oprócz gadania głupot o akumulacji (tak, że nie wiadomo o co chodzi - a Einstein miał powiedzenie o tych co nie umieją sami wytłumaczyć) to razi oczywista reklama i robienie z takiego pieca "produktu luksusowego". Zaraz zacznie się gadanie, że każdy "mądry" budujący to ma taki piec (3 w 1). Razi mnie też wystrój. Duży piec kaflowy, a obok kuchnia w stylu "nowoczenym zwykłym". Zacznijcie robić lepsze reklamy i nie gadajcie w nich takich głupot (mimo, ze to reklamy). Cywilizacja razi, ale piec ma elektroniczny sterownik. Ciekawe czy na ręcznym spalaniu też są takie wspaniałe parametry spalania?

    Każdy kogo razi cywilizacja może wyjechać w Bieszczady i żyć swoim piecem (bez obrazy dla Bieszczad i ich mieszkańców). No i jak to pod koniec zostało powiedziane: "Lepszy piec niż samochód". Proszę w te Bieszczady jechać piecem.

    Zastanawia mnie jak latem z pieczeniem mięs, pizzy i suszeniem grzybów. Ciekawi mnie jaka temperatura może wtedy panować w domu
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 11-09-2016 o 15:31

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdundar Zobacz post
    Zgadzam się z Toba w zupełności. Jestem ze średniowiecza,
    System grzania drewnem jest średniowieczny -- używano go, gdy ludzie nie mieli innych możliwości ogrzania się. Teraz mają inne systemy, bardziej ekonomiczne -- a mimo tego jak ktoś chce, to niech sobie taki system zamontuje, nic mi do tego. Ale niechże instalator łaskawie nie robi tutaj NA FORUM ludziom wody z mózgu, że to system EKONOMICZNY. Już sam koszt inwestycji na poziomie 70 tys. zł (a może i więcej? -- bo nadal nikt nie napisał ile to faktycznie kosztowało) czyni z tego bardzo nieekonomiczny system ogrzewania. I tak, po raz kolejny, to nie ja "zacząłem" o ekonomice, tylko sam instalator współtworzący film. Również mowa o 90% akumulacji ciepła ze spalanego paliwa jest brednią wyssaną z palca (no, chyba, że dom nie spełnia norm ocieplenia, albo w domu przy paleniu robi się małe piekiełko i trzeba upuszczać ciepło oknami żeby się nie ugotować).

    Cytat Napisał zdundar Zobacz post
    wybór jest każdego indywidualny i nikt nie powinien tego zabraniać innym.
    Nikomu nic nie zabraniałem -- wykazywałem jedynie błędy budowniczego a opowiadającego o tym systemie -- mylenie podstawowych jednostek energii i mocy (czego taki instalator robić op prostu NIE MOŻE, szczególnie nagrywając film) i zakłamywanie parametrów tego systemu, co może wprowadzać ew. zainteresowanych w BŁĄD. Zamiast zachować się jak mężczyźni, i przyznać że zostały popełnione błędy w filmie, to w zamian wyszła obrona Częstochowy.

    Cytat Napisał zdundar Zobacz post
    Najlepszy sposób na życie wynajmij sobie mieszkanie komunalne, zdobądź odpowiednio wysokie 500+ wtedy już nic nie będziesz musiał robić. My sami Polacy robimy sobie piekło na wzajem i to jest najbardziej przykre. Mając tyle wpisów należało by mieć trochę kultury i wiedzy aby by się wypowiadać. Każdy może ogrzewać dom czym chce i jak chce, to jest tylko jeden ze sposobów. Wchodząc po dwóch latach na to forum to widzę że się nic nie zmieniło. Pozdrawiam więcej nie zamierzam z Toba dyskutować na tematy na tematy które prowadzą donikąd.
    Litości...

    Przyznasz chociaż, że w filmie zostały popełnione błędy?

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Darku !!!
    Po co dyskutuje z tym Gostkiem ?
    Przecież to chodzący, dokładniej piszący na forum, fanklub grzania prądem . Ciekawe czy ma za takie wpisy płacone ?
    Fakt że zapewne ze stresu trochę pomieszałeś jednostki... mocy i energii.
    Tylko że ..... jak już wielokrotnie pisałem dla "przeciętnego " czytającego FORUM podawanie " grzania " w kW jest jasne i czytelne .
    Nie, "gościu". Nie mam płacone. Jestem inwestorem, który aby czegoś się dowiedzieć o budowie domu, systemach grzewczych, etc., przez 3 lata musiał się przedzierać przez różnego rodzaju brednie, kombinacje instalatorów, kłamstwa, itd. Zwyczajnie więc drażni mnie, jak kolejny "specjalista" nagina rzeczywistość pisząc lub mówiąc nieprawdę. I nie ma znaczenia czy w stresie czy nie, bo to można zwyczajnie WYPROSTOWAĆ przyznając się po męsku do błędu a nie w zamian za to jeszcze atakować. A już sugerowanie, że komuś płacą za prostowanie oczywistych błędów a dalej także nieprawdy, jest zwyczajnie żenujące. Podobnie jak próba obrony tego.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Gostek niestety ma sporo racji. Troszkę przegięte opowieści o sprawności, procentach itp, mimo że jestem fanem ogrzewania ceramicznego. Do tego masa akumulacyjna raczej nie powala na kolana mimo że całość podobno waży 4 tony.
    Darku mieszanie jednostek ze stresu ma się tutaj nijak, to nie przekaz na żywo a i uważanie "przeciętnego" czytającego za nieuka jest raczej mało grzeczne.
    Mądrego dobrze posłuchać.

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Myjk, jesteś tak ograniczony w swoim myśleniu, że nigdy nie zrozumiesz dlaczego ktoś budując nowoczesny dom, jest w stanie wydać równowartość średniej klasy samochodu, żeby mieć taki piec u siebie.
    Owszem, nie jestem. Jak ktoś ma taką fanaberię, to niech sobie buduje. Mnie nic do tego, dopóki instalator to reklamujący mówi/pisze prawdę. Tutaj instalator pomylił w oczywisty sposób jednostki energii i mocy -- a tego instalator robić nie może, gdy za chwilę przechodzi do oceny ekonomiczności sugerując bardzo niskie koszty grzania tym systemem, w świetle kosmicznych kosztów inwestycyjnych.

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Ten Gostek uważa Cie za zacofanego człowieka ze średniowiecza bo zamiast mieć nowoczesny bezobsługowy system grzewczy targasz codziennie drewno i robisz sobie syf w salonie
    Nie, nie uważam nikogo za zacofanego. Po prostu jak ktoś w XXI w. "wyjeżdża" z argumentem, że system kominkowy uniezależnia od prądu, który jest dostarczany na bieżąco a i na brak prądu są zabezpieczenia, to wykazuję, że to uniezależnienie od prądu nie jest za darmo -- bo trzeba kupę pracy włożyć nie tylko w sezonie grzewczym ale i poza nim. I warto o tym napisać dla ew. inwestorów (głównie takich, co im się marzy a nie zdają sobie sprawy z czym to się wiąże), bo niektórzy tutaj rozwijają idyllę o niezależności zapominając napisać o innych mniej przyjemnych faktach takiego uniezależnienia.

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Gość pewnie leczy na forum jakieś kompleksy. Pod każdym tematem o ogrzewaniu wyjeżdża ciągle o opłacalności. Pewnie dla kilku groszy jaja też sobie goli na sucho. Ale tak to jest jak ktoś buduje na styk i w kredycie na 30 lat
    Pisałem o ekonomice, jako odpowiedź na stwierdzenia które padły w filmie. Tylko i tyle i aż tyle. Komentowałem jedynie to co obejrzałem i co mi się nie podobało, bo zakłamywało rzeczywistość. Reszty twoich zmyśleń przez grzeczność nie skomentuję -- i po trosze, bo ręce mi opadły.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 11-09-2016 o 17:41
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #15

    Domyślnie

    Ehm czy ta automatyka czyści piec z popiołu ? Spalanie drewna nie generuje go dużo ale jakby nie patrzeć raz na jakiś czas trzeba kuchnię upaprać w częściach lotnych . Poza tym do takiego pieca trzeba stosować odpowiedni rodzaj drzewa, odpowiednio suche. Sterownik owszem steruje spalaniem ale paliwa nie naładuje. Sufit nad piecem za jakiś czas będzie przybierał kolor opalenizny . Rekuperacja nie dostarcza ciepła do pomieszczeń bo to nie jest jej funkcja. Przy takim piecu usiedzieć się nie da a ściana nawet w sąsiednim pokoju nie nadaje się aby stawiać przy niej łóżko, ani wysokich mebli (zwłaszcza szaf), boleśnie pamiętam dotyk kafelka z dzieciństwa

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Fakt że zapewne ze stresu trochę pomieszałeś jednostki... mocy i energii.
    Tylko że ..... jak już wielokrotnie pisałem dla "przeciętnego " czytającego FORUM podawanie " grzania " w kW jest jasne i czytelne .
    z tego wynika, że można wg ciebie wciskać ludziom kit. taki piec jako mebel i element rozrywki - OK, jeśli kogoś stać i lubi.

    tylko panowie nie kłóćcie się z faktami na temat ekonomiczności takiego rozwiązania czy innego kominka. rozumiem, że ktoś pisząc tutaj prawdę uderza w wasz biznes, ale zachowajcie trochę przyzwoitości. ogrzewanie drewnem nowego energooszczędnego domu to bardzo droga impreza, w dodatku wymagająca sporo czasu.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    ogrzewanie drewnem nowego energooszczędnego domu to bardzo droga impreza, w dodatku wymagająca sporo czasu.
    Moim zdaniem dwa razy "nie". Nie musi być droga i czasochłonna. Oczywiście wymieniane tutaj ceny są kosmiczne pytanie czy prawdziwe. Fundując sobie w energooszczędnym rozwiązania typu PC to też droga impreza a chetni są
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kotlopal43

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    czerwionka
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    30

    Domyślnie

    Panowie a co z lasami?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    " dobrze dotarte urządzenie na żywotność obliczoną na 100 do 150 lat "
    (od ok. 5:01)
    tak faktycznie jest? z żywotnością i z "obliczeniami" żywotności?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony