dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyc490

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    10

    Domyślnie głosne schody za ścianą ,pomocy !

    Witam! Prawie 3 lata temu kupiłem nowe dwu poziomowe mieszkanie od dewelopera.NA jednej ze ścian która oddziela mnie od sąsiada po jego stronie są zamontowane schody które prowadzą na górną kondygnację jego mieszkania. Problem tkwi w tym ,że gdy sąsiad po nich wchodzi u mnie w pokoju dudni cała ściana, problem jest tym większy jak sąsiad chodzi po nich w butach ale przecież nie zabronię chodzenia po własnym mieszkaniu w butach sąsiadowi!Czy ktoś spotkał się z takim problemem?Można jakoś wyegzekwować od dewelopera usunięcia ,,usterki"czy tez błędu w konstrukcji w ramach gwarancji? Ps: takie same schody są w moim mieszkaniu lecz chodzenie po nich nie przeszkadza sąsiadowi gdyż rzadko bywa w mieszkaniu a częściej je wynajmuje !Proszę o pomoc!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pozostanie tylko wygłuszyć ścianę.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyc490

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    niestety nie ma miejsca aby wygłuszyć ścianę,schody są wpasowane między dwie ściany.A co z gwarancją dewelopera, może uznać to jako wadę konstrukcyjną??ZZa tej ściany dobiegają tez inne odgłosy sąsiadów!Czy ściana na której są montowane schody nie powinna być wykonana w innej technologi niż pozostałe ściany w mieszkaniu aby tłumic odgłosy chodzenie po schodach??

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a było tak w projekcie? Bo kupiłeś mieszkanie wybudowane wg jakiegoś projektu. Jeśli ściana jest wybudowana inaczej, masz podstawy do reklamacji.
    Wiadomo przecież że deweloperzy budują tanio, szybko i z reguły byle jak.
    W sumie ja w bloku z ciężkich materiałów też słyszę sąsiadów.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyc490

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Schody były tak umieszczone na projekcie ale skąd mogłem wiedzieć że będą takie uciązliwe ?Czy ściana na której są schody nie powinna być wykonana w innej technologi niż pozostałe ściany aby lepiej tłumić dźwięki?Czy można tu mówić o błędzie konstrukcyjnym?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Są Polskie Normy dotyczące akustyki w budownictwie, ale publikowane sa za opłatą.
    PN-B-02151-3:1999 (Zastępuje: PN-B-02151-03:1987) Akustyka budowlana - Ochrona przed hałasem w budynkach - Izolacyjność akustyczna przegród w budynkach oraz izolacyjność akustyczna elementów budowlanych - Wymagania
    Do stosowania polskich norm w budownictwie zobowiązuje rozporządzenie ministra.

    Pytania:
    czy ściana jest konstrukcyjna (nośna)?
    z jakiego materiału jest wybudowana?
    Jakiej konstrukcji sa schody?
    I jak mają się normy do powyższego?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyc490

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Z tego co widzę na projekcie to jest to ściana nośna, nie znam się na materiałach budowlanych ale zdaje mi się że jest wykonana z jakiejś czerwonej cegły dziurawki przypominającej pustak, schody moje jak i sąsiada są drewniane i jednym całym bokiem przylegają do tej ściany z obydwu jej stron(w mieszkaniu sąsiada i moim są mniej więcej na tej samej wysokości) !

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Czegoś nie rozumiem. Dopiero po trzech latach decydujesz się złożyć reklamację deweloperowi?
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyc490

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Sorry od zakupu nie minęły jeszcze 2 lata! Problem wcześniej nie występował ponieważ za ścianą nikt do tej pory nie mieszkał!!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    cyc - cegła dziurawka niesie faktycznie odgłosy. Tylko mozliwie pełne i cięzkie materiały (typu pełna cegła, silikat) sa dobrym materiałem dźwiękochłonnym.
    Teraz musisz tylko dokopać się do tych norm, które podałam i porównać z właściwościami użytej cegły, by stwierdzić czy doszło do naruszenia rozporządzenia ministra. Jesli tak, to jedynym sposobem rozwiązania problemu będzie albo obłożenie ściany wełną mineralną i płytami k-g lub dostawienie ścianki z silikatów pełnych.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyc490

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dokopałem się do tych norm ale to jest jakiś kosmos dla laika tj. wzory, pojęcia itp. Co do dostawienia ścianki to nie ma miejsca aby cokolwiek tam dostawić. Schody są wpasowane w takie podłużne wycięcie w stropie . Hałas dobiegający ze schodów sąsiada jest okropny !Cała ściana mi dudni! Pomocy!

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale nie można rozebrać ściany nośnej i zmienić materiału. To, co podałam, to jedyne rozwiązanie.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyc490

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    a jakaś odpowiedzialnośc dewelopera w tej sytuacji? to jest nienormalne że słyszę każdy krok sąsiada zza ściany jak idzie po schodach (skrzypienie i dudnienie)!a może tę stronę schodów która przylega do ściany okleić filcem itp?!

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Domyślać się mogę, ze takie hałasy są uciążliwe. Dla pocieszenia mogę Ci napisać, ze codziennie wieczorem z lewej słyszę plotki sąsiadki, z prawej kłótnie sąsiada, a nocną porą z każdej strony dobiegają odgłosy używanych toalet :/
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    cyc- odpowiedzialność dewelopera będzie tylko i wyłącznie gdy zbudował niezgodnie z projektem.
    A za projekt i jego wady odpowiada architekt. Ale równie dobrze sąsiad mógł samodzielnie robić jakieś przeróbki przy adaptacji mieszkania.
    Spróbuj od dewelopera wyciągnąć projekt. Pogadaj z sąsiadem czy on słyszy ciebie.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyc490

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Elfir sąsiad tez mnie słyszy ale się tym nie przejmuje bo nie mieszka w tym lokalu a wynajmuje studentom. Przeróbek żadnych nie robił w mieszkaniu a deweloper zamontował mu schody tak jak były zaplanowane na projekcie...

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no to jeśli jest wszystko zgodnie z projektem, to możesz tylko sprawdzić, czy projekt jest zgodny z normami. Ale w tej sytuacji deweloper nie odpowiada.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyc490

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Elfir a kto takimi rzeczami się zajmuje, do kogo uderzyć po fachową ocenę w tej sprawie?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do konstruktora. Ale on też będzie musiał posiadać wgląd do projektu.

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyc490

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    mówisz o konstruktorze budynku ? dotarcie do niego chyba nierealne...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony