dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie Jakie produkty polecacie do czyszczenia szyby w kominku?

    Jakie produkty polecacie do czyszczenia szyby w kominku? Bo po dwóch dniach palenia mam czarną szybę i nic nie widać przez nią.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    My używamy Starwax. Jak do tej pory nie spotkałam nic lepszego.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #3

    Domyślnie

    wilogtny ręcznik papierowy i popiół z kominka
    Tu była reklama...

  4. #4

    Domyślnie

    preparat sinis,
    butelka ze spryskiwaczem.
    na razie jest OK, obudowa nie rdzewieje

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał rogacek
    wilogtny ręcznik papierowy i popiół z kominka
    Znakomity sposób na wygenerowanie sobie rysek na szybie coraz trudniejszych do wyczyszczenia.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  6. #6

    Domyślnie

    Aktywna pianke firmy Tytan .kosztuje ok 7 zl. Psikasz na szybe zostawiając na 1 godzine.wycierasz papierem kuchennym .Wiech

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiech
    Aktywna pianke firmy Tytan .kosztuje ok 7 zl. Psikasz na szybe zostawiając na 1 godzine.wycierasz papierem kuchennym .Wiech
    Eee to albo częściej myjemy szybę albo Starwax jest szybszy (około 5 minut)

    Bo po dwóch dniach palenia mam czarną szybę i nic nie widać przez nią.
    A tak w ogóle to zastanów sie czy masz dobry materiał do palenia i odpowiednią technikę bo 2 dni to strasznie szybko.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  8. #8

    Domyślnie

    Jo Shi. u mnie też bardzo szybko brudzi sie szyba. Mam kominek z pł.wod. i wydaje mi sie że generalnie w tych kominkach szyba brudzi sie częściej ze względu na obniżoną temp. spalin spowodowaną pł wod.. 1 godż podalem tak na wyrost wiem że można szybciej.Próbowałem innych środków ale ten jest stosunkowo niedrogi i skuteczny.Pozdrawiam Wiech

  9. #9

    Domyślnie

    Używałam Starwax
    i powiem że jeszcze lepszy jest ORO,
    po starwax-ie czekasz 5 min, czasem dłużej,
    po oro wycierasz ręcznikiem od razu, wszystko schodzi pięknie,
    w ogóle mogę polecić chemię tej firmy, zwłaszcza do łazienek,
    kupiłam ją kiedyś przypadkiem szukając właśnie czegoś do kominka, i teraz właściwie nic więcej nie używam,

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiech
    Jo Shi. u mnie też bardzo szybko brudzi sie szyba. Mam kominek z pł.wod. i wydaje mi sie że generalnie w tych kominkach szyba brudzi sie częściej ze względu na obniżoną temp. spalin spowodowaną pł wod.. 1 godż podalem tak na wyrost wiem że można szybciej.Próbowałem innych środków ale ten jest stosunkowo niedrogi i skuteczny.Pozdrawiam Wiech
    Mamy kominek z PW a szyba nawet po 7 - 10 dniach jest wlasciwie czysta. Nie palimy wyjatkowo suchym drewnem - nasze zostalo sciete latem a teraz juz wkladamy je do paleniska. Wiele chyba zalezy od konstrukcji kominka

    Szybe czyscimy Starwax'em. Nie splywa i bardzo dobrze czysci bez wiekszego nakladu pracy. Pryskasz, czekasz 5 minut i przecierasz recznikiem papierowym
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  11. #11

    Domyślnie

    u nas te zszyba szybko sie brudzi, po 2-3 godzinkach jest prawie czarna
    ale to makroterm z płaszczem wodnym, i z moich obserwachi wynija, ze szyba brudzi sie najbardziej wtedy, gdy osiaga sie temperature zadana na płaszczu i kominek przygasza ogien,... wtedy sie najbardziej brudzi... temperature osiągam zazwyczaj po góra 30 minutach, wiec po 2-3 godzinach kilkakrotnie wentylator sie wyłącza no i szyba robi sie czarna...
    ktoś mi radził, żeby wyjąć jakieś tam uszczelki ale boje sie eksperymentować ...
    w kominku z płaszczem wodnym u znajomych tego problemu nie ma, bo nie maja wentylatora, tylko ręczną przepustnicę, i nie przygasza sie ogien, tylko cały czas jest satały i ten sam dopływ powitrza... ustawiaja na początku raz i tak sobie potem jest... co prawda zagotowali wode chyba ze dwa razy ale maja zabezpieczenia i sie nic nie stało....

    nie ukrywam ze troche mnie to brudzenie wkurza... czyścimy Starwax'em, ale chce spróbowac czegos innego

    marta-mam niebieski dach
    gdzie mozna kupic to ORO???

  12. #12

    Domyślnie

    gdzie mozna kupic to ORO???
    u nas niestety tylko w obi.
    Nie dostanie mi się za reklamę?

  13. #13

    Domyślnie

    Mundzia też mam Makroterm,i te same problemy z szybą . W Makrotermie jest jeszcze dodatkowo wymiennik w kominku(oprócz płaszcza wod) który obniża temp. spalin.Wiem że w innych kominkach jest montowany oddzielnie.Nie wyobrażam sobie gdzie możesz usunąć uszczelki w kominku.Są tylko dwie , 1przy szybie ,a 2 przy drzwiczkach.Jezeli usuniesz to dym będzie wlatywal do mieszkania .Czy czyściłas sam kominek w wewnątrz.Napisz na priwa .Wiech

  14. #14

    Domyślnie

    Znakomity sposób na wygenerowanie sobie rysek na szybie coraz trudniejszych do wyczyszczenia

    o mój bosche. nie będę tego komentowal


    chemia niszczy uszczelki oraz powoduje korozję metalu. zardzewieją i będą dziurawe [/quote]
    Tu była reklama...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał rogacek
    Znakomity sposób na wygenerowanie sobie rysek na szybie coraz trudniejszych do wyczyszczenia

    o mój bosche. nie będę tego komentowal
    Słusznie.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  16. #16

    Domyślnie

    Witam
    Polecam bardzo suche drewno (tak przynajmniej ze dwa lata). Ja mam ze dwa kubiki w kotłowni do palenia w kominku. Szyby nie czyściłem nigdy. Z tym, że mój kominek (a właściwie koza) służy tylko do okazjonalnego palenia.
    Pozdrawiam, Heniek

  17. #17

    Domyślnie Szyba kominkowa

    Popiół z kominka, skuteczy i tani. Kupowałam rozne produkty a teraz ich i tak nie uzywam, szybciej dziala popiół. Agata

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Popiół z drzewa liściastego jest bardzo drobny, a rozrobiony wodą ma doskonałe "właściwości czyszczące" i wcale nie rysuje szyby... Sprawdzone przez nas wielokrotnie!!! Polecam!

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Ja mam kozę Jotul, w której z powodu pięknego ognia palimy nałogowo ... niestety brudzi się cały czas, bo ja dokładam papiery, aby paliło się jasnym światłem
    Czyszczę skrobakiem, który dołączono do kuchnii ceramicznej Amica - skoro jej nie rysuje to szybyy też nie powinno ? A przedtem tego skrobaka używałam z mamą do doczyszczania szyb w oknach po fachowcach z nadmiarem akrylu ... Szło doskonale

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryfpc
    Popiół z drzewa liściastego jest bardzo drobny, a rozrobiony wodą ma doskonałe "właściwości czyszczące" i wcale nie rysuje szyby... Sprawdzone przez nas wielokrotnie!!! Polecam!
    Popiół nie. Za to zawarty w nim piasek na pewno. Chyba, że myjecie polana przed włożeniem do kominka hi hi hi
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony