dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
  1. #1

    Domyślnie OŚWIETLENIE - hol, wiatrołap, przedpokój, klatka schodowa - wątek zbiorczy

    Mamy problem z oświetleniem przedpokoju.

    Ów przedpokoj jest w kształcie litery L, na początku literki L są drzwi wejsciowe, gdzie planujemy sufit podwieszany (aby ukryć rure gazowa), przy samym wejsciu będzie gres, który poźniej łączony bedzie z parkietem. Łaczenie chcemy zrobic w kszałcie falki i taki sam bedzie sufit podwieszany, tez w falce zaraz nad połączeniem gresu i parkietu.

    Problem jest nastepujący - jak oświetlic reszte przedpokoju (tzn. drugą połowe literki L), która łączy sie z salonem??
    Czy zrobic sufit podwieszany czy cos innego. Jakie rozwiązanie proponujecie??, bo powiem szczerze, ze nam pomysły sie wypaliły.

    Szerokość przedpokoju do 1,4

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    delf

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    2.324

    Domyślnie

    podtrzymuje temat - mam podobny problem, tylko mój korytarz prowadzi do garażu, a w podstawie "L" jest holik pomiędzy wiatrołapem - schodami na piętro i ściana odgradzajaca salon.

    W każdym razie rozpatruje następujace rozwiązania:
    - halogeny punktowe w rzędzie o kształecie "L" około 6-7 sztuk
    - plafony białe, jak naprostsze , najlepiej samo szkło - dylemat 2 czy 3
    - lampki na ruchomej nóżce wystające w dół (różna długość nóżki) i świecące po ścianach korytarza
    w każdym razie sufit na pewno podwieszany. Czy ktoś pomoże?
    GG: 3488765

  3. #3

    Domyślnie Oświetlenie - przedpokój

    Witam
    Niedługo odbieram swoje mieszkanie i zastanawiam sie nad oświetleniem.
    Mam przedpokój 3,5 x 2,5
    dłuzsza ściana bedzie zajeta przez szafe wnekową (2,8 x 0,7 m)
    Zastanawiam sie nad wyborem oswietlenia (najlepiej górne),
    halogeniki w suficie nie podobają mi sie zbytnio ;(
    Co Wy macie, co proponujecie?
    Moze jakies aranzacje, przykłady - z gory dzieki

    Pozdr, AREK

  4. #4

    Domyślnie

    mam lampę, w której można sterować poszczególnymi "światełkami", światełek jest 4 i sprawdza się bdb (np. 2 mam skierowane na szefę, żeby dobrze widzieć, co w niej jest, 2 w dół)

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Mozliwosci oswietlenia wnętrza szafy jest sporo.Mozna zamocowac kierowane spoty w oprawie zintegrowanej. Zobacz do Deltalight lub podrobki w Brylux-sie.Mozna takze oswietlac samo wnetrze szafy. Wejdz na www.meble.pl znajdziesz tam indeks firm , ktore robia , sprowadzaja akceseoria meblowe takze oswietlenie szaf , jest wsrod nich np. swiecacy drazek na wieszaki /f-ma Ami chyba?/. Kiedys mialem inwestora, ktory chronicznie nie cierpial gornych "spotow". Zrobilismy mu swiecaca tylna sciane szafy. Niezly bajer, zapalalo sie po otwarciu drzwi.

  6. #6

    Domyślnie

    Moi znajomi przy okazji remontu zrobili sobie oswietlenie przedpokoju w listwach przypodłogowych. W dodatku z czujnikami ruchu. Efekt super! W dodatku wędrując w nocy do łazienki nie idzie sie po omacku, zapalone światło nie bije po oczach , gaśnie samo ... Na początku tylko pies był zdziwiony
    pozdrawiam
    Mwanamke

  7. #7

    Domyślnie

    W suficie nie muszą być halogenki, mamy zwykłe żarówki w oprawkach do sufitu i wygląda to dobrze a co najważniejsze, oświetla równomiernie większą część korytarza.

  8. #8

    Domyślnie Klatka schodowa - oświetlenie

    Doradźcie jak zrobic oświetlenie na klatce schodowej. Mam wyprowadzone kable na dwóch przeciwległych ścianach. W zamyśle miały być kinkiety. Ale jak je umieścić? Dokładnie naprzeciwko siebie na tej samej wysokości, czy może na różnych wysokościach, ale w odległości jednakowej od schodów? Nie wiem czy jasno się wyrażam.
    Schody będą drewniane, ażurowe, dwubiegowe, ze spocznikiem. Spocznik będzie mniej więcej na tej wysokości gdzie w tej chwili znajduje się ta karkołomna platforma, czyli ciut wyżej niż połowa luksferów. Tu gdzie kończy się zdjęcie zaczyna się skos.
    Wklejam jedyne zdjęcie jakie posiadam klatki schodowej.
    Błagam pomóżcie, bo oszaleję. Teraz jest tak naprawdę ostatni moment, żeby ewentualnie poprzesuwać kable, bo nie chciałabym tego robić jak będą juz zamontowane schody.



    A może w ogóle jakieś inne oświetlenie?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    wydaje mi sie że lepsze jest oświetlenie równoległe do schodów, ale to kwestia gustów
    moje schody masz na priv
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki Bodziu. Jeszcze mnie zastanawia, czy u ciebie nie jest jakos więcej tych schodów.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) "ŚLONSKI GAWĘDZIARZ" Avatar bodzio_g
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3.984

    Domyślnie

    schody są "malutkie" i dlatego jest ich 18 sztuk
    tukej możesz se poczytać i cóś szrajbnońć
    lepiej mieć brzuch od piwa niż garb od roboty

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Anisiu, ja mam taką klatkę schodową

    nie wiem czy widać, ale będą dwa kinkiety na wysokości ok. 2m (ok. w 3/4 wysokości okna).
    Do tego diody led co 3 schodek w ścianie.

  13. #13

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sylwia z Poznania

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    270
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Moja "była"klatka schodowa. Dwa kinkiety po przeciwległych stronach.



  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    Te kinkiety na tej samej ścianie co okno?
    Tak na tej samej ścianie.

  16. #16

    Domyślnie

    Dabell !!!

    Prosze o pilny kontakt w sprawie rekuperacji StorkAir 350.

    Pozdarwiam
    Arek 9601 996 222)
    [email protected]
    archi999

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie bedzie tak jak u dabell, tylko ja nie mam na tej scianie okna.
    Kinkiety beda przykrecone przy rogach sciany. Zakupilam juz takie ktore mozna regulowac "strumien" swiatla, tak aby jeden z nich oswietlal gorny ciag schodow, a ten po przeciwnej stronie dolny ciag.

  18. #18

    Domyślnie

    O widzisz MOhag to fajne rozwiązanie. Tylko ja nie widziałam takich kinkietów. Mam dwa ze starego mieszkania, ale tradycyjne. Zawsze można je gdzies indziej przyczepić. Ja na tej ścianie z luksferami już nie chcę wieszać oświetlenia, ale na sąsiednich tuż przy rogach mogłoby być.
    Mohag jeśli nie sprawiłoby ci to wielkiego kłopotu, mogłabys wkleić swoje kinkiety?

  19. #19

    Domyślnie

    Anisia, klopot z photosem to moze nie wielki... tylko ze musze zlezdz do piwnicy i przekopac dziesiatki kartonow z "wykonczeniowka" nawet juz nie wiem gdzie co mam Ja wizje dodatkow mialam juz dawno temu jak Rubik jeszcze byl rozgrzebany a u mnie wszystko bylo juz kupione.
    Ale postaram sie cos poszukac w necie podobnego

  20. #20

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony