dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 141
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2817
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    almert

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1

    Domyślnie projekt M02 KONKURSOWY

    Witam wszystkich forumowiczów
    Czy ktoś zbudował już lub jest w trakcie budowy"konkursowego"-ogromnie jestem ciekaw jak wygląda w środku,jak się bedzie w nim żyło,ewentualnie jakie zmiany można w nim dokonać? Proszę odpowiedzcie

  2. #2

    Domyślnie Re: M-02 konkursowy

    Cytat Napisał almert
    Witam wszystkich forumowiczów
    Czy ktoś zbudował już lub jest w trakcie budowy"konkursowego"-ogromnie jestem ciekaw jak wygląda w środku,jak się bedzie w nim żyło,ewentualnie jakie zmiany można w nim dokonać? Proszę odpowiedzcie
    Ja chcę zacząć na wiosnę. Na razie mam parę miesięcy na przemyślenia.
    Wstępne wnioski - dylematy:
    - duża ilość stali ( wszystko zaprojektowane jakby dla budowy na szkodach górniczych) - pewnie można trochę odpuścić
    - okna - 15 cm od sufitu - moża jednak zrobić klasycznie ?
    - okna szczytowe - zamiast 3 pojedyńczych - 1 trójkwaterowe z zachowaniem proporcji podziału.
    - i oczywiście z czego budować ?????

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nulka

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie,
    niestety nie buduje (jeszcze) m02, ale to teraz nasz faworyt. Czekamy na nowy plan zagospodarowania i jezeli dom bedzie spelnial wszystkie wymagania najprawdopodobniej kupimy ten projekt.
    W grudniowym albo styczniowym numerze muratora (w artykule 'Kolorowe okna') jest zdjecie domu b. zblizonego do m02. Dom zostal wybudowany w okolicach Warszawy.
    Jezeli chodzi o zmiany, bedziemy chcieli dodac kilka okien dachowych i moze przesunac troche scianki dzialowe na poddaszu. Zrezygnujemy tez z desek na elewacji.
    W jakich rejonach beda staly Wasze domy?

  4. #4

    Domyślnie

    Tez jestesmy na etapie poszukiwania projektu, M02 przypadl nam do gustu. Ale ma 2 rzeczy ktore chcielibysmy zmodyfikowac, troche maly salon i mala lazienka na górze.

    Moze ktos juz go wybudwal chetnie bysmy zobaczyli jak wyglada po wybudowaniu ?

    Moze ktos zna inne projekty na podobnym ukladzie , litery T Lub L

    Domenk bedziemu budowac w Lodzi w 2006 roku

  5. #5

    Domyślnie Re: M-02 konkursowy

    Cytat Napisał giagi
    Cytat Napisał almert
    Witam wszystkich forumowiczów
    Czy ktoś zbudował już lub jest w trakcie budowy"konkursowego"-ogromnie jestem ciekaw jak wygląda w środku,jak się bedzie w nim żyło,ewentualnie jakie zmiany można w nim dokonać? Proszę odpowiedzcie
    Ja chcę zacząć na wiosnę. Na razie mam parę miesięcy na przemyślenia.
    Wstępne wnioski - dylematy:
    - duża ilość stali ( wszystko zaprojektowane jakby dla budowy na szkodach górniczych) - pewnie można trochę odpuścić
    - okna - 15 cm od sufitu - moża jednak zrobić klasycznie ?
    - okna szczytowe - zamiast 3 pojedyńczych - 1 trójkwaterowe z zachowaniem proporcji podziału.
    - i oczywiście z czego budować ?????
    witam pozostałych - o co chodzi z ta stala??????? a klasycznie to niby jak, sypialnia na gorze przez garderobę jest super, te dwie pozostale chyba troche za małe - co o tym sadzicie??

  6. #6

    Domyślnie projekt MO2 z muratora

    Witam
    jestem na etapie wyboru projektu na budowe swego wlasnego kata.Ostatnio ogladalam proejkt z muratora MO2, co sadzicie o tym projekcie. osobiscie powiem ze dla mnie wyglad zewnetrzny nie budza etnuzjazmu cos bym zmienila natomiast wewmetrzne rozplanowanie jest ok. Ciekawa jestem co o nim sadzicie, a moze ktos mi doradzi co mozna zmienic by na zew.wygladal rowniez zachecajaco

  7. #7

    Domyślnie Re: projekt MO2 z muratora

    Poczytałem sobie trochę nr4/2005 Muratora z opisem tego domu. Mnie projekt się spodobał, ale w wersji powiększonej. Niestety garaz jest na jeden samochód, dla mnie jest to wadą, zadzwoniłem kilka minut temu do redakcji podpytać o ten projekt i adaptacja jak najbardziej jest mozliwa. We wtorek porozmawiam z autorka projektu i albo będę drążył temat takiej adaptacji, albo zostanę przy moim dotychczasowym projekcie - faworycie. A wygląd elewacji, to kwestia gustu, mnie pasuje.
    Pozdrawiam
    Piotr
    Mieszkam w domu!

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj Piotrusiek :)
    Dzieki za odpowiedz na moj post. Nie ukrywam, ze twoja odpowiedz troche podniosla mnie na duchu i troszke przekonal do tego projektu, dlatego ze oprocz tego projektu mam jeszcze dwa tj. SATURN z pracowni ING a drugi to projekt z cieplych domow LMP 97. Jestem ciekawa o jakim faworycie Ty piszesz :D moze podzielisz sie i odslonisz choc rabka tajemnicy :wink: o swoim projekcie. Jezeli bedziesz cos wiecej wiedzial o projekcie MO2 mam nadzieje ze dasz mi znac. Pozdrawiam cieplutko i milego weekendu :D

  9. #9

    Domyślnie

    Witaj
    Rozważam projekt z pracowni Krajobrazy - "Szmaragd", w grę wchodzi już tylko jedna zmiana - rozciagnięcie garazu do drugiego stanowiska, ale to nie problem ze względu na konstrukcję. Trochę pisałem tutaj na jego temat - cofnij 1-2 strony, powinny się znaleźć wątki.
    W przypadku M02 wygląda to niestety inaczej, w rozmowie telefonicznej zasugerowano likwidację spizarni (trochę mi jej szkoda) i powiększenie domu w/g propozycji opisanej nr4 gazety. We wtorek mam nadzieję porozmawiam z autorką, to popytam trochę.
    M02 jest nowym projektem i podobno jest nim spore zainteresowanie, może wskutek pytań i propozycji inwestorów powstaną kolejne wersje domu? Byłoby miło, ja moge troche poczekać, musze nabrać oddechu finansowego po zakupie działki i ją uzbroić, projekt więc moge zakupić za kilka miesięcy, może w ciągu tego czasu pojawi się jakaś nowa wersja M02?
    Podobają mi się zmiany opisane w gazecie, zmienione okna na górze i na dole w elewacji frontowej oraz oraz kolorystyka górnej części zamiast pokrycia elementami drewnianymi.

    Pozdrawiam
    Piotr
    Mieszkam w domu!

  10. #10

    Domyślnie

    :D Hej
    Nie odpowiadalam dlugo na post, a to z wiadomych powodow. Piszesz o Szmaragdzie mi rowniez podoba sie ten projekt, a czkolwiek jak sam zauwazyles brak jest scianki kolankowej. ktora znacznie zmniejsza powierzchnie uzytkowa poddasza. Szkoda, ze nikt wiecej nie wypowiedzial sie na moj post. Dzieki i pozdrawiam :D

  11. #11

    Domyślnie Re: M-02 konkursowy

    quote]
    witam pozostałych - o co chodzi z ta stala??????? a klasycznie to niby jak, sypialnia na gorze przez garderobę jest super, te dwie pozostale chyba troche za małe - co o tym sadzicie?? [/quote]

    te sypialnie jesli chcesz mozesz powiekszyc jak opisano w murator 4/2004
    Rudazona

    Czym chata bogata, tym portfel biedny

  12. #12

    Domyślnie m02 ktoś buduje

    cy ktoś już budował lub buduje dom z muratora m02

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spot

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    nie mam dostępu do muratora 4.2004. Na razie
    Na czym miałyby polegac zmiany dotyczące sypialni. Sypialni wszystkich, czy jakiejś konkretnej?

    W "zbuduj dom" 1/2005 z marca tego roku jest artykuł o p. architekt, która projektowała ten domek. Jest tam też zdjęcie. To musi byc ten sam projekt, chociaż wydaje się być nieznacznie zwiększony - na zdjęciu od strony ogrodu na wysokości salonu sa trzy okna w miejsce dwóch z projektu. Czy wiecie coś na ten temat?

    Pozdrawiam,

  14. #14

    Domyślnie

    sorry chodzilo nr 4/2005
    W tym Muratorze sa opisane zmiany jakie inwestor wprowadzil w projekcie. Jesli chodzi o zwiekszenie pokoi to napisali ze mozna przedluzyc dom najlepiej o 90cm (lub wielokrotnosc) powiekszajac salon (i sypialnie nad nim) oraz gabinet (i pokoj nad nim). Te 90cm wynika z konstrukcji dachu lub stropu. Wydaje sie, ze podobnie bedzie z przedluzeniem pokoju nad garazem. Jesli jestes z Warszawy mozesz kupic ten nr Muratora na kamionkowskiej - w redakcji po nizszej cenie 5-6PLN.
    pozdrawiam
    Rudazona

    Czym chata bogata, tym portfel biedny

  15. #15

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna kosztorys tego domku (M02) - a z rozbiciem na fazy byłoby już w ogóle super - i mógły się nim podzielić na tym forum.

    pozdrawiam

    Mirek z Warszawy

    PS. Jestem bardzo zainteresowany tym projektem, ale nie znam szacunków cenowych.

  16. #16

    Domyślnie

    też jest to nasz faworyt w projektach jeśli otrzymamy zgode na budowe tego domu to w przyszłym roku zaczniemy a moze fundamenty w tym roku tylko zmienimy strop na drewniany i mniejsze okna, blachodachówka to wszystko aby zmniejszyć koszta budowy może macie pomysły na zmniejszenie kosztów budowy tego domu ?

  17. #17

    Domyślnie

    Amert,

    Wg mojej orientacji powinno byc taniej jesli zmienisz sciany na jednowarstwowy beton komorkowy polskiego producenta.
    Mozna tez zmienic pokrycie na dachowke bitumiczna - wtedy wystarczy lzejsza konstrucja dachowa - zaoszczedzisz na drewnie. Obydwa pomysly są zmianą projektu. Elewacja na pietrze z desek tez jest drozsza niz tynki.
    Likwidacja jednej lazienki na gorze.

    Strop drewniany jest chyba droższy niż gęstożebrowy. Czy sie myle?

    Ja tez sie zastanawiam nad tym domkiem. To jest teraz dla mnie nr 2 lub 3.

    Czy moglbys mi przeslac wykaz materiałów potrzebnych do budowy oraz zakres prac związane z tym projektem, jesli nie narusza to umowy autorskiej? moj mail:
    [email protected]
    pozdrawiam
    Rudazona

    Czym chata bogata, tym portfel biedny

  18. #18

    Domyślnie

    w przyszłym tygodniu bedziemy rozmawiac o tym projekcie z architektem jestesmy przy załatwianiu papierów które chyba zlece komus ale jak bede cos wiedziała to dam znac tylko interesuje mnie czy na pewno strop drewniany jest drozszy z tego co sie dowiadywałam miał byc tanszy

  19. #19

    Domyślnie

    Martamola, jak tam rozmowy z architektem nt. projektu?

    Czy kupiłaś projekt gotowy w Muratorze i robisz jego adaptację, czy też architekt robi Ci nowy projekt "na podstawie" Muratora?
    Mirek z Warszawy

  20. #20

    Domyślnie

    Jak już wspominałem, jestem zainteresowany projektem "M02 konkuroswy".

    Główne zmiany, jakie chciałbym wprowadzić to:
    - częściowe podpiwniczenie budynku (nie wiem jak to wpłynie na wysokośc budynku - czyli wysokość wjazdu do garażu, tarasu i wejścia i gdzie najlepiej ulokować wejście do piwnicy)
    - powiększenie salonu (było opisane w Muratorze 4/2005) o 0,9m
    - zmiana kolorystyki (było opisane w Muratorze 4/2005) (beże i brązy)
    - rezygnacja z drewnianych wykończeń na ścianach (było opisane w Muratorze 4/2005)
    - dodanie okien połaciowych (było opisane w Muratorze 4/2005) (w łazience, na klatce schodowej, zastanawiam się też nad oknami połaciowymi w pokojach - same okna szczytowe to może być mało zwłaszcza w dużej sypialnii na poddaszu)
    - zamiana jednej łazienki na poddaszu na garderobę (było opisane w Muratorze 4/2005) - nie potrzeba mi w tak małym domu aż trzech łazienek
    - powiększenie drugiej łazienki na poddaszu (było opisane w Muratorze 4/2005) (niestety kosztem jednej z sypialnii ale za to będzie i wanna i natrysk)
    - doświetlenie holu na poddaszu (nie wiem czy okono połaciowe na klatce schodowej wystarczy)
    - zmiana okien (na balkonowe) w ścianach szczytowych (było opisane w Muratorze 4/2005)
    - dodanie okna w pom. gospodarczym i gabinecie na parterze (było opisane w Muratorze 4/2005)
    - zmniejszenie okna w jadalni (było opisane w Muratorze 4/2005)
    - ewentualna zmiana technologii budowy ścian np. na ceramikę + wełna mineralna lub nawet na ścianę jednowarstwową (tutaj cały czas jestem niezdecydowany)
    - ewentualna zmiana pokrycia dachowego np. na dachówkę cementową, blachodachówkę lub dachówkę bitumiczną (tu też nie jestem do końca zdecydowany, ale chyba zdecyduję się na ceramikę bo dobrze tłumi poddasze)
    Co o tym myślicie? Jakie Wy zmiany wprowadzacie w projekcie?


    Jest jeszcze kilka kwestii, nad którymi się zastanawiam, a ktoś z Was może już je przemyślał i zna odpowiedzi:
    - z tego co się orientuję to dom ma zaprojektowane ogrzewania gazowe, czy łatwo go przystosować do innego typu np. olej i jakie byłyby tego koszty?
    - Czy można przenieść kotłownie do planowanej piwnicy i gdzie ją najlepiej ulokować (w sensie pod czym)?
    - czy warto zbudować nawet niewielką ścianę kolankową aby powiększyć poddasze, czy też związane z tym inne koszty (o zmiane bryły czyli estetyce nie wspomnę) bedą zbyt duże?
    - z tego co wiem to ten dom jako ogrzwanie ma planowane kaloryfery, czy wg. Was ogrzewanie podłogowe na partarze byłoby wskazane?
    - byłbym zaintreresowany budową kominka z kołnierzem wodnym, ale nie wiem jak duże zmiany mogłoby to wprowadzić do projektu?

    pozdrawiam
    Mirek z Warszawy

Strona 1 z 141

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony