dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie Jak samodzielnie kłaść panele

    Stwierdziłam, że spróbuję kłaść panele "tymi rencami" z pomocą życzliwych jeszcze jednych rąk. Panele są na klika, proszę o rady, co zrobić, żeby tego nie schrzanić.

  2. #2

    Domyślnie

    http://melnox.pl/nt-bin/melnox/index1.htm
    w dziale poradniki jest do sciągnięcia instrukcja układania paneli

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Wielkie dzięki!!

  4. #4

    Domyślnie

    Na pewno dasz sobie radę jest to bardzo proste, klika chwil treningu i pójdzie jak z płatka. Co prawda wygodniej się robi z drugą osobą do pomocy ale samemu to też żaden problem .

    Pozdrawiam i życzę przyjemnnej pracy.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  5. #5

    Domyślnie

    Na pewno dasz sobie radę jest to bardzo proste, klika chwil treningu i pójdzie jak z płatka. Co prawda wygodniej się robi z drugą osobą do pomocy ale samemu to też żaden problem .

    Pozdrawiam i życzę przyjemnnej pracy.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  6. #6

    Domyślnie

    przeszedłęm to miałem pomocnika a czasami nawet było nas trzech bo jak pokój ma 6 m to jest ciężko
    ale co moge doradzić wszystko jest dla ludzi do zrobienia Panel muszą sie mijać a pod nimi niewiem co bedziesz stosował ja miałem płyte eko czy jak to se zwie i pamietaj nie kładz je na styk tylko daj 2 mm czy wiecej luzu jak bedziesz kładł te płyty bo jak na styk sie daje to może podłoga pracować i oczywiście miedzy ścianą a panelem też musi być przerwa taka aby listwa przy podłogowa zasłoniła ta szpare
    AHA niewiem jakiej firmy bedziesz kładł panele ale są takie firmy że z paczki jak bedziesz rozkładał panele to jak byś nie kąbinował to i tak słoi nie skojażysz MÓWIE TU O PANELACH WYGLADAJĄCYCH JAK DESKA wiec rada jes moja taka jak masz pare paczek to porozcinaj je i posegreguj deskami żeby jeden wzór był poukładany w stos a inny wzór na innym stosie jak bedziesz montował te panele to bedziesz miał ciąg jednego wzoru i wtedy słoje bedą takie jak byś miał jedną długą deche i nie bedzie widać łączeń
    Dobra bo sie rozklikałem jak coś nie jasne to sie pytać ( czasami można troche dobić panel za pomocą młotka i klocka jak sie pojawi szczelina bo to też sie zdaża
    Pozdrawiam ARi

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Dzięki ARi. za podpowiedź.
    Panele są z Melnoxu, wzór pinia anitic (decha) i do położenia mam "trochę" więcej niż 6m, bo jest tego cosik w okolicach 55m kw. Ale zaczniemy od mniejszego pokoju, potem korytarz i salon. Myślę, że "po drodze" się nauczymy . Listew nie zamierzam dawać, i to z czystego sknerstwa, bo te panele to mają być tymczasowo (wiem, wiem, prowizorki są najtrwalsze), potem drewienko pójdzie na podłogę.
    Pod panele będę kładła tekturę falistą, taką, jaką się daje pod deską barlinecką. I tu mam pytanie: na zakład ją kłaść? I ile tego zakładu ma być? ~ 20cm?
    PS. I jeszcze jedno. Hmmm... jakby tu powiedzieć... jam jest pci żeńskiej

  8. #8

    Domyślnie

    jak napisał ari między ścianą a panelem musi byc szczelina ok 1cm,paneli idealnie równo nie dotniesz więc raz będzie to 0,5cm a raz1,5cm szczerze mówiąc nawet jak na prowizorkę to bez listew przypodłogowych nie będzie to piękny widok.

  9. #9

    Domyślnie Re: Jak samodzielnie kłaść panele

    Cytat Napisał Baru
    Stwierdziłam, że spróbuję kłaść panele "tymi rencami" z pomocą życzliwych jeszcze jednych rąk. Panele są na klika, proszę o rady, co zrobić, żeby tego nie schrzanić.
    Najgorsze są pierwsze 2-3 rzędy desek - dociskanie lub dobijanie następnego rzędu może "rozwalić" wcześniejsze; dlatego ważne jest wstawienie między ścianę a pierwszy rząd jakiejś długiej, prostej listwy dystansowej, która raz: pozwoli na zachowanie odpowiedniego odstępu między panelami a ścianą, dwa: zapobiegnie "rozwałce".

    Panele na kilka dni przed położeniem wyjmij z opakowania - niech poleżą w miejscu,gdzie docelowo będą kładzione. Panele po rozpakowaniu potrafią wchłonąć nieco wilgoci z powietrza lub z podłoża, a przy tym lekko "puchną". Jeśli położysz panele bez takiego ich "sezonowania" i w dodatku bez 1 cm odstępu od ścian, to podłoga, wyglądająca pięknie i równo, po kilku dniach może przypominać góry i doliny. Jeśli tak się stanie - nie ma co rozpaczać, trzeba wyfezować odstęp pod ścianami - po kilku dniach wszystko wróci do normy.

    A ! Jeszcze jedno: panele na ogół wymagają dobijania. Rób to delikatnie, przez jakąś deseczkę - bez tego na krawędziach paneli mogą łatwo odłupać się drobniutkie fragmenty "laminatu", co wygląda fatalnie !
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo1960
    jak napisał ari między ścianą a panelem musi byc szczelina ok 1cm,paneli idealnie równo nie dotniesz więc raz będzie to 0,5cm a raz1,5cm szczerze mówiąc nawet jak na prowizorkę to bez listew przypodłogowych nie będzie to piękny widok.
    I o to chodzi - jak będzie wstrętnie wyglądać - zmobilizuje to mojego małża do podjęcia decyzji o lepszej podłodze, a jakby wyglądało nieźle - to by lata leżało. A przeprowadzić się musimy w miarę szybko, stąd te panele...

  11. #11

    Domyślnie

    "Pod panele będę kładła tekturę falistą, taką, jaką się daje pod deską barlinecką. I tu mam pytanie: na zakład ją kłaść? I ile tego zakładu ma być? ~ 20cm? "


    Co cię głowa boli , jeżeli te panele to tylko prowizorka to tektórę połóż na styk lub max 5 cm zakładu
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Cytat Napisał maro74
    Co cię głowa boli , jeżeli te panele to tylko prowizorka to tektórę połóż na styk lub max 5 cm zakładu
    Brawo Maro!! Tak proste, a ja się głowię!! Święte słowa!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony