dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Połączenie dwóch balkonów

    Cześć, mam pewien problem. Remontuję właśnie duży pokój (a właściwie robię od podstaw) i mam w nim dwa balkony. Niby fajna sprawa, ale bardzo mi przeszkadzają drzwi do jednego z nich. Pomyślałem o tym żeby zamurować te drzwi a te dwa balkony jakoś ze sobą połączyć. Tutaj właśnie kieruję pytanie do Was. Macie może jakieś ciekawe pomysły jak je połączyć, żeby nie wyglądało to tragicznie? Myślałem żeby trochę to skuć, dodać zbrojenie i połączyć je po skosie (dodatkowa podpórka/kolumna itp odpada). Ale może jest ktoś tutaj, kto znajdzie lepsze rozwiązanie. Załączam zdjęcie poglądowe, jeśli będzie zainteresowanie i będzie trzeba zrobić więcej zdjęć, to nie ma problemu. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Balkon.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	367007

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Dorzuć jakieś inne zdjęcie bo ciężko się dopatrzeć gdzie są owe drzwi do zamurowania. Jak połączysz oba balkony to głową o okap będziesz zawadzał chyba ?

  3. #3

    Domyślnie

    Ciężko jest zrobić inne tak żeby było widać drzwi i balkon, bo na dole jest sporo roślinność, która zasłania. Zaznaczyłem na zdjęciu o które drzwi chodzi Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Balkon.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	367013 . No i właśnie wczesniej też mnie ktoś uświadomił, że tam będzie za nisko... Nie wiem już co z tym zrobić, bo te drzwi nijak mi nie pasują. Jeśli zostaną, to praktycznie cała ściana będzie "zmarnowana", bo nic nie będę mógł przy niej postawić, bo na końcu tej ściany, prostopadle do niej są drzwi wyjściowe z pokoju. Zamurowanie tych drzwi i zrobienie wejścia z innego pomieszczenia też odpada, ponieważ drugie pomieszczenie, które jest przy tym balkonie, to łazienka. Tutaj jeszcze foto jak to wygląda od środka.
    Ostatnio edytowane przez harker ; 11-09-2016 o 18:14

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie ważniejsza jest użyteczność wnętrza niż balkon. I z braku innego rozwiązania po prostu zrób zamiast drzwi okno, a balkon niech sobie zostanie. Z tak niskim okapem to raczej mało użyteczny kawałek powierzchni. Okno w pokoju się przyda, a jeśli będzie z czymś kolidowało to po prostu zamuruj całość.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Na balkonie zalóz duze okna i zrób sobie ogrod zimowy
    Drzwi zdemontuj i zrob wolne przejscie do ogrodu zimowego
    Przy okazji bedziesz mial jasniej w pokoju
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie ważniejsza jest użyteczność wnętrza niż balkon. I z braku innego rozwiązania po prostu zrób zamiast drzwi okno, a balkon niech sobie zostanie. Z tak niskim okapem to raczej mało użyteczny kawałek powierzchni. Okno w pokoju się przyda, a jeśli będzie z czymś kolidowało to po prostu zamuruj całość.
    O zamurowaniu całości i porzuceniu w niepamięć tego balkonu też myślałem, ale trochę szkoda takiego kącika, bo chciałem tam sobie zostawić miejsce żeby poczytać w spokoju książkę pod daszkiem itp. To przejście z jednego balkonu na drugi też po dłuższym zastanowieniu bez sensu właśnie ze względu na wysokość okapu. Chyba nic fajnego nie da się tu wykminić ;/

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Na balkonie zalóz duze okna i zrób sobie ogrod zimowy
    Drzwi zdemontuj i zrob wolne przejscie do ogrodu zimowego
    Przy okazji bedziesz mial jasniej w pokoju
    Ciekawy pomysł, ale nie na mój obecny budżet. A właśnie to przejście wolałbym mieć mimo wszystko zamurowane.
    Ostatnio edytowane przez harker ; 11-09-2016 o 19:59

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Drzwi zamuruj a na balkonie posadz iglaki wolnorosnace w duzych pieknych drewnianych donicach
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony