dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał D0ti_01 Zobacz post
    ok tak myślałam ale co to znaczy że drzewo ma swoje wymagania?
    Drewno nie drzewo, wiekszosc producentow parkietów z litego drewna i desek trójwarstwowych podaje graniczną temp. posadzki 27 oC. Tak trzeba dobrac ocieplenie budynku, okna i przeliczyc rozstaw, przepływy, dT aby tej temperatury nie przekroczyc.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    ja polecam, ale ważne aby nie były grube. skandynawscy producenci kahrs i tarkett robią świetnej jakości deski warstwowe o grubości już od 7 i 8,5 mm. przy takich parametrach podłogówka działa bez różnicy w temperaturze powierzchniowej w porównaniu do gresu - kładłam 6 lat temu, na początku mierzyłam, porównywałam, mam tylko sterowanie pogodowe dla całego domu, dziś zrobiłabym tak samo.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    D0ti_01

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    No a ja słyszałam że deski podłogowe to min calówki bo będą się uginać? Co Wy na to ?

  4. #24

    Domyślnie

    Podłączę się pod ten temat.
    Dom, ściany porotherm 24, styropian 22 cm szary. Podłoga na gruncie 30 cm styropian. Okna 3 szybowe i rekuperacja. Poddasze ocieplone 40cm wełny.
    Według nazwy dom NF40.
    W takim domu wszędzie podlogowka.
    Pisze w temacie paneli na ogrzewaniu, a właściwie o odstępach rurek. Dom raczej niskoenergetyczny i pytanie czy założony (bez projektu - proszę nie wyzywać) odstęp 15 cm w przypadku paneli quickstepa 8mm wystarczy? Proszę o opinię użytkowników takiej mniej\wiecej konfiguracji, tj. paneli (chodzi o grubość) i z takim rozstawem rurek ogrzewania podłogowego.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał D0ti_01 Zobacz post
    No a ja słyszałam że deski podłogowe to min calówki bo będą się uginać? Co Wy na to ?
    Uginac? przeciez nikt tam czołgiem jezdził po nich nie bedzie

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Uginac? przeciez nikt tam czołgiem jezdził po nich nie bedzie
    Jak by leżały na legarach (podparte co kilkadziesiąt centymetrów), to moglibyśmy mówić o uginaniu. Jak ma drewno leżeć na podłogówce, to całą powierzchnią i nie ma co brać pod uwagę uginania.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony