dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jaką lodówkę kupić? Samsung, Beko, czy może coś innego?

    Cześć!
    Stoję przed wyborem lodówki do nowej kuchni.
    Do tej pory zastanawiam się pomiędzy lodówką Beko CNE520EE0ZGB, a Samsung RB36J8799S4 (lub inna z Chef colection)
    Która z nich będzie lepszym wyborem?
    Ewentualnie może polecacie jakąś inną?

  2. #2

    Domyślnie

    ja niedawno wymieniłem lodówkę na samsunga właśnie i jestem zadowolony

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    radzę zwrócić uwagę na energochłonność A++ to moim zdaniem min.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wybrałem LG, jak narazie jest wszystko ok.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5

    Domyślnie

    a może SAMSUNG RB-31 FERNBSA ???

    ja taką za jakis miesiąc, może dwa kupie

    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    lodówkę samsunga mam już około 6-7 lat i sprawuje się bardzo dobrze, jak dotąd żadnych problemów

  7. #7

    Domyślnie

    Kiedyś jeden sprzedawca w sklepie powiedział mi, że w Samsungach lubi się psuć elektronika, której wymiana potem sporo kosztuje, ale nie wiem na ile to prawda, a na ile nie był wielbicielem tej marki

  8. #8

    Domyślnie

    Hej ja właśnie też stoje przed kupnem lodówki i zastanawiam się nad Samsungiem i w grę wchodzi albo Samsung RB31FERNCSA lub Samsung RB29FSRNDSA. Moze ktos z was posiada, którą z tych wersji i może coś mi podpowiedzieć.

  9. #9

    Domyślnie

    Wiecie co z tego co czytam jeżeli ktoś chce zakupić lodówkę mogę polecić Samsunga RB31FERNBSS lub wersje RB31FERNCSA. Ta pierwsza ma energoszczędność A+++ a ta druga A++ ale jeżeli chodzi o recenzje w sumie nie ma złych.. W tej cenie.

  10. #10

    Domyślnie

    Teraz lodówki (a szerzej każdy sprzęt elektroniki użytkowej) konstruowany jest tak by w początkowym okresie zachwycać i dawać satysfakcję z użytkowania. Ale tylko przez dwa lata : -)
    Proponuję kierować się długością gwarancji, ale tylko gwarancji producenta a nie żadnych wymysłów typu "gwarancja" wykupowana w sklepie RTV/AGD (bo to żadna gwarancja tylko bardzo ograniczone ubezpieczenie od uszkodzenia i włos ci się zjeży na głowie, jak się wczytasz we warunki tego ubezpieczenia).

    Ja jestem w trakcie kupna sprzętu AGD. Poza funkcjonalnością, wyglądem i jakością wykonania, kierowałem się długością gwarancji producenta. Lodówkę i zmywarkę mam Hotpointa (czyli de facto Whirlpoola) z gwarancją czteroletnią, indukcję IKEI (czyli Electroluksa) z gwarancją pięcioletnią, piekarnik Samsunga (czyli Samsunga : -) z gwarancją pięcioletnią. Przez najbliższe cztery/pięć lat mam w nosie uszkodzenia.
    Dodatkowo, sprzęt często psuje się w niedługim czasie po końcu gwarancji, a taki sprzęt nie wie, że mam przedłużoną gwarancję, więc nie uszczupli portfela jak popsuje się (tak jak go zaprogramowali) po trzech latach od uruchomienia : -)

    Co do klasy energetycznej. Nie kierujcie się bezrozumnie znaczkami typu A++, A+++, itp. Pod każdym z nich ukrywa się konkretne zużycie prądu. Co z tego że A+++ zużywa dużo mniej od A+ jak różnica w cenie zakupu zwróci się na przykład po 10 latach? To taka odwrotność rat. Wpłacasz teraz 1000zł i odzyskujesz tę kasę w miesięcznych ratach po 8zł. Warto? Sprawa indywidualna.
    Poza tym klasa na przykład A++ nie zawsze oznacza to samo. A+++ w lodówce dwudrzwiowej to dużo większe zużycie prądu od klasy A+ w małej lodówce metr dwadzieścia, bo klasa odnosi się do konkretnego segmentu produktów a nie jest wartością bezwzględną zużycia prądu.
    I oczywiście klasa energetyczna to widełki zużycia. Produkty tego samego segmentu i tej samej klasy i mogą mieć różne zużycie, ponieważ jeden ledwo mieści się w klasie a drugiemu bardzo mało brakuje by przejść do klasy wyższej.
    A wszystko to przy założeniu, że podane wartości odpowiadają rzeczywistości. A gdzieś czytałem, że podane przez producenta wartości mają się nijak do rzeczywistego zużycia (zupełnie jak normy zużycie paliwa w autach).

    Miejcie świadomość że tak naprawdę producentów AGD jest niewielu. Amica należy do Samsunga. Electrolux, AEG, Zanussi, Beam - to jedna firma. Hotpoint, Ariston, Whirlpool - to także jedna firma. Polar, Zelmer, Mastercook, Siemens - to wszystko Bosch. Itd, itd...
    Ostatnio edytowane przez pawelpiwowarczyk ; 28-09-2016 o 07:47

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Lodówko-zamrażarka Whirlpool działa mi już 15 rok, raz w roku rozmrażam i myję. Oczywiście można twierdzić, że 15 lat temu to inne lodówki produkowali (tak jak kiedyś inne auta - nie do zajechania). Bazując na własnych doświadczeniach z tą marką wybrałem sobie cały osprzęt Whirlpoola. Z kolei u rodziny została kupiona kuchenka Amiki i niestety, po 3-4 latach zaczęły szwankować palniki gazowe, tak że do tej marki własne doświadczenia mnie nie przekonują. Obawiam się jednak, że każdy wybór będzie dobry, bardziej bazujemy na własnych niemierzalnych upodobaniach co do konkretnej marki niż na obiektywnych porównaniach.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    majsterofdizajster

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Lubnica
    Kod pocztowy
    04-382
    Posty
    3

    Domyślnie

    A ja mam w domu Beko od dłuższego czasu i nie narzekam, bez awaryjna, prądu też dużo nie żre a miejsca w niej pod dostatkiem.

  13. #13

    Domyślnie

    równiez mamy beko i jestemy zadowoleni, bardzo pojemna, póki co ani razu się nie zepsuła - jest ok

  14. #14

    Domyślnie

    Mam ten model Samsunga, do tej pory nie wymagała [spam] jednak takie sprzęty psuja się około 5 lat od zakupu, więc nie można stwierdzić, czy na pewno taka bezawaryjna jak się wydaje
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 16-08-2017 o 11:56

  15. #15

    Domyślnie

    "sprzęt często psuje się w niedługim czasie po końcu gwarancji, a taki sprzęt nie wie, że mam przedłużoną gwarancję". Płyta z IKEA nie wie . że gwarancja na prawie całe AGD w Ikea to 5 lat?

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darostaszk

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-796
    Posty
    4

    Domyślnie

    z beko najbardziej podobają mi się reklamy, a tak serio to lodówki i tak wytrzymują najdłużej mają wg badań "czas życia" nawet 6-8 lat, w przeciwieństwie do mniejszych sprzętów które dokładnie po 2 latach siadają

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony