dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 290 z 448
Pokaż wyniki od 5.781 do 5.800 z 8949
  1. #5781
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Kominki Piotr Batura .Piotrze nie bierz sobie tak wszystkiego do serca.Oni powiedzieli to z zazdrości.Na życzenie klienta.....jak to zaznaczasz, robisz tak by technicznie było według norm a dopiero potem dopasowany do tego wygląd ,któremu inwestor cię zaskakuje.W/w kominek z fotek nie dla każdego ale już sama oprawa jest bardzo zaskakująca i ciekawa.Forest takich nie robi ,więc zapewne nic nie napisze.

  2. #5782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Proszę bardzo: ładny złocony HKD 6 w obudowie kaflowej w stylu secesyjnym. Kafle polskiej produkcji z firmy Kafel-Kar skrywają wewnątrz kumulację ciepła. Kafel z postacią aniołka (odtworzony specjalnie na życzenie klienta wg oryginału z pieca w pewnym dworku). Nie dopuszczam myśli, że tym razem ktoś będzie miał skojarzenia z pralką
    dzięks,
    Podoba mi się rozwiązanie akumulacji. Co prawda kominek bez ławeczki, ale ważne, że centralnie we wnętrzu umiejscowiony jest. Pewnie daje radę cały domek ogrzać.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  3. #5783
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie


    To mój kominek w stanie dzisiejszym. Chciałabym aby na dole powstał betonowy klocek. Wys. 38cm,czyli dochodzący do ramki. Głęboki/szeroki 25cm. i dł. ok 2m. położony względem wkładu niesymetrycznie.
    Dla lepszego zobrazowania- luźna inspiracja:

    Czy ktoś ma w swoim portfolio zabudowę z użyciem betonu? Nie będzie się łuszczył? Mogę go zaimpregnować czy będzie czuć dziwny swąd pod wpływem temp? Czy mając taki klocek muszę jeszcze coś kłaść na podłodze przed kominkiem czy można zostawić drewno/panele dochodzące do klocka?

  4. #5784
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał olgusieniunieczka Zobacz post

    To mój kominek w stanie dzisiejszym. Chciałabym aby na dole powstał betonowy klocek. Wys. 38cm,czyli dochodzący do ramki. Głęboki/szeroki 25cm. i dł. ok 2m. położony względem wkładu niesymetrycznie.
    Dla lepszego zobrazowania- luźna inspiracja:

    Czy ktoś ma w swoim portfolio zabudowę z użyciem betonu? Nie będzie się łuszczył? Mogę go zaimpregnować czy będzie czuć dziwny swąd pod wpływem temp? Czy mając taki klocek muszę jeszcze coś kłaść na podłodze przed kominkiem czy można zostawić drewno/panele dochodzące do klocka?
    O betonach musisz poszperać - było , nawet nieźle opisane na innym wątku.
    Co do paneli - co zrobisz jak Ci wypadnie żarzący się węgielek podczas ,
    "grzebania" w kominku ?

  5. #5785
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    eniu co rozumiesz przez"grzebanie"....w kominku?Jest na FM Wojtuś , który nic nie grzebie a w kominku i ma klar.Nawet popiół mu znika.Grzebanie zostaw grzebiącym.Kawałek lady jej styknie a na podłodze w obrębie kominka nikt głupi nie kładzie jakiś łatwo palnych podług.

  6. #5786
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Liczyłam, że 12cm wnęki, plus 25 cm klocka wystarczy i na podłodze nic nie muszę kłaść. ew. szyba może.

  7. #5787
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał olgusieniunieczka Zobacz post
    Liczyłam, że 12cm wnęki, plus 25 cm klocka wystarczy i na podłodze nic nie muszę kłaść. ew. szyba może.
    Dobrze liczyłaś 12 + 25 = 37 . I to by "od biedy" starczyło gdyby było na podłodze,
    ale jak z klocka spadnie na podłogę będziesz biegać "jak kot z pęcherzem" .

    Pomysł z szybą rozwiązuje problem.

  8. #5788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Forest takich nie robi ,więc zapewne nic nie napisze
    Jak byś nie pitolił tak jak masz w zwyczaju, to znalazł byś na FM (a dokładniej w tym wątku) zarówno pierwszą złoconą realizację z kafli Kafel-Kar, jaką ta zacna kaflarnia podjęła się zrobić, jak i również pierwszy piec secesyjny z ich kafli, zrobiony ze zwymiarowanych kafli typowych (swego czasu utrudniali sobie bardzo życie). No i kilka innych "folderówek" ...
    No ale Ty wolisz znowu gadać byle gadać
    Żeby się nie licytować z Piotrem, kto ile i czego zrobił we współpracy z tą BARDZO DOBRĄ POLSKĄ kaflarnią (no bo są np. kaflarnie czeskie jeszcze ... ), poniżej projekt jednego z pieco-kominków, naszego wspólnego autorstwa (ogólna koncepcja techniczna i wykonanie Piotra, projekt - mój).
    Piotr zamieści pewnie resztę zdjęć już wykonanej realizacji.
    Może to dla kilku osób będzie niespodzianką, ale czasami "kominkarze" znają się i "lubieją" ze sobą współpracować. Przynajmniej co niektórzy ...
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piotr4 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	49162  
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #5789
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Dzięki eniu

  10. #5790
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Jak byś nie pitolił tak jak masz w zwyczaju, to znalazł byś na FM (a dokładniej w tym wątku) zarówno pierwszą złoconą realizację z kafli Kafel-Kar, jaką ta zacna kaflarnia podjęła się zrobić, jak i również pierwszy piec secesyjny z ich kafli, zrobiony ze zwymiarowanych kafli typowych (swego czasu utrudniali sobie bardzo życie). No i kilka innych "folderówek" ...
    No ale Ty wolisz znowu gadać byle gadać
    Żeby się nie licytować z Piotrem, kto ile i czego zrobił we współpracy z tą BARDZO DOBRĄ POLSKĄ kaflarnią (no bo są np. kaflarnie czeskie jeszcze ... ), poniżej projekt jednego z pieco-kominków, naszego wspólnego autorstwa (ogólna koncepcja techniczna i wykonanie Piotra, projekt - mój).
    Piotr zamieści pewnie resztę zdjęć już wykonanej realizacji.
    Może to dla kilku osób będzie niespodzianką, ale czasami "kominkarze" znają się i "lubieją" ze sobą współpracować. Przynajmniej co niektórzy ...
    Pozdrawiam.
    Ja tam poczekam z przyjemnością.Piotr rozwiązał problem technicznie i jeszcze go wykonał.Jakie to piękne jak "kominkarze" się "lubieją" i jeden drugiemu robi świetną reklamę.Brawo forest,tak trzymać.Mam tak samo, tak jak w powiedzeniu....,że"uczeń przewyższył mistrza".

  11. #5791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Skoro zagłębiamy się już tak daleko, to "oddajmy cesarzowi co cesarskie":
    Wizualizacja: Jacek Michalak
    Adaptacja projektu do kafli i wykonanie rysunków 3D : Forest Natura
    Splendor i kasa: Piotr Batura

    Więcej obrazków pieca: http://www.kominki-batura.pl/kaflowy3_8s.html

    z dedykacją dla niktspecjalny
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06468.JPG
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	49163   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budz kominek kol.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	49164  

  12. #5792
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wybacz Piotr ale ja go mojej małży nie pokaże.Pokaże go natomiast moim znajomym którzy chcą z tobą porozmawiać a kontakt już mają.Ja to swojego smolucha chyba już niedługo wyrzucę.Chociaż grzać ,grzeje i nawet dobrze sobie radzi.

    pzdr.

  13. #5793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    Dokładnie cała stylizacja wokół, to jedne wielki chaos, do tego ten sufit z imitacja belek.....bezguście totalne. W innej aranżacji, w mega dużym salonie, z piękną podłogą z gresu, oknami od sufitu do podłogi, z obudową ze szlachetnego kamienia, byłby ''do kupienia'' a tak .....obudowano go karton-gipsem pomalowano srebrzanką , dodano gipsowe kfffiotki , w takim wydaniu aż razi w oczy.

    Jeszce tylko słówko w sprawie całkiem udanej prowokacji: kominek był pierwszą inwestycją całkowitej przebudowy i totalnej zmiany wystroju wnętrz. Ciekawostką jest natomiast, że niektórzy forumowicze ukazali swoje prawdziwe oblicze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0007.JPG
Wyświetleń:	415
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	49320  

  14. #5794

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jeszce tylko słówko w sprawie całkiem udanej prowokacji: kominek był pierwszą inwestycją całkowitej przebudowy i totalnej zmiany wystroju wnętrz. Ciekawostką jest natomiast, że niektórzy forumowicze ukazali swoje prawdziwe oblicze.
    No cóż - jeżeli to miała być prowokacja, to chyba właściciele powinni się na ciebie obrazić. Znaczy to tylko tyle, że uważasz ich wnętrze za materiał na prowokację a nie na chwalenie się.

    A co do prawdziwego oblicza. Co rusz czytam bezowocne dyskusje o tym, że jak coś się pokazuje na forum, to trzeba się liczyć z tym, że nie usłyszysz samych "ochów" i "achów" ... Wg mnie to wnętrze jest brzydkie. Ja źle bym się w nim czuła. I nie jest to kwestia prawdziwego oblicza, tylko moje odczucie, które mam prawo wyrazić.

    Mój kominek pewnie też nie trafia w gusta każdego, bo to zwyczajnie niemożliwe. Ale mnie się podoba. I mimo, iż naokoło wszystko w rozsypce, to się nim pochwalę. Proszę bardzo. Tadaaaam, mój kominek:




    Kominek ciepły, wkład Lazar Silesia, akumulacja ciepła = krążki, kafle Sommerhuber, wnętrze parę stron wcześniej. Projekt Anulek2005, wykonanie - info dla chętnych na priva.
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  15. #5795
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    przepiękny jest Twój kominek, Anulku!
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  16. #5796

    Domyślnie

    Cytat Napisał naberia Zobacz post
    przepiękny jest Twój kominek, Anulku!
    Dziękuję bardzo
    Zakładając, że jest to element "wykończeniówki", to jest pierwszą gotową rzeczą w mojej skorupie - cieszę się nim jak małe dziecko nową zabawką
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  17. #5797
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ujmujące jest to co piszesz ale dam witaminki forestowi , który czyha tylko na to co napiszę nie na temat.Otóż chce ci zwrócić uwagę ,że topik jest o naszych kominkach i komentowanie ,że np. obok niego albo w pobliżu jego leży rozgnieciona mucha,drewno jest nie w takim koszyku,kratki są jakieś dziwajne, wyjeżdża i to znacznie po za jego temat,bo jeżeli kominek będzie akceptowalny przez ogół jako bryła to znajdzie się jakaś/jakiś opozycjonista ,który np stwierdzi ,że po co tam obok w/w stoi np.TV itp.Kominek zwany "jajem" jest tylko kominkiem.Jego sąsiedztwo ze siankami-gadżetami i innymi duperelami nie podobającymi się ogółowi ma stanowić o jego brzydocie???Pytam dlaczego moi mili.Ostatni z prezentowanych w tym topiku jest normalnym kominkiem i gdybym chciał np tak jak jego właścicielka się czepiać to bym powiedział ,że nie podoba mi się kratka i bardzo duża płaszczyzna w którą jest wmontowany.Nie ma w nim lekkości.Widać tylko ścianę. Anulek2005 jest to tylko przykład jak można interpretować dzieła naszych fachowców.Nie chciałem cie urazić powtarzam jest to tylko przykład.

  18. #5798
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał cubus2 Zobacz post
    KOMINKI - jedna z najważniejszych rzeczy w naszych domkach. Moja ciotka szuka aktualnie "extra kominka" i poprosiła mnie o pomoc. Pokażcie swoje kominki, najlepiej z jakiegoś kamienia!!!


    Podrawiam wszystkich!
    Dokładnie 21.01.2005 roku cubus2 napisał by pokazać kominek .......a nie jego otoczenie.....np ściany sufity itp.

  19. #5799

    Domyślnie

    Nie czuję się urażona - mnie się też ta kratka nie podoba Ale to pewnie dlatego, że na razie ściana jest biała. A wcale taka nie zostanie

    Masz absolutne prawo do powiedzenia, że nie podoba ci się wielka ściana, na której jest mały kominek. Tak samo jak inni mieli prawo powiedzieć, że nie podoba im się otoczenie "jaja". Moim zdaniem samo "jajo" jest super, ale jak zauważyła żona m
    Dokładnie cała stylizacja wokół, to jedne wielki chaos, do tego ten sufit z imitacja belek.....bezguście totalne. W innej aranżacji, w mega dużym salonie, z piękną podłogą z gresu, oknami od sufitu do podłogi, z obudową ze szlachetnego kamienia, byłby ''do kupienia'' a tak .....obudowano go karton-gipsem pomalowano srebrzanką , dodano gipsowe kfffiotki , w takim wydaniu aż razi w oczy.
    Co do twojej wypowiedzi:
    Dokładnie 21.01.2005 roku cubus2 napisał by pokazać kominek .......a nie jego otoczenie.....np ściany sufity itp.
    Kominek bez otoczenia? Wybacz, ale nie żyjemy w próżni. Najpiękniejszy kominek w nieudanym otoczeniu lub zwyczajnie do otoczenia nie pasujący, będzie brzydki i tyle moim zdaniem w temacie.

    Ja sama napisałam, że wszystko wokoło jest w rozsypce - ale strasznie się z tego mojego kominka cieszę i chciałam się pochwalić. Jak dokończę "otoczenie" to znowu się tu pojawię

    A teraz wybaczcie moje dzisiejsze długaśne posty i delikatny OT. Na razie!
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  20. #5800

    Domyślnie

    dorzucam swój do listy , oczywiście nie wszystkim się spodoba wnętrze w spokojnych pastelowych kolorach, ja w takich czuję się komfortowo a wyjątkowo drażnią mnie niebiesko-czerwone ściany . Jak nigdy zgodzę się z Panem niktspecjalny , że w takiego typu zabudowach kratki z przodu wyglądają mało ciekawie , mi akurat udało się te elementy umieścić z boku

    poniżej Lazar Westa ( z PW )


Strona 290 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony