dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 329 z 448
Pokaż wyniki od 6.561 do 6.580 z 8949
  1. #6561

    Domyślnie

    Takie było zamierzenie. Szklany anioł tam stoi. Piekło, niebo Wieczorem fajnie wygląda. Jak się znudzi to żarówkę można wymienić. Na razie jest LED o zimnej barwie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08172.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	84051   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08168.jpg
Wyświetleń:	362
Rozmiar:	67,4 KB
ID:	84052   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08170.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	43,6 KB
ID:	84053  
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  2. #6562

    Domyślnie

    Aa...ha.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  3. #6563

    Domyślnie Tu zaszzła zmiana ....

    Po kilku latach intensywnego używania kominka przyszedł czas na jego wymianę .Na miejscu starego powstał nowy kominek ale utrzymany w "starej konwencji". Zastosowano wkład Kobok, ściany ciepłe szamotowe , marmur , łupek z piaskowca , resztę pokryto specjalnym tynkiem i farbą Ortner.
    Po rozbiórce istniejącego kominka ....namówiłem ( nie bez kłopotów) , inwestora do zmiany całego systemu kominowego i dotychczasowej jego izolacji.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3892.jpg
Wyświetleń:	845
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	84493   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3991.jpg
Wyświetleń:	912
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	84494   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3987.jpg
Wyświetleń:	820
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	84495   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4044.jpg
Wyświetleń:	879
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	84497   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4125.jpg
Wyświetleń:	955
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	84498  


  4. #6564
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Bardzo, bardzo ważne fotki. Dokładnie obrazują jak wygląda "wełna kominkowa" po kilku latach eksplatacji.
    Nic dodać, nic ująć - fotki mówią wszystko.


    Ile takich kominków użytkownicy zamieszczaja w tym temacie...
    bo przecież nadal są amatorzy "wełnowców"
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 12-11-2011 o 04:57

  5. #6565
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Bohusz , tez jestem zwolennikiem obudów ceramicznych,
    ale z całym szacunkiem , te zdjęcia nie mówią jak wygląda
    kominek z wełny po kilku latach eksploatacji .

    Te zdjęcia każą się tylko domyślać , że kominek z wełny nie
    był prawidłowo wykonany lub zastosowano w nim niewłaściwą
    wełnę.

    Fakt niezaprzeczalny ,że przy ceramice , trudniej jest popełnić
    jakieś błędy .

  6. #6566
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Słuchaj Eniu ja piszę co ja widzę. Ty pisz w jednej osobie również co Ty widzisz.
    Wełna jest z ekranem, czyli z zdjęć wnioskuję, że typowa do izolacji wewnętrznej kominków. Widzę ekrany z foli metalowej praktycznie przepalone, również wełna jest nadpalona. To widać na zdjęciach gołym okiem.
    Również jakoweś rury typu elestyczne dziwnie wyglądają. Poowijane jakąś folią...
    Błędy wykonawcze to insza inszość...
    Dziwne, że nie widzisz problemu... Tym bardziej biorąc pod uwagę prognozy ekonomiczne (podwyżki np. gazu) i ogólny drastyczny kryzys, trzeba zakładać, że kominki będą eksplatowane intensywnie...

    Piszesz, że przy ceramice trudniej popełnić błedy. Inwestorzy podejmujący się samodzielnego wykonania kominku, właśnie z reguły wybierają wełnę i płyty gipsowe z dodatkiem papieru, bo wydaje im się to proste, łatwe i szybkie do wykonania. Nie czytałem abyś tu na forum odwodził ich od tego i wskazywał wykonawstwo z ceramiki jako prostsze, łatwiejsze i przyjaźniejsze dla zdrowia domowników i ich portfeli.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 12-11-2011 o 07:37

  7. #6567
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    A ja myślę ,że za mało wiesz o wełnie , bo z niej nie robiłeś (?).
    To dobrze , bo nie masz czego żałować.

    Nie sugeruj mi jednak ,że nie umiem czytać. Napisałeś :
    "Dokładnie obrazują jak wygląda "wełna kominkowa" po kilku latach eksplatacji."
    Co jest nieprawdą ,jeśli odnosisz to do wszystkich kominków wykonanych
    z wełny i do wszystkich gatunków wełny , której używano zanim
    pojawili sie "wykonawcy ceramiczni". Ja akurat wiem co to za wełna
    na zdjęciach , ale to nie miejsce by o tym pisać . Nie zaśmiecajcie
    tego wątku zdjęciami i tekstami technicznymi . Kto jak kto ale, branżowcy,
    mogli by mieć trochę szacunku dla zasad tego forum.

  8. #6568

    Domyślnie

    CYTAT Z POSTU ENIU:
    Nie zaśmiecajcie
    tego wątku zdjęciami i tekstami technicznymi . Kto jak kto ale, branżowcy,
    mogli by mieć trochę szacunku dla zasad tego forum.[/QUOTE]
    Odp:
    Pokazałem 2 fotki dotyczące metamorfozy kominka ( stan z przed i po) plus dodałem fotki tego com ze zgrozą zobaczyłem po drodze.
    Fotki te pokazałem "ku przestrodze". Jednak postaram się więcej "nie zbaczać" na sprawy techniczne .
    Ostatnio edytowane przez micula ; 13-11-2011 o 17:40 Powód: poprawa błędu ortograficznego

  9. #6569

    Domyślnie

    A mi wcale nie przeszkadza popatrzeć na kominek... też od środka. (To, co jest i jak wygląda w środku, jest ważniejsze dla funkcjonowania kominka, od tego jak on prezentuje się "w garniturku", choć istotnie: w tym wątku przeważnie "garniturkami" się chwalimy).
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  10. #6570
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał micula Zobacz post
    CYTAT Z POSTU ENIU:
    Nie zaśmiecajcie
    tego wątku zdjęciami i tekstami technicznymi . Kto jak kto ale, branżowcy,
    mogli by mieć trochę szacunku dla zasad tego forum.
    Odp:
    Pokazałem 2 fotki dotyczące metamorfozy kominka ( stan z przed i po) plus dodałem fotki tego com ze zgrozom zobaczyłem po drodze.
    Fotki te pokazałem "ku przestrodze". Jednak postaram się więcej "nie zbaczać" na sprawy techniczne .[/QUOTE]

    Zawsze zaśmiecasz jak piszesz TY a nie Eniu ... Najlepiej powklejać ładne obrazki i po temacie . ale wtedy piszą że to mało...

  11. #6571

    Domyślnie Proszę o radę

    Witajcie. Mam ogromną prośbę o radę. Jestem na etapie wykańczania kominka. W chwili obecnej wygląda on tak, jak na zdjęciu.
    Nie chcę obkładać go kamieniem. Myślałam tylko o zatynkowaniu i pomalowaniu dobrą farbą. Jednak obawiam się, że nie będzie to zbyt praktyczne. I tu mam zagwozdkę - czy taka rama wokół wkładu jak na zdjęciu inspiracji jest integralną częścią wkładu czy można ją kupić osobno? Czy w moim przypadku (wkład Gall700) takie rozwiązanie jest możliwe?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6727.jpg
Wyświetleń:	799
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	85343   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek inspiracja.jpg
Wyświetleń:	704
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	85347  

  12. #6572

    Domyślnie

    CYTAT Z MLECZAJKA I tu mam zagwozdkę - czy taka rama wokół wkładu jak na zdjęciu inspiracji jest integralną częścią wkładu czy można ją kupić osobno? Czy w moim przypadku (wkład Gall700) takie rozwiązanie jest możliwe?
    Odpowiem jak do mnie napiszesz na [email protected] lub zadzwoń- Eniu zabronił zaśmiecać wątek takimi pytaniami i ...odpowiedziami

  13. #6573

    Domyślnie

    A z czego (jakich materiałów) jest wykonana ta rama?

  14. #6574

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Hrehorecki Zobacz post
    A z czego (jakich materiałów) jest wykonana ta rama?
    hmm, chyba ze stali

    Już sprawdziłam, producent mojego wkładu nie ma takiej ramy w ofercie. Co mi proponujecie?

  15. #6575

    Domyślnie

    Elementy zabudów kominkowych są niezależnymi elementami względem wkłądów kominkowych. Ramy stalowe są czasami stosowane, ale należy zwrócić uwagę, iż dość mocno się nagrzewają od szyby kominka.

  16. #6576
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Hrehorecki Zobacz post
    Elementy zabudów kominkowych są niezależnymi elementami względem wkłądów kominkowych. Ramy stalowe są czasami stosowane, ale należy zwrócić uwagę, iż dość mocno się nagrzewają od szyby kominka.

    no to już wiesz wszystko Mleczajka

  17. #6577

    Domyślnie

    te rury spiro lekka masakra ale zapewne kominek zwykły powietrzny więc z tą wełną to też nie dramatyzujmy , wszystko zależy do czego i w jakich warunkach się użyje sam uczciwie odpowiedź w sporej zabudowie dobrze wentylowanej , gdzie znajduje się kominek z PW też zaizolowany jakie będą temperatury a jakie będę w takim powietrznym ...

  18. #6578

    Domyślnie jeszcze o waełnianej izolacji.

    Cytat Napisał Wojtek R Zobacz post
    te rury spiro lekka masakra ale zapewne kominek zwykły powietrzny więc z tą wełną to też nie dramatyzujmy , wszystko zależy do czego i w jakich warunkach się użyje sam uczciwie odpowiedź w sporej zabudowie dobrze wentylowanej , gdzie znajduje się kominek z PW też zaizolowany jakie będą temperatury a jakie będę w takim powietrznym ...
    Czuję się zobligowany do odpowiedzi, podaj na jakim wątku technicznym mam to zrobić. Powiem tylko ,że zastałem sytuacje gdzie komin wykonany z rury dymowej był przecięty a po przejściu przez strop był umieszczony w komorze wykonanej ze zwykłej płyty gipsowo -kartonowej izolowanej od środka wełna ze sreberkiem.
    Nie było tam żadnej wentylacji tej konstrukcji. Oddziaływanie temperatury na płytę G-K i watę widać na foto.
    Mimo,że to jest ważne ze względów bezpieczeństwa ,to zaniechajmy dyskusji na ten temat w tym wątku.
    Proszę tylko o instrukcje jak się przechodzi na wątki techniczne.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4024-1.jpg
Wyświetleń:	456
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	85848   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4000.jpg
Wyświetleń:	581
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	85849   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3991.jpg
Wyświetleń:	551
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	85850  

  19. #6579
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Mimo,że to jest ważne ze względów bezpieczeństwa ,to zaniechajmy dyskusji na ten
    temat w tym wątku.
    Proszę tylko o instrukcje jak się przechodzi na wątki
    techniczne.
    No tak to temat typowo dotyczący wyglądów końcowych kominków wkomponowanych w konkretne pomieszczenie. Czyli temat kosmetyczny.

    Do wątków technicznych w których poruszane są konkretne sprawy zwiazane z budowaniem kominków, wejść bardzo prosto. Jest takich tematów tutaj w kategori kominki wiele. Druga sprawa, że te tematy są mało czytelne, wiele w nich postów niemerytorycznych i wiele również polemik osobistych.
    Czyli po wejściu do kategori "kominki" szukasz tematu który Cię interesuje, lub zakładasz swój temat i piszesz w nim.
    Pozdrawiam

  20. #6580

    Domyślnie

    Nie chciałem rozwijać tego tematu bezpieczeństwa ...po karcących uwagach ENIU

Strona 329 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony