dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 417 z 448
Pokaż wyniki od 8.321 do 8.340 z 8949
  1. #8321
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    pochwalę sie tutaj swoim kominkiem
    teraz jest juz pomalowany ale nie zrobilam nowych fotek
    Czekamy na nowe fotki kominka w całości

  2. #8322

    Domyślnie

    Proszę o pomoc.

    Dzisiaj chciałem napalić w kominku po kilku dniach niepalenia.
    Jak zwykle nałożyłem drewienka, podpałkę. Podpaliłem i wyszedłem na 2 min. A tu mnie żona woła że szyba pęknięta.
    I faktycznie jeszcze nie zdążyło się dobrze rozpalić a tu pojawiły się 2 rysy na szybie.
    Po chwili jedna z rys doszła do samej góry szyby (tak jakby od śruby dolnej mocującej szybę do śruby górnej). Druga rysa wystartowała od drugiej dolnej śruby.
    Wygasiłem w kominku (drewno się jeszcze dobrze nie zajęło - wystarczyło przegrzebać - szyba tylko lekko ciepła tak, że spokojnie można ręką dotknąć.

    Co z tym zrobić? kominki maja jakąś gwarancje na szyby?
    Kominem mam Unico.

    rozumiem że palić teraz nie mogę.... ?

  3. #8323

    Domyślnie

    Powyżej masz Bohusza od Unico. Pewnie coś poradzi.
    I już mieszkamy !

  4. #8324
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Powyżej masz Bohusza od Unico. Pewnie coś poradzi.
    Jeżeli szyba popękana, co tu radzić, trzeba jedynie określić przyczynę.
    Nie wiem jaki model wkładu UNICO, gdzie i kiedy był kupowany i gdzie jest zainstalowany.

  5. #8325

    Domyślnie

    Napisz ile wymieniłeś szyb na gwarancji, Master określi rachunek prawdopodobieństwa co do kosztów
    I już mieszkamy !

  6. #8326

    Domyślnie

    produkcja 26.08.2013
    sprzedaż 05.09.2013
    Instalowała firma z Częstochowy Kominki - AKA
    Model 313 Hermes 2 Modern

    Fotki poniżej.
    Dziwi mnie to najbardziej, że praktycznie nie było jeszcze temperatury żadnej. Podpałka nie zdążyła się jeszcze wypalić...
    A paliłem w tym kominku wcześniej już nie raz.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5965.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	295672   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5968.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	295673   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5970.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	295674   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5979.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	295675   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5964.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	295676  

    Ostatnio edytowane przez MasterCheat ; 26-12-2014 o 10:26

  7. #8327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ktoś za bardzo przyłożył się podczas dokręcania blaszek mocujących szybę. Pęknięcia wyraźnie mają swoje źródło w tych miejscach. Takie blaszki w dobrych wkładach przestały być modne z 10 lat temu. Warto by przy okazji inwestycji w kosmiczne refraboksy, zadbać w pierwszej kolejności o bardziej przyziemne sprawy...

    Znów się naraziłem...


    AKA, Unico - to porządne firmy. Zadzwoń, pogadaj...

  8. #8328
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że był kupowany nie za pośrednictwem mojej firmy.
    Powinieneś kontaktować się z firmą instalatorską, lub bezpośrednio z producentem.
    Pozdrawiam

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ktoś za bardzo przyłożył się podczas dokręcania blaszek mocujących szybę. Pęknięcia wyraźnie mają swoje źródło w tych miejscach. Takie blaszki w dobrych wkładach przestały być modne z 10 lat temu. Warto by przy okazji inwestycji w kosmiczne refraboksy, zadbać w pierwszej kolejności o bardziej przyziemne sprawy...

    Znów się naraziłem...
    A więc nie orientujesz się kompletnie. Nie, nie raziłeś się bo czym... jesteś ustawiony jedynie na dalekiej pozycji próbującego oceniać i krytykować. Wygodna daleka pozycja.

    Cóż Ci znów REFRABOXY przeszkadzają....

    Pozdrawiam z mobilnej koordynacji i monitorowania wpisów na forum Muratora.
    Zima za oknem na całego
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 26-12-2014 o 10:47

  9. #8329
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    z ciekawości - na jakiej ulicy w Osowcu?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #8330

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    z ciekawości - na jakiej ulicy w Osowcu?
    Nie wiem czy tak dokładnie mogę podać . Zapytam klientki i jesli sie zgodzi to dam namiar .Napisz do mnie na: [email protected]

    Pozdrawiam Stansiąłw

  11. #8331
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mckom

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-203
    Posty
    10

    Domyślnie

    Jak z kamienia i nowoczesny to może taki?
    Ostatnio edytowane przez mckom ; 21-01-2015 o 12:25

  12. #8332

    Domyślnie

    Bardzo ładny kominek mckom
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  13. #8333
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mckom

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-203
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01 Zobacz post
    Bardzo ładny kominek mckom
    Dziękuje aLien01 mamy tego dużo więcej, może będzie jeszcze okazja coś zaprezentować z tego tutaj na forum

    pozdrawiam

  14. #8334

    Domyślnie

    mckom, a pokazałbyś zbliżenia połączenia kamienia na narożniku?

  15. #8335
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał mckom Zobacz post
    Jak z kamienia i nowoczesny to może taki?
    Klient nie oszczędzał na ilości kamienia to i efekt dobry..
    Pokaż jeszcze fotki z widoczną cyrkulacją powietrza .
    Darek B

  16. #8336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ktoś za bardzo przyłożył się podczas dokręcania blaszek mocujących szybę. Pęknięcia wyraźnie mają swoje źródło w tych miejscach. Takie blaszki w dobrych wkładach przestały być modne z 10 lat temu. Warto by przy okazji inwestycji w kosmiczne refraboksy, zadbać w pierwszej kolejności o bardziej przyziemne sprawy...

    Znów się naraziłem...


    AKA, Unico - to porządne firmy. Zadzwoń, pogadaj...

    Sprawa się wyjaśniła.

    Problemem był sznurek. A konkretnie jego stwardnienie od środków do czyszczenia szyb kominkowych i brak wymiany przez nowym sezonem grzewczym.

    Udało się dogadać z producentem na szybę za połowę ceny.

    do tego oczywiście wymieniłem też sznurek i na razie jest cacy

    A sznurek stary faktycznie twardy i aż się kruszył.

  17. #8337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Sprawa się wyjaśniła.

    Problemem był sznurek. A konkretnie jego stwardnienie od środków do czyszczenia szyb kominkowych i brak wymiany przez nowym sezonem grzewczym.

    Udało się dogadać z producentem na szybę za połowę ceny.

    do tego oczywiście wymieniłem też sznurek i na razie jest cacy

    A sznurek stary faktycznie twardy i aż się kruszył.
    Dlatego stosuję rozwiązania nowocześniejsze, w których o twardnieniu sznurka myśli producent, nie przerzucając tego na klienta. Takie rozwiązania ma np Hajduk, chyba Robiren, najnowsza seria Kratek "Nadia"...To tak na szybko...Coraz więcej firm na takie rozwiązania przechodzi. Drogę pokazali jak zwykle Niemcy...

  18. #8338

  19. #8339
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Piotr ... nieśmiało zwrócił bym uwagę, że w palenisku u MasterCheat'a sznury (a właściwie taśmy) są po zewnętrznej stronie szkła i nie mają styczności z płynem do mycia szyb ... pomimo tego ich wygląd (oraz ramki drzwiczek i samej szyby) na zdjęciach u MasterCheat'a jest taki że aż ciśnie się samo pytanie o tzw. kulturę techniczną użytkowania urządzenia na które wydaje się całą masę własnych, ciężko zarobionych pieniążków ...
    Znasz jakiegokolwiek producenta samochodów, który uznaje gwarancję jeżeli ktoś świadomie leje wodę do baku żeby było "więcej", a karoserię szoruje się środkiem po którym z rąk złazi skóra ?
    MasterCheat ... weź no szybciutkko powiedz nam ile razy w tygodniu myjesz szybę we wkładzie i czy tego samego płynu używasz do mycia szyby po zewnętrznej stronie ? No i kiedy kupujesz drewno którym palisz ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #8340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ależ oczywiście. Jak najbardziej zgadzam się z Tobą, nawet śmiało... Aczkolwiek bez związku z tym co napisałem. Popatrz sobie na rozwianie w Nadii, i w tym modelu o którym dyskusja....

Strona 417 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony