dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Szukam wkład kominkowy 3 szyby bez szprosa

    Witam szukam wkład kominkowy z 3 szybami bez szprosa w przystępnej cenie proszę o propozycje udało mi się znaleźć wkład kominkowy Blanka 8kw 3 szyby bez szprosa bs oraz wkład kominkowy KFD ECO MAX7 3F https://www.wkladykominkowe.net.pl/3...-max-7-3f.html proszę również o opinie tych wkładów
    Ostatnio edytowane przez Wewior ; 12-10-2017 o 22:45

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wewior Zobacz post
    Witam szukam wkład kominkowy z 3 szybami bez szprosa w przystępnej cenie proszę o propozycje udało mi się znaleźć wkład kominkowy Blanka 8kw 3 szyby bez szprosa bs oraz wkład kominkowy KFD ECO MAX7 3F https://www.wkladykominkowe.net.pl/3215-wklad-kominkowy-kfd-eco-max-7-3f.html proszę również o opinie tych wkładów
    Te , które wskazałeś, nadają się do bardzo sporadycznego palenia. To słaba półka jakościowa....Jak chcesz popalić trochę więcej, musisz poszukać jakości niemieckiej, albo czeskiej. Nasi dopiero raczkują w tym segmencie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DUNTE
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Południe
    Posty
    167

    Domyślnie

    Nie do końca...
    Triplex http://robiren.pl/kominki-powietrzne...e-trzystronne/
    Ale na pewno nie ta półka cenowa co kratki.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Nie do końca...
    Triplex http://robiren.pl/kominki-powietrzne...e-trzystronne/
    Ale na pewno nie ta półka cenowa co kratki.
    Mam nadzieję, że masz rację. Użytkuję nacodzień 2 robireny jako główne źródło ciepła i mam nadzieję pociągną jeszcze "parę" lat Ale to są kominki z prostą szybą. Takie egzemplarze z szybą trójstronną to mam wrażenie, że tylko do okazjonalnego palenia niezależnie od producenta. Jak ktoś chce wydajne źródło ciepła to tylko piecokominek z duuuuużo mniejszą szybą
    Ostatnio edytowane przez MD. ; 15-10-2017 o 23:13
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  5. #5

    Domyślnie

    sprawdż wkłady Schmid - nie mam wielkiego porównania, ale ze swojego jestem bardzo zadowolony.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNTE Zobacz post
    Nie do końca...
    Triplex http://robiren.pl/kominki-powietrzne/kominki-powietrzne-trzystronne/
    Ale na pewno nie ta półka cenowa co kratki.
    Miłość bywa ślepa...

  7. #7

    Domyślnie

    kominek na pewno nie będzie służył do ogrzewania domu raczej sporadyczne palenie choć czasami częściej a czasami rzadziej znalazłem jeszcze na youtube filmik z palenia ale niestety nie po polsku https://www.youtube.com/watch?v=Ptbsjz-ki7g

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Arrow

    Cytat Napisał Wewior Zobacz post
    Witam szukam wkład kominkowy z 3 szybami bez szprosa w przystępnej cenie proszę o propozycje udało mi się znaleźć wkład kominkowy Blanka 8kw 3 szyby bez szprosa bs oraz wkład kominkowy KFD ECO MAX7 3F https://www.wkladykominkowe.net.pl/3...-max-7-3f.html proszę również o opinie tych wkładów
    I na co się zdecydowałeś? Masz już wybrany?
    Ostatnio edytowane przez Brzeszczot_33 ; 27-10-2017 o 17:54

  9. #9
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jeśli szyba na 3 strony bez szprosów to zdecydowanie podnoszona .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd45.JPG
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	399594   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd44.JPG
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	399595   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd43.JPG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	399596  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 27-10-2017 o 20:37
    Darek B

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzeszczot_33 Zobacz post
    I na co się zdecydowałeś? Masz już wybrany?
    Blanka na pewno odpada ponieważ ma za mało szyby i mało widać palenisko więc zostaje Kfd eco max 7 3f choć znalazłem w obi https://www.obi.pl/kominki/brik-wkla...e=PDP&box=box4 ten z obi może mieć lepsze otwieranie drzwiczek ale postaram się więcej dowiedzieć i dam znać jak to wygląda ale myślę że KFD będzie lepszym wyborem

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jeśli szyba na 3 strony bez szprosów to zdecydowanie podnoszona .
    Jeżeli miałbym brać kominek z płaszczem wodnym lub z DGP to na pewno zdecydowałbym się na kominek za ponad 10tys

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wewior Zobacz post
    Blanka na pewno odpada ponieważ ma za mało szyby i mało widać palenisko więc zostaje Kfd eco max 7 3f choć znalazłem w obi https://www.obi.pl/kominki/brik-wklad-eko-szafir-3f-14-kw/p/2755783?template=PDP&box=box4 ten z obi może mieć lepsze otwieranie drzwiczek ale postaram się więcej dowiedzieć i dam znać jak to wygląda ale myślę że KFD będzie lepszym wyborem
    To ta sama marketowa zabawka, w dwóch wersjach....

  13. #13

    Domyślnie

    Pytałem o uszczelnienie drzwiczek w kfd max7 3f i dostalem taką odp:
    "Pomiędzy szybą frontową, a bocznymi nie ma uszczelnienia, szyby po prostu do siebie dochodzą - komora nie jest szczelna w tym wkładzie. Szczelne komory spalania mają znaczenie w domach z rekuperacją, w domu z tradycyjną wentylacją takie rozwiązanie nie powinno mieć złych skutków."
    Ale jednak mam obawy jak to będzie w praktyce ponieważ myślę że drzwiczki powinne być szczelne

  14. #14

    Domyślnie

    Nie bardzo mam siły na czytanie całego wątku więc tym razem pójdę na skróty i zapytam bez zbędnego owijania w bawełnę
    Budujemy dom o powierzchni 90 m2 parter i drugie tyle to piętro.
    Podstawowym źródłem ogrzewania będzie gaz, jednak nie wyobrażamy sobie życia bez weekendowo-jesiennego palenia w kominku

    Na jakie wkłady powinniśmy zwracać uwagę? Komin mamy na 45 stopni.
    Bardzo zależy nam na jakości i cenie, która będzie dużo niższa niż najnowszy model lamborghini

    Z góry dziękuję za wszelkie rady

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wewior Zobacz post
    Pytałem o uszczelnienie drzwiczek w kfd max7 3f i dostalem taką odp:
    "Pomiędzy szybą frontową, a bocznymi nie ma uszczelnienia, szyby po prostu do siebie dochodzą - komora nie jest szczelna w tym wkładzie. Szczelne komory spalania mają znaczenie w domach z rekuperacją, w domu z tradycyjną wentylacją takie rozwiązanie nie powinno mieć złych skutków."
    Ale jednak mam obawy jak to będzie w praktyce ponieważ myślę że drzwiczki powinne być szczelne
    Dobra szyba w jednym kawałku o tych wymiarach kosztuje tyle co ten KFD....

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Nie bardzo mam siły na czytanie całego wątku więc tym razem pójdę na skróty i zapytam bez zbędnego owijania w bawełnę
    Budujemy dom o powierzchni 90 m2 parter i drugie tyle to piętro.
    Podstawowym źródłem ogrzewania będzie gaz, jednak nie wyobrażamy sobie życia bez weekendowo-jesiennego palenia w kominku

    Na jakie wkłady powinniśmy zwracać uwagę? Komin mamy na 45 stopni.
    Bardzo zależy nam na jakości i cenie, która będzie dużo niższa niż najnowszy model lamborghini

    Z góry dziękuję za wszelkie rady
    Z tego co czytam, chcesz mieć dwa wkłady: dobry i tani.

  17. #17

    Domyślnie

    Nie

    Chcę mieć jeden wkład - dobry i dobry

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Prosty, czy trójstronny?...Bo to wątek o trójstronnych....

  19. #19

    Domyślnie

    Ze zmęczenia dopiero teraz zauważyłam że napisałam nie w tym wątku w którym chciałam.
    Proszę zatem moderatora o przesunięcie do właściwego wątku.

    Piotrze, nie mam pojęcia. Wiem że chcę kupić, zamontować i cieszyć się domową atmosferą
    Moja rodzina uwielbia wieczory przy kominku więc fajnie by było gdyby kominek miał w miarę sporą szybę.
    Marzył mi się widok ognia z trzech stron ale słyszałam że kominki z giętymi szybami mogą stwarzać problemy.
    Generalnie, w temacie pieców, wkładów itp błądzę jak dzieciak we mgle

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Ze zmęczenia dopiero teraz zauważyłam że napisałam nie w tym wątku w którym chciałam.
    Proszę zatem moderatora o przesunięcie do właściwego wątku.

    Piotrze, nie mam pojęcia. Wiem że chcę kupić, zamontować i cieszyć się domową atmosferą
    Moja rodzina uwielbia wieczory przy kominku więc fajnie by było gdyby kominek miał w miarę sporą szybę.
    Marzył mi się widok ognia z trzech stron ale słyszałam że kominki z giętymi szybami mogą stwarzać problemy.
    Generalnie, w temacie pieców, wkładów itp błądzę jak dzieciak we mgle
    Wracając do tematu jeśli chcesz dobry i tani to chcesz dwa wkłady. Moim zdaniem nie ma dobrego wkładu, który ekonomicznie nadawałby się do sporadycznego palenia. Więc albo zaakceptujesz wysoki koszt mebla do rekreacyjnego palenia albo odpuść pomysł z tanim wkładem. Jeśli kupisz skrzynkę do rekreacyjnego palenia, to nawet przy kilku rozpaleniach w roku będziesz tą inwestycję przeklinać

    Cała obudowa z tanim marketowym wkładem może dojść do 10k. Piecokominek dobrej jakości może kosztować niewiele więcej...
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony