dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 106 z 448
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 8949
  1. #2101

    Domyślnie

    Gusianka a co to za gres polerowany u ciebie leży?

  2. #2102

    Domyślnie

    no właśnie, co to za gres, bo widzę, że jest poler i nie
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  3. #2103
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie Re: kominek z cegły

    Cytat Napisał Power997
    Zanim go przerobiłem wyglądał tak http://img91.imageshack.us/my.php?im...ekprzed6wj.jpg

    pozdr.
    Power
    Baaaaaaaaaaaaaaaardzo korzystna zmiana
    Gratulacje!

  4. #2104
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    gusianka mnie zainteresował stół i krzesła... Załozyłam nawet na ten temat wątek, bo nie wiem, na jakie krzesła się zdecydować i widzę, że u Ciebie są jedne z tych, o których myślałam... Napsiz proszę, jak się sprawują, czy sa wygodne i łatwe w "utrzymaniu" - tu domyślam się, ze tak, bo to skóra lub eko-skóra, ale i tak prosze o odpowiedź Czy obicie jest brązowe, czy czarne? I jeszcze jedno pytanie jak możesz, to napisz ile kosztowały i gdzie kupowałaś (moze być na prv).

    Kominek i wnętrze bardzo ładne

  5. #2105
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Bardzo mi sie podoba i kominek i wystrój domu! Zdradz co to za płytki na podłodze na całosci??? Sa śliczne!!!!!!!
    Pozd Iwona

  6. #2106

    Domyślnie

    no stary szacun na dzielni.....
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  7. #2107

    Domyślnie

    Pytanie praktyczne do wszystkich posiadaczy kominków. Jaki materiał stosowaliście do ocieplenia - wełnę czy coś innego? Ja mam kupioną wełnę ROCKWOOL FIREROCK ale ponoć po jakimś czasie wełna się odrywa, wylatuje przez kratki w obudowie kominka i fruwa pieknie po całym domu. Spotkaliście się z czymś takim?

    P.R.

  8. #2108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    folia aluminiowa zabezpiecza przed fruwaniem
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  9. #2109

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Ponieważ wprowadziliśmy się do domku na początku stycznia to w kominku palimy od niedawna. Na razie nie zaobserwowałam żadnych zabrudzeń i liczę na to ,że jednak bardzo się nie wypaprze. Prędzej dwójka naszych dzieci to załatwi bo klatka schodowa nadaje sie już do malowania.
    Jeżeli chodzi o podłogę to na całym parterze są trzy rodzaje płytek: gres polerowany, matowy i półmatowy z Nowej Gali seria QZ jasna.Muszę powiedzieć ,ze sprawują sie bardzo dobrze i wyglądają też całkiem nieźle.
    Do anny-marii3 - Krzesełka i stół kupiliśmy w Krakowie w Witku i jak na razie bez zastrzeżeń , bardzo wygodne i praktycznie brudu na nich nie widać. Ja bym je polecała bo były stosunkowo niedrogie ( 200 zł. za sztukę ).
    Pozdrawaiam
    Agata

  10. #2110

    Domyślnie Re: A oto nasz kominek

    Cytat Napisał gusianka
    Witam wszystkich,
    Pochwalę sie swoim kominkiem a ponieważ uwielbiamy prostotę to pewnie nasz kominek nie zachwyci Ppozdrawiam wszystkich którzy wieczorami patrzą jak się im pięknie pali...
    [img=http://img265.imageshack.us/img265/8446/20080224153dy2.th.jpg]

    Pytanko mam, kominek oczywiście super jak cała reszta.
    gdzie można dokupić taką chromowaną ramkę jaką masz wokół kominka. czy był a zestawie z wkładem czy też mozna kupić osobno??
    też chcę zakupić ale nie mogę nigdzie trafić czegoś podobnego.
    pozdrawiam,
    ten się nie myli, kto nic nie robi

  11. #2111

    Domyślnie nasz kominek

    Witam

    A to nasz świeżo zrobiony kominek:


    i zdrugiej strony:

  12. #2112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    a gdzie dopływ ogrzewanego powietrza ??? w jaki sposób okurzyć wkład ?
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  13. #2113

    Domyślnie

    Ramkę zamawialiśmy w firmie która robiła kominek na wymiar dokładnie taki jak chcieliśmy. Widziałam ,ze mieli też gotowe połowę tańsze tylko troszkę węższe.Do nowoczesnego wnętrza bardzo ładnie sie komponuje.
    pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa. :)

  14. #2114

    Domyślnie

    Witam

    Pod posadzka jest rura z dopływem powietrza z zewnątrz. Czy to nie wystarczy?
    Odnosnie doplywu powietrza z pomieszczenia, to wykonawca twierdzil, ze wystarczy szpara miedzy wkladem, a obudową.
    Odnośnie czyszczenia: wkład ma wyjmowany popielnik, czy to nie wystarczy?

  15. #2115

    Domyślnie

    Ciszyn, kominek jest super a po wykończeniu będzie baaardzo suuuper. Powiedz proszę co to za kominek, macie rozprowadzone DGP (bo tak mi się wydaje patrząc na sufit)? Jak nazywa się ten kamień dookoła - marzy mi się coś równie prostego i narożnego!!!
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

  16. #2116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciszyn
    Witam

    Pod posadzka jest rura z dopływem powietrza z zewnątrz. Czy to nie wystarczy?
    Odnosnie doplywu powietrza z pomieszczenia, to wykonawca twierdzil, ze wystarczy szpara miedzy wkladem, a obudową.
    Odnośnie czyszczenia: wkład ma wyjmowany popielnik, czy to nie wystarczy?
    Obudowa fajna szpara między obudową a wkładem to bardzo mało!!! w podstawie kominka musi być około 800 cm2 powierzchni otworu do studzenia paleniska, brak tego dopływu grozi uszkodzeniem paleniska pod paleniskiem zbiera się kurz, jak to wyjąć? odstaw szafkę po roku, ile tam kurzu? przy kominku jest większy przepływ powietrza i więcej kurzu
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  17. #2117

    Domyślnie

    An-bud, dzięki za opinię. Też chodziło mi po głowie, że jednak powinien być jakiś wlot powietrza do cyrkulacji. Jak rozpaliliśmy próbnie, to wydawało mi się, że jest ok. Paliło się dość dobrze nawet przy zamkniętym kominie i dopływie z zewnątrz. Chyba jednak założę kratkę w podstawie. Co do odkurzania, to jeszcze pomyślę, ale byłby z tym większy kłopot, żeby to teraz przerobić
    Wkład nazywa się Arysto 10 L, chcieliśmy narożny, bo kominek jest przy wejściu do salonu, chcieliśmy coś prostego i w miarę lekkiego.
    Odnośnie kamienia, to niestety nie pamiętam jak się nazywał - wybraliśmy w składzie.
    Rozprowadzenie jest do 3 pokoi nad salonem.

    Zastanawiamy się jeszcze czy obkładać podłogę przy kominku płytkami. W salonie będzie parkiet. Chodzi nam po głowie, żeby nic nie dawać, ale zdaję sobie sprawę, że to dosyć niebezpieczne dla parkietu.

  18. #2118

    Domyślnie

    Aha, przypomniało mi się, kamień nazywał się Gialo

  19. #2119

    Domyślnie

    ciszyn
    An-bud ma rację. Dodam, że wlot dla powietrza recyrkulacyjnego powienien mieć 100cm2/kW, czyli dla Twojego Arysto 10L powinien mieć 1400cm2, a przynajmniej 1000cm2. Podobnie wyloty. Więc póki jeszcze nie obudowałeś kamieniem tych płyt GK, to koniecznie zrób przeróbki. I także terakotę zamiast parkietu przed wkładem na co najmniej 60cm.

  20. #2120

    Domyślnie

    Anbud, Flexus

    Dzięki za rady, dorobimy dodatkowy otwór na wlot powietrza. Odnośnie obłożenia płytkami podłogi przy kominku, chyba zaryzykujemy i nic nie damy. Kominek jest przy wejściu do salonu, próbowaliśmy wczoraj różne wersje ułożenia płytek i za każdym razem wyglądało to nieciekawie. Chyba położę po prostu szklaną płytę w miejscu najbrdziej narażonym i tyle.

Strona 106 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony