dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 143 z 448
Pokaż wyniki od 2.841 do 2.860 z 8949
  1. #2841
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Czy ktoś wie jak to zmniejszyc prosze o instrukcje

  2. #2842

    Domyślnie

    Dzięki i przepraszam .Ja nie chciałam aż tak
    A jak to zmniejszyć?

  3. #2843

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel
    Czy ktoś wie jak to zmniejszyc prosze o instrukcje



    Już możesz usunąć tego olbrzyma, strone rozwalił.
    Pozdrawiam,
    Pedzelito

  4. #2844

    Domyślnie

    Ale narozrabiałam

  5. #2845

    Domyślnie

    Pedzelito
    Jesteś wielki - dzięki!

  6. #2846

    Domyślnie

    [quote="Sylwia1667"]To mój kominek:



    cudny
    gdybys mogła napisać coś więcej o kafelkach np. (skąd, ceny...- może być na priv) byłabym wdzięczna. W sobote przychodzi pan kominkowy i pokazałbym mu zdjęcie Twojego kominka, mam nadzieję, ze mogę

  7. #2847

    Domyślnie

    Szczegółowo kominek opisał wykonawca kilka postów wyżej, a jeśli idzie o kafle:
    Cytat Napisał Forest-Natura
    Plus cała "ciepła" zabudowa (waży łącznie ok. 1,2-1,3 t) z kafli z katowickiej kaflarni Karat i tynku w kolorze "złamanej" bieli.

  8. #2848

    Domyślnie

    Mam taki kominek. Już był gotowy - dzieło poprzedniego właściciela:





    I teraz się zastanawiam: rozwalić i zbudować na nowo, mniejszy i zgrabniejszy, czy zostawić (ewentualnie trochę przerobić)?

    Salonik jest nieduży (500x482), a ten kominek jednak spory (130x70), no i nie do końca w moim stylu.

    Fundusze są ograniczone, a trzeba jeszcze parę rzeczy wykończyć i zmodernizować. Więc moze lepiej zaiwestować w inne, ważniejsze przeróbki?
    Czy wybudowanie kominka na nowo to duży koszt? Na pewno trzeba będzie też jakoś uzupełnić posadzkę - kolejny koszt. I nie wiem. Warto, nie warto?

    Bo mam też taką wizję:


    Ściany po obu stronach mają być wybite ( i będą na pewno - bez względu na rodzaj kominka) + wywalona częśc ściany między salonem a kuchnią.
    Kominek i ściankę chciałabym obłożyć płytkami kamieniopodobnymi.
    Co sądzicie? Czy dać sobie spokój i jednak przebudować?

  9. #2849
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    asizo
    Pomijając ważną kwestie, że kominek nie jest w Twoim guscie ,to jednak nie jest taki zły. Jest proporcjonalny i dobrany do posadzki. Moim zdaniem wymiana kominka to i wymiana posadzki. Według mnie na razie dał bym sobie spokój z rujnowaniem tego pokoju.
    Cena kominka obecnie to średnio od 8 do 11 tyś (ale kominka "taniego") bo górna granica ceny chyba nie istnieje .

  10. #2850
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damianr

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    a ja chciałem powiedziec że "nasze kominki" znaczy się forumowe - są w ostatnich opowieściach kominkowych w ostatnim numerze muratora.
    pozdrawiam

  11. #2851
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    to że chcesz mieć inny kominek bardziej w guście Twoim to rozumiem ALE:
    mniejszego niż ten -to chyba ci sie nie za bardzo uda zrobic...niestety kominki mają to do siebie że MUSZĄ zająć określoną przestrzeń,
    ja też chciałam jak najmniejszy bo mi włazi do salonu, pomimo takich założeń, jak został juz wybudowany to mimo wszystko jest jakiś takiii duuuuży,......,

    pozatym ten kominek może jest i bardzo klasyczny, kształt typowo kominkowy ale mimo to jest dość sympatyczny,
    wielka przebudowa kominka to koszty kilku tys. i pare dni kaosu w domu,
    -jeśli jest nadzieja na "pokochanie " stego komineka to zostaw,
    jeśli bardzo Cie razi..-no cóż będzie kosztować , a przebudować da się wszystko...
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  12. #2852

    Domyślnie

    Ja też nic nie robiłabym z tym kominkiem, a już szczególnie niefortunny wydaje mi sie pomysł robienia mu konkurencji w postaci TV tuż obok. Moim zdaniem to nie będzie dobrze wyglądało, rzadko kiedy kominek i TV dobrze wyglądają razem na jednej ścianie, bo są wtedy dwie dominanty w jednym miejscu.


    Sylwia - Twój kominek kafelkowy jest piękny! Zgrabny, fajnie dobrane kolory, miło na niego patrzeć

  13. #2853

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cieyowa
    Ja też nic nie robiłabym z tym kominkiem, a już szczególnie niefortunny wydaje mi sie pomysł robienia mu konkurencji w postaci TV tuż obok. Moim zdaniem to nie będzie dobrze wyglądało, rzadko kiedy kominek i TV dobrze wyglądają razem na jednej ścianie, bo są wtedy dwie dominanty w jednym miejscu.
    ja nie mam wyjścia...muszę tak zrobić na 2 dominanty...

  14. #2854
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Połączenie retro i nowoczesności.
    Kominek szamotowo-kaflowy. Wkład Spartherm Ambiente Bravo. Kafle...wyprodukowane w 1939 roku w Katowickiej Fabryki Kafli FR. Lissy. Żeby zrobić ten kominek trzeba było użyć kafli z dwóch pieców, co widać przez zróżnicowanie kolorystyczne płaszczyzn poziomej i pionowej zabudowy. No i każdego kafla trzeba było obrobić (poprzycinać) na jednakowy wymiar.
    Oprócz pieców odtworzeniowych i prac typowo konserwatorskich nieczęsto zdarza się by kafle pochodzące z rozbiórki starego pieca używało się ponownie. Z reguły są po prostu kiepskiej jakości. Kafle z tych dwóch pieców na ponowne wykorzystanie leżały u mnie w kartonowych pudłach prawie trzy lata .





    No i "w akcji"



    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #2855

    Domyślnie



    Mój kominek nieskończony ( jak zmniejszyć to zdjęcie )


  16. #2856
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia1667
    To mój kominek:







    Z blokiem akumulacyjnym, wkład Spartherm, projekt i wykonanie FN.
    Niestety jeszcze niewypróbowany, odliczam dni

    Piękny
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  17. #2857

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cieyowa
    Ja też nic nie robiłabym z tym kominkiem, a już szczególnie niefortunny wydaje mi sie pomysł robienia mu konkurencji w postaci TV tuż obok. Moim zdaniem to nie będzie dobrze wyglądało, rzadko kiedy kominek i TV dobrze wyglądają razem na jednej ścianie, bo są wtedy dwie dominanty w jednym miejscu.
    Ja nie mam wyboru - to jedyne miejsce, gdzie można umieścić tv Pozostałe dwie ściany zajmują drzwi na taras, okno, a trzeciej będzie tylko kawałek (kuchnia półotwarta) i tam gdzie jest kawałek ściany będzie kącik jadalny.

  18. #2858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    Połączenie retro i nowoczesności.
    Kominek szamotowo-kaflowy. Wkład Spartherm Ambiente Bravo. Kafle...wyprodukowane w 1939 roku w Katowickiej Fabryki Kafli FR. Lissy. Żeby zrobić ten kominek trzeba było użyć kafli z dwóch pieców, co widać przez zróżnicowanie kolorystyczne płaszczyzn poziomej i pionowej zabudowy. No i każdego kafla trzeba było obrobić (poprzycinać) na jednakowy wymiar.
    Oprócz pieców odtworzeniowych i prac typowo konserwatorskich nieczęsto zdarza się by kafle pochodzące z rozbiórki starego pieca używało się ponownie. Z reguły są po prostu kiepskiej jakości. Kafle z tych dwóch pieców na ponowne wykorzystanie leżały u mnie w kartonowych pudłach prawie trzy lata .





    No i "w akcji"





    Pozdrawiam.
    SUPEROWY !!! tez chce taki

  19. #2859

    Domyślnie

    Wrocławianka!!

    super kominek, piekny kamień!!

  20. #2860

    Domyślnie

    Wrocławianka super kominek!!!!!!!będę miała podobny

    z jakiej firmy masz meble kuchenne?

    możne pokażesz więcej zdjęć swojego domku?!

Strona 143 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony