dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 155 z 448
Pokaż wyniki od 3.081 do 3.100 z 8949
  1. #3081

    Domyślnie

    My też mamy te płyty zamiast wełny... ja zapamietałam tylko tyle, ze ponoć nie pylą , tak jak wełna...
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  2. #3082

    Domyślnie

    Mój kominek już w użyciu wygląda tak:
    [img][/img]
    mz

  3. #3083

    Domyślnie

    Dziś było pierwsze palenie w naszym kominku
    Wkład Spartherm Varia Ah, obudowa wzorowana na kominku Lounge LO3 z Jasby http://www.jasba.pl/index.php?page_id=65,
    ławka zrobiona jest z marmuru Nero Marquina, front i cokolik z płytek marmurowych Crema Marfil.



    Andromeda I z drobnymi zmianami
    http://picasaweb.google.pl/Budowa.Andromedy

    Sprzedam: 2x kołnierz FAKRO EHN 13 (78x160)
    2x kołnierz FAKRO EHN 07 (78x140)

  4. #3084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalia Stanko
    Przepraszam za ten wymiar, nie udało mi się zgrabniejszych na forum wymiarów zrobić...

    Pomysł mój, ale wykonawca spisał się znakomicie, wyczuł o co mi chodzi, szybko zaprojektował i po 6 tygodniach piecokominek - bo tak się to nazywa -już cieszy moje oko. Na żywo wygląda o niebo lepiej. Bałam sie że wyjdzie kolumbryna pośrodku salonu, niepotrzebnie, bo jest zgrabny i dostojny. POlecam wykonawcę - z okolic Krakowa.

    Natalia, migdał mi wyhuśtało! Cudo!

  5. #3085

    Domyślnie

    pohlanka ; napisz proszę gdzie na tej blasze są jakieś zaokrąglenia, zagięcia ( bo tak napisałaś ) - może jakieś ujęcie z bliska tej blachy , czy ona jest gruba ( tzn. czy duża część jej wystaje poza kamień ?)

  6. #3086

    Domyślnie

    duduś
    jakiej grubości jest ta blacha to nie pamiętam, ale gość w tej firmie , w której ją zamawiałam powiuedział,że do kominka musi być taka i taka i ja zdałam się na jego doswiadczenie. niesety nie pamiętam tej grubości.blacha była zamawiana w wawie , w ursusie bodajże na ul. Prawniczej( niesety nie pamietam adresu dokładnie musiałabym go gdzieś poszukać
    blacha jest zaokraglona z każdej strony to było zaoktrąglenie na 1,5cm, ze względu na fakt że kamień jest bardzo nierówny i właściwie każdy kamyk jest innej grubości







    pzdr

  7. #3087

    Domyślnie

    phlanka - dzięki , czy dysponujesz zdjęciami z etapów budowy komunka ( chodzi gł. o konstrukcję ( pod spodem ) i zblięenie światełek na kominku - naprawdę super kominek!!!!!!!!!!!

  8. #3088
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Wprawdzie już raz mój wklejałam, ale jeszcze raz, tym razem "w akcji":

  9. #3089

    Domyślnie

    duduś , niestety nie mam zdjęć z etapów robienia kominka ( nie myślałam o tym ).
    kominek robił facet na bazie profili aluminiowych i karton gipsu, oczywiście z tymi wszystkimi foliami, izolacjami itd.....
    to był zwyczajny stelaż , takie prostokatne pudełko. Potem mój małż obłożył to wszystko kamieniem, po który jechał do Kielc. Zamierzenie było takie aby było jak najmniej regularnych odstępów, kształtów itd. kamień miał być jak najmniej obrobiony, a jak najbardziej surowy.
    Te światełka na kominku to zwykłe halogeny po 40 zeta kupione w Liroyu . Jedynie co to ich wygląd jest taki surowy bo widać łączenia, śrubki itd. miały być takie " przemysłowe" trochę. na ile się to udało??? mnie osobiście się podoba

    pzdr

  10. #3090
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał nastka79
    Wprawdzie już raz mój wklejałam, ale jeszcze raz, tym razem "w akcji":
    nastka79 piękny jest ten wkład kominkowy - do tej pory braliśmy pod uwagę jedynie Jotula - po zobaczeniu Twojego kominka pojedziemy zobaczyć Dovre na żywo

  11. #3091
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    to co mi się w Dovre podoba to "brak klamki". Znaczy się klamka sama w sobie jest, ale jest ściągana. Tak więc widnieje na kominku jedynie w momencie korzystania z niej. Nią też reguluje się dolot powietrza od spodu.

  12. #3092
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    Nastka- a jaki to kamień jest wkoło u Ciebie nad tym kominkiem???? -ta ramka czarna..??

  13. #3093

    Domyślnie

    A u nas pojawił sie ogromny problem dotyczący kominka. A mianowicie...
    Zaplanowaliśmy, że ściana gdzie będzie kominek pomieści również kącik TV.

    Ściana wygląda tak..





    KOminek miał byc po lewej stronie komina a za kominem kącik TV.

    Teraz jak juz jest zamontowany komin dopiero zobaczyłam, że ten kącik będzie całkowicie zasłonięty przez kominek.

    NO i nie mam kompletnie pomysłu jak to rozwi.ązać


    Pozdrawiam

    Dorota

  14. #3094

    Domyślnie

    a to nasz kominek
    ZDJĘCIE USUNIĘTE

  15. #3095
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    co dokładnie będzie zasłonięte?
    Jak będzie ustawiony kominek
    gdzie planowane są fotele i wypoczynek
    zrób rzut z góry, będzie łatwiej

    ja nie widzę powodu do zasłonięcia. Co prawda kominek będzie lekko wystawiony od muru, ale to można wykrzystać. Zabudować telewizor jakimiś fajnymi pólkami na sprzęty, kasety, płyty, książki i już nadrabiasz wcięcie.

  16. #3096

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    co dokładnie będzie zasłonięte?
    Jak będzie ustawiony kominek
    gdzie planowane są fotele i wypoczynek
    zrób rzut z góry, będzie łatwiej

    ja nie widzę powodu do zasłonięcia. Co prawda kominek będzie lekko wystawiony od muru, ale to można wykrzystać. Zabudować telewizor jakimiś fajnymi pólkami na sprzęty, kasety, płyty, książki i już nadrabiasz wcięcie.
    TAk więc Trociu......

    zasłonięty będzie kącik TV......moim zdaniem
    Kominek ma być po lewej stronie komina, narożnik i fotek przodem do kominka.
    RZutu z góry nie mam Mogę inna fotke wkleić.....

    Widok z kuchni na salon po lewej ta nieszczęsna ścinaka








    Widok od strony wejścia z przedpokoju







  17. #3097

    Domyślnie

    KBijan, bardzo podoba mi się Twój kominek. Dokładnie taki planuję kiedyś posiadać w swoim domu.
    Pozdrawiam

  18. #3098

    Domyślnie

    Cytat Napisał KBijan
    a to nasz kominek
    kominek jest super, bardzo ładny, stonowany czy możesz zdradzić z jakich jest materiałów? półka (brązowa) to kamień? i otynkowany strukturą?

  19. #3099

  20. #3100

    Domyślnie

    bardzo gustowny cały salon!
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

Strona 155 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony