dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 196 z 448
Pokaż wyniki od 3.901 do 3.920 z 8949
  1. #3901

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś z was jest może użytkownikiem kominka ARYSTO? Szukam opinii o nim (o marce)?

  2. #3902

    Domyślnie

    Ja mam 10 PDJ z boczną szybą i bardzo mi się podoba, fakt szyba trochę się smoli, ale może dlatego że nie mam jeszcze wprawy w przygotowaniu paleniska...

  3. #3903

    Domyślnie

    Potrzebuję Waszej rady odnośnie mojego kominka.
    Otóż chodzi mi o jego wykończenie: obudowa jest z g-k. W pierwszej wersji chcialam, żeby było na gładko. Potem mi się odmieniło, kupiliśmy piaskowiec Fox-a i zrobilismy strukturę (ostatnie zdjęcie). Dopóki nie pomalowaliśmy tego na szaro to wydawało mi się, że jest OK. Ale teraz przestało mi się podobać i chcę, żeby znowu było na gladko.
    I co zrobić? Jak to usunąć, żeby nie uszkodzić g-k?
    Naciągać na gładko jeszcze raz? Będzie gruba warstwa i boję się, że może to potem pękać pod wpływem temperatury?
    Poradźcie proszę coś.



  4. #3904
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    "Naciągać na gładko jeszcze raz? Będzie gruba warstwa i boję się, że może to potem pękać pod wpływem temperatury?"

    Pod wpływem jakiej temperatury?
    Płyty GK "ogień" w obudowach stosowane powinny być izolowane wełną z ekranem aluminiowym. Grubość wełny dostosowana do mocy włady i do wielu innych czynników.
    To jest tak zwana obudowa zimna, która ogrzewa salon przypalonym powietrzem przez wkład kominkowy.

    Pozdrawiam[/b]

  5. #3905

    Domyślnie

    Witam,
    poniewaz jest tu mnostw osob znajacych sie na kominkach, zwracam sie z gorącą prosbą o rade
    Otoż wlasnie jestem na etapie kupna wkładu do komunka - tyle tylko, że nie mam pojecia jaki wklad kupic (gdzie, jaka moc, jaka konstrukcja, etc.). Dodatkowo zastanawiam sie, jak i gdzie umiescic otowry odprowadzajace cieplo z kominka - chcialbym, aby byly jak najmniej widoczne. Jedna z opcji jest tuz pod sufitem, tyle tylko, ze nei wiem, czy aby nie "osmolą" sufitu?
    Z gory dziekuje za rady. A oto wizualizacja kominka:


  6. #3906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Zrób go jako kominek otwarty - bez wkładu.
    Odpadnie też problem wszelkich kratek.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #3907
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    "Otoż wlasnie jestem na etapie kupna wkładu do komunka - tyle tylko, że nie mam pojecia jaki wklad kupic (gdzie, jaka moc, jaka konstrukcja, etc.)."


    Przecież wszelkie sugestie, czy wskazówki bedą odczytane jako reklama konkretnego produktu (wkładu), lub usługi wykonawstwa (obudowa).

  8. #3908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    Zrób go jako kominek otwarty - bez wkładu.
    Odpadnie też problem wszelkich kratek.
    Pozdrawiam.
    Forest --> czy moge prosic o wiecej szczegolow? czy kominek otwarty posiada jedynie palenisko? jesli tak, to niestety odpada, bo zalezy mi, zeby byl z szyba.


    Cytat Napisał bohusz
    "Otoż wlasnie jestem na etapie kupna wkładu do komunka - tyle tylko, że nie mam pojecia jaki wklad kupic (gdzie, jaka moc, jaka konstrukcja, etc.)."


    Przecież wszelkie sugestie, czy wskazówki bedą odczytane jako reklama konkretnego produktu (wkładu), lub usługi wykonawstwa (obudowa).
    bohusz --> tak, masz racje. rozumiem, ze jest to zabronione na tym forum? tylko jak w takim razie rozmawiac o wnetrzach i ich urzadzaniu, skoro nie mozna sie posluzyc nazwami produktow? poza tym w innych watkach widzialem czesto nazwy produktow, firm, etc., wiec nie do konca chyba ludzie przestrzegaja tego zakazu..?

  9. #3909

    Domyślnie

    Witam, poszukujemy kominka, zwiedziliśmy pare sklepów i natrafiliśmy na kominki firmy Turbo fonte. Polecacie? Może ktoś użytkuje?

  10. #3910
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tasha
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie



    Mnie ciekawi co to za listwa między płytkami a parkietem. i gdzie nabyta

  11. #3911
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Martwi mnie coś mocno. Niestety nie znam sie na montażu kominków nic a nic, wiec pytam Was
    Oto nasz komin


    Na dole dwie rewizje. Czy ten otwór dymowy z kominka nie jest zdecydowanie za nisko? (bo rewizje są wysoko - wiem).
    Jakie jest minimum odległości od blatu na którym bedzie stał wkład kominkowy do otworu dymowego?
    U nas zdaje się jest 75cm (3 pustaki)

  12. #3912
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Chyba "kiszkę" masz...
    Jak dotąd okrągłe wyczystki produkowane są tylko do kominów stalowych. Masz na dole dwa trójniki zamiast zamkniętych elementów wyczystkowych. Woda opadowa i skropliny będą się wylewać i śmierdzieć po salonie, nawet jeżeli są zabetonowane.
    Inna sprawa, że takie usytuowanie wyczystek utrudnia zrobienie jakiegokolwiek kominka - nie będzie do nich dostępu.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #3913
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bazhyl
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    http://www.kratki.com/images/2007092...la_zeliwne.pdf

    Powyżej masz przykładowe parametry wkładów kominkowych. Moim zdaniem optymalnie byłoby gdyby wlot do komina był usytuowany na wysokości minimum około 1,5m. Do wysokości tam przedstawionej musisz dodać wysokość jakiegoś stelaża na którym będzie stał wkład.

    Z wyczystkami również nie jest najlepiej, chociaż można sobie z tym poradzić.

  14. #3914
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar olorobal
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Niestety nie mieliśmy wyboru i rewizje musieliśmy zrobić w pokoju, bo to stara chałupa i trzebabyło się dostosować do tego co już jest.

    Mamy zamontowany zdaje się taki system
    http://www.tona-schornsteine.de/index.php?id=431
    Muszę to dokładnie pooglądać, bo nie byłam przy murowaniu tego
    Co do wody.... Czyli trzebaby regularnie przepalać w kominku? Pomoże?

    A co do zabudowania kominka to zaczynam mieć już wizję Na też ścianie prostopadłej do komina Tak, żeby do rewizji był dostęp....

    Dzięki za pomoc

  15. #3915

    Domyślnie

    Znalazłam coś takiego - szkło pod kominiem i nad
    Jak są dzicie - sprawdzi się???? Wiem.... musi być hartowane...
    U mnie byłoby na deskach drewnianych



  16. #3916
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KamilB

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przeglądając forum znalazłem super kominek ale teraz nie mogę sobie przypomnieć autora i tematu.
    Pamiętam, że kominek miał pośrodku taki „szlaczek” i był delikatnie z góry podświetlony.
    Wnętrze domu: ciemne panele i nad stołem fajne czerwone żyrandole.

    Pamięta ktoś autora??

  17. #3917
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar dankaf
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilB
    Przeglądając forum znalazłem super kominek ale teraz nie mogę sobie przypomnieć autora i tematu.
    Pamiętam, że kominek miał pośrodku taki „szlaczek” i był delikatnie z góry podświetlony.
    Wnętrze domu: ciemne panele i nad stołem fajne czerwone żyrandole.

    Pamięta ktoś autora??
    A może UTKOWY DOMEK?
    http://forum.muratordom.pl/utkowy-dom,t129084-480.htm

  18. #3918
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KamilB

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dankaf
    Cytat Napisał KamilB
    Przeglądając forum znalazłem super kominek ale teraz nie mogę sobie przypomnieć autora i tematu.
    Pamiętam, że kominek miał pośrodku taki „szlaczek” i był delikatnie z góry podświetlony.
    Wnętrze domu: ciemne panele i nad stołem fajne czerwone żyrandole.

    Pamięta ktoś autora??
    A może UTKOWY DOMEK?
    http://forum.muratordom.pl/utkowy-dom,t129084-480.htm
    dziekuje za linka.
    pozdrawiam

  19. #3919
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    iwonka i tomaniu

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmx
    Znalazłam coś takiego - szkło pod kominiem i nad
    Jak są dzicie - sprawdzi się???? Wiem.... musi być hartowane...
    U mnie byłoby na deskach drewnianych


    ja mam kominek z szybką pod nim

  20. #3920

    Domyślnie

    Witam,

    Powiedzcie prosze czy takie drzwiczki są praktyczne
    http://www.instaldom.pl/kominek-tarnava-retro-p-32.html

Strona 196 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony