dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 197 z 448
Pokaż wyniki od 3.921 do 3.940 z 8949
  1. #3921

    Domyślnie

    Ale które drzwiczki, ze zdjęcia czy z rysunku? Ja mam podwójne i jest ok.

  2. #3922
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Kominek kaflowo-szamotowy z konwekcyjnym wymiennikiem ciepła, ogrzewający jako jedyne źródło ciepła domek weekendowy w górach (całkiem spory). Wkład Tarnava 14 kW RetroII (właśnie takie drzwiczki pasują jak najbardziej do rustykalnych i góralskich klimatów), kafle z kaflarni Karat.



    Idea działania tego kominka - przyjechać zimą na weekend do domku, napalić i dzięki konwekcji oraz sporej wydajności wkładu szybko nagrzać pomieszczenia. Potem już na spokojnie ciepło zaczyna kumulować się w kaflowo - szamotowej zabudowie i kominek zaczyna grzać całą swoją powierzchnią, tak że przez noc nie trzeba dokładać drewna. Rano rozpala się bezproblemowo od żaru pozostałego w palenisku (przetestowane i sprawdzone zimą).
    Projekt i realizacja Forest-Natura Pracownia Zduńska.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3923

    Domyślnie

    Dziękuje za szybką odpowiedz, [pomogła mi dokonać wyboru

  4. #3924

    Domyślnie

    Góra będzie w kolorze ściany

  5. #3925

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewamin
    Góra będzie w kolorze ściany
    A można poznac koszta takiej zabudowy?

  6. #3926

    Domyślnie

    Może tutaj jakaś dobra dusza mnie oświeci, bo wygląda na to, że do innego kominkowego wątka nikt nie zagląda

    Moje pytania:

    Co powinniśmy wybrać jako izolację kominka: wełnę z ekranem aluminiowym np. Rockwool Firerock 3cmk czy płyty krzemianowe?
    Jak to jest z tzw. "pyleniem" tych materiałów?

    Pozdrawiam
    Dziennik i komentarze to już historia

  7. #3927

    Domyślnie kominki dla każdej rodzinki

    Dzień dobry.
    Moim skromnym zdaniem wełna Paroc jest lepsza tz.folia aluminiowa jest lepiej przyklejona.
    Co do wyboru wełna czy płyty oba materiały podczas wykonywania obudowy tz.przycinania na wymiar pylą.
    Połączenia wełny należy szczelnie kleić odpowiednią do tego taśmą.Jak będzie zła wentylacja komory kominka, po powstaniu zbyt wysokiej temperatury i zastosowaniu złej taśmy, ta może się odkleić, i po naszej robocie.
    Przy płytach po zaimpregnowaniu powierzchni płyty raczej nie pylą.

    Pozdrawiam bagi

  8. #3928
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elena76
    Może tutaj jakaś dobra dusza mnie oświeci, bo wygląda na to, że do innego kominkowego wątka nikt nie zagląda

    Moje pytania:

    Co powinniśmy wybrać jako izolację kominka: wełnę z ekranem aluminiowym np. Rockwool Firerock 3cmk czy płyty krzemianowe?
    Jak to jest z tzw. "pyleniem" tych materiałów?

    Pozdrawiam
    To jeszcze robi się obudowy z płyt GK?
    My wykonujemy je niechętnie, kilka w roku na wyrażne zlecenie inwestora.

  9. #3929
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz
    [To jeszcze robi się obudowy z płyt GK?
    My wykonujemy je niechętnie, kilka w roku na wyrażne zlecenie inwestora.
    ...hm, a z czego w takim razie teraz wykonuje się obudowy?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  10. #3930
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    "po co izolować Kominki, skoro cała obudowa kominkowa może się nagrzewać i długo po wypaleniu drewna nadal oddawać ciepło"
    sprawdza się w 100% i jest zgodny z trendami na całym świecie.

    Zjakich materiałów wykonać "ciepłe kominki" było pisane na forum wielokrotnie.

  11. #3931

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że płyty krzemianowe lub krzemianowo-wapienne są lepszym rozwiązaniem?

    Cytat Napisał bohusz

    To jeszcze robi się obudowy z płyt GK?
    My wykonujemy je niechętnie, kilka w roku na wyrażne zlecenie inwestora.
    Dziennik i komentarze to już historia

  12. #3932

    Domyślnie

    Co do płyt krzemianowych dobre są do prostych obudów, zaś wszelkie zaokrąglone lepiej izolować wełną z ekranem, a swoją drogą chciałbym widzieć jak taki fachowiec szpachluje (albo chyba tynkuje) płyty krzemianowe bo płyt GKF już się nie używa !!!

  13. #3933
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wykorzystanie płyt izolujących konstrukcyjnych to krok naprzód, poprostu nowa technologia wykonywania obudów kominków z typu zimne.

    Co innego jest stosowanie płyt, kształtek szamotowych, wtedy mówimy o obudowie ciepłej.

    Kształty (bryła) dowolna, wykończenie dowolne.

  14. #3934

    Domyślnie

    Panowie, od razu na wstępie mówię, że jestem totalnym laikiem, nie mam o kominkach pojęcia. Jestem dopiero przed spotkaniem z fachowcem od kominków i chciałabym mieć już jakieś nikłe pojęcie o tym, a niestety nie jestem w stanie przebić się przez wszyskie tematy o kominkach.
    Marzy mi się minimalisyczny kominek, wręcz ascetyczny. Prosty, tylko wkład w podłużnej ściance. Żadnego kamienia na zewnatzrm zadnych zdobień.

    Sądziłam ,że będzie to własnie wkład w obudowie z k-g, ale czytam wasze uwagi i mam mnóstwo watpliowści teraz. Z czego zatem ma być ta obudowa?

  15. #3935
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Według mnie obudowę zimną z płyt GK wykona każdy. Wystarczy że poczyta jak nie wie. Zastosuje odpowiednie materiały i konstrukcję wykona zgodnie z zasadami. Tutaj przecież nie ma tajników, wystarczy "otwarta głowa" i umiejętność szukania informacji.
    Niewątpliwie słabą stroną obudów wykonanych z płyt GK jest izolacja i fakt ogrzewania "przypalonym" przez wkład powietrzem. Nikt przecież nie zagląda do obudowy, nie odkurza kurzu z wkładu, nie kontroluje czy wełna "nie pyli", itp. Kto zagląda i sprawdza choćby jaką taśmę aluminiową zastosował wykonawca?

    Barierą do wykonania obudowy ciepłej jest przeważnie dostęp do informacji, praktyka i stosowne materiały. Takich materiałów właściwych nie ma w każdym składzie budowlanym. Druga sprawa dotycząca materiałów to cena tych gotowych dostępnych w sprzedaży, szczególnie klei i głównie elementów, płyt szamotowych. Znający temat wykonawcy, mają swoje "dojścia" lub elementy szamotowe do obudów wykonują sami

  16. #3936
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz
    Według mnie obudowę zimną z płyt GK wykona każdy. Wystarczy że poczyta jak nie wie. Zastosuje odpowiednie materiały i konstrukcję wykona zgodnie z zasadami. Tutaj przecież nie ma tajników, wystarczy "otwarta głowa" i umiejętność szukania informacji.
    Niewątpliwie słabą stroną obudów wykonanych z płyt GK jest izolacja i fakt ogrzewania "przypalonym" przez wkład powietrzem. Nikt przecież nie zagląda do obudowy, nie odkurza kurzu z wkładu, nie kontroluje czy wełna "nie pyli", itp. Kto zagląda i sprawdza choćby jaką taśmę aluminiową zastosował wykonawca?

    Barierą do wykonania obudowy ciepłej jest przeważnie dostęp do informacji, praktyka i stosowne materiały. Takich materiałów właściwych nie ma w każdym składzie budowlanym. Druga sprawa dotycząca materiałów to cena tych gotowych dostępnych w sprzedaży, szczególnie klei i głównie elementów, płyt szamotowych. Znający temat wykonawcy, mają swoje "dojścia" lub elementy szamotowe do obudów wykonują sami
    Dobrze jest jeszcze mieć na uwadze trochę zdrowego rozsądku. Może lepiej mieć kominek z GK niż tylko marzenia o wspaniałym kominku, na który będzie mnie stać za 15 lat. Nie sztuka jest doradzić "dzikie węże, wodotryski" a najlepiej pozłacane bo na pewno nie będzie korodować.

  17. #3937
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wykonanie prostej bryły z szamotu (otynkowanej -struktura) to koszt ok 3 500 zł do tego wkład stalowy z paleniskiem szamotowym za około 3000 zł

    Czas realizacji u klienta to jeden dzień... maksymalnie 2

    Jaki jest koszt bryły z płyt GK wykończonej?
    Jaki czas wykonawstwa?

    Ile płacicie wykonawcy, ogólnie z wszelkimi materiałami?

    To są proste pytania tylko...

  18. #3938
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    jeżeli wykonujesz takie i takie, to podaj ile kosztuje przykładowy z GK a ile z szamotu. Ile materiały, ile robocizna.

  19. #3939
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wykonanie prostej bryły z szamotu (otynkowanej -struktura) to koszt ok 3 500 zł do tego wkład stalowy z paleniskiem szamotowym za około 3000 zł

    Czas realizacji u klienta to jeden dzień... maksymalnie 2

    Jaki jest koszt bryły z płyt GK wykończonej?
    Jaki czas wykonawstwa?

    Ile płacicie wykonawcy, ogólnie z wszelkimi materiałami?

    To są proste pytania tylko...

  20. #3940

    Domyślnie

    Obudowa szamotowa jest lita po calosci nad wkladem?

Strona 197 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony