dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 205 z 448
Pokaż wyniki od 4.081 do 4.100 z 8949
  1. #4081

    Domyślnie

    No, szczęka odpada, serio.
    CUDNY !!!



    Ech, marzyłam o drewnianym domu... ale mąż się nie zgodził.
    Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !

    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  2. #4082
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał cotic
    Witam Serdecznie,

    planuje budowe kominka w domu drewnianym z bali.
    Projektantka wnętrz założyła kominek z wkładem kominkowym.
    Z takim pięknym domem nie możesz nie dołączyć do tego wątku:

    http://forum.muratordom.pl/domy-z-bali,t504.htm

    Oni wszyscy mają tam kominki, ale do poczytania... 100 stron Jednak warto

  3. #4083
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    mój kominek też już jest gotowy




  4. #4084
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGA NR 1
    No, szczęka odpada, serio.
    CUDNY !!!



    Ech, marzyłam o drewnianym domu... ale mąż się nie zgodził.
    Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr !

    Tak samo i u mnie było a do tego byłam w takim domu z bali podczas szukania działki, bo jest niedaleko mojego miejsca zamieszkania (leśniczówka), był podobny do tego ale trochę mniejszy i z dachem krytym blachą. Nawet garaż 2-stanowiskowy jest z bali. Takiego klimatu i zapachu nie da się porównać z niczym innym.

  5. #4085
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał cotic
    Witam Serdecznie,

    planuje budowe kominka w domu drewnianym z bali.
    Projektantka wnętrz założyła kominek z wkładem kominkowym.
    Jednak ostatnio w internecie wyczytałem, ze taki wkład nie może być łączony z ścianą z drewna, gdyz jest możliwość zapalenia przy wysokiej temeraturze.
    Wyczytałem, że należy zrobić otwarty kominek bez wkłądu.

    Czy posiadacie może kontakty do jakiegoś specjalisty lub wiedzę na ten temat?

    [/img]
    Po pierwsze gratuluję chałpy, robi wrażenie... Szczęka mi zamiata podłogę...
    A w "naszym" wątku balowym znajdziesz i takich, którzy mają kominki przy ścianie, u kogoś w dzienniku widziałem...
    Specjalistą od kominków jest Forest-Natura http://forum.muratordom.pl/uzytkownik3092.htm
    Na pewno pomoże....

    Poza tym jest kilka co najmniej wątków poświęconych kominkom, np.

    http://forum.muratordom.pl/kominki-p...kow,t36429.htm

    Użyj opcji "szukaj"


  6. #4086
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kruszon11

    Użyj opcji "szukaj"

    nie używaj opcji szukaj na forum Muratorka tylko wejdź w google i wpisz

    site:forum.muratordom.pl "dom z bali" "kominek"

    ps. można prosić ludziów o zmniejszenie swoich fotek bo temat się "rozjechał'

  7. #4087
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    A to wstępna faza obudowy mojej kominko-kozy. Dojdzie kolorek, światełka itp. czyli cdn. dalszych prac nastąpi



    I pytanie czym ozdobić ewentualnie to wolne miejsce zabudowane nad kozą. Liczę na Wasze dobre pomysły i gust, które nie raz się sprawdziły.

    a wyglądał wcześniej tak:


    jest po wymianie kamienia na ścianie, bo nie dali takiego jak wybierałam.

  8. #4088

    Domyślnie

    Patrząc na ten dom nasuwają mi się trzy rzeczy 1.wczytaj uwagę na przepisy 2.zatrudnij dobrego fachowca (nie pierwszego lepszego murarza) 3.zapytaj firmę ubezpieczeniową, ale nie czy ci ubezpieczą, bo ubezpieczą, ale jak to się będzie miało do ewentualnej wypłaty odszkodowania czego ci nie życzę i tu patrz pkt. 1. Ale nie łam się kominek zrobić możesz choć sytuacja jest delikatna. Aha zrób zdjęcie miejsca gdzie ma być kominek, będzie łatwiej ci doradzić. Pozdrawiam.

  9. #4089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zazdrośnica
    A to wstępna faza obudowy mojej kominko-kozy. Dojdzie kolorek, światełka itp. czyli cdn. dalszych prac nastąpi



    I pytanie czym ozdobić ewentualnie to wolne miejsce zabudowane nad kozą. Liczę na Wasze dobre pomysły i gust, które nie raz się sprawdziły.

    a wyglądał wcześniej tak:


    jest po wymianie kamienia na ścianie, bo nie dali takiego jak wybierałam.
    Ja uważam że przekombinowałaś, bez tej zabudowy wyglądał lepiej i praktyczniej tylko bym zmienił rurę na czarną.

  10. #4090
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Może i przekombinowałam ale nijak mi tam nie pasowała żadna rura (przymiarki do czarnej były a jakże), po prostu kolano jest za wielkie fi 180, może na zdjęciu tak tego się nie odbiera ale stojąc obok rzucała się w oczy tylko rura i to kolano a nie koza.

  11. #4091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zazdrośnica
    Może i przekombinowałam ale nijak mi tam nie pasowała żadna rura (przymiarki do czarnej były a jakże), po prostu kolano jest za wielkie fi 180, może na zdjęciu tak tego się nie odbiera ale stojąc obok rzucała się w oczy tylko rura i to kolano a nie koza.
    Rozumiem , ale chyba masz na myśli kolano regulowane z obejmami i rewizją. Przykro mi ale ta zabudowa mi się nie podoba przynajmniej na zdjęciu.

  12. #4092
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Ok ma prawo Ci się nie podobać, jest to na pewno coś innego niż typowy kominek ale nie ma jeszcze efektu końcowego, to tzw. surowizna. Nie ma rewizji w kolanie.

  13. #4093

    Domyślnie

    uwazam, ze kozy najlepiej prezentuja sie na naturalnym tle, czyli kamien albo cegla bez zadnych zbednych poleczek, swiatelek itd.
    inna mozliwosc to zbudowanie takiej wneki z kamienia/cegly w ktora wstawia sie taka koze (czesto widac takie kozy w starych angielskich domach)

    kozy na takim tle to dla mnie klasyka, ktora zawsze bedzie ladnie wygladac

  14. #4094
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaloosa
    uwazam, ze kozy najlepiej prezentuja sie na naturalnym tle, czyli kamien albo cegla bez zadnych zbednych poleczek, swiatelek itd.
    inna mozliwosc to zbudowanie takiej wneki z kamienia/cegly w ktora wstawia sie taka koze (czesto widac takie kozy w starych angielskich domach)

    kozy na takim tle to dla mnie klasyka, ktora zawsze bedzie ladnie wygladac
    Dzięki ale niestety u mnie takie opcje odpadają, nie mam takiego stylu a i koza jest wizualnie nowoczesna. Myślałam o takiej w starym stylu zanim zaczęłam się rozglądać ale za wysoko mam otwór podłączeniowy do rury a takie typowe staroświeckie kozy są niższe. Ta jest b. wysoka a i tak musiałam ją umieścić na postumencie. Poza tym cena, ta kosztuje tyle co średniej klasy wkład i ma 14 kw a takie naprawdę ozdobne itp. są drogie. Światełka delikatne będą oświetlały tylko półkę i ewentualnie kamień na ścianie.

    Nie każdemu się musi podobać, mi się np. nie podobają kominki ceramiczne udające piece kaflowe, bo u moich dziadków był piękny piec kaflowy i to było to, a kominek w takim stylu mi nie pasuje jakoś, chociaż teraz dużo ludzi się rzuciło na te właśnie kaflowe i co, mają zrezygnować bo komuś się nie podoba ?

  15. #4095

    Domyślnie

    chodzilo mi o to, ze np ten kamin , ktory masz dac wyzej, najlepiej do samej gory i zrezygnowac z tej obudowy z regipsow (niestety zdaje sobie sprawe , ze kamien nie jest tani )

    Twoja koza tez jest ladna, ale bez ozdobien dlatego wydaje mmi sie, ze prosta sciana z kamienia, bez ozdobien tez by pasowala,
    bo czym mniej kobinowania, tym mniej szans ze cos sknocimy

    powiem szczerze, ze na tym zdieciu bez tej polki ta koza o wile lepiej sie prezentuje (tylko dalabym czarna rure)

  16. #4096
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaloosa
    chodzilo mi o to, ze np ten kamin , ktory masz dac wyzej, najlepiej do samej gory i zrezygnowac z tej obudowy z regipsow (niestety zdaje sobie sprawe , ze kamien nie jest tani )

    Twoja koza tez jest ladna, ale bez ozdobien dlatego wydaje mmi sie, ze prosta sciana z kamienia, bez ozdobien tez by pasowala,
    bo czym mniej kobinowania, tym mniej szans ze cos sknocimy

    powiem szczerze, ze na tym zdieciu bez tej polki ta koza o wile lepiej sie prezentuje (tylko dalabym czarna rure)
    heheh już pisałam o rurze, a z kamieniem masz rację jest b.drogi także nie ma szans by go w górę pociągnąć, i tak go sporo poszło, poza tym cały czas wygrywam jeśli chodzi o koszt, na tym etapie z robocizną i taką ilością kamienia wyniosło to u mnie 6000 zł z kozą a najprostszy kominek miałam wyceniony na 11-12 tyś z prostym wkładem DOVRE - ale jak pisałam w tym wątku opcja odpadła z powodów nie tylko finansowych, no i w razie kozę wymontowuję bez problemu i sprzedaję jak mi się znudzi.

    Dzięki Wam za opinię ale szukam porady takiej jak napisałam powyżej tj. co dać na rigips nad kozą w pustym miejscu.

  17. #4097

    Domyślnie

    U nas tez takie fajne domy stoja przy samej drodze i nazywaja sie Restauracja : " Stara chata" " Rajcula"
    Nigdy nie mów nigdy

  18. #4098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zazdrośnica
    Cytat Napisał kaloosa
    chodzilo mi o to, ze np ten kamin , ktory masz dac wyzej, najlepiej do samej gory i zrezygnowac z tej obudowy z regipsow (niestety zdaje sobie sprawe , ze kamien nie jest tani )

    Twoja koza tez jest ladna, ale bez ozdobien dlatego wydaje mmi sie, ze prosta sciana z kamienia, bez ozdobien tez by pasowala,
    bo czym mniej kobinowania, tym mniej szans ze cos sknocimy

    powiem szczerze, ze na tym zdieciu bez tej polki ta koza o wile lepiej sie prezentuje (tylko dalabym czarna rure)
    heheh już pisałam o rurze, a z kamieniem masz rację jest b.drogi także nie ma szans by go w górę pociągnąć, i tak go sporo poszło, poza tym cały czas wygrywam jeśli chodzi o koszt, na tym etapie z robocizną i taką ilością kamienia wyniosło to u mnie 6000 zł z kozą a najprostszy kominek miałam wyceniony na 11-12 tyś z prostym wkładem DOVRE - ale jak pisałam w tym wątku opcja odpadła z powodów nie tylko finansowych, no i w razie kozę wymontowuję bez problemu i sprzedaję jak mi się znudzi.

    Dzięki Wam za opinię ale szukam porady takiej jak napisałam powyżej tj. co dać na rigips nad kozą w pustym miejscu.
    Ja bym się wstrzymał z ozdabianiem, ale skoro nowocześnie to blacha chromo-niklowa, mosiężna czesana albo wygniatana choć może to wyjść za ciężkie. P.S.Konsekwentna jesteś.

  19. #4099

    Domyślnie

    A mi się marzy kominek z onyxu. Podświetlany żeby płyta pięknie wychodziła.

    czy użytkuje ktoś taki kominek?



    [/img]

  20. #4100

    Domyślnie

    nie, ale mam w łazience podświetlenie z onyxu i powala to z nóg.
    na kominku uważaj, żeby onyx nie odwracał uwagi od ognia, bo może to stworzyć dysonans. W co sie wpatrywać: ogień czy kamień.
    ja u siebie zrezygnowałem w kominku z onyxu, ale za to bedzie on na dwóch trzech podświetlanych blatach stolików zrobionych ze steaży maszyn do szycia. polecam podświetlenie ledami bo to mało pradu ciagnie i daje miły efekt, jak led trupioniebieski prześwieca przez ciepły kamień.
    pozdrawiam

    --
    haBeer
    Bartłomiej "HaBeer" Haber

Strona 205 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony