dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 213 z 448
Pokaż wyniki od 4.241 do 4.260 z 8949
  1. #4241
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Czy ktos z Was ma varię AFDh - proszę o zdjęcia i "wrażenia z palenia"...

  2. #4242

    Domyślnie

    nasz skromny kominek wygląda tak- nie ma na nim jeszcze aplikacji, bo kasy zabrakło


  3. #4243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Gratuluję odwagi przy wyborze koloru kominka. Świetny - przełamuje wszelkie kremowo-beżowo-brązowe stereotypy kolorystyczne, pasujące zdaniem inwestorów do wszystkiego.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #4244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Kolorystyka kominka i jego otoczenia jest bardzo ważna. Decyduje ona o efekcie końcowym wyglądu salonu i jego serca jakim jest "domowe ognisko". Większość kominków jest kolorystycznie "uniwersalna", ich posiadacze starają się dopasować kominek do ewentualnie każdego wnętrza jakie przyjdzie im urządzić. W takich przypadkach warto by w otoczeniu kominka były detale wyróżniające się na tle otoczenia. Zwróćcie uwagę na dywan na zdjęciach kominka jakie umieścili Igor_Celina...fajnie pasuje do stonowanego i ubogiego w kolory wnętrza .
    Czasami też wnętrze nawiązuje do formy i kolorystyki kominka, zgrywając się w jedną kompozycję:



    Wnętrze niby też w beżach i brązach, ale wypoczynek z kominkiem tworzą dopiero jego wystrój.
    Sam kominek, bez ognia i "w akcji". Ogień odbijając się od szkliwionych, jaskrawo-pomarańczowych kafli wokół paleniska potęguje i zwiększa prawie dwukrotnie widok ognia (niestety najlepiej to widać "na żywo" - zdjęcia oddają to w małym stopniu):



    Kominek w zabudowie kaflowo-szamotowej, kafle Kafel-Art, wkład Spartherm Varia 2Lh 510 Linear. Po lewej stronie wnęka czekająca na ułożenie w niej ozdobnych - ładnie wyglądających, surowych szczap drewna.
    Projekt i wkonanie FN.
    Pozdrawiam.[/img]
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #4245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Czy te kafle sa ukladane bezfugowo?? jesli z fuga to jakiej firmy ta fuga?

  6. #4246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Fuga specjalistyczna do kafli piecowych, w kolorze kafli (pomarańczowa).
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #4247

    Domyślnie

    Mi się spodobał tai:

    Może ktos mi pomoże w rozpoznaniu jak coś takiego zrobić ? Chodzi mi o tą ramkę.

  8. #4248

  9. #4249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Igor_Celina
    Bardzo ładny kominek, mamy podobny wkład- zakupiony
    ciekawe czy nasz też wyjdzie taki ładny już nie mogę się doczekać jego realizacji
    w trakcie budowy......

  10. #4250

    Domyślnie

    Ja jeszcze nie mogę pochwalić się swoim kominkiem, ale chciałbym prosić o radę. Czy doprowadzenie powietrza do kominka aż z zewnątrz budynku jest niezbędne czy też można powietrze doprowadzać z pomieszczenia w którym stoi kominek? Czy jest to wymagane jakąś normą dot. konstrukcji kominka?

  11. #4251
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    Forest N. -
    jak zwykle piękne ciepłe CUDO!!!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  12. #4252

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    Mi się spodobał tai:

    Może ktos mi pomoże w rozpoznaniu jak coś takiego zrobić ? Chodzi mi o tą ramkę.
    Forest-Natura może ty mi pomożesz w doborze materiału który mógłbym wygladać jak to.
    Z tego co widzi moje amatorskie oko. To jest kamień połaczony z ramką. Przy czym nie bardzo wiem z czego zrobic taką ramkę. To znaczy czy jeżeli była by to drewniania ramka to czy podczas palenia się z nią nic nie będzie działo ?

  13. #4253
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    Kolorystyka kominka i jego otoczenia jest bardzo ważna. Decyduje ona o efekcie końcowym wyglądu salonu i jego serca jakim jest "domowe ognisko". Większość kominków jest kolorystycznie "uniwersalna", ich posiadacze starają się dopasować kominek do ewentualnie każdego wnętrza jakie przyjdzie im urządzić. W takich przypadkach warto by w otoczeniu kominka były detale wyróżniające się na tle otoczenia. Zwróćcie uwagę na dywan na zdjęciach kominka jakie umieścili Igor_Celina...fajnie pasuje do stonowanego i ubogiego w kolory wnętrza .
    Czasami też wnętrze nawiązuje do formy i kolorystyki kominka, zgrywając się w jedną kompozycję:



    Wnętrze niby też w beżach i brązach, ale wypoczynek z kominkiem tworzą dopiero jego wystrój.
    Sam kominek, bez ognia i "w akcji". Ogień odbijając się od szkliwionych, jaskrawo-pomarańczowych kafli wokół paleniska potęguje i zwiększa prawie dwukrotnie widok ognia (niestety najlepiej to widać "na żywo" - zdjęcia oddają to w małym stopniu):



    Kominek w zabudowie kaflowo-szamotowej, kafle Kafel-Art, wkład Spartherm Varia 2Lh 510 Linear. Po lewej stronie wnęka czekająca na ułożenie w niej ozdobnych - ładnie wyglądających, surowych szczap drewna.
    Projekt i wkonanie FN.
    Pozdrawiam.[/img]
    Rewelacyjny projekt.
    My ostatnio mamy zamówienia na "proste" nie rzucajace się w oczy kominki.
    Wkłady kominkowe + obudowy.

    Pozdrawiam

  14. #4254
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata39
    A ja poszukuję kominka zabudowanego tradycyjnie, z cegłą klinkierową(ale bez przesady z ilością), bez piaskowca.

    Może ktoś z was widział takie kominki?
    No to ja się przypomnę

  15. #4255
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz
    Rewelacyjny projekt. (...) Podziwiam
    Współczuję.... Pozdrawiam

  16. #4256
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tasha
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    Kolorystyka kominka i jego otoczenia jest bardzo ważna. Decyduje ona o efekcie końcowym wyglądu salonu i jego serca jakim jest "domowe ognisko". Większość kominków jest kolorystycznie "uniwersalna", ich posiadacze starają się dopasować kominek do ewentualnie każdego wnętrza jakie przyjdzie im urządzić. W takich przypadkach warto by w otoczeniu kominka były detale wyróżniające się na tle otoczenia. Zwróćcie uwagę na dywan na zdjęciach kominka jakie umieścili Igor_Celina...fajnie pasuje do stonowanego i ubogiego w kolory wnętrza .
    Czasami też wnętrze nawiązuje do formy i kolorystyki kominka, zgrywając się w jedną kompozycję:



    Wnętrze niby też w beżach i brązach, ale wypoczynek z kominkiem tworzą dopiero jego wystrój.
    Sam kominek, bez ognia i "w akcji". Ogień odbijając się od szkliwionych, jaskrawo-pomarańczowych kafli wokół paleniska potęguje i zwiększa prawie dwukrotnie widok ognia (niestety najlepiej to widać "na żywo" - zdjęcia oddają to w małym stopniu):



    Kominek w zabudowie kaflowo-szamotowej, kafle Kafel-Art, wkład Spartherm Varia 2Lh 510 Linear. Po lewej stronie wnęka czekająca na ułożenie w niej ozdobnych - ładnie wyglądających, surowych szczap drewna.
    Projekt i wkonanie FN.
    Pozdrawiam.[/img]
    odnośnie kominka Igor-Celina ja też zwróciłam uwagę na ten dywan ze względu na jego kolor, uwielbiam taką zieleń Dla mnie ważne są też detale i oczywiście oryginalność, ale niestety nie mam umysłu twórczego więc podglądam. Dodatkowo zwróciłam uwagę na jasną podłogę w salonie gdzie zazwyczaj spotykam u znajomych wszędobylskie venge

  17. #4257

    Domyślnie

    Dzień dobry -ponieważ mieszkamy już od 4 m-cy, to w końcu i ja moge pokazać nasz kominek
    Płyta to Rainforest Brown, natomiast "półka" to Breccia. Z prawej strony jest wnęka na drewno (wyłożona gresem), natomiast z lewej półki na fotki





  18. #4258

    Domyślnie

    Kachna28 - mam pytanko: kto robił ci schody na piętro? Wyglądają super..Jakie to drzewo?

  19. #4259

    Domyślnie

    Cytat Napisał patatajka80
    Kachna28 - mam pytanko: kto robił ci schody na piętro? Wyglądają super..Jakie to drzewo?
    Hej stolarz z Tarnobrzegu, drzewo to dąb +bejca

  20. #4260

    Domyślnie

    Niesmialo chciałbym przypomniec swoje pytanie. Czy doprowadzenie powietrza kanalem z zewnatrz budynku jest obowiazkowe czy tez kominek moze "oddychac" powietrzem z wnetrza salonu?

Strona 213 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony