dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 243 z 448
Pokaż wyniki od 4.841 do 4.860 z 8949
  1. #4841
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    Cytat Napisał MonikaC
    Czy mogę prosić o poradę w sprawię wkładu kominkowego z PW?
    Jestem zielona i nawet nie wiem na co zwracać uwagę.
    przeczytaj tutaj:

    http://forum.muratordom.pl/kominek-a...ba,t121898.htm
    http://forum.muratordom.pl/klub-uzyt...nym,t36551.htm

    dowiesz sie prawie wszystkiego na ten temat

    uogólniając:
    -wazne jest odpowiednie dobranie mocy wkładu oraz przeznaczenie (czy ma pełnić fukcje przede wszystkim ogrzewania domu czy ma byc uzytkowany od czasu do czasu)
    -kominek z pw powinien mieć wkłady szamotowe, pobieranie powietrza z zewnatrz + sterownik z elektr. przepustnicą

    Najlepsze opinie ma Spartherm Varia H2O XL lub XXL (najwyższa półka, jeden z najdroższych wkładów), ze sredniej półki dobre opinie ma Lazar Silesia, Edilkamin Thermofire, Hajduk

    Spec w tej kwestii to : Forest-Natura
    pozdrawiam
    Dzięki Hugo
    Pierwszy rok to pewnie będzie główne ogrzewanie domu i wody bo gazu nam pewnię nie podłączą w tym roku
    Pobieranie powietrza doprowadzone
    Oglądałam jeszcze KFdesign
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  2. #4842

    Domyślnie

    Cytat Napisał MonikaC
    Cytat Napisał Hugo26
    Cytat Napisał MonikaC
    Czy mogę prosić o poradę w sprawię wkładu kominkowego z PW?
    Jestem zielona i nawet nie wiem na co zwracać uwagę.
    przeczytaj tutaj:

    http://forum.muratordom.pl/kominek-a...ba,t121898.htm
    http://forum.muratordom.pl/klub-uzyt...nym,t36551.htm

    dowiesz sie prawie wszystkiego na ten temat

    uogólniając:
    -wazne jest odpowiednie dobranie mocy wkładu oraz przeznaczenie (czy ma pełnić fukcje przede wszystkim ogrzewania domu czy ma byc uzytkowany od czasu do czasu)
    -kominek z pw powinien mieć wkłady szamotowe, pobieranie powietrza z zewnatrz + sterownik z elektr. przepustnicą

    Najlepsze opinie ma Spartherm Varia H2O XL lub XXL (najwyższa półka, jeden z najdroższych wkładów), ze sredniej półki dobre opinie ma Lazar Silesia, Edilkamin Thermofire, Hajduk

    Spec w tej kwestii to : Forest-Natura
    pozdrawiam
    Dzięki Hugo
    Pierwszy rok to pewnie będzie główne ogrzewanie domu i wody bo gazu nam pewnię nie podłączą w tym roku
    Pobieranie powietrza doprowadzone
    Oglądałam jeszcze KFdesign
    KFdesign o ile wiem nie robi kominków z PW
    ile m2 na pow uzytkowa Twojej chatki?
    pzodro

  3. #4843
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26
    Cytat Napisał MonikaC
    Cytat Napisał Hugo26
    Cytat Napisał MonikaC
    Czy mogę prosić o poradę w sprawię wkładu kominkowego z PW?
    Jestem zielona i nawet nie wiem na co zwracać uwagę.
    przeczytaj tutaj:

    http://forum.muratordom.pl/kominek-a...ba,t121898.htm
    http://forum.muratordom.pl/klub-uzyt...nym,t36551.htm

    dowiesz sie prawie wszystkiego na ten temat

    uogólniając:
    -wazne jest odpowiednie dobranie mocy wkładu oraz przeznaczenie (czy ma pełnić fukcje przede wszystkim ogrzewania domu czy ma byc uzytkowany od czasu do czasu)
    -kominek z pw powinien mieć wkłady szamotowe, pobieranie powietrza z zewnatrz + sterownik z elektr. przepustnicą

    Najlepsze opinie ma Spartherm Varia H2O XL lub XXL (najwyższa półka, jeden z najdroższych wkładów), ze sredniej półki dobre opinie ma Lazar Silesia, Edilkamin Thermofire, Hajduk

    Spec w tej kwestii to : Forest-Natura
    pozdrawiam
    Dzięki Hugo
    Pierwszy rok to pewnie będzie główne ogrzewanie domu i wody bo gazu nam pewnię nie podłączą w tym roku
    Pobieranie powietrza doprowadzone
    Oglądałam jeszcze KFdesign
    KFdesign o ile wiem nie robi kominków z PW
    ile m2 na pow uzytkowa Twojej chatki?
    pzodro
    Powierzchnia użytkowa 146mkw
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  4. #4844

    Domyślnie

    Cytat Napisał MonikaC

    Powierzchnia użytkowa 146mkw
    czyli potrzebujesz taki wkład jak ja, max do 14 kW mocy nominalnej
    równeiz jestem na etapie poszukiwań dobrego wkładu
    jak pieniądze nie graja wieksego znaczenia kup Spartherm Varia H2O XL - cena ok 15tys
    mnie nie stac na taki wydatek i w zupełności powinien mi starczyć kominek np Edilkamin Thermofire w cenie ok 7 tys

    pozdrawiam

  5. #4845

    Domyślnie

    Forest-Natura
    Zachwycił mnie ten kominek z "Ceglanego domu". Mamy juz coprawda wkład kominkowy narożny ale moze udałoby się cos pokombinować z tymi kaflami. Jeśli tak to zmieniam koncepcję kominka. Gdzie mozna popatrzeć za tymi kaflami.Chociaż kilka sobie "wkleję"
    Pozdrawiam

  6. #4846

    Domyślnie

    Jesli na powierzchnie 146m2 proponujesz wklad z PW o mocy 14 kw to gratuluje pomysłu, tej zimy na 100% nie było by za ciepło w domku chyba ze non stop na full
    Nigdy nie mów nigdy

  7. #4847

    Domyślnie

    Monika C
    jesli jestes zielona to tez poczytaj
    http://www.kotly.com/sklep/kominki/instrukcja1.pdf
    co do wkładów z PW to nie kupuj tak zwanych "marketowców" a reszta szukaj, czytaj
    Nigdy nie mów nigdy

  8. #4848

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    Jesli na powierzchnie 146m2 proponujesz wklad z PW o mocy 14 kw to gratuluje pomysłu, tej zimy na 100% nie było by za ciepło w domku chyba ze non stop na full
    mylisz się
    14 kW mocy nominalnej to odpowiedni wkład do domku o pow uzytkowej 146m2, dobrze ocieplonego. Zapotrzebowanie na moc cieplną takiego domku to ok 10 kW.
    Wlasnie o to chodzi aby wkład pracował na niemalze maxa, dzieki czemu spalanie bedzie bardziej optymalne, szyba czystsza i nie bedzie smoły

    obecna zima to nic nadzwyczajnego, raptem kilkanascie dni mrozów ponizej -10, sporo śniegu i wielkie halo. Jakby było -30 to wtedy zgodzilbym sie z tobą

    jak masz jeszcze jakieś watpliwosci to pogadaj z Forestem
    pozdro

  9. #4849
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak pisze Hugo26. W sumie to nie najlepszym pomysłem jest ustalanie mocy wkładu w zależności od powierzchni domu. Istotne jest zapotrzebowanie domu na ciepło . W domu energooszczędnym na przykład, przy powierzchni 140 m2, może wynosić 7 do 10 kW. I wtedy kominek 14 kW nie sprawdziłby się zupełnie .
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  10. #4850

    Domyślnie

    To nasz. Projekt mój, wykonanie męża
    Doradźcie co postawić lub zawiesić nad kominkiem żeby dobrze wyglądało, bo jakoś mi tam pustawo...



  11. #4851
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Doradźcie co postawić lub zawiesić nad kominkiem żeby dobrze wyglądało, bo jakoś mi tam pustawo...

    Foksi- ja bym tam dała płaskorzeźbę drewnianą np:


  12. #4852

    Domyślnie

    Rozumie ze macie super energooszczedne domy, super wydajne, sprawne piece, 12-15 m3 drewna na sezon przy takim paleniu a moze nawet wiecej


    Nie wiem dlaczego ale kominek jakos kojarzy mi sie z rodziną wieć jak dla mnie duze rodzinne zdjecie lub zdjecie, zdjecia dziadków, pradziadków

    Kominek wyglada bardziej w/g mnie na stylowy to ewentualnie moze poszukaj na necie herbu swojego rodu, nazwiska
    Nigdy nie mów nigdy

  13. #4853

    Domyślnie

    jeanpascale
    Chodzi Ci o wielkość płomienia?
    Nie wiem czy mam super. Kominek ma płaszcz wodny, wszędzie jest podlogówka. Palimy brykietem okolo 6-7 godzin i 6 godzin piecem gazowym - na dobę. Jest ciepło. Niewiem czy to dużo czy mało. Mieszkamy niecałe dwa miesiące. Jak podsumujemy sezon grzewczy i porównamy z innymi to bede wiedzieć [/b]

  14. #4854
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A ja go troszkę podmalowałam


  15. #4855

    Domyślnie

    Foksi pierwsza czesc wypowiedzi nie była do Ciebie, chyba ze rowniez masz piec 14kw na 140m2 oczywiscie z PW
    Nigdy nie mów nigdy

  16. #4856
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kuty, żeliwny, płaski świecznik (w typie menory) pasowałby do tego kominka.

  17. #4857
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    A co powiecie na taki wkład: Edilkamin Acquatondo 29
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  18. #4858

    Domyślnie

    Cytat Napisał MonikaC
    A co powiecie na taki wkład: Edilkamin Acquatondo 29
    MonikaC

    ten wkład jest zdecydowanie za mocny dla Ciebie (27kW)
    jak pewnie juz przeczytalas u Ciebie max 14kW i szukaj wkładów o takiej mocy
    ponadto ten wkład nie ma wkladów szamotowych i ma "duzy" płaszcz wodny, więc szyba bedzie szybciej sie brudzić
    jak zalezy Ci na wkładzie o odpowiedniej mocy, szybie podnoszej i półokrąglej to wtedy takie cos:
    http://www.edilkamin.com/pl/termocam...one_tondo.aspx



    cena w sklepach internetowych ok 9tys zł

    pozdrawiam

  19. #4859

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Dokładnie tak jak pisze Hugo26. W sumie to nie najlepszym pomysłem jest ustalanie mocy wkładu w zależności od powierzchni domu. Istotne jest zapotrzebowanie domu na ciepło . W domu energooszczędnym na przykład, przy powierzchni 140 m2, może wynosić 7 do 10 kW. I wtedy kominek 14 kW nie sprawdziłby się zupełnie .
    masz racje, 14 kW to max, moze byc nawet o mniejszej mocy przy założeniu oczywiscie ze dom jest dobrze ocieplony
    '
    pozdrawiam

  20. #4860

    Domyślnie

    foksi super kominek
    Nad kominkiem postawiłabym lub zawiesiła coś ceramicznego. Wybór: http://www.trendymania.pl/dekoracja-...-ceramika.html

Strona 243 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony